Diskuse s wikipedistou:Uniroma

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, Váš článek byl smazán, protože jeho subjekt nedosahoval kritérií encyklopedické významnosti požadovaných po zdejších článcích. Prosím, nevkládejte jej znovu, bude opětovně smazán. Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den! --Tchoř 5. 9. 2010, 13:15 (UTC)

Chcete-li se zeptat na něco konkrétnějšího, pište mi prosím do diskusní stránky, nikoli do stránky uživatelské. A já bych se naopak zeptal: co je méně významné? --Tchoř 5. 9. 2010, 13:22 (UTC)

Quadrom, zalysa a zrkahol[editovat zdroj]

Nevím, proč návrh na mé zaheslování ve zdejší Wikipedii byl adminem "Tchoř" odmítnut pro malou encyklopedickou důležitost.

Jsou to jevištní scénografické divadelní vynálezy, které byly objeveny zde v Česku a např. v Itálii je přijímají s mnohem větší grácií (viz text:)

Rád bych zde popsal také dva ze svých jevištních vynálezů, kterými by se mohlo divadlo v budoucnu ve spojitosti s užitím nejhypermodernějších prostředků inspirovat. První z nich, poněkud jednodušší, zalysa, je závěsný labyrintický systém, který sdružuje klasické divadelní šály do neobvyklých propojení. Řekněme, že bychom protnuli např. písmena S a K (hold tímto budiž vzdán dramatičce Sarah Kane) a v jejich zářezech by byly zavěšeny závěsy, ať už neprůhledné či průsvitné. Na jevišti by tak s pomocí zalysy mohlo dojít k atypickému členění prostoru, v případě použití průhledných záclon by nastal průhled do dalších dimenzí. Druhý, zrkahol, používá třech objektů – laseru, odrazu a vody. Pomocí projekce, užité z osvětlení na povrch vody (ta je umístěná v báni jeviště), vznikají kaleidoskopické a holografické piktogramy. Jde v podstatě o pokročilejší laternu magiku, v tomto případě užitou ze stropu. Oba tyto postupy užije quadrom, divadlo o čtvercovém půdorysu s vzestupným hledištěm na čtyřech stranách se vstupem pro herce i diváky v bodech A, B, C, D. Vyhneme se tak pouhému protnutí kabelů, ke kterému svádí použití počítačů a jiných podobných technologií.

Přijde mi zvláštní, že tady kdejaký Čecháček jako mládě natočí pár filmů a hned je ve Wikipedii.. Copak se ve třiceti letech života jedince dá zhodnotit jeho důležitost pro společnost? Netoužím po zvěčnění, ale po zachování informací pro další generace.

Matteo Difumato -- Tento komentář byl přidán 5. 9. 2010, 14:29 (uživatel Uniroma)

Už jsou tato slova na mnohem invenčnější stránce Čeština 2.0!! -- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Uniroma (diskuse)

Quadrom[editovat zdroj]

Dobrý den, přestaňte přidávat pokus o článek, který nedává smysl, není encyklopedický a nesplňuje kritéria významnosti. --Tchoř 5. 9. 2010, 14:14 (UTC)

Napsal jsem Vám něco o kritériích významnosti ve Vaší diskusi: to, že někdo v mládí natočí pár filmů a je hned slavnej herec, to ho opravňuje k zařazení do Wikipedie? Jak je možné ve třiceti letech jedince označit za důležitého pro společnost? V minulosti jsme se setkávali spíše s tím, že jedinec byl až po smrti blahořečen, a dnes je Wikipedie plná celebrit, po kterých za sto let neštěkne ani pes. Mě nejde o slávu, ale o zachování informací pro následující generace. Děkuji -- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Uniroma (diskuse) 5. 9. 2010, 15:37 (UTC)

