Wikipedie:Bot/Žádosti o provedení práce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
WP:ŽOPP

Stránka by měla sloužit jako místo, kam by se měly směrovat prosby a žádosti na operátory botů pro jejich využití ostatními uživateli, kteří narazili na problém, který si žádá (či by bylo snadnější využít) pomoc bota.

V některých případech je nejlepší se obrátit přímo na operátory konkrétních robotů:

Prosíme žadatele, aby
 • Specifikovali dostatečně jasně problém, nejlépe včetně odkazů na konkrétní články/kategorie…
 • Rozmysleli si, zda je nutné na konkrétní účel spouštět či vytvářet robota, zda není lépe udělat několik málo editací osobně
 • Ujistili se, že nežádají něco, co je v rozporu s Doporučeními či pravidly
Prosíme operátory, aby v případě, že se rozhodnou ujmout se úkolu či danou funkci do svého bota implementovat, aby
 • v případě potřeby u příslušné žádosti označili svůj záměr to udělat
 • a pak potvrdili, že implementace byla dokončena

Archivy žádostí: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 13. Dlouhodobě neuzavřené žádosti jsou k nalezení v seznamu neuzavřených žádosti.


Náhrada textu[editovat zdroj]

Nahradit řetězec s tvrdými mezerami "[[m n. m.]]" za "[[nadmořská výška|m n. m.]]" ve všech odkazech na přesměrování M n. m. #REDIRECT [[Nadmořská výška]].--Tomas62 (diskuse) 31. 7. 2015, 08:36 (CEST)

Žádost o přesměrování – Bílí Tygři Liberec[editovat zdroj]

Prosím o zajištění přímého odkazování z interních odkazů:

 • HC Bílí tygři Liberec
 • HC Bílí Tygři Liberec
 • HC Liberec
 • HC Stadion Liberec
 • Bílí tygři Liberec

na Bílí Tygři Liberec. Souvisí to s úspěšně vyřízenou žádostí na Nástěnce správců.

Předem za úpravu děkuji. --Jan Polák (diskuse) 31. 7. 2015, 10:20 (CEST)

Hromadná úprava odkazů[editovat zdroj]

Dobrý den, mám menší problém, kdysi jsem u mnoha čeledí rostlin dal do externích odkazů odkaz na stránky Families of flowering plants, které mezitím změnily webovou adresu a odkazy jsou proto nefunkční. Našel by se nějaký robot, který by prošel stránky a nahradil část webové adresy ve zdrojovém kódu? Potřeboval bych např. z

[http://www.biologie.uni-hamburg.de/b-online/delta/angio/www/trochode.htm]
udělat
[http://delta-intkey.com/angio/www/trochode.htm]

a nápodobně u spousty jiných čeledí. Přípona směřující odkaz ke konkrétnímu článku o konkrétní čeledi (v tomto případě trochode.htm) zůstává u staré i nové adresy vždy stejná.

Děkuji. Vojtěch Zavadil (diskuse) 8. 8. 2015, 17:43 (CEST)

Projel jsem takto kategorii Botanické čeledi, bylo tam 131 článků, kde bylo potřeba provést náhradu. Pokud jsou takové články ještě v nějaké jiné kategorii, tak napište, pustím na ně bota znovu :-) --Wesalius d|p 8. 8. 2015, 18:34 (CEST)
Skvělá práce, díky. Myslím že hlavní díl je hotov, případné drobky mohu dodělat ručně, příp. se ozvu. S pozdravem Vojtěch Zavadil (diskuse) 8. 8. 2015, 19:07 (CEST)

Šablona:Převzato[editovat zdroj]

S ohledem na uzavření tohoto DoSu chci požádat botovodiče o odstranění šablony {{převzato}} z článků v hlavním jmenném prostoru.

