Diskuse s wikipedistou:Martin wolf

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2007

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2009

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2012

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2013

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2014

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2015

Diskuse s wikipedistou:Martin wolf - 2016


Jan Zach - narozen 1713[editovat zdroj]

Dobrý den, Vaším zásahem vznikl z hesla nepravdivý paskvil - jak má uživatel rozumět větě: Objev nového data Zachova narození jej přiřadil ke generaci českých předklasických skladatelů.[3]??? Datum narození je chybné, vyvrácené odkazovanou studií Tomáše Slavického (viz http://dlib.lib.cas.cz/3208/ ), chybný je i odkaz na matriku: záznam dokládá narození někoho jiného. Prosím o vrácení původního stavu.


Já jsem přesvědčen, ža matriční zápis ja správný a tudíš nic opravovat nebudu! Žádnou větu o objevu nového data jsem nepsal já. Doporučuji vám si lépe prohlédnout historii hela Jan Zach. Mým zásahem nevznikl žádný paskvil a raději se příště podepište. --Martin wolf (diskuse) 6. 1. 2017, 14:43 (CET)

Perknovský matrika[editovat zdroj]

Ahoj, Díky za doplnění údajů. Ověření úmrtí 1923 máš z živé matriky? (Máš odkaz?) Marně jsem to hledal v archivu Zámrku. (Mám na tom osobní zájem, jsou to mí předci, tak pokud narazíš na toto jméno v archivu budu strašně rád za info.) S pozdravem --Pernak1 (diskuse) 13. 2. 2017, 11:53 (CET)

Egon Zeis[editovat zdroj]

Prosím, přestaňte mě v článku Egon Zeis revertovat, všechny parametry pochází z Wikidat. --Vlout (diskuse) 13. 3. 2017, 13:34 (CET)

Proč opravujete mojí editaci. Co když nepřestanu a budu vás revertovat stále a pořád. Tak mě zrušíte? --Martin wolf (diskuse) 13. 3. 2017, 13:45 (CET)
Psal jsem to zde i shrnutí editace: jde o duplicitní parametry, které už v infoboxu jsou (jsou přebírány z Wikidat). Takže mít tam např. dvakrát odkaz na otce je chyba. --Vlout (diskuse) 13. 3. 2017, 15:05 (CET)
Nerozumím. Nic duplicitního jsem needitoval. Editoval jsem v iboxu vlajky zemí kde se narodil a zemřel a to jste mě smazal. Toto není nic duplicitního. Teď tam není o státu narození a úmrtí ani slovo. To jste chtěl? Pročto není.--Martin wolf (diskuse) 13. 3. 2017, 15:41 (CET)
Jestliže si pozorněji prohlédnete své předchozí editace, všimnete si, že jste opakovaně vložil šablonu Příbuzenstvo. Pouze vlaječky bych Vám (stejně jako v případě článku Theodor Saturník) nerevertoval, přestože mi nepřijdou úplně vhodné. --Vlout (diskuse) 13. 3. 2017, 15:50 (CET)

Tak smažu to příbuzenstvo a to ostatní tam nechám. Ty vlajky mě docela vadili, že jsou pryč. A proč je tam dávat? Zeptejte se nějakého školáka jaké bylo u nás zřízení když se ona osoba narodila. Patrně nebude vědět. Proto tam jsou, aby neznalím řekli že se narodil za R-U. Wiki je hlavně pro neznalé, aby byli znalí. Hezký den. --Martin wolf (diskuse) 13. 3. 2017, 16:11 (CET)

Já zase nebudu mazat vlajky. Nadhodil jsem to ale jako téma Pod lípou, možná byste tam mohl svou argumentaci pro vkládáni vlaječek zopakovat. Také pěkný den. --Vlout (diskuse) 13. 3. 2017, 16:25 (CET)

@Martin wolf, Vlout: Pánové, jsem rád, že jste se dohodli, oba jste byli na hranici tří revertů. Tím odpovídám i na první „otázku“ položenou Martinem wolfem (cituji: Co když nepřestanu a budu vás revertovat stále a pořád. Tak mě zrušíte?) – nezrušíme, ale budete zablokován. Tak na to pro příště myslete. Děkuji za pochopení, od obou. --Jan KovářBK (diskuse) 13. 3. 2017, 17:21 (CET)

Julie Šamberková[editovat zdroj]

