Diskuse s wikipedistou:Jan Polák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Archivy:

Asijský měsíc Wikipedie – formulář[editovat zdroj]

Dobrý den/ahoj, chtěli bychom upozornit, že do 10 ledna 2019 UTC bys/te měl/a vyplnit formulář nebo napsat e-mail uživateli Saileshpat pro získání výhry (pohlednice). Pokud nemáš/te o pohlednici zájem, do tabulky vedle Vašeho/Tvého jména či přezdívky vyplň/te šablonou {{Ne}} Pokud nevypliníš/te dotazník (či neodešlete e-mail), pohlednice nebude odeslána a výhra propadá. Pokud jsi/jste již dotazník či e-mail odeslal/a, vyplň/te na této stránce zda bys/te se zúčastnil/a i v příštím roce, pokud ne, připište prosím také krátké odůvodnění. Pokud máš/te nějaké další dotazy, napiš/te na diskusi soutěže nebo na diskusi jednoho z lokálních organizátorů (OJJ nebo Patriccck).

Hodně štěstí přeje Patriccck 8. 1. 2019, 20:08 (CET) a OJJ, Diskuse

Ahoj, chceš tu pohlednici? --Patriccck 10. 1. 2019, 14:46 (CET)
Ahoj, už by to tam snad mělo být. ;-) --Jan Polák (diskuse) 10. 1. 2019, 20:25 (CET)

Seznam kamenů zmizelých ve Středočeském kraji[editovat zdroj]

prosím

řídit a opravit. Děkuji vám moc--Meister und Margarita (diskuse) 14. 1. 2019, 23:09 (CET)

Vačice zapotécká[editovat zdroj]

Tak nám ti recenzneti odcházejí a odcházejí… Rád bych Tě požádal, jestli by ses nepodíval na Vačice zapotécká. Je to taxonomická novinka, chtěl bych DČ. Už jsem si požádal o pohled odborný, možná by se hodil i pohled Tebe z hlediska srozumitelnosti. :-) Tedy pokud chceš. :-) Můžu Tě nalákat, že to je vačice bez vaku a páří se hlavou dolů pověšené za ocasy. :-) --OJJ, Diskuse 12. 2. 2019, 15:45 (CET)

Přečin smazání fakticky správné informace, vydávaný za typografickou úpravu[editovat zdroj]

Zdravím. Z jakého důvodu jste z článku Víska (Višňová) odstranil mnou vloženou informaci o tom, že vesnice dříve patřila k Horní Lužici, s níž se stala součástí Saska? Tomu říkáte typografická úprava? --Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-) (diskuse) 20. 2. 2019, 17:58 (CET)

Apropo v případě, že je některá zemská hranice zároveň státní hranicí, tak rozhodně nelze popřít, že se jedná o státní hranici. Navíc význam státní hranice je v takovém případě nadřazen nižšímu významu, jimž je hranice zemská. Ale to byste měl vědět a pokud máte problém se znalostí historie, což nejspíš máte (jinak byste věděl, že Sasko součástí Habsburské monarchie nikdy nebylo), tak by bylo asi fajn se příslušné části dějepisu doučit. A vymlouvat se na přesné znění citace je v tomto případě poněkud irelevantní. Mimochodem na německé straně státní hranice nejsou cedule, na níž by stálo doslovně "Pozor státní hranice", nýbrž se tam píše o zemské hranici. --Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-) (diskuse) 20. 2. 2019, 18:27 (CET)

Na důvod jste si již odpověděl sám. Byla jím skutečnost, že Vámi vložená informace nebyla součástí reference, která se v textu již nacházela. Zároveň nemíním reagovat na Vaše impertinentní poznámky o mých potížích se znalostí historie. --Jan Polák (diskuse) 21. 2. 2019, 02:48 (CET)

RMS Queen Elizabeth[editovat zdroj]

Dobrý den potřeboval bych pomoc s článkem k lodi RMS Queen Elizabeth (odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/RMS_Queen_Elizabeth ) wikipedie říká že pokud článek nebude rozšířený že ho smaže.