Vzhledem ke zdůvodnění uzavření onoho DoSu by bylo vhodné odstranit z článků i nešablonovité poznámky (viz třeba Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Krakov)) typu

<!-- Článek není překlad, proto prosím nenahrazovat šablonou Překlad. -->
* ''Tento článek využívá informace z odpovídajícího článku anglické a německé Wikipedie. ''

, které nejsou v souladu se stávajícími pravidly (WP:OV, WP:VZ) a které jsou vlastně pouze obměnou šablony {{převzato}}, neboť jsou využívány některými editory ve stejných případech. Ale nevím, jestli toto odstranění bude možné roboticky. --Harold (diskuse) 9. 8. 2015, 16:21 (CEST)

Na odstranění šablony pracuji. --Wesalius d|p 9. 8. 2015, 18:25 (CEST)
@Harold:V hlavním jmeném prostoru jsou odstraněny. Nyní jich celkem hodně zbývá v jm. prost. Kategorie, kde je vložena v textu: Kategorie je plněna automaticky šablonami {{Překlad}} a {{Převzato}}. Také odstranit? --Wesalius d|p 9. 8. 2015, 18:49 (CEST)

Hotovo. Hotovo Jelikož text v původním znění po odstranění {{Převzato}} jen klamal, tak jsem to odstranění provedl. --Wesalius d|p 12. 8. 2015, 08:06 (CEST)

@Wesalius:Šablony odstraněny, avšak výše citovaný text odstraněn nebyl. Připomínám čistě jen proto, že zatržítko splněného úkolu mne trochu mate a postrádám odpověď na otázku, zdali text půjde odstranit roboticky.--Tomas62 (diskuse) 22. 8. 2015, 15:22 (CEST)
Odstranění výše citovaného textu roboticky udělat neumím (možná jiný botovodič to zvládne). --Wesalius d|p 23. 8. 2015, 08:14 (CEST)

Úprava šablony Infobox horská chata[editovat zdroj]

Prosím o úpravu Šablona:Infobox - horská chata a cca 40 článků, kde je použit, aby korespondoval s ostatními podobnými šablonami, je to např. v nápovědě Nápověda:Infobox. Parametry: foto nahradit obrázek, popis za popisek, výška za nadmořská výška (není z názvu jasné, zda je to výška budovy či nadmořská výška). Chtěl jsem udělat alespoň alias parametrů (aby mohly být použity oba názvy), ale nepřišel jsem na to, jak to udělat. Děkuji --Pavouk (diskuse) 11. 8. 2015, 00:08 (CEST)

Parametry a infobox jsem přejmenoval a ponechal ho dočasně zpětně kompatibilním. Nemůžu spustit bota, ale případný botovodič se může řídit touto změnou dokumentace. Matěj Suchánek (diskuse) 11. 8. 2015, 07:45 (CEST)
Náhrady v článcích jsem provedl, prosím o namátkovou kontrolu, jestli není nějaký infobox/článek rozbitý. S pozdravem. --Wesalius d|p 11. 8. 2015, 19:34 (CEST)
Děkuji moc. Prošel jsem namátkou asi 15 článků a všude se infobox zobrazuje správně. S pozdravem --Pavouk (diskuse) 12. 8. 2015, 09:33 (CEST)

Úprava šablony Infobox šachista[editovat zdroj]

Prosím o změnu použití šablony Infobox šachista na šablonu Infobox - šachista u všech článků, kde je použita, abychom neměli zbytečné přesměrování a šablonu Infobox šachista bylo možné smazat. Dále prosím o opravu slova Titul (Titul|-) na Tituly (Tituly|-) v této šabloně a všech článcích, kde je šablona použita. Mircea (diskuse) 19. 8. 2015, 16:07 (CEST)

Prosím toho, co bude přesouvat, aby se podíval na stránku Wikipedista:Marek Koudelka/Pískoviště 3, tj. v případě této šablony půjde o úpravu parametrů „Fotografie“ (obrázek) a „Popis“ (popisek). Jinak na odkazované stránce je více infoboxů k náhradě, takže pokud někdo má čas, může roboticky nahrazovat (v závorce je vždy uvedeno, co je třeba rovnou upravit). --Marek Koudelka (diskuse) 19. 8. 2015, 16:15 (CEST)
Já už s tou opravou začal, mohl byste Marku prosím dorazit na cs.wiki IRC, abyste mi pomohl zorientovat se ve vašich pokynech? Díky. --Wesalius d|p 19. 8. 2015, 18:56 (CEST)

Hotovo. Hotovo--Wesalius d|p 19. 8. 2015, 21:00 (CEST)

Skvělé, díky. Ještě mě teď napadlo, že by se šedivý řádek "FIDE Elo" nemusel objevovat u těch hráčů (týká se hlavně těch z minulosti před vznikem Elo), kteří ho nemají. Mircea (diskuse) 20. 8. 2015, 09:09 (CEST)
Toto už také nebude dělat bot, nýbrž člověk, který to nastaví ve vlastní šabloně. --Wesalius d|p 20. 8. 2015, 09:11 (CEST)

