Diskuse s wikipedistou:Patriccck

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Uživatelská stránka Diskusní stránka Články E-mail
Gnome-stock person.svg
Amsn icon 0.97.png
Fountain pen writing (literacy).jpg
Breezeicons-places-16-folder-mail.svg
Archiv diskusní stránky
Archiv

Archiv diskuse:


Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - X. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

tým Growth Nadace Wikimedia, jehož cílem je zvýšit počet „přeživších“ nováčků (tj. nováčků, kteří po registraci budou Wikipedii i editovat), vymyslel na základě výzkumu Zkušenosti nových wikipedistů a na základě zpětné vazby od komunity mnoho způsobů, jakým by bylo možné zpříjemnit nováčkům pobyt na Wikipedii.

Aby tyto nápady byly prospěšné i pro komunitu, Nadace Wikimedia by ráda tyto nápady konzultovala s komunitou české Wikipedie. Rád bych vás tímto jménem Nadace Wikimedia požádal, abyste prošli nápady Growth týmu a na příslušné diskusní stránce nápady okomentovali.

Zajímají nás zejména odpovědi na následující otázky: Mohou tyto nápady dobře fungovat na české Wikipedii? Nebudou problematické? Nezkoušel už někdo něco podobného?

Napadnou-li vás při čtení jakékoliv další způsoby, jak nováčkům zpříjemnit pobyt na Wikipedii, prosím, zařaďte svůj nápad na diskusní stránku!

Pojďme zlepšit pocity nováčků,

--Martin Urbanec (diskuse), ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 24. 8. 2018, 14:44 (CEST)

Poslední upozornění - Nápady týmu Growth[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

v neděli uplyne poslední možná doba, kdy je možné vyjádřit se k nápadům týmu Growth. Chce-li někdo k nim něco říci, prosím, ať tak do 8. září 2018 23:59 učiní, abych ji ještě stihl přečíst a předat Nadaci Wikimedia. Počínaje pondělkem 10. září 2018 se totiž koná výjezdní schůze týmu Growth, kde se zpětná vazba komunity bude vyhodnocovat a je tedy nezbytně nutné, aby v té době byla zpětná vazba již u Nadace.

Jménem Nadace Wikimedia děkuji všem, kteří si nápady přečetli a svůj názor na ně sdělili. Stejně jako kdykoliv jindy, máte-li jakýkoliv dotaz týkající se projektu Zkušenosti nových wikipedistů, neváhejte se obrátit na mě.

S pozdravem,
--Martin Urbanec (diskuse), ambasador projektu Zkušenosti nových wikipedistů, 7. 9. 2018, 22:32 (CEST)

Díly 30. řady Simpsonů[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Starosti starostky. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Starosti starostky. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Patriccck (diskuse) 16. 9. 2018, 12:51 (CEST) Děkuji Vám za informace v článku Pimprlata. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Pimprlata. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Patriccck (diskuse) 16. 9. 2018, 12:51 (CEST) Děkuji Vám za informace v článku Opus slečny Lisy. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda nepřeložené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Také prosíme, abyste nevkládali automatické překlady, protože jejich kvalita je většinou špatná. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Opus slečny Lisy. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding.

@Tayari: to už se musím upozorňovat sám? Kdyby se @Mario7: nepřeklikl a nesmazal (a neobnovil) Starosti starostky, tak o ničem nemám ani páru. Nevím, co není na označených článcích tak nepřeloženého a co se Vám na tom nezdá v pořádku, prosím o vysvětlení. --Patriccck (diskuse) 16. 9. 2018, 12:56 (CEST)

Tím, že jste si odstranil stránky ze sledovaných, jste potvrdil to, že se o ně dále nezajímáte a je vám jedno, co se s nimi bude dít. Články jsou napsány neskutečně krkolomnou češtinou – proto ty šablony.
Plus nevyplněné infoboxy. --Tayari (diskuse) 17. 9. 2018, 14:50 (CES
Děkuji za vysvětlení. Nejsem si vědom odstranění článků ze sledovaných stránek, zajímají mě všechny mé články. :(--Patriccck (diskuse) 17. 9. 2018, 14:56 (CEST)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XI. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

jménem týmu Growth Nadace Wikimedia bych vám rád poděkoval za váš čas a projití nápadů týmu Growth. Během následujících třech měsíců se budeme věnovat třem nápadům:

  • Pochopení prvního dne, abychom věděli, co nováčci dělají po vytvoření uživatelského účtu. Budeme dbát na ochranu soukromí. Máme v plánu sdílet počáteční výsledky v průběhu prosince 2018.
  • Personalizovat první den, abychom se dozvěděli informace o nováčcích z otázek, které přidáme do registračního procesu. Máme v plánu sdílet počáteční výsledky v průběhu prosince 2018.
  • Stránka Potřebuji pomoc. Máme v plánu namířit na stránku Potřebuji pomoc další nováčky, abychom jim pomohli s editováním. Očekáváme, že by mohl být nápad v pilotní podobě spuštěn v průběhu prosince 2018.

Více si můžete přečíst v této zprávě.

Jak byl tento plán vytvořen?

Tento plán byl vytvořen na základě seznamu osmi nápadů, které tým Growth vytvořil dříve, komunitní diskuse a její analýzy týmem Growth.

Jako vždy, máte-li jakékoliv otázky týkající se projektu Zkušenosti nových wikipedistů, práce týmu Growth, Nadace Wikimedia nebo čehokoliv jiného, napište mi.

Pojďme zlepšit pocity nováčků,

--Martin Urbanec (diskuse), ambasador projektu Zkušenosti nových wikipedistů, 4. 10. 2018, 17:47 (CEST)

TN.cz apod[editovat zdroj]

revertoval jsem, tohle a navíc čerstvý nevyřešený případ do aktualit nepotřebujeme, ne? refováno regionálmím tiskem, btw píšeme "z revolveru"--Horst (diskuse) 8. 10. 2018, 15:13 (CEST)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XII. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

po čase se vám opět hlásím v tomto nepravidelném newsletteru. Momentálně se zabývám aktivními WikiProjekty a počtem těch neaktivních. Seznam WikiProjektů je totiž téměř ekvivalentní seznamu tématů, kterým se wikipedistů věnují. Tyto seznamy navíc mohou být spojené se seznamem wikipedistů, kteří se tématu věnují, seznamem úkolů/chybějících článků, které je třeba splnit/vytvořit a dalších informací, které se daného tématu týkají.

Tyto informace jsou velmi užitečné pro implementaci nápadů Personalizovat první den, jehož součástí jsou otázky přidané do registračního procesu, mj. zaměřené právě na okruh tématů, kterému se nováček chce věnovat.

Pokud se tento prvotní experiment (představený ve zprávě Growth týmu z října 2018) osvědčí, mohou být do rozhraní Wikipedie také doplněny nástroje, které nováčkům doporučí úkoly, kterým se mohou věnovat, právě na základě těchto otázek – i k tomu jsou WikiProjekty užitečné.

Napadají vás nějaké WikiProjekty, které považujete za aktivní? Prosím, označte je jako aktivní!

Další aktuality týkající se nápadů týmu Growth budu včas sdílet opět otuto formou.

Stejně jako vždycky, napadá Vás cokoliv, co se týká projektu Zkušenosti nových wikipedistů? Sdělte mi to prosím na mé diskusní stránce nebo e-mailem na martin.urbanec@wikimedia.cz. Tamtéž se můžete obrátit, máte-li v hlavě nějaké dotazy projektu se týkající.

Pojďme společně zlepšit pocity nováčků,

--
Martin Urbanec (diskuse)
komunitní ambasador pro Zkušenosti nových wikipedistů
22. 10. 2018, 22:10 (CEST)

Kdo s koho[editovat zdroj]

Dobrý den, revertoval jsem Vaši editaci. Koukněte na internet (například [1]), lépe bych důvod zrušení editace nevysvětlil. --Marek Koudelka (diskuse) 28. 10. 2018, 15:57 (CET)

Marek Koudelka Děkuji za Vaši opravu. Čerpal jsem z oficiálního seznamu dílů ČT. Nenapadlo mě, že mají v seznamu chybu, po rozkliknutí (4.) dílů je uveden správný název. --Patriccck 28. 10. 2018, 18:33 (CET)