S ohledem na to, že zřejmě pilně pracujete na získání zdrojů, jsem stránku obnovil a označil jako subpahýl — tedy máte sedm dní na to zlepšit její stav, než bude smazána. Pokud bude zlepšen jen částečně, například nebude doložena významnost, pak počítejte s pozdějšími dalšími požadavky.--Tchoř 7. 9. 2010, 12:49 (UTC)

Porušení autorských práv[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Zrkahol, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Faigl.ladislav 5. 9. 2010, 14:17 (UTC)

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Zalysa, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Faigl.ladislav 5. 9. 2010, 14:17 (UTC)


Děkuji Vám za informace v článcích Zalysa a Zrkahol. Bohužel není jasné, zda předměty článků splňují podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článků ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jejich významnosti pochyb. Jste-li s předměty článků dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište je tak, aby bylo zřejmé, proč jsou významné. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětech článků. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. --Tchoř 5. 9. 2010, 14:51 (UTC)

Tak než abych se do takovýchto nezaplacených aktivit vrhal, to si raději budu honit triko jinýma věcma! Zda jsou uvedené zdroje podstatné či významné, to musíte poznat sami z deskripce a práce, která je za tím, ne? (myslím fabulace a její reálné podklady v aktivitách vypsaných na stránkách www.quadrom.mysteria.cz..)-- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Uniroma (diskuse)

Dobrý den. Račte si prosím uvědomit, že Wikipedie je záležitost ryze dobrovolnická, takže pakliže nemáte zájem o nezaplacené aktivity, radím věnovat Váš cenný čas jiným směrem. Dále pochopte, že to jste Vy, kdo má dokládat významnost, nikoli Wikipedie či její uživatele. Pokud nedoplníte odkazy dokládající encyklopedickou významnost, nikdo nebude prohledávat web či konkrétní stránky, aby to udělal za Vás. --Faigl.ladislav slovačiny 5. 9. 2010, 15:07 (UTC)

Vždyť o to mi ani nejde: bude-li někdo potřebovat hledat významy, najde si je sám, a to nejen na internetu, a nejen ve Wikipedii.. Svědčí to však o tom, že zmíněným věcem a popsaným úkazům neprojevujete důležitost Vy sám.. Sbohem-- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Uniroma (diskuse)

Bohužel pro Vás, takto Wikipedie nefunguje (naštěstí). Pokud by zde byly články o čemkoli (osobách, událostech, vynálezech) bez doložení encyklopedické významnosti, zfleku bych napsal článek o svém psovi, který pro mne subjektivně významný je a kdo by po něm pátral na internetu, jistě by nějaký ten úspěch taky našel. Sám musíte uznat, že takovýto postup odsoudí jakoukoli encyklopedii postupující tímto směrem, k jisté záhubě a změti nevýznamností. Znovu opakuji, je to autor článku (tedy Vy), kdo musí doložit encyklopedickou významnost toho, o čem píše. Tím spíš, když píšete (jak jsem pochopil) o svých vynálezech. --Faigl.ladislav slovačiny 5. 9. 2010, 15:16 (UTC)

Napsal jsem Vám něco o kritériích významnosti ve Vaší diskusi: to, že někdo v mládí natočí pár filmů a je hned slavnej herec, to ho opravňuje k zařazení do Wikipedie? Jak je možné ve třiceti letech jedince označit za důležitého pro společnost? V minulosti jsme se setkávali spíše s tím, že jedinec byl až po smrti blahořečen, a dnes je Wikipedie plná "celebrit", po kterých za sto let neštěkne ani pes. Mě nejde o slávu, ale o zachování informací pro následující generace. Děkuji. Matteo Difumato, podepsán

PS: Cimrman je taky blbost a neexistující výmysl a spousta lidí si dodnes myslí, že je to důležitá existující osobnost české kultury, a ve Wikipedii ji najdeme.. Proč? Nechci zde polemizovat o Cimrmanovi, jen argumentovat tím, že každá věc má svůj význam a smysl, i Váš pes..--Matteo Difumato 5. 9. 2010, 15:28 (UTC)

Podpis[editovat zdroj]