Infobox - šachista - automatická aktualizace ELO[editovat zdroj]

Pěkné by bylo, kdybychom měli automatickou aktualizaci ELO, jako např. en, de, ru a další wiki. Inspirace je zde: en:Wikipedia_talk:WikiProject_Chess/Archive_21#Automatic_updated_FIDE_rating_in_infobox_.28by_bot.29. Troufl by si na to někdo? Mircea (diskuse) 20. 8. 2015, 09:09 (CEST)

Nepatří tento požadavek pod technickou lípu? Nevidím v tom žádnou práci pro bota. --Wesalius d|p 20. 8. 2015, 09:11 (CEST)
Předpokládám, že to bot každý měsíc, když vyjde prvního nová listina zaktualizaje. Je ale nejspíš pravda, že to přijde i pod technickou lípu - dám to tam. Mircea (diskuse) 20. 8. 2015, 09:13 (CEST)

Narovnání odkazů[editovat zdroj]

Prosím o jednorázové narovnání odkazů Nátrubek -> Nátrubek (hudba). Děkuji --Jvs 24. 8. 2015, 11:50 (CEST)

Hotovo. Hotovo --Wesalius d|p 24. 8. 2015, 20:19 (CEST)

Šablona:Vzorový text[editovat zdroj]

V použiti šablony {Šablona:Vzorový text} jsou na mnoha místech (např. Francouzština) chybné názvy parametrů název 1 (2, 3, ...) namísto správných Jazyk 1 (2, 3, ...). Opravil jsem ručně např. v článku Norština. O ostatní prosím bota. Děkuji. B.mertlik (diskuse) 30. 8. 2015, 14:26 (CEST)

Kolega Wesalius roboticky upravoval dle mých pokynů výskyty šablony {{Infobox - jazyk}} a bot nějakým způsobem upravil i jiné šablony. To jen pro informaci. Díky za kontrolu. --Marek Koudelka (diskuse) 30. 8. 2015, 14:33 (CEST)
Ano, tuto chybnou náhradu mám na svědomí já. Nevím jak parametry |název, které jsou po proběhlé úpravě, shodné v obou šablonách od sebe navzájem odlišit. Šablona Vzorový text je naštěstí jenom v 76 článcích, ale ne ve všech jsou chyby, takže asi to budeme muset společnými silami opravit ručně. Omlouvám se za způsobené potíže. --Wesalius d|p 30. 8. 2015, 17:36 (CEST)
@B.mertlik, Wesalius:OK, jdu od konce. Doufám, že oba pomůžete. --Marek Koudelka (diskuse) 30. 8. 2015, 17:39 (CEST)
Díky za pomoc s opravou a za prvotní upozornění, mělo by to být celé opraveno. --Wesalius d|p 30. 8. 2015, 17:54 (CEST)
Vše OK, překontroloval jsem všechno. --Marek Koudelka (diskuse) 30. 8. 2015, 17:58 (CEST)

Vteřiny a sekundy[editovat zdroj]

V článcích je velmi často použitá nesprávně vteřina místo sekunda (vteřina má být úhlová jednotka, správné pojmenování časové jednotky je jen sekunda). Bot samozřejmě nepozná, kdy je použití správné a kdy ne. Už jsem ručně opravil několik desítek článků a můžu říct, že pokud někde bylo slovo vteřina, tak dokonce ve více než 50 % to bylo nesprávně použito. Takže by snad bylo lepší nahradit všechny výskyty a vrátit zpět tu menší část :) To by asi nebyl dobrý krok, ale přesto doporučuju provést nahrazení pro skupinu článků se sportovní tématikou, kde se tato chyba vyskytuje velice často a určitě se nebude jednat o úhlovou vteřinu.

