Šablona:Urgentně upravit

Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zkratka:
  • Šablona:Uu

Šablona Urgentně upravit se používá v souladu s doporučením Wikipedie:Odložené smazání, pokud je článek z hlediska nezasvěceného čtenáře Wikipedie zcela nečitelný a jde jen o nesouvislou směs informací (např. série technických parametrů bez dalšího komentáře o stavbě, seznam skladeb bez dalšího komentáře o albu, shrnutí děje bez dalšího komentáře o knize).

Tato šablona přidává články do Kategorie:Údržba:Urgentně upravit.

Použití

Šablonu vkládejte na začátek článku pomocí substituce (subst:), která zajistí doplnění data vložení šablony, od kterého běží stanovená lhůta:

{{subst:Urgentně upravit|komentář=}}

Parametry

Komentář

Pomocí parametru komentář je vhodné doplnit důvod označení k úpravě, případně doplnit další informace. Nepoužívejte wikipedické zkratky ani zkratky používané v on-line diskusích, které začátečníci nemusejí znát. Je vhodné odkázat na patřičnou nápovědu, pokud možno ve Vizuálním editoru:

{{subst:Urgentně upravit|komentář=převeďte externí odkazy v textu na [[Nápověda:Reference ve Vizuálním editoru|řádkové reference]]}}


Alternativní šablony

Používání šablon umožňujících mazání článku po uplynutí lhůty upravuje doporučení Wikipedie:Odložené smazání.

Pokud článek poskytuje souvislý text s relativně srozumitelnou informací o jeho tématu, který ale nesplňuje formální standardy Wikipedie, použijte prosím šablonu:Upravit (např. články bez úvodního odstavce, články psané nevhodným stylem).

Šablonu nepoužívejte pro články obsahující jednu či několik vět obsahujících mimo minima encyklopedických i neencyklopedické informace, nebo zaujatá hodnocení či komentáře, po jejichž případném odmazání nezbyde v textu téměř žádná informace, pro tyto případy zvolte šablonu šablonu:Subpahýl.

Posuďte také, zda se pro článek, který chcete označit, nehodí více jiná podobná šablona (vizte Wikipedie:Šablony/Úpravy článků).

Označení k odloženému smazání

Podrobnější informace naleznete na stránce Wikipedie:Odložené smazání.

Šablona označuje vážné nedostatky článku a ponechává lhůtu k jejich nápravě. Pokud ani po uplynutí uvedené lhůty tyto nedostatky nejsou odstraněny, mohou být takto označené články smazány. Pokud byly ohledně označení článku vzneseny nevyřešené relevantní námitky, je potřeba zahájit diskusi o smazání (DoS).

Související šablony

Pro méně závažné případy