Zdravím. Podle WP:Podpis Vás chci poprosit o změnu podpisu na původní nebo jen lehce upravený, aby bylo na první pohled vidět, kdo (který uživatelský účet) v diskusi píše. Pokud se nechcete podepisovat jako „Uniroma“, požádejte prosím o změnu uživatelského jména na stránce WP:Změna uživatelského jména. Díky za pochopení. --Harold 7. 9. 2010, 13:55 (UTC)

Jasně :-) Už na tom pracuji. --Matteo Difumato 7. 9. 2010, 14:07 (UTC)

Díval jsem se na nastavení a mám tam už Matteo Difumato: takže někdo už mi zřejmě podpis přenastavil.. Díky za pochopení. --Matteo Difumato 7. 9. 2010, 14:08 (UTC)

Neee. :-) Jde o to, aby ve Vašem podpisu bylo jméno účtu, tedy "Uniroma". Pokud se chcete podepisovat jako "Matteo Difumato", požádejte o přejmenování celého účtu na jméno "Matteo Difumato" na výše odkazované stránce. Snad je jsem to vysvětlil pochopitelně... :-) --Harold 7. 9. 2010, 14:15 (UTC)

OK: Nevím, na co tam teda to alternativní jméno v podpisu je :-( --Uniroma 7. 9. 2010, 14:22 (UTC)

Může být nějak obměněné, třeba "Uniroma (Matteo Difumato)" nebo něco podobného. Alternativní jméno je vestavěná část softwaru, na cizojazyčných Wikipediích můžou mít (a taky mají) pravidla nastavena jinak. Nicméně pro zjednodušení a přehlednost je na české wiki silně doporučován původní podpis. --Harold 7. 9. 2010, 14:26 (UTC)

Díky. Pracuji teď na soutěžním článku "Višňový sad" a chtěl bych tam vložit obrázek. Dočetl jsem se však, že to může jen správce. Jak to tedy učinit? Díky za odpověď. --Uniroma 7. 9. 2010, 14:30 (UTC)

Pokud máte vlastnoručně vytvořený obrázek (fotku; respektive vlastníte k němu autorská práva), a chcete jej uvolnit pod svobodnou licencí, nahrajte jej prosím na sesterský projekt Wikimedia Commons, který slouží pro tyto účely: commons:Hlavní strana --Harold 7. 9. 2010, 14:34 (UTC)

Netofilie[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Netofilie. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --MiroslavJosef 7. 9. 2010, 15:19 (UTC)

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí editace stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. --Wespecz 7. 9. 2010, 15:33 (UTC)

Chápu, já to ukládám častěji kvůli připojení - kdyby náhodou selhal net nebo odešel počítač.. Capito? Prosím o pomoc při vytváření článku "Netofilie". Díky --Uniroma 7. 9. 2010, 15:41 (UTC)

Výhrůžky[editovat zdroj]

Dobrý večer, chtěl bych vás upozornit, že vyhrožování fyzickými tresty je na Wikipedii pokládáno za důvod pro zablokování. Nerad bych k němu přistupoval, ale pokud budete v tomto duchu pokračovat, nezbyde mi nic jiného. Díky za pochopení. Jirka O. 7. 9. 2010, 17:42 (UTC)

Tady někdo nepochopil humor. Když Kraus řekne v televizi, že nechá někoho přejet tramvají, taky to myslí v žertu a celý národ se tomu směje.. --Uniroma 7. 9. 2010, 17:47 (UTC)

Humor, pane kolego, se zde v tomto ohledu nepěstuje, nejsme chat. Přečtěte si stránku Žádné osobní útoky. Blokuje se zde i za mnohem "slabší invektivy", vemte to prosím na vědomí. Jirka O. 7. 9. 2010, 17:51 (UTC)

Postpostmoderní[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Postpostmoderní. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit alespoň mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. Jirka O. 7. 9. 2010, 18:08 (UTC)

Višňový sad[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Višňový sad. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Jedudědek 8. 9. 2010, 09:13 (UTC)

