Šablona:Smazat/doc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Šablona je určena k označení stránek určených k okamžitému smazání, protože o potřebě smazat stránku není v souladu s doporučením Wikipedie:Rychlé smazání pochybnost.

Použití šablony[editovat zdroj]

Vkládejte na úplný začátek stránky před jakýkoliv další text, který na stránce ponechejte. Lze použít dvě syntaxe:

  • {{Smazat|důvod}} (doporučená)
  • {{Smazat}} (možná, ale nedoporučená; vložení je vždy vhodné zdůvodnit)

Označené stránky jsou pomocí šablony vkládány do Údržba:Stránky ke smazání a správci tak budou o žádosti o smazání informováni.

Časté chyby[editovat zdroj]

  • Prosíme neodstraňujte v zájmu urychlení procesu mazání obsah stránky, kterou navrhujete na rychlé smazání, a nenahrazujte jej touto šablonou. Šablonu namísto toho vkládejte na úplný začátek takové stránky, aniž byste ji vyprázdnili.
  • Nepoužívejte prosím šablonu Smazat pro urychlení smazání článků porušujících autorská práva (tzv. copyvia) starších týdne označených šablonou {{Copyvio}} a věcí s prošlou lhůtou odloženého smazání, jako jsou třeba články označené šablonami {{Urgentně upravit}}, {{Významnost}} aj. Správci, kteří tyto články mažou, je mají přehledně dostupné z odkazů na stránce Wikipedie:Údržba a není třeba je na to upozorňovat jinak. Naopak tím vzniká nebezpečí, že se kvůli vašemu zásahu něco opomene, a správci pak musí být mnohem více obezřetní, aby něco nezanedbali.

Související šablony[editovat zdroj]

Data šablony[editovat zdroj]

Tato sekce obsahuje strukturovaný popis parametrů této šablony využívající rozšíření TemplateData, který umožňuje snadnější používání této šablony v prostředí Vizuálního editoru.

Smazat

Požadavek na rychlé smazání článku správcem Wikipedie.

Parametry šablony

Tato šablona upřednostňuje parametry formátované v jediném řádku.

ParametrPopisTypStav
Zdůvodnění1 důvod

Důvod opravňující požadavek na rychlé smazání článku.

Neznámýdoporučený