Diskuse s wikipedistou:Jan Polák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Archivy:

Řád[editovat zdroj]

Myslíte, že mám na řád kočky Šklíby???? Adámoz (diskuse) 7. 1. 2018, 20:39 (CET)

@Adámoz: Děkuji za důvěru, nicméně není úplně obvyklé si tímto způsobem vyžadovat udělení nějakého vyznamenání. Vyznamenání za věrnost Wikipedii se uděluje při splnění určitých podmínek a uživatelská vyznamenání spíše dekorující uděluje jiným wikipedistům. Já osobně se v oboru koček příliš nepohybuji, nicméně například kolegové OJJ nebo Whitesachem by Vám mohli – v případě, že to uznají za vhodné – řád kočky Šklíby udělit. Nechal bych to proto na nich. --Jan Polák (diskuse) 7. 1. 2018, 21:10 (CET)
Nevím, jestli je dotaz myšlen upřímně či se jedná o trolling. Předpokládám dobrou vůli a tedy odpovím: (zatím) rozhodně NE. Bez práce nejsou koláče a řády taky ne. Přeji mnoho úspěchů v další činnosti. --Whitesachem (diskuse) 7. 1. 2018, 23:08 (CET)
@Jan Polák: Řekněme si upřímně, tohle nebo tohle či narcistně i tohle je větší přínos než vložení jednoho obrázku na Portál:Kočky a ještě špatně. Kolega zřejmě chce dostávat barevná vyznamenání, ale souhlasím s kolegou Whitesachemem; bez práce to prostě nejde. Když bude někdo rok upravovat tisíckrát svou uživatelskou stránku (jakože Adámoz to podobně dělá), nestane se v mých očích zkušeným uživatelem. V mých očích je zkušeným někdo, kdo napíše kvalitní článek, hojně se věnuje patrole, rozšiřuje pahýly a tak podobně. Jinak už je to roztahané po celé WP, u mně, Vachovce, takže bych to tady ukončil. --OJJ, Diskuse 8. 1. 2018, 07:51 (CET)
@OJJ: Proto jsem ho odkázal na Tebe a Whitesachema, kteří se v dané oblasti více pohybujete a více do ní vidíte. Osobně se mi takový způsob vynucování si uživatelského vyznamenání také nezamlouval. --Jan Polák (diskuse) 8. 1. 2018, 08:21 (CET)
To myslím, že bys po projití příspěvků zvládl taky. --OJJ, Diskuse 8. 1. 2018, 08:27 (CET)
@OJJ: Lehce jsem se díval, ale v porovnání nás dvou jsi odborníkem na kočky rozhodně Ty. :-) --Jan Polák (diskuse) 8. 1. 2018, 08:51 (CET)

Reminder about Blocking consultation[editovat zdroj]

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email.

  • I apologize for posting in English.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 16. 1. 2018, 23:52 (CET)

Fakulta vs. univerzita[editovat zdroj]

Zdravim, pisu kvuli strance Petr Freiwillig. Neni mi to moc jasne, u Liberecke a Ostravske univerzity to rozdelene byt nema a u Brnenske to nechavate, to bylo to, co me zmatlo. Rozumim tomu spravne, ze kdyz bych text preformuloval napr. na: "... studoval na Fakulte pedagogicke na liberecke Technicke univerzite v Liberci..." tak uz by bylo v poradku mit tam odkazy dva (ted pomijim fakt, ze to vypada blbe). Jde mi o to, ze se tu zamenuje nazev fakulty s nazvem stranky na Wikipedii. Fakulty samozrejme nemaji v nazvu dovetek tykajici se prislusnosti k nejake univerzite. Na Wikipedii se stranky s timto dovetkem vytvari aby nedoslo k zamenam. Diky za upresneni. Matrix Computations (diskuse) 12. 2. 2018, 11:09 (CET)

Milý kolego, vycházel jsem z textu uvedeného ve stránce Nápověda:Vnitřní odkazy, kde se píše „Odkaz by měl být co nejspecifičtější vzhledem ke kontextu. Například ve větě Studoval univerzitu v Oxfordu. neodkážeme na obecná hesla Univerzita a Oxford, ale rovnou na Oxfordská univerzita: Studoval univerzitu v Oxfordu.“ K poznámce o odlišnosti reálných názvů fakult a jejich článků na Wikipedii bych uvedl tolik, že by je šlo pojmenovávat za využití rozlišovačů. --Jan Polák (diskuse) 12. 2. 2018, 16:10 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Ahoj, taky díky za úpravy Kšaftu :)--Lukáš Král (diskuse) 16. 2. 2018, 12:35 (CET)

