Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Šablona:Urgentně upravit

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • Šablona:Uu

Použití

{{subst:Urgentně upravit}}

Popis

Šablona Urgentně upravit se používá tehdy, pokud je článek z hlediska nezasvěceného čtenáře Wikipedie zcela nečitelný a jde jen o nesouvislou směs informací (např. série technických parametrů bez dalšího komentáře o stavbě, seznam skladeb bez dalšího komentáře o albu, shrnutí děje bez dalšího komentáře o knize).

Alternativní šablony

Používání šablon umožňujících mazání článku po uplynutí lhůty upravuje doporučení Wikipedie:Odložené smazání.

Pokud článek poskytuje souvislý text s relativně srozumitelnou informací o jeho tématu, který ale nesplňuje formální standardy Wikipedie, použijte prosím šablonu:Upravit (např. články bez úvodního odstavce, články psané nevhodným stylem).

Šablonu nepoužívejte pro články obsahující jednu či několik vět obsahujících mimo minima encyklopedických i neencyklopedické informace, nebo zaujatá hodnocení či komentáře, po jejichž případném odmazání nezbyde v textu téměř žádná informace, pro tyto případy zvolte šablonu šablonu:Subpahýl.

Posuďte také, zda se pro článek, který chcete označit, nehodí více jiná podobná šablona (vizte Wikipedie:Šablony/Úpravy článků).

Kategorizace

Tato šablona přidává články do Kategorie:Údržba:Urgentně upravit.

Označení k odloženému smazání

Podrobnější informace naleznete na stránce Wikipedie:Odložené smazání.

Šablona označuje vážné nedostatky článku a ponechává lhůtu k jejich nápravě. Pokud ani po uplynutí uvedené lhůty tyto nedostatky nejsou odstraněny, mohou být takto označené články smazány. Pokud byly ohledně označení článku vzneseny nevyřešené relevantní námitky, je potřeba zahájit diskusi o smazání (DoS).

Související šablony

Pro méně závažné případy