Wikipedista:Podzemnik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ikonka Tento uživatel je členem týmu Wikimedia OTRS. (ověřit)
Commons-logo.svg Tento uživatel je správce na Wikimedia Commons (ověřit)

Na Wikipedii působím od roku 2007. Mezi lety 2009-2013 jsem zde působil jako správce. Rezignoval jsem, abych se více mohl věnovat Wikimedia Commons, což začalo lépe odrážet můj nomádský styl života. V posledních letech mě tedy lze najít hlavně na Commons - viz moje stránka tam.

V letech 2009-2010 jsem působil jako pověřenec pro Nejlepší články. Od roku 2009 jsem členem týmu OTRS. Vyřizuji tikety hlavně v souvislosti s Commons.

Za své působení na Wikipedii jsem dostal mnohá ocenění, kterých si velice vážím. Myslím, že je důležité se vzájemně podporovat a motivovat, protože zde všichni působíme dobrovolně a nezištně. Seznam mých "oceněných" článků lze najít zde.

Jsem asi nejčastějším uzavíratelem žádostí o komentář. Není to něco, co bych si užíval, ale je to něco, co je podle mě potřeba udělat, aby se zdejší komunita mohla posunout dále od mluvení o tvorbě k tvorbě samotné.

V minulosti jsem se rád účastnil wikikonferencí, srazů nebo workshopů, kde jsem občas i aktivně vystupoval. Někdy v barvách Wikimedia ČR.

Od roku 2013 žiji mimo Česko: nejdříve Nový Zéland, poté Španělsko, Francie, Kanada či Skotsko. V roce 2019 jsem se vrátil zpět na Nový Zéland, kde usiluji o vytvoření místní pobočky Wikimedia New Zealand. Kdybyste někdo měli cestu kolem, dejte vědět, rád se potkám s krajany wikipedisty.