Diskuse s wikipedistou:Patriccck

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Uživatelská stránka Diskusní stránka Články Fotografie E-mail
Gnome-stock person.svg
Amsn icon 0.97.png
Fountain pen writing (literacy).jpg
Kvasir Camera.png
Breezeicons-places-16-folder-mail.svg

Vítejte[editovat zdroj]

Zde zmiňovaný rozcestník. --Dominikosaurus (diskuse) 7. 12. 2017, 21:21 (CET)

Ukázat náhled[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení. --Michal Lenc (diskuse) 8. 12. 2017, 15:28 (CET)

N - Katarze (píseň)[editovat zdroj]

Zdravím, existuje-li již založené album dané hudební skupiny a je-li v něm tato skladba navíc ještě uvedena, je vhodné ji tamtéž také zamodřiti (= tj. s ním propojiti; vytvořiti tam hyperodkaz/wikilink). Bude-li si někdo danou skladbu v albu najíti a blíže nastudovati, nebude mu to umožněno! Propojujte, prosím, tedy daná alba se skladbami, ano! S poděkováním, --Protestant (diskuse) 15. 12. 2017, 19:33 (CET)

@Protestant Ahoj, omlouvám se, ale zapomněl jsem. Wikiodkaz přidán. --Patriccck (diskuse) 15. 12. 2017, 20:44‎ (CET)

Hity se Slzou[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Hity se Slzou. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Pavel Krupička (diskuse) 18. 12. 2017, 16:38 (CET)

Strojový překlad[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Bixby (virtuální asistent). Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Bixby (virtuální asistent). Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --OJJ, Diskuse 29. 12. 2017, 13:04 (CET)

@OJJ: Článek během zítřka opravím, ale chtěl bych se zeptat, jak zjistit "číslo revize". Do článku Bixby (virtuální asistent) jsem dolů vložil informaci, že je článek přeložen s Anglické Wikipedie. Potřebuje to nějaké číslo revize

Kde to číslo zjistím? Mohl by jste ho do článku prosím doplnit? Patriccck (diskuse) 29. 12. 2017, 17:29 (CET)

@Patriccck: Podívejte se, prosím, opětovně na onu anglickou verzi výše zmiňovaného hesla (en.wiki). Zadejte si u něho nahoře vpravo "View history" a vyberte datum editace stránky u posledního uživatele (11:11, 16 December 2017). Na této stránce se pak za rovnítkem v adresáři (URL adresa: https://) objeví úplně na samotném konci číslo požadované revize hesla (v tomto případě pak: 815683529). Zadejte jej tedy, prosím, do uvedené šablony a vždycky pak, jestliže přebíráte jakýkoliv text, jakoukoliv pasáž z interwiki (en.wiki; de.wiki etc.). S poděkováním, --Protestant (diskuse) 29. 12. 2017, 18:01 (CET)
Nebo stačí kliknout na permanent link na levém sloupci a opsat číslo na adresním řádku. OJJ, Diskuse 29. 12. 2017, 18:05 (CET)
@OJJ: @Protestant: Díky mockrát Patriccck (diskuse) 29. 12. 2017, 18:25 (CET)

Samsung Galaxy[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Samsung Galaxy. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Samsung Galaxy. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Feťour (diskuse) 2. 1. 2018, 13:51 (CET)

Kund[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Kund. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 7. 1. 2018, 18:11 (CET)

Dekret Haec sancta[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Dekret Haec sancta. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Tomas62 (diskuse) 14. 1. 2018, 20:39 (CET)

Stroják[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Samsung Health. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Samsung Health. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --OJJ, Diskuse 27. 1. 2018, 09:06 (CET)

Březen 2018[editovat zdroj]

Dobrý den, je mi to líto, ale Váš příspěvek na stránce Březen 2018 musel být odstraněn, jelikož byl psán neencyklopedickým stylem a do Wikipedie se tudíž nehodil. Zkuste to jinak; podívejte se na průvodce a nápovědu, zejména sekce první krůčky v editaci, styl či jak editovat stránku. Pokud něčemu nebudete rozumět, vyzkoušejte si editaci na pískovišti nebo se zeptejte ostatních. Těšíme se na Vaše další příspěvky. --Ria (diskuse) 2. 2. 2018, 23:57 (CET)