S pozdravem Matysek2000 (diskuse) 5. 3. 2019, 13:36 (CET)

@Matysek2000: Děkuji za důvěru, nicméně – abych byl upřímný – nic neslibuji, ale pokud k lodi něco naleznu, doplním to do článku. --Jan Polák (diskuse) 5. 3. 2019, 17:50 (CET)

Wikipedie:Editaton/Prachatice[editovat zdroj]

Wikipedie:Editaton/Prachatice Zdravím a děkuji za dílčí úpravy mých článků. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli byste se aspoň distančně nezapojil do výše uvedeného Prachatického editatonu, který se koná 8. - 10. 3. 2019 a v jeho manuálu je mj. uveden i seznam zatím neexistujících článků zejména pokud jde o prachatické památkové objekty, instituci a infrastrukturu. Řada z nich splňuje podmínku pro soutěž Popiš památku (seznam na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Editaton/Prachatice/Podklady). Podle rozvíjející se spolupráce s místními organizacemi /Městský úřad, Prachatické muzeum, ICM atd.) počítáme, že by se další editaton mohl konat v PT na podzim. Díky za názor.--Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 17:41 (CET)

@Elektracentrum: Děkuji za připomenutí blížícího se termínu Editatonu. Pokud budu mít v ten čas chvilku volno, zkusím s články pomoci. --Jan Polák (diskuse) 5. 3. 2019, 17:43 (CET)
Velice děkuji za rychlou reakci a těším se na spolupráci. Jen ještě zdůrazňuji, že - i s ohledem na množství a tématickou šíři červených článků počítáme s dalším Editatonem PT na podzim a s dalšími navazujícími projekty. Díky za názor ke zveřejněnému projektovému záměru. --Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 17:51 (CET)
@Elektracentrum: Pozeptám se ještě na jednu věc: Napadá Vás prosím něco, co by mohlo v Prachaticích či jejich okolí souviset se Schwarzenberským plavebním kanálem? Má tam k němu něco vztah? Předem díky za tipy. --Jan Polák (diskuse) 6. 3. 2019, 04:24 (CET)

Avízo Dos[editovat zdroj]

Zdravím. Rozhodl jsem se článek Lucie Zralá předložit komunitě k posouzení a sám jsem se k němu také vyjádřil.--Rosičák (diskuse) 18. 3. 2019, 17:06 (CET)

Děkuji za informaci. --Jan Polák (diskuse) 18. 3. 2019, 17:45 (CET)

Skrývání[editovat zdroj]

Ahoj. V tomto případě chápu skyrtí těch vulgarit, ale pro skrytí autorů revizí (ty a 2 IP) opravdu nebyl důvod. Ukliknutí? --Vachovec1 (diskuse) 9. 4. 2019, 21:34 (CEST)

Souhlasím, že skrytí těch jmen nebylo nutné. Ale když už se stalo, tak jsem to nechal, abych nepřidával další – svým způsobem zbytečné – záznamy do knihy. --Jan Polák (diskuse) 9. 4. 2019, 21:43 (CEST)

Zajímavosti - odkazy[editovat zdroj]

Dobrý den, u zajímavostí jsem odebral odkazy - hlídám to už dlouhou dobu s tím, abychom v této rubrice neodkazovali zjevnosti a cílili skutečně na článek, kterého se to týká. Nechávám tak mimo dotčeného článku pouze skutečně nezjevné odkazy. Mezi ně nelze řadit ani albíny, ani NHL, ani Malkoviche, které jste přidal. Podle mě tyhle odkazy odvádí pozornost čtenáře od jádra. Nechci tady tvrdit, že můj přístup je jediný správný, nicméně abych já odkazy odebíral a vy je pak přidával, to asi nebude ku prospěchu věci :) Bylo by vhodné to probrat. S pozdravem, --Palu (diskuse) 9. 5. 2019, 21:24 (CEST)

Na Wikipedii jsem to bral jako ESO. Rozumím snaze o eliminaci nepodstatných odkazů ze zajímavostí. Na druhou stranu se nedomnívám, že by odkaz na Johna Malkoviche bylo nutné pro nadbytečnost vymazávat. Současně se nedomnívám, že by zkratce NHL každý rozuměl. Jasně, my dva ano. Snad proto, že se zajímáme o sport, nicméně dle mého ne všichni muži se o sportovní tématiku zajímají a rovněž i mezi ženami se možná takové najdou, kterým zkratka „NHL“ nic neřekne. Proto jsem považoval za vhodné ji odkázat. --Jan Polák (diskuse) 7. 7. 2019, 14:52 (CEST)

Brněnské tramvaje[editovat zdroj]