Dobrý den Martine, můžeš prosím ještě jednou ověřit rodné jméno Julie Šamberkové? Kvapil píše, že se jmenovala Knornová, což jsem do článku na Wiki uvedl, ale Ladislav Novák v knize "Stará garda ND" jméno uvádí jako Knorová, Archiv Národního divadla a publikace "Národní divadlo a jeho předchůdci" jak Knorrová. Děkuji. Tvé editace s doplněním osobních dat a odkazů na matriky jednotlivých osobností považuji za cenné pro Wikipedii. Zdraví--David Sedlecký (diskuse) 1. 4. 2017, 17:34 (CEST)

Díval jsem se do matriky narozených, jejíž odkaz je na stránce o Jilii Šamberkové a tam stojí, že její otec se jmenoval Josef Knorn. Dle mě se tedy jmenovala Julie Knornin, tedy Knornová. Zeptal bych se nějakého jazykovědce, to není moje silná stránka. --Martin wolf (diskuse) 1. 4. 2017, 17:53 (CEST)

Děkuji, ponechám na stránce tedy "Knornová". Zdraví--David Sedlecký (diskuse) 2. 4. 2017, 18:59 (CEST)

Valentin Weinzettl[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že jsi na commons nahrál fotografii Valentina Weinzettla. Bohužel není pravda, že by šlo anonymní dílo. Jde o výřez z skupinové fotografie pedagogického sboru, jejíž autor i původ jsou známé. Nebyla publikována jako volné dílo a na stránkách, odkud pochází, je zveřejněna s vědomím a souhlasem organizace, které patří. --Xth-Floor (diskuse) 10. 6. 2017, 23:16 (CEST)

A co má být. --Martin wolf (diskuse) 10. 6. 2017, 23:36 (CEST)

tak je to pryč, ale nechápu komu to vadí ????? --Martin wolf (diskuse) 10. 6. 2017, 23:44 (CEST)

Mach[editovat zdroj]

Odstraňoval jsem nadbytečnou šablonu Příbuzenstvo, neboť je již obsaženo v infoboxu, resp wikidatech. Za to, že při tom padl také odkaz na matriku se omlouvám. Nemusíte však reagovat jako kdybych vám zavraždil dědečka. --Tom (diskuse) 25. 6. 2017, 17:54 (CEST)

beru na vědomí --Martin wolf (diskuse) 25. 6. 2017, 18:01 (CEST)

Poděkování za přidání matričního záznamu o narození a křtu generála Josefa Churavého[editovat zdroj]

Dobrý den, moc Vám děkuji za přidání matričního záznamu o narození a křtu generála Josefa Churavého. Byl to můj dědeček. Zrovna nedávno (30.6.2017) uplynulo 75 let ode dne (30.6.1942) jeho popravy Němci v Praze na Kobyliské střelnici. Ještě jednou díky. Mojmir Churavy (diskuse) 4. 7. 2017, 12:19 (CEST)

Není zač, dělám to rád. --Martin wolf (diskuse) 4. 7. 2017, 12:54 (CEST)--Martin wolf (diskuse) 4. 7. 2017, 12:54 (CEST)

Řád Wikignóma[editovat zdroj]

Když už to někdo považuje za ocenitelný užitek, a ne za problém, tak bych jen s dovolením poprosil 1) o využívání standardních citačních šablon a 2) o umisťování takové reference spíše do hlavního textu článku k údaji o narození či úmrtí. 3) A také by pomohlo dokládání, že jde skutečně právě o tu osobu, a nikoli jmenovce. To zpravidla nelze z matrik vyčíst, je k tomu zapotřebí sekundární zdroj, který ono spojení provede, dá jméno a datum do souvislostí. --Bazi (diskuse) 13. 7. 2017, 21:49 (CEST)
o žádný řád jsem nežádal, vyřidte si to s tím co mě ho udělil. Nedělám to pro ocenění, ale že mě to baví. To co doplním jiná osoba může smazat, když se mu to nelíbí. Vkládám odkazy na matriky, data neměním pouze refuji. Nemám víc co říci. Vyškrtněte mě s toho seznamu toho řádu, já o něj nestojím. --Martin wolf (diskuse) 13. 7. 2017, 22:08 (CEST)
Já se jen vyjadřuji k tomu, jakým způsobem by bylo podle mne lepší to dělat, aby to nebylo tak problematické. --Bazi (diskuse) 13. 7. 2017, 22:16 (CEST)
Taková matrika není jen „narodil se Kristuspán, veselme se“. Matriky jsou sice zdroj primární, ale o osobě obsahují podstatné informace, krom data narození datum křtu, místo narození včetně čísla domu, jména a povolání rodičů... Díky pohledu do matriky kolega Martin wolf před pár dny odhalil chybu v sekundárním zdroji u Johanna Birnbauma, osobně jsem podle matrik odhalil chyby v sekundárních zdrojích u Antona Röslera či Anni Frind. Když se hledá v matrice pořádně, chyby se minimalizují. Osobně si myslím, že kolegova práce je přínosná, proto to ocenění. Gumideck (diskuse) 13. 7. 2017, 22:40 (CEST)
To byl právě ten problém, zda důvěřovat sekundárnímu zdroji, nebo vlastnímu výzkumu z matriky. Probíralo se to už Pod lípou a zazněly tam dosti kritické názory. Bylo by dobré, kdyby se tyhle vlastní výzkumy děly více obezřetně a kdyby se to, jak už jsem psal, dávalo do hlavního textu místo shrnujícího úvodu a taky s pomocí plnohodnotných citačních šablon. To jsou nedostatky, které zaslouží vylepšit. --Bazi (diskuse) 13. 7. 2017, 22:56 (CEST)