@Ria Omlouvám se, ale chtěl jsem založit stránku Wikipedista:Patriccck/Březen 2018.Patriccck (diskuse) 3. 2. 2018, 07:21 (CET)
AnoAno Přesunuto. OJJ, Diskuse 3. 2. 2018, 07:23 (CET)
Děkuji @OJJPatriccck (diskuse) 3. 2. 2018, 07:27 (CET)
Díky za rychlost, @OJJ. --Ria (diskuse) 3. 2. 2018, 16:54 (CET)
Dobrý den, ještě bych měl připomínku: Únor 2004 je třeba propojit s příslušnou položkou na Wikidatech. A navigační box se vkládá až pod reference. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 4. 2. 2018, 12:40 (CET)
@Draceane Navigační box upraven (už je pod referencemi). Jak se propojuje článek s Wikidaty? Patriccck (diskuse) 4. 2. 2018, 12:51 (CET)
Najdeš jinojazyčnou verzi článku, na české verzi je vlevo dole odkaz Přidat odkazy, tam klikneš, vybereš onen jiný jazyk a tamější název, potvrdíš a máš propojeno. Viz taky {{interwiki}}. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 2. 2018, 12:55 (CET)
@Martin Urbanec Děkuji. Stránku jsem propojil.

Dívka havířka / Azbuk[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Dívka havířka / Azbuk. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Dívka havířka / Azbuk. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Marek Koudelka (diskuse) 7. 2. 2018, 13:58 (CET)

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Dívka havířka. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

Upozorňuji, že i kdyby se ten text přeložil, tak k encyklopedickému článku psanému encyklopedickým stylem má hodně daleko. --Harold (diskuse) 7. 2. 2018, 17:30 (CET)

Seznam let[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Seznam let. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Seznam let. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Jan KovářBK (diskuse) 11. 2. 2018, 17:32 (CET)

@Jan Kovář BK Mohu se Vás zeptat, co přesně není v českém jazyce? Patriccck (diskuse) 11. 2. 2018, 17:36 (CET)
Třeba odkazy na konci článku? Nebo snad myslíte, že na české Wikipedii kdykoliv v budoucnu vznikne článek List of decades? Já si to nemyslím. Byl bych rád, kdybyste nechrlil jeden článek za druhým, ale dostatečně se věnoval těm, které zveřejníte. --Jan KovářBK (diskuse) 11. 2. 2018, 17:41 (CET) doplnil --Jan KovářBK (diskuse) 11. 2. 2018, 17:42 (CET)
Beru na vědomí a za způsobené potíže se omlouvám. Hezký zbytek dne. Patriccck (diskuse) 11. 2. 2018, 20:11 (CET)

Samsung Galaxy – přesměrování[editovat zdroj]

Až budete mít, kolego, článek Samsung Galaxy na svém pískovišti hotový, označte jej a překopírujte přímo na adresu Samsung Galaxy. Přesměrování do Vašeho uživatelského prostoru na Wikipedii nepatří. --Jan Polák (diskuse) 15. 2. 2018, 10:53 (CET)

Seznam zařízení od Samsungu[editovat zdroj]

Dobrý den, tento článek máte už hotový ? Společnost Samsung vyrábí více zboží než telefony a tablety. Uspořádání článku taky není vhodné. Vložte si na článek šablonu ve výstavbě budete mít více času na úpravu. Požádejte o radu zkušené wikipedisty. Hezký večer.--Podroužek (diskuse) 10. 3. 2018, 20:06 (CET)

Vzkazy v diskusi[editovat zdroj]

Pokud chcete, kolego, někomu něco vzkázat a současně ho na tento vzkaz upozornit (tedy aby to vizuálně vypadalo jako zavináč a za ním uživatelské jméno toho, jemuž vzkaz patří), tak k tomu se používá šablona {{Odpověď}}. Zapisuje se v podobě například {{Odpověď|Uživatel 1|Uživatel2}} atp. --Jan Polák (diskuse) 8. 4. 2018, 14:32 (CEST)

WP:Významnost[editovat zdroj]

Zdravím, článek Chmýří pampelišek jsem navrhl na odložené smazání z důvodu nesplnění podmínek významnosti. Všechny nezávislé zdroje kopírují článek z Novinek a článek v Právu není k nalezení (byla li zpráva tištěná, je třeba zadat min. datum vydání periodika). Zbytek jsou zdroje závislé plus jeden ref na nějaký facebookový příspěvek, k jehož zobrazení nemám oprávnění. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 7. 5. 2018, 18:46 (CEST)