Tady jde právě o to "společnými silami" - strávil jsem nad tím včera celý den, zejm. pokud jde o umístění dalších odkazů a hesel. Sám už si na to netroufám. Neustále je zde nějaké peskování, jste stále sledován, nikomu nic nepřijde dost dobré. Ať se ukáží jiní wikipedisté, jak mohou článek poupravit podle všeobecných pravidel a představ. --Uniroma 8. 9. 2010, 10:37 (UTC)

Kult dramatika[editovat zdroj]

Dobrý den, článek jsem smazal, protože obsahoval pouze externí odkaz. Aby zde článek mohl zůstat, musí mít alespoň rozsah pahýlu. S pozdravem--Jieκeren 30. 4. 2011, 16:22 (UTC)

Hypermoderna[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Hypermoderna. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Fagnes 30. 4. 2011, 18:44 (UTC)

Jiří Zygma[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Jiří Zygma. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Fagnes 30. 4. 2011, 18:58 (UTC)

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Matteo Difumato. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Harold 1. 5. 2011, 16:34 (UTC)

Tak jeden tady píše, že to není encyklopedické heslo, druhý zase, že je to málo významné.. Významný je i prd mojí babi, když má větry! --Uniroma 1. 5. 2011, 16:48 (UTC)

Víte, ono to může být klidně oboje. Upozorňuji Vás též na WP:Autobiografie. --Harold 1. 5. 2011, 16:58 (UTC)

OK, díky za upozornění, v tom případě ihned žádám o smazání článku, pakliže se nenajde nikdo, kdo by můj pohnutý osud zaznamenal. Díky za pochopení. --Uniroma 1. 5. 2011, 17:27 (UTC)

Hypermoderní dekonstrukce[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Hypermoderní dekonstrukce. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Fagnes 30. 4. 2011, 19:28 (UTC)

Kult dramatika[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Kult dramatika. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Harold 8. 5. 2011, 21:04 (UTC)

Nečiňte útočná prohlášení[editovat zdroj]

Dobrý den, nedopouštějte se útočných editací vůči jiným, jako se stalo na diskusi Ragimiriho, více na WP:NPA, WP:WE.--Kacir 10. 11. 2013, 23:45 (UTC)

Dobrý den, trvám na tom, abyste mi okamžitě a bezvýhradně zrušili účet a s ním i veškerá uložená data - jde o porušování autorských práv!!--Uniroma (diskuse) 11. 11. 2013, 05:22 (UTC)
Zručit účet není možné kvůli softwaru, na kterém Wikipedie běží. MediaWiki prostě takovou možnost neumožňuje. --Mario7 (diskuse) 11. 11. 2013, 12:02 (UTC)

Pak mám za to, že ani WKP neví, co jsou to copyright nebo creative commons a autorská práva porušuje!!--Uniroma (diskuse) 11. 11. 2013, 13:05 (UTC)

U každé editace vkladatel pod edit. oknem vidí upozornění: „Kliknutím na „Uložit změny“ souhlasíte s Podmínkami užití a neodvolatelně svůj příspěvek uvolňujete pod licencemi CC-BY-SA 3.0 a GFDL. Souhlasíte s tím, že hypertextový odkaz nebo URL je dostatečným uvedením vašeho autorství podle licence Creative Commons.“ Tato licence je neodvolatelná.--Kacir 11. 11. 2013, 15:17 (UTC)

No tak pak je tento spolek "pahýlů" alespoň morálně velmi bohatý.. Je mi vás líto, těch, co dennodenně editujete s minimální vidinou vyhrát aspoň nějaký tablet.. Jestli tomu tak skutečně je a wikipedie třeba nefunguje podobně jako nějaká zednářská lóže, kam když chce člověk vstoupit, aby od rána do večera studoval podmínky, které - "triviálně" - nedávají hlavu ani patu, a každého, kdo chce bez nejmenší naděje na úspěch přispět svým šprochem do mlýna, pak jimi kamenovat, jen když nechá na WKP sebemenší stopu??