Reference[editovat zdroj]

jak se vlastně používají reference? :D docela rád bych to delal rád dobře :) --Zejvy (diskuse) 24. 3. 2018, 21:25 (CET)

@Zejvy: Podívám se na úpravy u hejnických hasičů a dám vědět. :-) --Jan Polák (diskuse) 24. 3. 2018, 21:26 (CET)
V diskusi pokračováno na tazatelově diskusní stránce, kde již byla dříve započata. --Jan Polák (diskuse) 24. 3. 2018, 21:59 (CET)

Seznam voleb do zastupitelstev obcí v Česku mimo řádný termín[editovat zdroj]

Zdravím a děkuji. Musím ale už teď upozornit, že toto období je ode mě poslední. Budou-li snad ještě nějaké nové volby např. červnu, tak je samozřejmě doplním (zatím žádné vyhlášeny nebyly), ale na pravidelnou kontrolu a doplňování dalších po řádných obecních volbách na podzim už zřejmě nebude dost času a energie. Pro pokračování v řadě (2002–2006, 2006–2010, 2010–2014, 2014–2018) tak bude zapotřebí někoho jiného. --Vlout (diskuse) 9. 4. 2018, 17:25 (CEST)

@Vlout: To je škoda, že už končíte… :-( Jak tedy hledáte zákony o volbách? Máte někde nastaveny nějaká filtry, z nichž Vám to padá? Nebo přes ASPI? --Jan Polák (diskuse) 9. 4. 2018, 17:32 (CEST)
Ano, pracuju s ASPI, jestli ho máte dostupný, je to asi nejlepší. Existují samozřejmě i jiné (taky placené) systémy, příp. přímo Sbírka [1], kde se dá vyhledávat podle textu v anotaci, ale to nevím, jak je dost účinná metoda. --Vlout (diskuse) 9. 4. 2018, 18:05 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Ahoj Jane, díky za nový článek a nové úpravy. :) U Jičínky by to ještě chtělo doplnit a sjednotit informace o pramenech v textu a v infoboxu. Hlavní pramen (podle vodohospodářů) se nachází na severovýchodním svahu Kamenárky v nadmořské výšce 630 m. Druhý pramen, který je značen na turistických mapách, se nalézá pod Velkým Javorníkem v nadmořské výšce 690 m. [2] Jsou uváděny i jiné hodnoty. [3] Já už to teď nestihnu, brzy ráno se jedu podívat na jednu řeku. ;) Měj se hezky. Zdravím. --JirkaSv (diskuse) 28. 4. 2018, 23:57 (CEST)

Pokusil jsem se něco z Tvých rad do textu zapracovat. --Jan Polák (diskuse) 29. 4. 2018, 02:39 (CEST)

Přehrada Desná[editovat zdroj]

Ahoj, u článku Přehrada Desná jsou některé neaktualizované pasáže (hlavně co se týče výročí 100 let v roce 2016). Byla by škoda, aby kvůli tomu přišel o status NČ. Připomínka výročí by si zasloužila možná menší odstavec, zdroje se určitě najdou. Mohl by ses na to podívat? ;-) Měj se. — Draceane diskusepříspěvky 21. 5. 2018, 13:24 (CEST)

Ahoj, díky za upozornění. Až bude trochu víc času, přepracuji to. --Jan Polák (diskuse) 23. 5. 2018, 19:57 (CEST)

Mazání duplicit[editovat zdroj]

Dobrý den, vím, že je to už staré, ale všiml jsem si, že jste před rokem smazal Rijksmuseum s odůvodněním "duplicita (info): s článkem Rijksmuseum Amsterdam". Správný postup v podobných případech (duplicita, ale název článku je správně utvořen) je nemazat, ale obsah článku nahradit WP:přesměrováním na druhou verzi. Mějte se hezky, --Ioannes Pragensis (diskuse) 20. 6. 2018, 07:47 (CEST)

ahoj[editovat zdroj]

všechno nejlepší k svátku --37.188.186.145 24. 6. 2018, 17:34 (CEST)