@T.Bednarz: přidal jsem referenci na Musicserver (dostupné zde) a csmusic (část textu na csmusic je z Novinek). Patriccck (diskuse) 7. 5. 2018, 19:04 (CEST) opravení šablony Re --Patriccck (diskuse) 7. 5. 2018, 19:58 (CEST)
Budiž, významnost dávám pryč. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 7. 5. 2018, 22:39 (CEST)

Seznam nejvyšších budov v Singapuru[editovat zdroj]

Prosím o opravu chybějících referencí v hesle Seznam nejvyšších budov v Singapuru. Děkuji --Jvs 16. 5. 2018, 19:11 (CEST)

Opraveno. Opraveno --Patriccck (diskuse) 16. 5. 2018, 20:13 (CEST)

Uživatelská vyznamenání[editovat zdroj]

Dobrý den, jaký měla tato úprava smysl? --Mario7 (diskuse) 21. 5. 2018, 22:52 (CEST)

Dobrý den, před šablonu {{Vyjmout}} jsem přidal subst: a v další editaci jsem doplnil přesný odkaz na diskusi. --Patriccck (diskuse) 22. 5. 2018, 14:34 (CEST)
Díky za vysvětlení. Ta šablona se ale nesubstituuje, viz její dokumentaci. Zdraví --Mario7 (diskuse) 22. 5. 2018, 17:37 (CEST)

Šablona Významnost[editovat zdroj]

Ahoj. Myslím, že bychom byli všichni vděčni, kdybys nepřidával do očividně encyklopedicky významných článků šablony zpochybňující významnost. Když se podívám na ta témata (ministr, medailisté z olympijských her, světových a kontinentálních mistrovství, hudební skupiny s mnoha vydanými alby, singly a cenami) tak mi připadá, že ses nad tím vůbec nezamýšlel a šablony tam šoupl automaticky, pravděpodobně na základě neuvedených zdrojů. To je chybný postup (pro nedostatečné zdroje existují jiné šablony), proto jsem vše revertoval. Bylo by fajn se podobného jednání zdržet a u každého tématu alespoň chvilku věnovat úvaze o tom, co by v encyklopedii být mělo a co nemělo, resp. nemuselo. Díky za pochopení. --Harold (diskuse) 23. 5. 2018, 17:01 (CEST)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - VI. vydání[editovat zdroj]

Ḿilí wikipedisté a wikimediáni,

v tomto newsletteru bych vám rád sdělil, čemu se v posledních několika týdnech věnuji v rámci mé role ambasadora projektu Zkušenosti nových wikipedistů - projekt Contribution taxonomy. Contribution taxonomy popisuje mnoho různých druhů workflows, které na Wikipedii mohou existovat. Jako reprezentativní příklady Wikipedií byly vybrány následující jazykové verze: česká, anglická, korejská, francouzská a hindská. Contribution taxonomy pomůže produktovým týmům Nadace Wikimedia lépe pochopit, jak komunita Wikipedie funguje a pomůže jim vyvinout lepší nástroje pro podporu těchto procesů.

Procesem v rámci Contribution taxonomy může být například smazání článků z důvodu porušení autorských práv - na české Wikipedii je zvykem „copyvia“ označit šablonou, dát na příslušný seznam a počkat, nedojde-li povolení, na anglické Wikipedii je tento proces používán pouze pro nejednoznačné případy copyvií. Obdobné odlišnosti se vyskytují i v jiných procesech.

Mým úkolem v rámci Contribution taxonomy je popsat procesy existující na české Wikipedii, tj. určit, jaké procesy používáme, jak často jsou používány, jaké obsahují kroky, jaké existují udělátka na jejich usnadnění a tak podobně.

V budoucnu budou procesy vizualizovány podobně jako v tomto příkladě standardním způsobem v rámci celé Nadace Wikimedia, aby všichni, kteří to potřebují, věděli, jak procesy fungují na různých Wikipediích.

Jak jsem uvedl, výstup by měl být užitečný primárně pro produktové týmy. Napadá vás jiné využití výstupů z Contribution taxonomy? Nebo vás napadají jiné dotazy? Jako vždy, neváhejte mi napsat (e-mailem na martin.urbanec@wikimedia.cz nebo tady) s čímkoliv, co vás zajímá.

Pojďme zlepšit pocity nováčků,

--Martin Urbanec (diskuse), ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 25. 5. 2018, 09:25 (CEST)