Diskuse s wikipedistou:Martin wolf

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2007

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2009

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2012

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2013

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2014

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2015

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2016

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2017

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf/2018

Obrázek záznamu v matrice[editovat zdroj]

Dobrý den, když dáváte jako odkaz obrázek stránky z matriky (třeba na Josef Ondřej Liboslav Rettig odkaz Matriční záznam o narození a křtu), kde je vlastně ten obrázek uložen? Rád bych se zbavil nepraktických odkazů na matriky ve formátu zip ze Zámrsku a dělal to taky tak. Dík za radu --Svenkaj (diskuse) 31. 3. 2019, 13:25 (CEST)

Dobrý den. Tak co se týče vašeho dotazu stran matrik za Zámrsku je více možností jak dostat matriku (zápis NOZ určité osoby) na Wikipedii. První možností je vyhledaný zápis (pokud jej máte zpracovaný) načíst na Commons a jako fotku vložit do příspěvku. Druhá možnost je vyhledat zápis na FamilySearch a tam vygenerovaný odkaz vložit pomocí reference do příspěvku. Zde však musíte mít na FamilySearch registraci, jak pro vyhledání tak i pro následné čtení (já jí mám) - https://www.familysearch.org/search/ Třetí možností je stažení konkrétní matriky na svůj PC, vyhledání záznamu který hledáte a ten je potom třeba graficky upravit a převést do potřebného formátu. Výsledek je třeba nahrát na kvalitní a spolehlivé internetové úložiště, které po nahrání vygeneruje odkaz a ten pak vložíte pomocí reference do příspěvku. Vypadá to složitě, ale opak je pravdou. Já používám všechny tři možnost. Pokud není něco jasné tak rád poradím.--Martin wolf (diskuse) 31. 3. 2019, 15:12 (CEST)

Dík. Hlavně mě zajímalo, kde vlastně je uložen ten Váš odkaz na snímek matriky výše, matrika J. O. L. Rettiga. Jde mi o radu, který z těch serverů pro ukládání obrázků je podle Vaší zkušenosti natolik seriózní, že za dva-tři roky nezmizí. Zpracovat umím. Ukládat na Commons mi připadá jako s kanónem na vrabce, neb využití je jednoúčelové, pro jedinou stránku. Na FamilySearch jsem přihlášen, to pak je prostý link, ale oba víme, že tam je jen něco, podle zákona schválnosti ne to, co hledáme :-(. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 31. 3. 2019, 17:09 (CEST)


Já osobně používám min 8 let toto úložiště a nepamatuji výpadek či nedostupnost - http://img24.cz/users.php?act=login-d --Martin wolf (diskuse) 31. 3. 2019, 20:59 (CEST)

@Martin wolf:Dík, zkusím taky.--Svenkaj (diskuse) 31. 3. 2019, 22:00 (CEST)

Zapoměl jsem na změnu EU s tím autorským právem, toto úložiště je plné fotek a je možné, že zanikne stejně jako mnoho podobných úložišť a ani Wikipedie proti tomuto nařízení nebude imunní. Osobně si myslím, že zmizí většina referencí které odkazují mimo Wikipedii. --Martin wolf (diskuse) 31. 3. 2019, 22:37 (CEST)

Josef Müldner[editovat zdroj]

Dobrý večer, byl nějaký důvod, proč jste přesunul referenci za závorkou narození-úmrtí u Josef Müldner na místo za narozením? O nic nejde, ale ta matrika narozených obsahuje i zápis o datu a místu úmrtí a jiný zdroj k úmrtí nemáme (matrika zemřelých Prahy 3 z roku 1954 pochopitelně není naskenovaná). Zdraví--Svenkaj (diskuse) 2. 5. 2019, 20:22 (CEST)

Důvod proč jsem to udělal si nechám pro sebe, ale Josef Müldner takto by to šlo? Tři kliky a je to. Zdravím --Martin wolf (diskuse) 2. 5. 2019, 20:31 (CEST)

Dík. Možná jsou ty dvě stejné reference přesnější, než jedna za závorku, jak to dělávám. Budu o tom přemýšlet :-).--Svenkaj (diskuse) 3. 5. 2019, 10:37 (CEST)

Lenka Reinerová[editovat zdroj]

