Diskuse s wikipedistou:Patriccck

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Uživatelská stránka Diskusní stránka Články E-mail
Gnome-stock person.svg
Amsn icon 0.97.png
Fountain pen writing (literacy).jpg
Breezeicons-places-16-folder-mail.svg
Archiv diskusní stránky
Archiv

Archiv diskuse:Otázka od Ján Kepler (3. 5. 2019, 07:21)[editovat zdroj]

A, už jsem na to přišel, mentore :-)

Ján Kepler (diskuse) 3. 5. 2019, 07:21 (CEST)

Ok. Samotné rozhraní se mi líbí, vypadá to dobře. Pokud budeš něco potřebovat, ptej se. --Patriccck (diskuse) 3. 5. 2019, 14:27 (CEST)
Promiň, rovnou jsem to vypnul. Překáží mi to, neber to za zlé. :-) --Ján Kepler (diskuse) 3. 5. 2019, 14:49 (CEST)
V pohodě, můžeš se ptát i bez Domovské stránky. Rád odpovím i tak. :) --Patriccck (diskuse) 3. 5. 2019, 14:51 (CEST)

Tag pro šablony[editovat zdroj]

Ahoj, začal jsem z HJP vymazávat tagy pro šablony <onlyinclude> a jiné, ale poté jsem si všiml, že se často přidávají do článku o dílech (i ty jsi je přidával) a tak se ptám na co tam jsou, v HJP by neměly být a jsou označovány chybou 110. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 8. 5. 2019, 18:26 (CEST)

@Khamul1: Ahoj, je to kvůli tomu, aby se v článku Seznam dílů pořadu Česko Slovensko má talent zobrazovala jen tabulka, nikoli celý článek. Vrátím tvé editace pořadu Česko Slovensko má talent, prosím zkontroluj své ostatní editace. --Patriccck (diskuse) 8. 5. 2019, 20:06 (CEST)
Díky moc --Khamul1 (diskuse) 8. 5. 2019, 20:14 (CEST)

Asistence[editovat zdroj]

Ahoj, smím se zeptat, proč mi mažeš asistence u gólů na článku MS 2019? TheJohaneZ (diskuse) 11. 5. 2019, 13:31 (CEST)

@TheJohaneZ: Samozřejmě, že se smíš zeptat. Řídím se dokumentací šablony hokejbox2. Připadá mi, že je to potom přeplácané, na mobilních telefonech je to potom zmatečné a nepřehledné, těžce se v tom dá vyznat. Podle mě stačí základní údaj, to je střelec branky. Jestli si myslíš, že by to tam mělo být, zahaj novou diskusi zde, popř. zde. --Patriccck (diskuse) 11. 5. 2019, 19:15 (CEST)
Dobře, beru na vědomí a budu respektovat. TheJohaneZ (diskuse) 12. 5. 2019, 15:47 (CEST)
Dokumentace není pravidlem, ba naopak si myslím, že by se asistence měla využívat a přidat do příkladu (viz ostatní jazyky Wikipedií, které asistenci píšou všude). Navíc se asistence psala i u předešlých článků, takže bych ji zde používal taky a zachoval styl. Jinak na mobilní telefony by se neměl brát žádný ohled, Wikipedie vznikla na počítačích a zobrazování na telefonu by se mělo přizpůsobit bez vážného zásahu do hlavního článku. RiniX (diskuse) 12. 5. 2019, 17:09 (CEST)
@TheJohaneZ, RiniX:Ne jen na mobilních telefonech, ale také na počítači by bylo vhodné psát maximálně jedno jméno (nebo žádné) do asistence, protože pak je v tom zmatek na i PC (viz obrázek) (o mobilech ani nemluvím). Mimochodem se nám navíc v článku ztrácí jednotnost: po rozbalení zápasu se někde používá styl 0:1, někde zase 0–1, pokud by někdo měl čas může sjednotit na verzi s dvojtečkami a také doplnit odkazy na zprávy. --Patriccck (diskuse) 15. 5. 2019, 17:08 (CEST)
Pomlčka tam nemá co dělat, rovnou zaměním, děkuji. Asistence jsou dané zápasem, o tom nerozhodujeme mi jako editoři, takže buď všechny anebo žádné. Jelikož je to však součástí hry, tak by bylo dobré je tam napsat. Zmatek je tam asi kvůli šířce a délce displejů, mně se to zobrazuje zcela normálně. RiniX (diskuse) 15. 5. 2019, 17:28 (CEST)
Já jsem pro zachování asistencí, ale udělal bych kompromis pro přehlednost na menších displejích, kdy budu používat pouze příjmení. Co vy na to? Ale mimochodem, já také vidím zápas pěkně přehledně. TheJohaneZ (diskuse) 15. 5. 2019, 20:56 (CEST)

Call for submissions for the Community Growth space at Wikimania 2019[editovat zdroj]

Welcome to a special newsletter from the Growth team! This special newsletter is not about Wikimedia Foundation Growth team projects. Instead, it is a call for submissions for the Community Growth space at Wikimania 2019. We think that many people who receive this newsletter may have something valuable to contribute to this space at Wikimania. We haven't translated the newsletter, because Wikimania's language is English.

Please see below for the message from the organizers of the Community Growth space at Wikimania.

---

Wikimania 2019 is organized into 19 “spaces”, which are all accepting proposals for sessions. This message comes from the team organizing the Community Growth space.

Since you are interested b Growth team projects, and potentially involved in welcoming newcomers initiatives on your wiki, we would like to invite you to submit a proposal to the Community Growth space because of the actions you’ve done around newcomers on wikis. The deadline for submission is June 1. See below for Community Growth submission topics and session formats. Topics and sessions have to be in English.

In the Community Growth space, we will come together for discussions, presentations, and workshops that address these questions:

  • What is and is not working around attracting and retaining newcomers?
  • How should Wikimedia activities evolve to help communities grow and flourish?
  • How should our technology and culture evolve to help new populations to come online, participate and become community members?

Recommended topics: please see this link for the list for the list of recommended topics. If you do not plan to submit a proposal, you can also suggest additional topics here. If your topic does not fit into our space, remember that there are 18 other spaces that could welcome you sharing your knowledge and perspective.

Types of session. We prefer sessions that are participatory, interactive, promote conversations, and give a voice to parts of our movement that are heard less often. Please see this link for the list of recommended session formats.

Poster submissions. Posters are also a good way to introduce a topic, or show some results of an action. Please consider submitting one!

More information about the Community Growth space, topics, and submission formats is available on the proposal page.

Please submit your proposal. The reviews will happen at the beginning of June.

If you have questions about Wikimania in general, please ask them on the Wikimania wiki.

On behalf of the Community Growth leadership team, Trizek (WMF), 16. 5. 2019, 13:44 (CEST)

šablona[editovat zdroj]

Ahoj tuhle sem vymazal, ne že by nečemu přimo vadila, ale tvořila neexistující /tězko kdy existující a spíš nesmyslnou kategorii Aktuality 1948/. Pokud si s tím měl nějaké úmysly, lehce se dá samozřejmě obnovit--Horst (diskuse) 21. 5. 2019, 16:34 (CEST)

Ok, v pořádku. --Patriccck (diskuse) 22. 5. 2019, 15:56 (CEST)