Děkuji. --Jan Polák (diskuse) 25. 6. 2018, 10:17 (CEST)

WikiMěsto Kopřivnice[editovat zdroj]

Vážení wikipedisté,

pro rok 2018 bylo jako WikiMěsto vyhlášena Kopřivnice. Stala jsem se koordinátorkou této aktivity. Nicméně pořádám tuto věc poprvé a učím se za pochodu. Budu tedy velmi ráda za případnou pomoc a tip na to, co vše mám pro to založit na wiki. Děkuji. Termín pro pořádání byl nakonec po konzultacích stanoven na 7. - 8. září 2018. Oslovují vás jako zájemce, kteří by se chtěli zapojit.

Na Wikipedie:Wikiměsto/Návrhy jsem založila v Komentářích vlákno Hanka Stuchlík Kašpaříková - Kopřivnice, kde bych vás chtěla poprosit právě o psaní tipů či přihlášení se, kdo můžete. Prosím o vaše přihlášení co nejdřív, ať vím, že v tom celém nebudu sama. Také už jsem založila stránku projektu: Wikipedie:WikiMěsto Kopřivnice. Budu taktéž ráda za pomoc s vytvořením základní kostry. Nevím, jestli někde neexistuje šablona k tomuto projektu. Určitě by se hodila.

Těším se na spolupráci. Jak od vás budu vědět, že se zapojíte a jak (doma, Kopřivnice atd.), budu zajišťovat cestu, případné ubytování a začnu komunikovat s vedením institucí, které by pro nás mohly být partnery. Děkuji --Hana Kašpaříková (diskuse) 11. 7. 2018, 15:00 (CEST)

Dobrý den, prosím, můžete potvrdit, zda pojedete do té Kopřivnice? Děkuji--Hana Kašpaříková (diskuse) 28. 8. 2018, 20:11 (CEST)
@Hana Kašpaříková: Ano, počítám s tím. Navíc se připomínám s tím autem, jak jsme se o tom „bavili“ prostřednictvím mailu. --Jan Polák (diskuse) 28. 8. 2018, 20:39 (CEST)
Děkuji, přidám to na web. O literatuře jsem si volala s paní ředitelkou knihovny. Mají tam teď inventuru a další věci. Už se na to dívala, ale pošle mi seznam spíše až v pondělí.--Hana Kašpaříková (diskuse) 30. 8. 2018, 11:01 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Block[editovat zdroj]

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 10. 8. 2018, 03:56 (CEST)

  • Apologizes for posting in English.

Chřástal laysanský[editovat zdroj]

Dík za fix. Byl bych rád, pokud bys tam i případně poladil nějaké formulace, umíš to dobře, ale je to smutné čtení, jak říká Gumideck. Viděl bys to (i) na NČ? Musíme si říct, že úplně nejdelší to není, ale vzhledem k ostatním zoologickým článkům a řadě NČ na enwiki o vyhynulém ptactvu je to dlouhé stejně a obsahuje asi všechny informace. Po chřástalovi dokončuji User:OJJ/Blboun, s tím bude ještě práce... Díky. OJJ, Diskuse 16. 9. 2018, 05:58 (CEST)

1. česká hokejová liga 2018/2019[editovat zdroj]

Ahoj, v první hokejové lize se předkolo play off nehraje. Už asi třikrát jsem se to snažil v tabulce opravit, ale pak jsi to tam nejspíš nedopatřením opět vrátil. --NIGKDO (diskuse) 11. 10. 2018, 15:35 (CEST)

Ahoj, původně se o tom předkole, nepletu-li se, uvažovalo. Teď máš ale asi pravdu, že je to bez předkola. --Jan Polák (diskuse) 11. 10. 2018, 15:41 (CEST)
Je to tak, každý rok před startem ročníku se řeší, zda předkolo do 1. ligy vrátit a nebo ne. Teď už asi dvakrát po sobě zvítězila varianta bez předkola. Každopádně díky za pravidelnou aktualizaci tabulek, alespoň někdo se to snaží držet aktuální :-) --NIGKDO (diskuse) 11. 10. 2018, 15:55 (CEST)