Bohužel, na poslední příspěvek nezareaguji, protože mi – přiznávám, nedává smysl.--Kacir 11. 11. 2013, 15:39 (UTC)

Ale vy jste tomu moc dobře rozuměl.. A jestli ne, přečtěte si to bedlivě ještě jednou a pak zpytujte. Giordanooooooo Brunoooooo!!--Uniroma (diskuse) 11. 11. 2013, 15:41 (UTC)

Když myslíte, vyvracet vám to nehodlám. :)--Kacir 11. 11. 2013, 15:42 (UTC)

Lajos Egri[editovat zdroj]

Děkuji Bohu a všem těmhle maloměšťáckým wikipedistům, že konečně schválili můj první větší článek!!

K doplnění zdroje o Lajosi Egrim bych rád připojil informaci z italského překladu amerického originálu díla, ze kterého jsem vycházel (viz paperback):

Po r. 1942 se kniha "Umění dramatického psaní" stala kultovním, základním textem, který až dodnes můžeme vídat na katedrách tvůrčího psaní všech hlavních amerických univerzit jako jsou Yale, Harvard a Stanford, Columbia NY nebo UCLA L.A. a po Aristotelově Poetice zůstal nejvíc citovaným a nejoceňovanějším zdrojem všech možných didaktiků scénického i kinematografického psaní, jako Robert McKee, Linda Seger či velcí režiséři jako Jane Campion, Martin Scorsese či Woody Allen nebo divadelní producent Gilbert Miller. Uznávám, že tím se nedokazuje platnost hesla "celosvětový", ale pakliže bychom se připojili k západoevropským tradicím, bude jistě i nejen proto citován třeba v Bollywoodu.

Děkuji za pozornost při čtení tohoto článku a v případě, že by bylo něco nesrozumitelné, přečtěte si článek prosím ještě jednou, neb já se i napoprvé vyjadřuji zcela jasně!

-- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Uniroma (diskuse) 11. 11. 2013, 16:53 (UTC)

Michael Rittstein[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Michael Rittstein. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Silesianus (diskuse) 13. 11. 2013, 14:33 (UTC)

Dobrý den, už jsem se článek pokusil rozšířit, stále mi však dělá problém přidat takové znaky, aby se článek zobrazoval i s odkazy na příslušná hesla či weby. Díky. --Uniroma (diskuse) 13. 11. 2013, 16:23 (UTC)

Tisk knih[editovat zdroj]

Dobrý den, proč prosím nejde stáhnout PDF knihu, kterou jsem si z článků vytvořil? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, co znamená nejde? Hází Vám systém nějakou chybovou hlášku? --Martin Urbanec (diskuse) 31. 8. 2018, 18:40 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dobrý den, políčko pro stažení ve formátu PDF je nečitelně šedé, nelze tedy na něj kliknout...

Nerd[editovat zdroj]

Pozor! Přestaňte prosím přidávat do Wikipedie nesmysly, je to považováno za vandalismus. Editaci si můžete vyzkoušet na pískovišti. Pokud nepřestanete poškozovat Wikipedii, bude vám zablokována možnost editace. Děkuji za pochopení.

--OJJ, Diskuse 14. 2. 2019, 05:07 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Linda Rybová[editovat zdroj]

Prosím nepřidávejte komentáře nebo své osobní hodnocení do článku. Takové věci odporují pravidlu o nezaujatém úhlu pohledu. Pokud chcete experimentovat s editacemi, můžete si to vyzkoušet na pískovišti. Děkuji za pochopení. — Gumruch (disk.) 27. 7. 2020, 00:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Jiří Zygma[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Jiří Zygma. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, encyklopedický styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 13. 12. 2021, 08:43 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Jiří Zygma. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 13. 12. 2021, 08:43 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Kluci, a vy dosahujete encyklopedické významnosti? [1] --Uniroma (diskuse) 13. 12. 2021, 15:25 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Prosinec 2021[editovat zdroj]

STOP Osobní útoky nejsou na Wikipedii tolerovány. Pokud v nich budete pokračovat, bude vám zablokována možnost editace. Děkuji za pochopení.