Vaše poslední editace[editovat zdroj]

Žádám Vás, abyste přestal "zdobit" těmi stupidními vlajčičkami všechna hesla osob. Zároveň si přeji, abyste neměnil standardní uspořádání nadpisů v heslech vytvořených v rámci projektu Knihovna umění. Po dlouhé a vyčerpávající diskusi zda Externí odkazy jsou či nejsou odkazy jsme dospěli ke kompromisu a uspořádání, kde Reference, Literatura a Extení odkazy jsou nadpisy stejného řádu. Děkuji, že budete i v budoucnu respektovat dosažený konsensus.--NoJin (diskuse) 2. 8. 2017, 13:54 (CEST)

Shrnutí[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. --Palu (diskuse) 3. 8. 2017, 16:06 (CEST)

Děkuji za upozornění a je pravdou, že nevyplňuji čeho se editace týká. Mně připádá, že je to zdržující a nepodstatné. Edituji vklad odkazu na matriku, abART, infobox uměled do žluté barvy a vlaječky k nar a úmr. Tedy jen genealogické záležitosti a kliknu na malou editaci. Tolik k problému a musím končit. --Martin wolf (diskuse) 3. 8. 2017, 16:31 (CEST)

Díky za reakci. Pro ostatní to ale zbytečné není a může to být naopak často hodně užitečné. Pomůže, když budete vyplňovat alespoň "genealogické údaje" nebo tak něco. Pořád lepší, než když tam nebude nic. Díky, --Palu (diskuse) 3. 8. 2017, 17:13 (CEST)

Bude se snažit. Nakopíruji tam třeba - odkz. * genedata - . --Martin wolf (diskuse) 3. 8. 2017, 17:53 (CEST)

Tak co třeba takto: Rudolf Gajdoš

jsou to tři kliky navíc, snad nebudu zapomínat. --Martin wolf (diskuse) 3. 8. 2017, 18:05 (CEST)

Takto by to bylo skvělé, díky. --Palu (diskuse) 3. 8. 2017, 18:11 (CEST)

Odkazy na jiné wiki[editovat zdroj]

Ahoj, prosím, nevkládej do článků odkazy na jiné (cizojazyčné) Wikipedie, a to ani v této podobě. Díky za pochopení. --Harold (diskuse) 22. 8. 2017, 14:05 (CEST)

Nechápu proč? Pokud je to zakázené prosím o odkaz kde je to výslovně uvedeno. Děkuji--Martin wolf (diskuse) 22. 8. 2017, 14:18 (CEST)

A proč by tam měly být? Píšeme českou Wikipedii, odkazujeme na wikičlánky na české Wikipedii. Pokud někdo umí německy a chce si o tématu přečíst německy, otevře si německou Wikipedii. (Pro českého čtenáře bude nejlepší, když ten červený odkaz zamodráš.) Takový je zkrátka obecný konsenzus napříč celou českou wiki. Pokud myslíš, že není vyhovující, bylo by dobré to nejprve prodiskutovat s komunitou. Tématu se věnuje Nápověda:Mezijazykové odkazy#Mezijazykové odkazy v textu. --Harold (diskuse) 22. 8. 2017, 14:27 (CEST)

to nemá cenu, furt se někomu něco nelíbí ..........--Martin wolf (diskuse) 22. 8. 2017, 14:44 (CEST)