Diskuse s wikipedistou:MIGORMCZ

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Díky za nahrané fotky RT6S! --Harold (diskuse) 15. 1. 2016, 16:18 (CET)

Řečkovice 2016[editovat zdroj]

Opět díky, tentokrát za dodané fotky loňských přírůstků TMB z Řečkovic. Ač jsem pravidelným návštěvníkem, letos jsem bohužel nemohl. Takže jestli máš i další trochu kvalitnější fotky ostatních vozidel (ať už MHD nebo i jiných), klidně je nahraj na Commons - nikdy jich není dost a nevadí, že vozy již byly foceny v minulých letech. Jenom je zařaď do Category:Open Doors Day of TMB in Řečkovice (2016). --Harold (diskuse) 24. 4. 2016, 19:06 (CEST)

Fotky mám, ale nebyl čas je protřídit, upravit a nahrát všechny. Bohužel mám starší foťák u kterého je horší rozpoznat ostrost a správné nastavení jasu, takže všechny fotky jsou tmavší. Nicméně až budu mít čas, tak je nahraji. --MIGORMCZ (diskuse) 25. 4. 2016, 16:02 (CEST)

Počet tramvají v Brně[editovat zdroj]

Ahoj, trochu se nám to tam míchá. Na konci června jsem z tabulky schválně odstranil dosud nezařazené vozy, které jsou v evidenci Bmhd uvedeny modrou barvou (1x13T, 1xVario, 3xLF2), protože tabulka je uvedena větou "V osobním provozu jsou následující typy tramvají". Tedy dá se očekávat, že i ta čísla budou počty provozovaných vozů. Nezařazené vozy však nejde mezi takové počítat, Varia se kompletují v ÚD a 1930 zatím ještě ani v Brně není (a pravděpodobně asi ani dosud není v majetku DP). To už by větší nárok na doplnění do tabulky měly dlouhodobě odstavené vozy (většinou na zrušení - vč. RT6, vleků a K3), které DP vlastní a má je dosud ve stavu vozového parku.

Osobně bych byl pro ponechání té úvodní věty a jednoduchého pravidla, že počty se upravují až poté, co vozidlo bude provozuschopné a bude se nacházet v Brně, tedy že Varia pojedou vlastní silou alespoň po vozovně a že 13T se bude alespoň nacházet na brněnských kolejích. Co myslíš? --Harold (diskuse) 11. 7. 2016, 17:30 (CEST)

Já jsem to dosud bral tak, že jsem si v evidenci nechal vypsat pouze provozní vozy a od těch jsem odečetl pouze služební. Odteď budu odečítat i dosud nezařazené vozy, protože jak píšeš, nejsou ještě v provozu s cestujícími. Takže do té tabulky bych odteď počítal pouze vozy ve stavu provozním, v dílnách, nebo dočasně odstaven. --MIGORMCZ (diskuse) 11. 7. 2016, 18:25 (CEST)
Jo, takhle jsem to myslel. Takže OK. --Harold (diskuse) 11. 7. 2016, 22:04 (CEST)

Proc vandalisujete wikipedii[editovat zdroj]

Ja si chci viskouset jak se ma editovat nez vytvorim vazni clanek.

Editaci si můžete vyzkoušet na pískovišti. Pokusy na článcích jsou považovány za vandalizmus. Pokud toho nenecháte budete zablokován.--MIGORMCZ (diskuse) 2. 5. 2017, 16:12 (CEST)

tykejte mi je mi deset

Přečti si prosím pravidla editování a příspěvky v diskuzi prosím podepisuj.--MIGORMCZ (diskuse) 2. 5. 2017, 16:15 (CEST)
Já mám s tím ale takoví problém. Hodně věcí z češtiny jsme se my ještě neučili a tak moc neumím pravopis. Můžu tu editovat i když moc neumím pravopis? Wikipedista:Ritaurora
Já sem si skusil editaci na pískovišti jak jste mi napsal ale vy jste mi to smazal. Wikipedista:Ritaurora
1)Nejprve se nauč psát a až poté edituj, abys nezpůsoboval škody v článcích
2)editaci si vyzkoušej na svém pískovišti (nahoře v nabídce) a ne v článku pískoviště, takové pokusy jsou považovány za vandalizmus
--MIGORMCZ (diskuse) 2. 5. 2017, 16:23 (CEST)
To se omlouvám s tím pískovištěm. Ale je to zajímavé a já bych rád přizpíval ale jsem teprve v páté třídě a hrozně věcí sme se ještě neučili v češtině a já bych chtěl vylepšovat enciklopedii. Máte tu moc zajmaví články a chtěl bych něco vilepšit. Rodiče mně nechtějí pomoct a starší sourozence nemám. Wikipedista:Ritaurora

Proč jste mi smazal mojí editaci na stránce Mafia? Já jsem mafii hrál třikrát takže ten příběh znám. Ritaurora

Nejde o faktickou věc (nemohu to posoudit), ale o stylistiku. Vaše úprava snižuje kvalitu článku.--MIGORMCZ (diskuse) 2. 5. 2017, 16:55 (CEST)
Původní článek byl hrozně malí a člověk co mafii nehrál by to vůbec nepochopil. A o jedné misi tam vůbec nepíšete. A informace tam máte zavádějící Morella nezabil Sallieri ale Tommy Angelo. Wikipedista:Ritaurora
Znovu opakujiː nemohu posoudit fakta, hru jsem nehrál, ale jde o formu jakou podáváte informace. Vaši editaci jsem zrušil aby nedošlo k poklesu kvality článku.--MIGORMCZ (diskuse) 2. 5. 2017, 17:03 (CEST)
Tak prosím opravte že Morella zabil Tommy Angelo ne Sallieri. Wikipedista:Ritaurora

Prosby + návrh[editovat zdroj]

Ahoj, dnes jsem přeložil z češtiny do slovenštiny článek, který byl navržen na smazání kvůli „strojovému překladu“. Proto prosím o jeho revizi. Nedávno mi něco napsal Harold, problém je ale ten, že mi napsal předtím, než jsem si založil diskuzní stránku, takže teď nemůžu jeho zprávu najít. Ptal jsem se na to pana učitele Maška, který mi říkal, že bych tu zprávu měl mít v e-mailové schránce, kde jsem ji však nenašel, tak přemýšlím, jestli by bylo možné znovuzaslání. Nadále bych chtěl navrhnout, jestli by nebylo lepší shánět obrázky pro články z takových stránek, jako třeba Photobucket nebo Imageshack. David z kroužku/--Lotherian (diskuse) 21. 10. 2017, 19:55 (CEST)

Ahoj, s tím článkem ti asi nepomůžu (slovensky pouze rozumím, ale že bych dokázal najít chyby to ne). A u toho mailu od harolda taky nevím, ale zkusil bych mu napsat na jeho diskuzi, nebo maila. Potom se prosím vyjádři k tomu, co jsem napsal do tvé diskuze. ǃǃǃNapiš to ale sem, ať nevedeme diskuzi na dvou místechǃǃǃ Do tvé diskuze potom hodím link sem typu diskuze přesunuta sem. Michal/--MIGORMCZ (diskuse) 21. 10. 2017, 20:16 (CEST)
A k těm obrázkůmː pokud autor nezašle svoje svolení ze svého mailu, nebo obrázek není licencován jako volně použitelný nemůžeš ho sem nahrát. Je to bráno jako porušení autorských práv, i když autora uvedeš a obrázek bude do týdne smazán. Michal/--MIGORMCZ (diskuse) 21. 10. 2017, 20:19 (CEST)

Vyznamenání za věrnost Wikipedii: Učeň[editovat zdroj]