Diskuse s wikipedistou:Otaznick

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Palu (diskuse) 13. 4. 2016, 11:42 (CEST)

Střemcha[editovat zdroj]

Také vítám! Přesun na rozcestník není třeba, článek Střemcha je teď tzv. symetrický rozcestník. Kdybyste potřeboval poradit nebo pomoci, napište. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 9. 8. 2016, 18:43 (CEST)

Seznam řek v Česku[editovat zdroj]

Zdravím, článek jste do kategorie zařadil proč?--Rosenfeld (diskuse) 23. 2. 2017, 00:15 (CET)

Wikikytička[editovat zdroj]

Děkuji za udělení vyznamenání. Otaznick (diskuse) 29. 4. 2017, 11:17 (CEST)

Takhle se stránka nepřesouvají[editovat zdroj]

Viz WP:Přejmenování. OJJ, Diskuse 1. 11. 2017, 07:37 (CET)

Chtěl jsem původně použít přesun, ale jelikož byla cílová stránka už založená a používána k přesměrování, tak jsem pouze zkopíroval text. Diskuze u stránky Kohout (Lužické hory) není, tak myslím, že tento způsob ničemu nevadí...--Otaznick (diskuse) 1. 11. 2017, 07:44 (CET)
Takhle se ovšem nezkopíruje historie. Pokud nelze stránku přesunout, o přesun se žádá na nástěnce správců. Nikdy stránku nepřesouvejte copy+paste. Díky, nyní jsem opravil. --OJJ, Diskuse 1. 11. 2017, 07:48 (CET)

Rozcestníky[editovat zdroj]

Dobrý den. Nelze mazat rozcestníky jako Kostel Nejsvětější Trojice (Praha), to je jako mazat rozcestník Josef Novák, protože existuje rozcestník Novák. Bylo by teoreticky možné je nahradit přesměrováním, ale taková změna by čtenáři hledající kostel sv. Trojice v Praze (nebo (nějakého) Josefa Nováka) nepomohla.

Kromě toho zde máme doporučení WP:Rozcestníky, které upravuje i to, jak má rozcestník vypadat. Není tedy žádoucí, aby se náhodně vytvářely rozcestníky s jiným vzhledem, jako je ta tabulka v Kostel Nejsvětější Trojice. Mj. pak není hned zřejmé, že jde o rozcestník, a není ani jednotná úprava celé stránky (všech významů). Řešením obvykle bývá, že se (mimo rozcestník) založí seznam, v tomto případě Seznam kostelů Nejsvětější Trojice v Česku, kde ta tabulka dává smysl a může se rozrůst o další údaje. Pokud přesto považujete za vhodné měnit standardní a masivně rozšířený vzhled rozcestníků, bylo by vhodné k tomu otevřít širší diskusi na vhodném místě. --Matěj Orlický (diskuse) 27. 11. 2018, 10:24 (CET)

Jelikož v jednom rozcestníku jsou pouze tři položky a v druhém jich je naopak cca 160, tak by mi přišlo lepší tyto tři položky vyspecifikovat ve zdrojové stránce. Tabulka v rozcestníku podle mě není na škodu, když se jedná o tak rozsáhlý seznam, který znesnadňuje orientaci. Myslím, že kvůli sloupci s okresy není nutné zakládat duplicitní seznam (leda, kdyby tam byly např. i geosouřadnice). Případně můžem diskuzi přesunout jinam, ale nevím, kam by to mělo být. --Otaznick (diskuse) 27. 11. 2018, 10:44 (CET)
Rozcestník o třech položkách slouží k tomu, že hledám kostel určitého zasvěcení v Praze a zde si ujasním, že není jediný. Například kostel svatého Františka z Assisi (Praha) je nejčastěji myšlen známý kostel u Karlova mostu (také byl dlouho na tom názvu), ale kromě toho je stejného zasvěcení i torzo kostela v Anežském klášteře a další dva v okrajových částech Prahy. Ale jak (a hlavně proč) mám takovou informaci hledat kdesi uprostřed Seznamu kostelů v Praze nebo na rozcestníku o 160 položkách?
Tabulka v rozcestníku je na škodu jednotnému vzhledu, který se upřednostňuje (viz úvod WP:VAS). Téma se dá nadhodit pod lípou, u příslušného doporučení se pak většinou diskutují už konkrétní návrhy na úpravu znění pravidla. --Matěj Orlický (diskuse) 27. 11. 2018, 11:03 (CET)
Nebudu zabíhat do detailů, kterým nerozumím. Souhlasím s Matějem, že je velmi dobré mít rozcestník i v rámci jednoho města: V Praze je více kostelů sv. Mikulášů a každý čtenář jistě uvítá jak rozcestník všech kostelů sv. Mikulášů v republice, ve světě, tak ale i rozcestník kostelů sv. Mikulášů v Praze (případně v dalších městech, kde jich je více). Co se týče tabulky, nevidím v ní žádný přínos. Umí srovnat kostely podle okresu a podle názvu v rozlišovači. Podle okresu by už mohly být předsrovnané a podle názvu obce v rozlišovači by mohly být srovnané uvnitř každého okresu:
Okres Mladá Boleslav
Kostel sv. Václava (Bělá pod Bezdězem)
Kostel sv. Václava (Boseň)
--Dvorapa (diskuse) 27. 11. 2018, 12:36 (CET)

Bartoš[editovat zdroj]

Ano, správné řešení by pak ale bylo zrušit ten zbytečný "dvoumístný" rozcestník. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 15. 8. 2019, 17:16 (CEST)

On je to bohužel důsledek snahy jistého uživatele nahnat si co největší počet založených stránek. --Otaznick (diskuse) 16. 8. 2019, 08:55 (CEST)