Ahoj, jen se ujišťuji, jestli je odkaz v článku Seznam brněnských tramvají pojmenovaných po osobnostech (Josef Trávníček) veden správně na normalizačního ministra, nebo jestli jde o někoho z těchto? Měj se! — Draceane diskusepříspěvky 2. 6. 2019, 22:17 (CEST)

Uvedený zdroj říká „Líšeň: Josef Trávníček (středoškolský pedagog, folklorista a etnograf)“, takže na první kouk by to měl být ještě někdo čtvrtý. --2. 6. 2019, 22:30 (CEST), Utar (diskuse)
Díky. --Jan Polák (diskuse) 2. 6. 2019, 23:04 (CEST)
Ahoj, díky za kontrolu a upozornění na chybu. --Jan Polák (diskuse) 2. 6. 2019, 23:04 (CEST)

Je to tento Trávníček: https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_osobnosti&load=29372 --Jan Polák (diskuse) 2. 6. 2019, 23:09 (CEST)

Vymazaná stránka[editovat zdroj]

Dobrý den, je mi jasné že jste na tuhle pozici hrdý a za to vás cením, ale musel jste mi vymazat stránku jen kvůli tomu že osoba o které jsem psal není světoznámá ? Ptám se jen protože mi ta stránka sebrala několik minut mého života a vy jste mi ji během několika minut nebo dokonce sekund vymazal. S pozdravem Lukyyn Lukyyn (diskuse) 12. 6. 2019, 15:08 (CEST)

To, co ve stránce „Tomáš Machálek“ bylo, byl prostý vandalismus a experimenty. Pokud si chcete editace na Wikipedii zkoušet, využijte k tomu zdejší pískoviště. --Jan Polák (diskuse) 12. 6. 2019, 15:30 (CEST)

ahoj[editovat zdroj]

všechno nejlepší k svátku --37.188.234.3 24. 6. 2019, 13:05 (CEST)

Děkuji. --Jan Polák (diskuse) 6. 7. 2019, 03:03 (CEST)

Ondrej65[editovat zdroj]

Jako že mě pomluvíte, zamknete stránku a ještě mi bráníte založit další? -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Ondrej65 (diskusepříspěvky)

Já vás nikde nepomlouval. Stránku „Ondřej Höppner vyjádření k práci správců wikipedie“ jsem smazal proto, že její text je vložen již na dvou jiných místech (na Nástěnce správců i Pod lípou) a již to je hodně. Současně navíc takové stránky, jakou jste založil, nemají na Wikipedii místo. --Jan Polák (diskuse) 6. 7. 2019, 03:03 (CEST)
Já myslím, že právě takové stránky na wikipedii mají místo. Správci musí fungovat objektivně. Jako že někoho pomluvíte a pak stránku zamknete? Navíc správci, kteří jsou politicky angažovaní aktivisté? A svá tvrzení zdrojují odkazy na jiné aktivisty? Jako že já jako uživatel, který se vše snaží řešit smírně a) má od politicky angažovaných správců zákaz zasahovat do stránek o sobě. b) jeho vyjádření a odkazy nejsou brány vážně, c) nesmí zakládat jiné stránky? -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Ondrej65 (diskusepříspěvky)
Nikoliv, stránka, přesněji článek, „Ondřej Höppner vyjádření k práci správců wikipedie“ skutečně nemá na Wikipedii mezi ostatními články své místo. Pohybujeme se na ploše encyklopedie, nikoliv na rétorickém kolbišti či sociálních sítích. Nicméně pokud k tématu diskutujeme, je potřebné diskutovat na jednom místě, ať mohou všichni celou diskusi sledovat. Není vhodné a ani žádoucí jednotlivé součásti rozprav k danému tématu roztahat po více místech Wikipedie. --Jan Polák (diskuse) 6. 7. 2019, 10:05 (CEST)

Jaroslav Filip (lední hokejista)[editovat zdroj]

Odkdypak mažeme články na žádost osob, o kterých pojednávají? Tady se nejedná o nějaké pomluvy, ale o veřejně dostupné informace o podle pravidel významném sportovci. OJJ, Diskuse 18. 7. 2019, 09:31 (CEST)