Pokud je teda možné projít sportovní články (hlavně hokejové a stránky atletů nebo obecně sportovců), kde je potřeba nahradit "vteřin" na "sekund". Slova mají stejný slovní vzor, takže bude sedět i tvar vteřiny -> sekundy, vteřinu -> sekundu apod. --LiMr (diskuse) 30. 8. 2015, 15:28 (CEST)

Mohu se na to v nejbližších dnech podívat, ale mám obavu, že se tyto úpravy nemusí zamlouvat dalším wikipedistům pracujícím na těchto článcích. Důvodem je, že konsensus ohledně robotických editací říká, že boti nemají pokud možno zasahovat do obsahu článků. Pokud myslíte, že přínosy převažují rizika, mohu zkusit pár náhrad provést a uvidíme, jestli to náhodou někoho nenaštve. --Wesalius d|p 30. 8. 2015, 17:40 (CEST)
Tak jsem upravil cca 30 článků, teď to nechám vychladnout, aby měli dotčení editoři čas se ozvat a pak budu pokračovat. Nepůjde to příliš rychle, protože cca každý 5. článek používá vteřinu správně a proto musím pokaždé přečíst kontext, abych nenadělal chybné opravy. S pozdravem. --Wesalius d|p 4. 9. 2015, 10:57 (CEST)
Pokud každým pátým článkem myslíte ze zmiňovaných sportovních článků a ne ze všech, tak to snad není tak časté? Na správné použití jsem tam někde narazil, když se odkazoval např. na starý pořad Branky, body, vteřiny, který je v dnešní době taky nesprávně pojmenován. Podobně jsem objevil název nějaké knihy o sportu, která měla v názvu vteřinu, ale která se samozřejmě také nesmí změnit. Občas se jedná o citace nebo přímé věty. Možná to opravdu vyžaduje poloautomatické zpracování a není to čistá práce pro bota. --LiMr (diskuse) 5. 9. 2015, 10:57 (CEST)
No tak časté to sice není, ale stejně musím číst všechno abych ten každý 5. odhalil :-). Včera jsem projel obrovskou várku, ke konci mi to nabízelo už jen články mimo hlavní jmenný prostor. Kdybyste na nějaký narazil, napište mi sem, kdyžtak poupravím parametry vyhledávání a pustím se do toho znovu. --Wesalius d|p 5. 9. 2015, 14:12 (CEST)

Fixlinks tenistů[editovat zdroj]

Ahoj, je-li to možné prosím o zafixování:

Díky.--Kacir 6. 9. 2015, 01:52 (CEST)

Oprava linků ve spolupráci s TchořoBotem dokončena Vyřešeno --Wesalius d|p 6. 9. 2015, 08:29 (CEST)

Chybná ISBN[editovat zdroj]

Prosím o fix následujících ISBN:

Přesné výskyty lze dohledat v seznamu zde – Wikipedie:WikiProject Check Wikipedia/Chybná ISBN. Děkuji. --Vachovec1 (diskuse) 7. 9. 2015, 21:09 (CEST)

Fix šablony[editovat zdroj]

Prosím o nahrazení levé šablony v článcích a smazání přesměrování:

 • {{Český basketbal - související kategorie a články}} —> {{Český basketbal}}

Díky.--Kacir 11. 9. 2015, 11:25 (CEST)

Hotovo. Hotovo--Wesalius d|p 11. 9. 2015, 13:22 (CEST)

Rekategorizace[editovat zdroj]

Prosím o přesun podkategorií typu „Alžírští režiséři“ z Kategorie:Režiséři podle národnosti do Kategorie:Režiséři podle zemí, kromě „Baskičtí režiséři‎“ a „Židovští režiséři‎“. (A taky kromě úvodních Divadelní režiséři podle národností, Filmy podle národnosti režiséra.) Děkuji --Jann (diskuse) 12. 9. 2015, 18:28 (CEST)‎

Hotovo. Hotovo--Wesalius d|p 13. 9. 2015, 22:10 (CEST)

Osobnosti (Bratislava, Liptovský Mikuláš)[editovat zdroj]

Prosím o smazání odkazů na kategorie Kategorie:Osobnosti z Bratislavy a Kategorie:Osobnosti z Liptovského Mikuláše u článků, kde existují odkazy na kategorie Kategorie:Narození v Bratislavě nebo Kategorie:Úmrtí v Bratislavě nebo Kategorie:Pohřbení v Bratislavě a Kategorie:Narození v Liptovském Mikuláši nebo Kategorie:Pohřbení v Liptovském Mikuláši. Tam kde kategorie "Narození" nejsou prosím o změnu kategorie "Osobnosti" na "Lidé" (Kategorie:Lidé z Bratislavy a Kategorie:Lidé z Liptovského Mikuláše). Do budoucna by bylo dobré toto udělat i u Česka, tam je toho podstatně více... Mircea (diskuse) 22. 9. 2015, 17:37 (CEST)