Dík za úpravy Lenka Reinerová, tu paní mám moc rád. Zkoušel jsem se hrabat v karlínských židovských matrikách, ale našel jsem jen v rejstřících Helen Reiner, narozena 1916. Je to nejspíš ona, nicméně matriční záznam by byl jistější; jako zdroj dávat nebudu. Vlastní matriční záznam neumím nějak najít. Zkoušel jste? Zdraví --Svenkaj (diskuse) 6. 5. 2019, 22:58 (CEST)

Zdravím a jsem rád, že se vám úprava líbí. První co jsem dělal byla matrika, ale rok 1916 je patrně ve svazku, který je veden jako "živý". I zde platí omezení matričního zákona * 100 let. Pokusím se optat v archivu, zda je přístupný alespoň ten rok a zápis o jejím narození tam skutečně je. Nikde však není uvedeno její rodné příjmení a něco málo o rodičích. --Martin wolf (diskuse) 7. 5. 2019, 08:49 (CEST)

Odrážky hvězdičky a obrázky medailí v inofoboxu osoba[editovat zdroj]

Ahoj, díky za aktualizaci položek vztahů v infoboxu osoba. Vidím, že hromadně vkládáš odrážky ve formě hvězdičky a také obrázky medailí (Gerty Coriová). To jsou nadbytečné atributy, které tam nepatří. Nebo se tento styl někde domluvil? Případně se může nad novým pojetím vést diskuse přímo v infoboxu. Zdraví.--Kacir 8. 5. 2019, 17:04 (CEST)

Mě váš názor nezajímá a neničte práci druhých. Kdo řekl, že nepatří, asi jen vy. Mě se to líbí a zase to vrátím zpět. --Martin wolf (diskuse) 8. 5. 2019, 17:13 (CEST)

Způsob zápisu obsahuje dokumentace šablony {{Infobox - osoba}}, kde odrážky ani obrázky cen nejsou. Nejdřív by měl být tento styl zápisu prosazen právě do dokumentace. Ideálním řešením by byl zápis položek přímo na Wikidata.--Kacir 8. 5. 2019, 17:29 (CEST)

Tak to já neumím a prosazovat to musí jiní a tečky jsem v nějakém iboxu viděl a je to dle mého přínosné. 1000 uživatelů = 999 názorů. V mnoha případech je v příbuzných uvedeno jméno, ale kdo to je není uvedeno. viz Vilém Mrštík (zde jsem to doplnil) a Alois Mrštík (zde jsem to nedělal) a kdo jsou ti jeho tři příbuzní neznalí hned neví. Ptám se - co je lepší? Víc to řešit nechci, raději budu koukat na MS v LH.--Martin wolf (diskuse) 8. 5. 2019, 22:41 (CEST)

Úpr.[editovat zdroj]

Ahoj, díky za mnohé drobné úpravy, mohl bys ale do shrnutí psát něco víc než jen „úpr.“? Z „úpravy“ nepozná nikdo jaké. Např. v článku Max Bubakoff by se hodilo použít třeba „doplnění infoboxu“ nebo „místo narození“. Díky. S pozdravem --14. 5. 2019, 20:22 (CEST), Utar (diskuse)

Děkuji za upozornění, ale já tam vždy píši co dělám. Článek upravuji. Víc nepovažuji za nutné a koho moje úprava zajímá, tak mám možnost v historii zjistit jak jsem to upravil. Běžného uživatele to asi nezajímá. Bohužel i nadále budu přidávat úpr. Zkratky mám nastaveny automaticky a vložím je jedním kliknutím. Ostatní mě jen zdržuje. Omlouvám se. --Martin wolf (diskuse) 14. 5. 2019, 20:38 (CEST)
Dovolím si tedy připomenout, k čemu shrnutí editace slouží. „Pomáhá ostatním v rozhodnutí, má-li smysl změnu překontrolovat, a pomáhá v orientaci v historii článku (stránky) a v historii editací konkrétního wikipedisty.“ Děkuji za ohleduplnost vůči ostatním wikipedistům, ve spolupráci s nimiž vytváříme kolektivní dílo. --Bazi (diskuse) 14. 5. 2019, 21:49 (CEST)
Reaguji a opět uvádím, že tam nic krom toho co píši uvádět nebudu. Kdo má zájem tak ať si to o čem je editace v historii najde. --Martin wolf (diskuse) 14. 5. 2019, 21:58 (CEST)
To je mi skutečně líto. Ale jak se do lesa volá... --Bazi (diskuse) 15. 5. 2019, 01:32 (CEST)