Ahoj, Tvému dotazu rozumím. Vzal jsem to jako autor toho článku… --Jan Polák (diskuse) 18. 7. 2019, 09:56 (CEST)
@OJJ: Jsou tam prý údaje, jež by si nepřál míti veřejně kumulované uvedené. To jen na vysvětlení pro Tebe. Tak jsem to smázl, je-li to jeho přání. Nebo jak by probíhalo to řešení žádostí v rámci žádostí WP:ČŽL? --Jan Polák (diskuse) 18. 7. 2019, 10:00 (CEST)
Nijak, protože to nejsou nějaké pomlovačné nebo neozdrojované informace, kterých se to pravidlo primárně týká. Jedná se o veřejně dostupné informace, tudíž není důvod je mazat. Pokud bych se na to podíval, odmazal bych možná studium jakožto informaci vytahovanou ze seznamu žáků škol (nepletu-li se), ale minimálně profesionální kariéru hokejisty nechat. OJJ, Diskuse 18. 7. 2019, 10:18 (CEST)
Dobře, pak se na to podívám. :-) --Jan Polák (diskuse) 18. 7. 2019, 10:19 (CEST)

Všiml jsem si, že v tuto chvíli odkaz na eliteprospects přesměrovává jinam, a to na stránku https://www.eliteprospects.com/player/111451/jaroslav-dvorak. K Filipovi tedy není ani jeden zdroj. --Jvs 30. 7. 2019, 09:25 (CEST)

@Jvs: Ahoj, dělej, jak uznáš za vhodné. Pořád se v tom tady plácáme, článek je neustále upravován a pak zase revertován… --Jan Polák (diskuse) 30. 7. 2019, 23:10 (CEST)

František Uldrych[editovat zdroj]

Ahoj, jedno tvé starší dílo jsem označil šablonou významnost, neboť IMHO nesplňuje podmínky pro významnost. A google o něm téměř mlčí. Měj se, --Vojtasafr (diskuse) 3. 8. 2019, 13:42 (CEST)

@Vojtasafr: Odebral jsem. Podle našich pravidel jsou sportovci, kteří hráli za první ligu, ency. významní. Pak bychom museli smazat i další stovky jiných fotbalistů. OJJ, Diskuse 3. 8. 2019, 13:59 (CEST)
@Vojtasafr, OJJ: Upřímně, Vojto, jsem byl překvapen, co že jsem také kdysi napsal za článek. Již jsem si na něj vůbec nevzpomínal. Přesto jsem si na něco po bližším zkoumání historie textu vzpomněl a do článku jsem referenci zabudoval na správné místo (tenkrát, když jsem to psal, jsem tady na Wikipedii byl jen něco málo přes rok) a navíc jsem tam doplnil ještě jeden zdroj. --Jan Polák (diskuse) 3. 8. 2019, 14:15 (CEST)
@Jan Polák: Super, díky. --Vojtasafr (diskuse) 3. 8. 2019, 14:21 (CEST)
@OJJ: Ten článek v podstatě neměl ani jeden VZ (co je v té knize samozřejmě nevím), nicméně to, co bylo v textu nebylo ověřitelné; i proto jsem přistoupil k žádosti o doložení významnosti. Jinak toho, že prvoligoví sportovci jsou významní jsem si vědom, nicméně v kombinaci s neověřitelností mi tento postup přišel jako nejvhodnější. --Vojtasafr (diskuse) 3. 8. 2019, 14:21 (CEST)

Jak co nejlépe poradit nováčkům?[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

tuto zprávu Vám posílám proto, že jste se buď zapsal(a) jako mentor anebo často odpovídáte na otázky na stránce Potřebuji pomoc. Nadace Wikimedia uvažuje o uspořádání školení pro mentory, které by se zaměřovalo na to, jakým způsobem je nejlepší nováčkům pomáhat, jak mohou nováčci reagovat na zprávy od zkušenějších wikipedistů apod. Školení by bylo v češtině a uskutečnilo by se pravděpodobně někdy koncem září. Rád bych se vás touto zprávou zeptal, zda byste o školení měli zájem. Pokud ano, rád bych vás požádal, abyste mi co nejrychleji dali vědět na mou diskusi nebo na e-mail murbanec-ctr@wikimedia.org.

Děkuji mnohohrát,
--Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 5. 8. 2019, 22:23 (CEST)

Kategorie:Kolja[editovat zdroj]

Ahoj, informuji, že sem pro Kategorie:Kolja založil DoS. --Harold (diskuse) 18. 8. 2019, 13:44 (CEST)

@Harold: Ahoj, děkuji za informaci. --Jan Polák (diskuse) 18. 8. 2019, 20:31 (CEST)