Co se týká Česka je možno stejným způsobem přesunovat: Kategorie:Osobnosti z Prahy a Kategorie:Osobnosti z Plzně. Mircea (diskuse) 25. 9. 2015, 16:10 (CEST)
Bylo by možné udělat jednu takovouto změnu ručně a odkázat zde revizi? Rád pomůžu, ale nejsem si jistý, co je zadáním, protože Kategorie:Osobnosti z Bratislavy a Kategorie:Osobnosti z Liptovského Mikuláše nejsou podle Speciální stránky odkazovány z žádných článků. --Wesalius d|p 25. 9. 2015, 22:15 (CEST)
@Mircea:?--Wesalius d|p 1. 10. 2015, 12:28 (CEST)
Tady: [1]. Mircea (diskuse) 1. 10. 2015, 13:00 (CEST)
Teď na to koukám a už chápu problém, na ty kategorie skutečně nic neodkazuje, ale jsou v nich články, stačí kliknout na ty červené odkazy v tomto odstavci. Mircea (diskuse) 1. 10. 2015, 13:05 (CEST)
První polovinu mám a teď se zeptám: Znamená druhá část zadání, že mám z u článků v kategoriích "Úmrtí v Bratislavě", "Pohřbení v Bratislavě", "Pohřbení v Liptovském Mikuláši" změnit kategorii "Osobnosti z Bratislavy" na "Lidé z Bratislavy" a "Osobnosti z Liptovského Mikuláše" na "Lidé z Liptovského Mikuláše"?--Wesalius d|p 1. 10. 2015, 13:50 (CEST)
Díky. Ano přesně tak. Sice jsou někteří z nich např. narození v Bratislavě, ale protože je to jenom v úvodu článku a není to v kategoriích, tak se to už bude muset dočistit ručně.
Tomu kritériu k přesunu Osobnosti -> Lidé neodpovídá žádný článek. --Wesalius d|p 1. 10. 2015, 15:04 (CEST)

Prosím pak i tu Prahu a Plzeň. Stejně tak ručně projedu ty města/vesnice, kde je jeden/dva lidi - to se asi nevyplatí dělat botem, ale ty kde jich je mnoho sem zase zadám, až se k nim při ručním procházení dostanu.Mircea (diskuse) 1. 10. 2015, 14:55 (CEST)

Prahy a Plzně se také týká to mazání odkazů na kategorie (-Osobnosti z Prahy a -Osobnosti z Plzně) pokud se tam narodili, zemřeli nebo byli pohřbeni ? Nebo jen ten přesun na Lidé? --Wesalius d|p 1. 10. 2015, 15:04 (CEST)
Také se jich to týká, musí se k tomu přistupovat jednotně. Mircea (diskuse) 2. 10. 2015, 09:43 (CEST)

@Mircea: Teď koukám na obsah smazané Kategorie:Osobnosti z Bratislavy a napadá mě, že do Kategorie:Lidé z Bratislavy asi měli být přesunuty všechny osobnosti přímo z té kategorie osobnosti i když nebyli v jedné ze zmíněných podkategorií (úmrtí, pohřbení...). Je to tak? --Wesalius d|p 5. 10. 2015, 18:20 (CEST)

ano přesně tak Mircea (diskuse) 6. 10. 2015, 11:26 (CEST)

Tak potom je Bratislava, Praha, Plzeň a Liptovský Mikuláš Vyřešeno. --Wesalius d|p 6. 10. 2015, 12:08 (CEST)

Díky, připravil sem nově k přesunu (Kategorie:Osobnosti z Brna, Kategorie:Osobnosti z Hradce Králové a Kategorie:Osobnosti z Ostravy) Mircea (diskuse) 8. 10. 2015, 09:49 (CEST)
Vyřešeno--Wesalius d|p 8. 10. 2015, 16:58 (CEST)
Díky, připravil sem nově k přesunu (Kategorie:Osobnosti ze Zlína) - je otázkou, zda by zvládl bot i tu přípravu, jde hlavně o zařazení do kategorií podle kraje (případně jejich vytvoření). Mircea (diskuse) 8. 10. 2015, 17:17 (CEST)
Zlín hotov. Dle čeho ty články kategorizujete? Nebo v čem konkrétně spočívá ta příprava? --Wesalius d|p 8. 10. 2015, 17:26 (CEST)
Připravil jsem Pardubice a tady je popis:

pak ještě následuje přesun článků z Kategorie:Osobnosti z Pardubic do Kategorie:Lidé z Pardubic - to ještě není provedeno, ale to už je pro Vašeho bota rutina :) Mircea (diskuse) 9. 10. 2015, 09:02 (CEST)