--David V. (diskuze) 21. 12. 2021, 22:02 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Vy jste sám David Vávra? --Uniroma (diskuse) 29. 8. 2022, 15:20 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Netuším, o jakém Davidu Vávrovi je zde řeč. Pokud snad o architektovi, pak ne, tento (nicméně ani žádný jiný) David Vávra nejsem. --David V. (diskuze) 29. 8. 2022, 15:24 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Dobrý den, ke stránce Daniela Špinar - její rozhádaný odchod z ND viz https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/daniel-spinar-konci.A210826_120200_divadlo_ts, prosím o aktualizaci údajů na stránce o její funkci v ND. Děkuji. --Uniroma (diskuse) 28. 9. 2022, 18:59 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Zdravím, článek Daniela Špinar jsem aktualizoval. Pokud se Vám aktuální verze ještě nezdá, klidně editujte s odvahou, ale v souladu s pravidly Wikipedie, ne úpravou podle vlastního gusta. --David V. (diskuze) 28. 9. 2022, 19:38 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
@David V. Děkuji, rád jsem odvážný, nicméně toto není nikdy v souladu 🤫😅🫢 --Uniroma (diskuse) 28. 9. 2022, 19:47 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Milý Davide, můžu Vás poprosit na stránce Lajos Egri o editaci referencí? Jde o to, že veškeré zkratky u publikací (jako zde např. s. l.) mají být s mezerou za tečkami. Tedy ne s.l., ale s. l. - navíc tedy místo vydání byly Atény ;-) Děkuji. --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 11:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Do reference jsem doplnil Atény jakožto místo vydání. Co se týče mezer, doporučuji tuto změnu nejdříve navrhnout v diskuzi u dané šablony. --David V. (diskuze) 15. 10. 2022, 11:16 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Děkuji, asi není důležité, a i v knihovnách se tento úzus dost liší. Jestli Vás tam ale ještě můžu poprosit o malou změnu - Quadrom z. s., nikoli o. s. (občanská sdružení již byla k roku vydání publikace zrušena a přeměněna na spolky, viz publikace). --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 11:20 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
HotovoHotovo Hotovo. --David V. (diskuze) 15. 10. 2022, 11:22 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Díky moc. Za všemi zkratkami, kde je tečka, se má psát mezera. Napsal jsem do diskuze k šabloně. Hezký den!! --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 11:23 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Mohl byste ještě prosím (vzhledem k tomu, že mi tady připadáte jediný normální a já to neumím) přidat referenci ke stránce Dario Fo? Jsem tam již uveden v českých překladech, ale vzhledem k tomu, že publikace je dostupná online, abyste tam vyplnil vše potřebné k http://quadrom.mysteria.cz/marcolfa.pdf? Děkuji moc!! --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 11:45 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Pokusil jsem se vzít referenci z článku Lajos Egri a upravit ji, snad je to v pořádku. --David V. (diskuze) 15. 10. 2022, 11:55 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Nevím, na co narážíte? Marcolfa byla přeložena v Olomouci, nikoli v Aténách. Díky za nápravu. --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 13:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Nenarážím na nic, to jsem jen neopravil parametr. Tak snad teď. --David V. (diskuze) 15. 10. 2022, 13:40 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Jo, aha, už chápu. U Marcolfy ještě můžete znovu vložit rok vydání, tedy 2008. Děkuji za spolupráci!! --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 13:51 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
HotovoHotovo Hotovo. --David V. (diskuze) 15. 10. 2022, 13:52 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Děkuji. Nechci prudit, ale rok vydání ještě chybí i u té reference u Egriho :-( --Uniroma (diskuse) 15. 10. 2022, 13:56 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Prosím o aktualizaci zdroje na stránce - Hyperrealismus#Hyperrealismus v literatuře - je tam ISBN, které by mělo být doplněno na konci zdrojů, popř. s odkazem (očíslovaná poznámka). Děkuji. --Uniroma (diskuse) 1. 11. 2022, 21:26 (CET)Odpovědět[odpovědět]
AnoAno Opraveno. --David V. (diskuze) 1. 11. 2022, 21:38 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Děkuji moc, nakladatelem je však Akropolis, tedy nikoli s. n. --Uniroma (diskuse) 2. 11. 2022, 16:15 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Artur[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Artur (nakladatelství). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, encyklopedický styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 29. 8. 2022, 09:36 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Dohledejte patřičné info a stránku doplňte. Je nad mé chápání dodržovat veškerá pravidla. --Uniroma (diskuse) 24. 9. 2022, 19:49 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Září 2022[editovat zdroj]

