Wikipedie:Článek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Článek je definován jako stránka v hlavním jmenném prostoru Wikipedie, která obsahuje encyklopedickou informaci. Řadí se k nim kromě encyklopedických hesel i seznamy, časové osy, tabulky atp.

Za články tedy nejsou považovány stránky Wikipedie mimo hlavní jmenný prostor a dále některé stránky v hlavním jmenném prostoru, zejména:

Statistika

Speciální:Všechny stránky generuje seznam všech článků české Wikipedie a en:Wikipedia:Statistics obsahuje statistiky o Wikipedii a jejím růstu.

Automatická definice užívaná softwarem MediaWiki pro určení celkového počtu na Speciální:Statistika, hlavní stránce aj. se poněkud liší:

  • jakákoli stránka ve jmenném prostoru článků, která není přesměrováním a obsahuje alespoň jeden wiki odkaz: může jít i o interwiki odkaz na jiný jazyk a nezáleží na tom, existuje-li cílová stránka nebo ne. Proto stránka nepočítaná jako článek musí nutně být slepá, avšak není to postačující podmínka; přidání kategorie (zřejmě) postačuje pro započítání článku.

Software navíc toho času nedovede rozlišit pahýly (zdrojový kód {{Pahýl}} sám o sobě žádný odkaz, tj. hranaté závorky, neodkazuje) nebo šablony seznamů s minimálním obsahem.

Související články