Zafixování URL[editovat zdroj]

Ahoj, zvládl by bot změnit část URL adresy? ATP Tour nahradila:

 • http://www.atpworldtour.com/posting/… —> http://www.protennislive.com/posting/…

, takže externí odkazy 3 ročníků 2013, 2014 a 2015 jsou nefunkční; př. nefunkční 2014 vs již funkční 2015. Díky.--Kacir 7. 10. 2015, 06:54 (CEST)

Předpokládám neschůdnost robotické náhrady, protože věc komplikuje, že se jedná výhradně o články obsahující v názvu „– mužská dvouhra“ a „– mužská čtyřhra“; přitom daná doména je odkazována ve větším počtu hesel seznam, kde by k náhradě dojít nemělo.--Kacir 7. 10. 2015, 07:00 (CEST)

Takže změny je potřeba provést jen v 2013, 2014 a 2015 a dalších ročnících ne? Robotická editace proveditelná (schůdná) je (články se jmenují "...2013 – mužská dvouhra", "...2014 – mužská dvouhra"...).--Wesalius d|p 7. 10. 2015, 13:51 (CEST)
Tento systém (2 šablon EO a názvů článků „– mužská dvouhra/čtyřhra“) jsem zavedl až od sezóny 2013. Předtím koukám, že se odkazy taky vyskytují (Heineken Open 2012), už ale v jiné formě (bez šablon) a vždy v „hlavních“ článcích ročníků. Ttakže pokud by to šlo ošetřit, bylo by to pěkné, jinak bych to postupně projel ručně. Díky.--Kacir 7. 10. 2015, 16:44 (CEST)
Jak teda rozliším stránky kde k náhradě linku dojít má a kde nemá?--Wesalius d|p 7. 10. 2015, 16:47 (CEST)
No právě. :) Já neznám možnosti bota, takže dám jen vodítko, jestli je to proveditelné či ne... pokud by bot zasáhl jen v článku, v jehož názvu je rok (2014, 2010...), pak by to byl poměrně čistý zásah. Pokud by zasáhl jen tam, kde je v názvu „Open“, pak by se také věc usnadnila. Jestli mě něco napadne, ještě dám vědět.--Kacir 7. 10. 2015, 16:53 (CEST)
Takže jen v tenisových článcích, kde je v názvu "Open" nebo rok? Takováto kritéria stanovit lze, čím konkrétnější budete, tím přesnější zásah bota. --Wesalius d|p 7. 10. 2015, 16:56 (CEST)
Vzhledem k tomu, že se odkazy (hojně) vyskytují i v přehledových článcích (Winston-Salem Open), tak IMO nejlepší by byl pouze „rok“. Tam, až na výjimky (Statistiky ATP World Tour 2011), je to přesně mířené právě do ročníků turnajů. Výjimky bych si pohlídal a upravil.--Kacir 7. 10. 2015, 17:02 (CEST)
Kategorie:Tenis podle let by neodpovídala?--Wesalius d|p 7. 10. 2015, 17:12 (CEST)
Nevím, jestli správně rozumím. Kategorie podle let je příliš obecná, protože jsou v ní všechny tenisové články. Pokud to bylo myšleno tak, že by se projely jen hesla s rokem v názvu z těchto tenisových kategorií, pak ano.--Kacir 7. 10. 2015, 18:26 (CEST)
Aha, to byl můj omyl, protože když jsem namátkově jich pár proklikal, tak jsem potkal pouze podkategorie obsahující v názvu rok. Nejjednodušší bude, když projedu všechny články obsahující v názvu "mužská dvouhra" a "mužská čtyřhra" a provedu ty náhrady. Můžete zkontrolovat, jestli je tato zkušební změna v pořádku? --Wesalius d|p 7. 10. 2015, 19:03 (CEST)
Ano, tak by to mělo vypadat (vidím, že bot správně řadí i šablony).--Kacir 7. 10. 2015, 19:09 (CEST)
Mělo by to být Hotovo. Hotovo, pokud narazíte na nedodělávku, tak mi napište. --Wesalius d|p 7. 10. 2015, 20:07 (CEST)
Výborně díky, bot se pěkně projel... Už dávno jsem chtěl vytvořit šablony, kde by změnu vyřešila jediná editace, tak snad ji brzy udělám (ono samozřejmě něco podobného potenciálně hrozí i u žen).--Kacir 7. 10. 2015, 20:16 (CEST)