Dobrý den, Vaše uživatelská stránka bude smazána, protože odporuje pravidlům Wikipedie. To, co může obsahovat Vaše uživatelská stránka, je popsáno na stránce Wikipedie:Uživatelská stránka. Rovněž upozorňuji, že Wikipedie není diskuzní fórum. Pokud chcete dále přispívat do Wikipedie, přečtěte si prosím stránku Vítejte ve Wikipedii. --Poirot12345 T (diskuse) 24. 9. 2022, 19:06 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

V pravidlech o psaní na profil je vyloženě uvedeno, že tam mohou být odkazy na osobní stránky. Tak proč mi to pořád mažete???!!! --Uniroma (diskuse) 24. 9. 2022, 19:07 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Cituji:
Co mohu mít na své uživatelské stránce?[editovat | editovat zdroj]
Stručně řečeno, cokoliv chcete – v rozumných mezích. Přesto existuje několik základních doporučení.
  • Informace o sobě: Třeba kontakt na vás (e-mail, Skype apod.), vaše jméno, fotografii, kde žijete, vaše zájmy, obory, které ovládáte, jazykové znalosti (viz šablony Wikipedie:Babylón), co máte a nemáte rádi, odkaz na vaše webové stránky nebo stránky, které vás zajímají, jiné aktivity na internetu atd. Konkrétní obsah závisí na tom, kolik toho chcete o sobě prozradit. Informace můžete vkládat také v podobě grafických rámečků zvaných nálepky.
Tak PROČ NEUSTÁLE OBTĚŽUJETE, CENZURUJETE, ZTĚŽUJETE A TROLLUJETE???!!! --Uniroma (diskuse) 24. 9. 2022, 19:09 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Dobrý večer, ano, uznávám, nicméně Vám doporučuji se podívat ihned do sekce "Čemu se raději vyhnout?", jež se nachází přímo pod vámi citovanou částí. Zde je uvedeno:
Wikipedie není freehostingová služba a vaše uživatelská stránka není vaše osobní internetová stránka. Je to stránka, která vás prezentuje jako člena komunity Wikipedie. Vyhněte se ve svém uživatelském prostoru obsahu, který bezprostředně nesouvisí s Wikipedií. Například weblog vztahující se k vašim aktivitám mimo Wikipedii
— Wikipedie:Uživatelská_stránka#Čemu_se_raději_vyhnout?

--Poirot12345 T (diskuse) 24. 9. 2022, 19:13 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

A co tohle: "nebo stránky, které vás zajímají, jiné aktivity na internetu atd."? --Uniroma (diskuse) 24. 9. 2022, 19:16 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Jste fakt nerdi. Novou reakci jsem zde nenašel :-/ --Uniroma (diskuse) 24. 9. 2022, 19:22 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
WKP si dost odporuje a protiřečí a čeho se jeden nadřízený panáček chytí, z toho je najednou platné pravidlo ;-) --Uniroma (diskuse) 24. 9. 2022, 19:42 (CEST)Odpovědět[odpovědět]