Simpsonovi[editovat zdroj]

Zdravím. Prosím nedělejte ta přejmenovávání dílů Simpsonů na nějaký podivný název s rozlišovačem řady. Všechny názvy Simpsonů byly v minulosti podrobeny kritickému zkoumání a jsou správně. ČSFD není bible. Chrzwzcz (diskuse) 29. 10. 2018, 16:29 (CET)

@Chrzwzcz: Máte na mysli Speciální čarodějnické díly? Vezměme si například Speciální čarodějnický díl (8. řada). Podle oficiálního webu ČT, ČSFD, oficiální podpory iprima.cz (jestli máte zájem, tak Vám přepošlu jejich e-mail se seznamem Treehouse of Horrorů) a (neoficiálních) videí na YouTube (například tohoto), je název tohoto dílu (epizody) Speciální čarodějnický díl. Pokud oficiální zdroje tvrdí stejný název, tak je vhodné jej použít do Wikipedie. --Patriccck 29. 10. 2018, 16:57 (CET)
A čím je název s rozlišovačem (8. řada) lepší než s rozlišovačem "VII" a proč si to rozhodujete sám? Názvy jsou podle DVD např. 8. řady, i když uznávám že příležitostně vynechává tečku nebo se to protáhlo i na díly, které zatím na DVD nebyly, ale tyhle věci jsou lépe řešit v textu článku a ne v názvu. Chrzwzcz (diskuse) 29. 10. 2018, 17:02 (CET)
Diskuse:Speciální čarodějnické díly Chrzwzcz (diskuse) 30. 10. 2018, 16:58 (CET)
@Chrzwzcz: Přesunuto zpět, Hotovo Hotovo.Hotovo --Patriccck 4. 11. 2018, 10:09 (CET)
No já nevím, předpokládal jsem že všechny díly budou Speciální čarodějnický díl římskéčíslo (krom prvního). Chrzwzcz (diskuse) 4. 11. 2018, 10:18 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XIII. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

jak jsem již informoval v předchozí zprávě, během posledního měsíce jsme pracovali na následujících třech nápadech:

  • Pochopení prvního dne: zaznamenání, čemu se nováčci během prvních 24 hodin od vytvoření účtu věnují, abychom porozuměli, co během svého prvního dnu na Wikipedii dělají
  • Personalizování prvního dne: vzápětí po registraci položit nováčkům otázky, abychom lépe porozuměli tomu, čemu se nováčci věnují, abychom jim pomohli tomu dosáhnout.
  • Stránka Potřebuji pomoc: usnadnit nováčkům dostat se na stránku Potřebuji pomoc, pokud zrovna editují nějakou stránku

První dva zmiňované jsou již krátce před nasazením a budou nasazeny někdy během následujících dvou týdnů. Více informací týkající se toho, co je možné čekat, jsou k dispozici v nové zprávě. Jakékoliv dotazy týkající se těchto nových funkcí prosím směřujte na diskusní stránku zprávy.

Další otázky týkající se projektu je možné směřovat na mou diskusní stránku.

Pojďme zlepšit pocity nováčků, --Martin Urbanec (diskuse), ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 6. 11. 2018, 22:12 (CET)

Mailový dotaz[editovat zdroj]

Ahoj, obdržel jsem mail, ale nepodařilo se mi odeslat odpověď. Pokusil jsem se tak učinit prostřednictvím odkazu "Poslat e-mail tomuto uživateli" u účtu Patriccck, ale nejsem si jist, zda jsi odpověď obdržel. Prosím, potvrď to. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 11. 2018, 22:36 (CET)

@Martin Urbanec: Promiň, jak víš nyní nejsem aktivní na mém hlavním účtu, tak mi nepřišlo upozornění na novou zprávu na diskusi. Nyní edituji z tohoto účtu, kdyžtak napiš na mou test-diskusi. Klidně můžeš odstranit přesměrování a napsat tam. Ano, e-mail přišel, už jsem i odpověděl. --Patricccktest (diskuse) 13. 11. 2018, 20:01 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XIV. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

Nadace Wikimedia se začala věnovat poslednímu ze třech prioritizovaných nápadů - stránka Potřebuji pomoc. V rámci tohoto nápadu se v první fázi objeví v editačním rozhraní tlačítko "Potřebujete pomoci", po jehož stisknutí se objeví jednoduché rozhraní, které umožní nováčkovi poslat dotaz na stránku Wikipedie:Potřebuji pomoc. V závislosti na úspěšnosti této první fázi projektu může být na stejné místo doplněn přímý chat se zkušeným wikipedistou či toto řešení může být jinak doplněno.

