Wikipedie:Změna uživatelského jména

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:ZUJ
    WP:ŽOPU
    WP:RENAME

Na této stránce mohou wikipedisté podávat žádosti o změnu svého uživatelského jména. Samotné právo provést přesun mají jednak uživatelé s oprávněním stevard a jednak uživatelé s oprávněním globální přejmenovávač. Obě tato oprávnění jsou takzvaně „globální“ – společná pro všechny projekty nadace Wikimedia. Většina jejich držitelů tedy nejsou Češi, česky neumí a na českou Wikipedii ani na tuto stránku obvykle nechodí – pokud tedy chcete, aby si Vaší žádosti někdo oprávněný všiml co nejdřív, a nevadí Vám v případě nesrovnalostí či nejasností angličtina, můžete požádat na stránce Speciální:GlobalRenameRequest, což Váš požadavek zařadí do fronty sledované celou mezinárodní komunitou držitelů oprávnění.

Tuto stránku sledují jednak čeští držitelé některých z oprávnění (stav k červenci 2019: globální přejmenovávači Tchoř, JAn a Martin Urbanec), jednak byrokraté a další ochotní wikipedisté, kteří sice třeba nemohou přejmenování přímo provést, ale mohou s ním poradit a nebo ho zprostředkovat.

Obvykle je možné přejmenovat uživatele pouze na ještě neobsazené jméno (na žádném z projetků Wikimedia). Jména bez editací nebo účty s malým počtem editací a od založení většinou neaktivní je někdy možné uzurpovat, ovšem k provedení takové akce nemají právo globální přejmenovávači, ale pouze stevardi.

Žádosti jsou po posouzení přesunuty do archivu žádostí (2., 3., 4., 5. a 6. část).

Pokyny
  • Zkontrolujte, že vaše nové jméno dosud není použito jiným uživatelem. Můžete k tomu použít hledání na stránce Speciální:CentralAuth; pokud požadované jméno naleznete (nebo vám jej začne radit našeptávač), je zabrané. Nezakládejte, prosím, účet s novým jménem.
  • Stiskněte tlačítko Podat žádost zde níže (vládnete-li angličtinou, můžete dosáhnout rychlejší změny stisknutím tlačítka Podat žádost globálně (v angličtině)).


Důsledky změny jména[editovat | editovat zdroj]

  • Po dokončení změny bude Váš účet přejmenován na všech projektech Wikimedia a všechny Vaše příspěvky (včetně smazaných) přiřazeny k novému jménu. Vaše uživatelské nastavení, seznam sledovaných stránek, heslo atd. budou zachovány a Vaše uživatelská, diskusní stránka a všechny jejich podstránky budou automaticky přemístěny.
  • Změna se zaznamená do knihy přejmenovaných uživatelů.
  • Vaše staré podpisy na diskusních stránkách zůstanou nezměněny; budou i nadále odkazovat na staré jméno, pokud se neopraví ručně.


Žádosti[editovat | editovat zdroj]

JaPav → Jakub Pavlíček[editovat | editovat zdroj]

VyřešenoVyřešeno JAn (diskuse) 28. 7. 2019, 21:14 (CEST)

TheMelin → MichalSykora[editovat | editovat zdroj]

VyřešenoVyřešeno JAn (diskuse) 28. 7. 2019, 21:12 (CEST)

Mikulama → Andy Dvorakova[editovat | editovat zdroj]

VyřešenoVyřešeno Hotovo. --Martin Urbanec (diskuse) 13. 8. 2019, 03:34 (CEST)

DanitoCZE → Daniel Sazma[editovat | editovat zdroj]

HotovoHotovo Hotovo. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 10. 2019, 23:28 (CEST)

Carma232 → Marcela Čachotská[editovat | editovat zdroj]

PřesunutoPřesunuto Přejmenovat nelze, protože cílový účet Marcela Čachotská již existuje. Sice je zřejmě rovněž ve Vašem držení, ale to nám mnoho nepomůže. Wikipedie momentálně neumožňuje dva účty sloučit do jednoho, aby ve výsledku byly všechny jejich editace vidět ze společného účtu.--Tchoř (diskuse) 10. 10. 2019, 05:36 (CEST)