Wikipedie:Pískoviště

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Průvodce Wikipedií

Toto pískoviště je určeno pro experimenty s editováním. Můžete zde zkusit jakékoliv formátování a nikdo vás za to nebude kárat; vaše pokusy však může každý další příchozí kdykoliv smazat. Přečtete si, prosím, nápovědu, kde se dozvíte, co a jak.

Chcete-li si něco vyzkoušet, klikněte na záložku editovat v záhlaví stránky, následně v editačním poli sjeďte dolů a na vhodném místě proveďte změny. Až budete hotovi, můžete si je prohlédnout pomocí tlačítka Ukázat náhled a uložit pomocí Uložit změny.

Přestože je toto jen testovací stránka, vyvarujte se zde, prosíme, vulgarismů, osobních útoků či nevyžádané inzerce. Děkujeme.Bezdomovectví žen

Když se podíváme na ulici, do statistik a služeb pro lidi bez přístřeší, zjistíme, že situace bezdomovce je doménou mužů. Převážně co se týče zjevného bezdomovectví. Ženy jsou ve většině případů počítány mezi skrytou část bezdomovecké populace. Vysvětlení, proč je ženské bezdomovectví více skryté než zjevné, najdeme v tom, že ženy ohrožené akutní chudobou a nouzí svůj propad na ulici často oddalují, například setrváváním v násilných a nevyhovujících vztazích, přespáváním u známých či přátel nebo vytvářením účelových krátkodobých vztahů. Je mnoho důvodů proč ženy propad na ulici oddalují nebo se skrývají. Jsou to například důvody spojené s mateřstvím, péčí o dítě, stigmatizací a kritičtějším náhledem společnosti na ženy, které selhaly. Na základě statistických údajů Českého statistického úřadu po sčítání lidu z roku 2011 bylo v České republice 11496 lidí bez domova a z toho bylo 2473 žen. Tyto údaje nejsou ovšem kompletní, protože né všichni lidé bez domova jsou v systému služeb pomoci.

Specifika žen bez domova

Pro ženu znamená prostředí ulice větší nebezpečí než pro muže. Ženy jsou díky svým tělesným dispozicím vystavované častějším útokům fyzického, sexuálního a verbálního násilí ze strany mužů. Jsou více zranitelné a mají nižší ekonomickou sílu. Žena také nese břímě péče nebo neschopnosti péče o dítě.

Příčiny: Bezdomovectví žen bývá způsobeno více faktory či událostmi. Ztráta domova či bydlení je ve většině případů výsledkem kombinace více příčin například: domácí a jiné formy násilí, chudoba, traumatická změna v průběhu života jako je například úmrtí dítěte či partnera, absence dostupného a bezpečného bydlení, věková a genderová diskriminace na trhu práce, drogová či alkoholová závislost, rodinná historie sociálního vyloučení, vážné psychiatrické onemocnění.

Ulice: Pokud se žena ocitne na ulici jako bezdomovkyně mezi bezdomovci může narazit na může, který jí sice nabídne ochranu, ale na oplátku může vyžadovat sexuální uspokojení. Také může narazit na muže, který sexuální uspokojení na oplátku ochrany nevyžaduje. V tomto vztahu dává žena muži pocit důležitosti a uplatnění. Ochranitelské potřeby k ženám mají i sociální pracovníci z hlediska ženina možného těhotenství, protože ženy většinou svůj způsob života nemění a tím ohrožují život dítěte. V tomto případě to pro ženu není komplikace, ale výhoda, kterou ženy často zneužívají.

Dusledek : Zeny byli a jsou od prirody citlyveji smyslejici nez muzske pokoleni a tak castym jevem v teto kategorii spolecnosti ze se uzavrou do sebe a po takove dramaticke zmene ve svem zivote zatvrdi svou osobnost a stanou se z nich takzvane bez ZENY BEZ CITU ktere nikdy nedokazou nevyuzit moznost k svemu obohaceni at ve smyslu hmotnych statku nebo jen vedomosti co je moho ve sve sytuaci vyuzit ve prospech ci ke zmene te sytuace ackoliv se zda ze jsou to lide kterrym se neda absolutne verit ale pokud se vcitime do jejich situace dokazeme videt ze je to zoufaly pokus o to dat svetu vedet ze je zklamal.

Těhotenství, nová role ženy jako matky: V průběhu těhotenství jak už bylo výše řečeno, žena obvykle nemění svůj životní styl a ohrožuje plod zneužíváním návykových látek. Nejdůležitější rozhodnutí však pro ženu čeká po porodu. Na rozdíl od mužů, kteří ani nemusejí vědět, že se stali otcem. Na ženě matce čeká po porodu těžké rozhodnutí, zda se o své dítě dokáže postarat a vychovat ho. V tomto velkém rozhodování hraje důležitou roli doba kontaktu matky s dítětem a také postoj partnera,pokud nějaký je.

Sociální služby pro ženy: Ženy bez domova často pociťují obavy z navštěvování center pomoci lidem bez pomoci, protože se cítí ohrožené početní převahou mužů. Pokud však nějakou sociální službu již navštěvují, tak její nabídku využívají více. Více komunikují se sociálním pracovníkem, využívají více služeb psychologa nebo i lékaře. Bezdomovkyně mají více sebekázně, lépe se adaptují a jsou solidárnější než bezdomovci. Ženy bez domova na ulici mohou využívat těchto služeb: nízkoprahová denní centra, noclehárny pro ženy, azylové domy pro ženy, domy na půli cesty. Pokud je žena matkou a má dítě v péči může využít službu domova pro matky s dětmi.

V sociální práci s rizikovými ženami a dívkami jsou mnohá tabu, kterým se zatím nevěnovalo dostatek pozornosti. Je to například kriminalita, pohlavně přenosné choroby, drogové a jiné závislosti a bezdomovectví. Tato neviditelnost se projevuje v nastavení služeb, které jsou určeny spíše pro muže než pro ženy. Proto má většina sociálních služeb pro ženy malou kapacitu a z toho důvodu jsou často přeplněné a pořadníky jsou dlouhé.

Jedosti faktoru ktere by dokazaly zenske chovani radoby omlouvati ovsem musime si uvedomit ze by mely poslouchat svuj prirozeny ionstinkt a muzum se podridit uz kvuly ochrane a nebo protoze ze je vetsinovou cast hystorie ochranovaly a pechovaly o ne aby byli ted schopne teto prekvapive emancipace, je bohuzel smutnou pravdou ze vetsina zen bez jakeho koliv mentalniho poskozeni ci traumaticke ho zazitku z detstvy se pokousi muze ne potporit a doplnovat nybrz podmanit a znicit pak se hodi si uvedomit ze proradnost zenske mysli je v schopnosti zneuzit hormonalni disbalanc v muzskem mozku a pocit zamilovanosti obratit proti samotnemu jedinci co lasku proziva uz ted citim ze jsem a vzdy byl jen jsem byl zaneprazdnen vracenim se zpet z te posrane krizovatky ps vsichni co jsou v lese at vydrzi a zacnou podporovat komunitu nox DRAK