Diskuse s wikipedistou:Patrik L.

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Patrik L., diskuse, e-mail, dílna, všechny podstránky, dolů


Archivy

Wikipedia Asian Month 2021[editovat zdroj]

Hi Wikipedia Asian Month organizers and participants! Hope you are all doing well! Now is the time to sign up for Wikipedia Asian Month 2021, which will take place in this November.

For organizers:

Here are the basic guidance and regulations for organizers. Please remember to:

  1. use Fountain tool (you can find the usage guidance easily on meta page), or else you and your participants' will not be able to receive the prize from Wikipedia Asian Month team.
  2. Add your language projects and organizer list to the meta page before October 29th, 2021.
  3. Inform your community members Wikipedia Asian Month 2021 is coming soon!!!
  4. If you want Wikipedia Asian Month team to share your event information on Facebook / Twitter, or you want to share your Wikipedia Asian Month experience / achievements on our blog, feel free to send an email to info@asianmonth.wiki or PM us via Facebook.

If you want to hold a thematic event that is related to Wikipedia Asian Month, a.k.a. Wikipedia Asian Month sub-contest. The process is the same as the language one.

For participants:

Here are the event regulations and Q&A information. Just join us! Let's edit articles and win the prizes!

Here are some updates from Wikipedia Asian Month team:

  1. Due to the COVID-19 pandemic, this year we hope all the Edit-a-thons are online not physical ones.
  2. The international postal systems are not stable enough at the moment, Wikipedia Asian Month team have decided to send all the qualified participants/ organizers extra digital postcards/ certifications. (You will still get the paper ones!)
  3. Our team has created a meta page so that everyone tracking the progress and the delivery status.

If you have any suggestions or thoughts, feel free to reach out the Wikipedia Asian Month team via emailing info@asianmonth.wiki or discuss on the meta talk page. If it's urgent, please contact the leader directly (jamie@asianmonth.wiki).

Hope you all have fun in Wikipedia Asian Month 2021

Sincerely yours,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.10

How we will see unregistered users[editovat zdroj]

Ahoj!

Tuto zprávu dostáváte, protože máte správcovská práva na některé wiki nadace Wikimedia.

Když dnes někdo edituje wiki nadace Wikimedia, aniž by byl přihlášen, zobrazujeme jeho IP adresu. Jak možná víte, v budoucnu už to nebudeme moci dělat. Rozhodlo tak Právní oddělení nadace Wikimedia, protože se změnily normy a regulace týkající se soukromí v online prostředí.

Místo IP adresy budeme zobrazovat maskovanou identitu. Jako správce si budete i nadále moci zobrazit si jejich IP adresu. Také vznikne nové oprávnění pro uživatele, kteří potřebují vidět plné IP adresy neregistrovaných uživatelů pro boj s vandalismem, obtěžováním a spamem, aniž by byli správci. Patroláři také uvidí část IP adresy, aniž by museli mít toto oprávnění. Také pracujeme na lepších nástrojích, které budou pomáhat.

Pokud jste to ještě neviděli, můžete si přečíst více informací na Metě. Pokud si chcete být jisti, že vám neutečou žádné technické změny na wiki nadace Wikimedia, můžete se přihlásit k odběru našeho týdenního technického zpravodaje.

Existují dva navrhované způsoby, jak by tato identita mohla fungovat. Oceníme vaše názory na to, který způsob by podle vás fungoval nejlépe pro vás a vaši wiki, teď či v budoucnu. Můžete nám dát vědět v diskusi. Můžete psát ve svém jazyce. Návrhy byly předloženy v říjnu a rozhodovat se budeme po 17. lednu.

Děkuji. /Johan (WMF)

4. 1. 2022, 19:11 (CET)

Otázka od wikipedisty Nicol.augustin (19. 1. 2022, 07:34)[editovat zdroj]

Dobrý den,

využiju vaší pomoci. Napsala jsem článek o umělkyni Yvette Branz a ráda bych se jen zeptala na vaše doporučení, přišla mi zpráva, že pravděpodobně 27.1. ho smažou možná, protože možná nesplňuje některá kritéria. budu vám vděčná za vaše rady, ráda bych, aby článek zůstal. --Nicol.augustin (diskuse) 19. 1. 2022, 07:34 (CET)[odpovědět]

@Nicol.augustin Dobrý den, pokusím se Vám to popsat krátce srozumitelně popsat. Osoby, o kterých chcete na Wikipedii napsat, musí splňovat kritérium encyklopedické významnosti. O umělkyni Yvette Branz bohužel zřejmě neexistuje dostatek zdrojů, které by její významnost dokazovaly. Ideální jsou tzv. dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, což mohou být např. články na zpravodajském webu, ale také v tištěných novinách. --Patrik L. (diskuse) 19. 1. 2022, 22:42 (CET)[odpovědět]
Dobrý den,
dnes jsem dodala důkazy (fotografie z tiskových novin) že osoba, kterou popisuji je veřejně známá osobnsot. Bohužel internetový odkaz na noviny není a byli články o ni vydané pouze v tištěné verzi. Je to dostačující? Prosím nechci aby článek se smazal. S editací článku moc neumím a teprve se seznamuji, nerada bych o ten kus práce přišla. --Nicol.augustin (diskuse) 24. 1. 2022, 13:15 (CET)[odpovědět]

Otázka od wikipedisty ROSTANDOV S. R. O. (23. 1. 2022, 11:23)[editovat zdroj]

Můžu na Wikipedii dát něco i z mého YouTub kanálu? Odpověď zašlete na rostandov@volny.cz --ROSTANDOV S. R. O. (diskuse) 23. 1. 2022, 11:23 (CET)[odpovědět]

@ROSTANDOV S. R. O. Dobrý den, za prvé bych chtěl říct, že pokud se chcete podílet na tvorbě Wikipedie, tak je zvykem komunikovat veřejně (až na výjimky). A teďka k tématu: Wikipedie neslouží jako YouTube, obvykle se zde videa z YT nenahrávají. Díky za pochopení. --Patrik L. (diskuse) 23. 1. 2022, 11:29 (CET)[odpovědět]

Otázka od wikipedisty Petruna87 (23. 1. 2022, 16:06)[editovat zdroj]

Ahoj Patriku, děkuju za nabídku o pomoc. Právě jsem začala editovat architekty, teď akorát řeším, že mám občas problém najít více informací o osobnosti. --Petruna87 (diskuse) 23. 1. 2022, 16:06 (CET)[odpovědět]