Diskuse s wikipedistou:Jan Polák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Archivy:

Asijský měsíc Wikipedie – formulář[editovat zdroj]

Dobrý den/ahoj, chtěli bychom upozornit, že do 10 ledna 2019 UTC bys/te měl/a vyplnit formulář nebo napsat e-mail uživateli Saileshpat pro získání výhry (pohlednice). Pokud nemáš/te o pohlednici zájem, do tabulky vedle Vašeho/Tvého jména či přezdívky vyplň/te šablonou {{Ne}} Pokud nevypliníš/te dotazník (či neodešlete e-mail), pohlednice nebude odeslána a výhra propadá. Pokud jsi/jste již dotazník či e-mail odeslal/a, vyplň/te na této stránce zda bys/te se zúčastnil/a i v příštím roce, pokud ne, připište prosím také krátké odůvodnění. Pokud máš/te nějaké další dotazy, napiš/te na diskusi soutěže nebo na diskusi jednoho z lokálních organizátorů (OJJ nebo Patriccck).

Hodně štěstí přeje Patriccck 8. 1. 2019, 20:08 (CET) a OJJ, Diskuse

Ahoj, chceš tu pohlednici? --Patriccck 10. 1. 2019, 14:46 (CET)
Ahoj, už by to tam snad mělo být. ;-) --Jan Polák (diskuse) 10. 1. 2019, 20:25 (CET)

Seznam kamenů zmizelých ve Středočeském kraji[editovat zdroj]

prosím

řídit a opravit. Děkuji vám moc--Meister und Margarita (diskuse) 14. 1. 2019, 23:09 (CET)

Vačice zapotécká[editovat zdroj]

Tak nám ti recenzneti odcházejí a odcházejí… Rád bych Tě požádal, jestli by ses nepodíval na Vačice zapotécká. Je to taxonomická novinka, chtěl bych DČ. Už jsem si požádal o pohled odborný, možná by se hodil i pohled Tebe z hlediska srozumitelnosti. :-) Tedy pokud chceš. :-) Můžu Tě nalákat, že to je vačice bez vaku a páří se hlavou dolů pověšené za ocasy. :-) --OJJ, Diskuse 12. 2. 2019, 15:45 (CET)

Přečin smazání fakticky správné informace, vydávaný za typografickou úpravu[editovat zdroj]

Zdravím. Z jakého důvodu jste z článku Víska (Višňová) odstranil mnou vloženou informaci o tom, že vesnice dříve patřila k Horní Lužici, s níž se stala součástí Saska? Tomu říkáte typografická úprava? --Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-) (diskuse) 20. 2. 2019, 17:58 (CET)

Apropo v případě, že je některá zemská hranice zároveň státní hranicí, tak rozhodně nelze popřít, že se jedná o státní hranici. Navíc význam státní hranice je v takovém případě nadřazen nižšímu významu, jimž je hranice zemská. Ale to byste měl vědět a pokud máte problém se znalostí historie, což nejspíš máte (jinak byste věděl, že Sasko součástí Habsburské monarchie nikdy nebylo), tak by bylo asi fajn se příslušné části dějepisu doučit. A vymlouvat se na přesné znění citace je v tomto případě poněkud irelevantní. Mimochodem na německé straně státní hranice nejsou cedule, na níž by stálo doslovně "Pozor státní hranice", nýbrž se tam píše o zemské hranici. --Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-) (diskuse) 20. 2. 2019, 18:27 (CET)

Na důvod jste si již odpověděl sám. Byla jím skutečnost, že Vámi vložená informace nebyla součástí reference, která se v textu již nacházela. Zároveň nemíním reagovat na Vaše impertinentní poznámky o mých potížích se znalostí historie. --Jan Polák (diskuse) 21. 2. 2019, 02:48 (CET)

RMS Queen Elizabeth[editovat zdroj]

Dobrý den potřeboval bych pomoc s článkem k lodi RMS Queen Elizabeth (odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/RMS_Queen_Elizabeth ) wikipedie říká že pokud článek nebude rozšířený že ho smaže.


S pozdravem Matysek2000 (diskuse) 5. 3. 2019, 13:36 (CET)

@Matysek2000: Děkuji za důvěru, nicméně – abych byl upřímný – nic neslibuji, ale pokud k lodi něco naleznu, doplním to do článku. --Jan Polák (diskuse) 5. 3. 2019, 17:50 (CET)

Wikipedie:Editaton/Prachatice[editovat zdroj]

Wikipedie:Editaton/Prachatice Zdravím a děkuji za dílčí úpravy mých článků. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli byste se aspoň distančně nezapojil do výše uvedeného Prachatického editatonu, který se koná 8. - 10. 3. 2019 a v jeho manuálu je mj. uveden i seznam zatím neexistujících článků zejména pokud jde o prachatické památkové objekty, instituci a infrastrukturu. Řada z nich splňuje podmínku pro soutěž Popiš památku (seznam na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Editaton/Prachatice/Podklady). Podle rozvíjející se spolupráce s místními organizacemi /Městský úřad, Prachatické muzeum, ICM atd.) počítáme, že by se další editaton mohl konat v PT na podzim. Díky za názor.--Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 17:41 (CET)

@Elektracentrum: Děkuji za připomenutí blížícího se termínu Editatonu. Pokud budu mít v ten čas chvilku volno, zkusím s články pomoci. --Jan Polák (diskuse) 5. 3. 2019, 17:43 (CET)
Velice děkuji za rychlou reakci a těším se na spolupráci. Jen ještě zdůrazňuji, že - i s ohledem na množství a tématickou šíři červených článků počítáme s dalším Editatonem PT na podzim a s dalšími navazujícími projekty. Díky za názor ke zveřejněnému projektovému záměru. --Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 17:51 (CET)
@Elektracentrum: Pozeptám se ještě na jednu věc: Napadá Vás prosím něco, co by mohlo v Prachaticích či jejich okolí souviset se Schwarzenberským plavebním kanálem? Má tam k němu něco vztah? Předem díky za tipy. --Jan Polák (diskuse) 6. 3. 2019, 04:24 (CET)

Avízo Dos[editovat zdroj]

Zdravím. Rozhodl jsem se článek Lucie Zralá předložit komunitě k posouzení a sám jsem se k němu také vyjádřil.--Rosičák (diskuse) 18. 3. 2019, 17:06 (CET)

Děkuji za informaci. --Jan Polák (diskuse) 18. 3. 2019, 17:45 (CET)

Skrývání[editovat zdroj]

Ahoj. V tomto případě chápu skyrtí těch vulgarit, ale pro skrytí autorů revizí (ty a 2 IP) opravdu nebyl důvod. Ukliknutí? --Vachovec1 (diskuse) 9. 4. 2019, 21:34 (CEST)

Souhlasím, že skrytí těch jmen nebylo nutné. Ale když už se stalo, tak jsem to nechal, abych nepřidával další – svým způsobem zbytečné – záznamy do knihy. --Jan Polák (diskuse) 9. 4. 2019, 21:43 (CEST)