OJJbot[editovat zdroj]

Žádám o robota OJJbot, který by správně uzavíral špatně psané odkazy ve článcích a "převáděl" respektive přepisoval odkazy na rozcestníky na správný název. Tento skript by byl asi potřeba nejen pro mne, ovšem po pravdě, v těchto věcech bych potřeboval "šiknout". Kdyžtak pište do mé diskuse. Díky. OJJ, Diskuse 8. 10. 2015, 19:37 (CEST)

Co myslíte tím „žádám o robota OJJbot“? To vám ho má někdo dát? Jestli chcete provozovat robota, založte mu účet a napište žádost o schválení. Matěj Suchánek (diskuse) 8. 10. 2015, 20:08 (CEST)

Notree[editovat zdroj]

Zdravím. Daly by se ze všech infoboxů roboticky odstranit obrázky Notree.png? Je konsenzus na jejich hromadném odstranění a v tomto případě je těch článků až příliš. Více viz diskuze u kolegy Blahmy. --Vlout (diskuse) 10. 10. 2015, 14:05 (CEST)

Natvrdo jich bylo vloženo jen 9 (odstraněny), zbytek je přes šablonu Infobox stromy. --Wesalius d|p 10. 10. 2015, 16:59 (CEST)
Našel a opravil jsem BlahmaBotem ještě 67 dalších, kde bylo uvedeno "notree.png", což je z funkčního hlediska totéž (velikost prvního písmene v názvu stránky/souboru nehraje roli). --Blahma (diskuse) 11. 10. 2015, 01:04 (CEST)
Díky. --Wesalius d|p 11. 10. 2015, 07:28 (CEST)
Mě se jich zobrazuje ještě poměrně dost – [5]. Je to kvůli této editaci ([6])? --Vlout (diskuse) 11. 10. 2015, 13:22 (CEST)

Ne, ta editace byla jak si můžete v historii přečíst hned po provedení zrušena. V tuto chvíli se nejspíš všechny výskyty obrázku vkládají šablonou Infobox stromy. Aby se vyprázdnil vámi odkazovaný přehled, musíte z této šablony odstranit vkládání toho obrázku. --Wesalius d|p 11. 10. 2015, 14:04 (CEST)

To, že byla zrušena, jsem si všiml, ostatně proto jsem sem dával ten odkaz. Nechápu ale proč, proto jsem se Vás raději zeptal. Jestli to ale chápu správně, nejste proti, aby byla zrušena. --Vlout (diskuse) 11. 10. 2015, 15:16 (CEST)
Nejsem proti, ale myslel jsem, že mám odstranit jen ty v infoboxech v článcích a zároveň bych globální zásah skrze šablonu raději nechal na lidském editorovi znalého situace ohledně těch placeholder obrázků. --Wesalius d|p 11. 10. 2015, 15:33 (CEST)
Celkově byl myslím konsenzus na tom, aby se přestaly používat všechny podobné obrázky. Kolega Bazi sice navrhoval docela povedené náhrady, ale to nakonec nezískalo podporu (poměrně obsáhlá diskuze zde a poté zde). Takže by zřejmě neměly být nikde. --Vlout (diskuse) 11. 10. 2015, 20:49 (CEST)

Doplnění šablony rok[editovat zdroj]

Prosím, zda by bylo možné u článků 500 př. n. l.28 př. n. l. nahradit úvodní text před prvním nadpisem tvořený ručně vloženým „navboxem“ šablonou {{rok}} (bez parametru). Většinou jsou to řádky začínající Staletí: a Roky:, ale (myslím u malého procenta) kolísá, např. „Staletí:“ chybí nebo je s odkazem. --Matěj Orlický (diskuse) 13. 10. 2015, 20:27 (CEST)