Wikipedie:Změna uživatelského jména

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
WP:RENAME

Na této stránce mohou wikipedisté podávat žádosti o změnu svého uživatelského jména. Samotné právo provést přesun mají jednak uživatelé s oprávněním stevard a jednak uživatelé s oprávněním globální přejmenovávač. Obě tato oprávnění jsou takzvaně „globální“ – společná pro všechny projekty nadace Wikimedia. Většina jejich držitelů tedy nejsou Češi, česky neumí a na českou Wikipedii ani na tuto stránku obvykle nechodí – pokud tedy chcete, aby si Vaší žádosti někdo oprávněný všiml co nejdřív, a nevadí Vám v případě nesrovnalostí či nejasností angličtina, můžete požádat na stránce Special:GlobalRenameRequest, což Váš požadavek zařadí do fronty sledované celou mezinárodní komunitou držitelů oprávnění.

Tuto stránku sledují jednak čeští držitelé některých z oprávnění (stav k 20. září 2014: globální přejmenovávači Tchoř a JAn), jednak byrokraté a další ochotní wikipedisté, kteří sice třeba nemohou přejmenování přímo provést, ale mohou s ním poradit a nebo ho zprostředkovat.

Obvykle je možné přejmenovat uživatele pouze na ještě neobsazené jméno. Jména bez editací nebo účty s malým počtem editací a od založení většinou neaktivní je někdy možné uzurpovat, ovšem k provedení takové akce nemají právo globální přejmenovávači, ale pouze stevardi.

Žádosti jsou po posouzení přesunuty do archivu žádostí (2., 3., 4. a 5. část).

Pokyny
  • Zkontrolujte, že vaše nové jméno dosud není použito jiným uživatelem. Můžete k tomu použít hledání na stránce Speciální:Listusers; pokud je požadované jméno v seznamu, je zabrané, i když je odkaz na ně červený. Zabrané jméno lze uzurpovat, pokud má žádné nebo pouze vandalské editace. Nezakládejte účet s novým jménem.
  • Zkopírujte následující text a vložte jej na konec sekce žádosti.
{{subst:/žádost|SOUČASNÉ|NOVÉ|3=důvod}} ~~~~
Nahraďte SOUČASNÉ svým současným uživatelským jménem a NOVÉ jménem, které chcete začít používat. Vyplňte též důvod.
  • Ujistěte se, že jste přihlášení, a stránku uložte.
  • Pokud se nemůžete přihlásit pod svým starým jménem, znamená to, že Váš účet byl přejmenován. Pro přihlášení použijte jméno nové.

Důsledky změny jména[editovat zdroj]

  • Po dokončení změny bude Váš účet přejmenován a všechny Vaše příspěvky (včetně smazaných) přiřazeny k novému jménu. Vaše uživatelské nastavení, seznam sledovaných stránek, heslo atd. bude zachováno a Vaše uživatelská a diskusní stránka budou automaticky přemístěny.
  • Změna se zaznamená do knihy přejmenovaných uživatelů.
  • Vaše staré podpisy na diskusních stránkách zůstanou nezměněny; budou i nadále odkazovat na staré jméno, pokud se neopraví ručně.
  • Upozornění: Vaše staré jméno se po přejmenování uvolní k použití. Můžete však účet znovu vytvořit a případně požádat o jeho zablokování, aby se zabránilo pokusům o podvod.

Žádosti[editovat zdroj]

KoFolik-CZ → FolTomas[editovat zdroj]

Přesunuto Jméno „Forek“ už používá španělský wikipedista, zvolte si, prosím, jiné. --Tchoř (diskuse) 18. 9. 2015, 11:06 (CEST)
Vyřešeno Přejmenováno na FolTomas.--Tchoř (diskuse) 1. 10. 2015, 22:41 (CEST)

Darmok → Pavel Rucki[editovat zdroj]

Vyřešeno --Tchoř (diskuse) 28. 9. 2015, 16:12 (CEST)

M93a.cz → Michal Grňo[editovat zdroj]

Vyřešeno --Tchoř (diskuse) 1. 10. 2015, 22:38 (CEST)