Rád bych vás požádal o vyplnění dotazníku, který vám jednak návrh nové funkcionality představí a položí vám k němu několik otázek.

Máte-li libovolné dotazy, návrhy či připomínky, neváhejte se mi ozvat na martin.urbanec@wikimedia.cz.

S přáním hezkého zbytku dne,
--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador pro českou Wikipedii, Nadace Wikimedia, 16. 11. 2018, 14:23 (CET)

Kodžedo[editovat zdroj]

Ahoj, Kodžedo je i s pomocích jiných hotovo, a nemusíte mi na stránku nic psát s velkými písmeny.. -:))Mirek256 17. 11. 2018, 06:32 (CET)

Ahoj, co myslíš dvojitou mezerou? Za to mě na wiki nikdo nikdy nekáral, za jiné věci ano? mezery mezi slovy či mezi řádky? A snažil jsem odstranit, jak si napsal, ale na rozdíl od jiných věci to nejde či nešlo.Mirek256 18. 11. 2018, 12:51 (CET)
@Mirek256:Dvojitá mezera je použití dvou mezer za sebou namísto jedné, například:
Mirek256 se účastní Asijského měsíce Wikipedie 2018.

Jaký používáš OS na PC přes který edituješ? Patriccck 18. 11. 2018, 13:21 (CET)

Nevím proč mi to zde na diskusi nelze napsat, ale ve zdrojovém kódu můžeš vidět dvě mezery v citátu. Pokud se podíváš na výslednou stránku tak se dvojmezery z nějakého důvodu automaticky odstraní. Dvojmezery jsou ve Tvém článku Tanahmasa nejvíce v této sekci, např. mezi 1. a 2. větou "...pouze omezeně.  Na 40,9 ha se..." Patriccck 18. 11. 2018, 13:28 (CET)
Edituji na 11 let starém PC, kde je Windows Vista, prohlížeč Opera. Docela hezký šrot.Mirek256 18. 11. 2018, 13:28 (CET)
@Mirek256: Takže na Windowsu při editaci ve Vizuálním editoru stiskni Ctrl+F a nahraď za Najít dvě mezery a za Nahradit pouze jednu. Až vyplníš, klikni na Nahradit vše a zveřejni stránku. Patriccck 18. 11. 2018, 17:24 (CET)

Úpravy Kuo Ťin-lung[editovat zdroj]

Upravil jsem článek Kuo Ťin-lung, aby byl schválen v Asijském měsíci wikipedie. Bude to takto stačit? České reference neexistují. --Khamul1 (diskuse) 17. 11. 2018, 17:01 (CET)

@Khamul1: Ještě chybí nadpis pro tabulku. Je pod podnadpisem Externí odkazy, kde rozhodně nepatří. Patriccck 17. 11. 2018, 18:29 (CET)

Mé články též upraveny, i když nevím, odkud ten vzhled závěrečných sekcí berete - dle [[2]] jsou přípustné obě varianty.--Borzywoy (diskuse) 17. 11. 2018, 18:49 (CET)

V mnoha článcích je tabulka pod externími odkazy, můžu se zeptat kam tabulku s předchůdci a nástupci dobře zařadit? Děkuji. --Khamul1 (diskuse) 17. 11. 2018, 18:53 (CET)
@Khamul1: Přijato, nepřečetl jsem si obsah tabulky (je ve stylu navboxu), omlovám se, @Borzywoy: Poměrně často v mých článcích někdo opravil 1. variantu za 2. Schváleno, díky za odkaz Patriccck 17. 11. 2018, 21:35 (CET)