Wikipedie:Bot/Žádosti o provedení práce/archiv-17

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Zafixování odkazů

Zdravím, prosím o zafixování odkazů španělských tenistů: Alberto Ramose-Viñolase z původního Alberto Ramos → Alberto Ramos-Viñolas, Daniela Gimena-Travera z původního Daniel Gimeno Traver → Daniel Gimeno-Traver. Díky --Luksatka (diskuse) 21. 7. 2016, 12:48 (CEST)

@Luksatka:Zdravím, rád bych se zeptal z jakého důvodu by to bylo vhodné provést. Pokud se přesměrování mazat nebude, což předpokládám, že nebude (proč, když na něj může odkazovat mimo Wikipedii i x jiných stránek, mazat by se měly pouze v případě fakticky nesprávných názvů a dalších podobných situacích), není to dle mého nezbytné. Zároveň bych rád odkázal na část jedné ze stránek enwiki, en:WP:NOTBROKEN. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 9. 8. 2016, 11:16 (CEST)
Nejsem v tomto ohledu příliš znalý, takže dělejte, jak chcete. --Luksatka (diskuse) 9. 8. 2016, 12:31 (CEST)
@Luksatka:Dříve se nutností fixovat argumentovalo zátěží serveru z redirektů, v dubnu proběhla na toto téma diskuse. Pokud si najdeme čas, uděláme ručně. Já už ten „růžovo-zelený pohled“ obvykle nějak nesnesu. :)--Kacir 9. 8. 2016, 12:37 (CEST)

Šablony světového dědictví

Je žádoucí sjednotit jméno šablony a parametr name, aby šablony nebyly řazeny do Kategorie:Údržba:Problematické navboxy.--Tomas62 (diskuse) 3. 8. 2016, 13:23 (CEST)

@Tomas62:Co s tím mají dělat botovodiči? Nějakým způsobem přejmenovat šablony? Nebo naopak změnit parametr name? Pokud druhá varianta, preferoval bych ruční editaci, protože a) to bude rychlejší, než vymýšlet, jak na to botem, b) šablony by se spíše měly editovat ručně, protože mají potenciál naráz ovlivnit x tisíc článků a c) bot by pokud možno neměl měnit vzhled článků. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 8. 2016, 13:44 (CEST)
Souhlasím s Martinem Urbancem a dodávám: Provádím to jednou za čas ručně a vřele doporučuji to samé. Většinou jde o přejmenovanou šablonu, kterou pak někdo zapomenul upravit, anebo o novou šablonu, kde si někdo spletl parametry name a title. Bývá jich ale jenom pár do roka, takže nemá ani cenu to projíždět botem. --Dvorapa (diskuse) 3. 8. 2016, 19:20 (CEST) (upraveno 3. 8. 2016, 19:39 (CEST))
Mimochodem první 4 tam asi budou navždy, z nich u jednoho to vyřešit nelze a u zbylých tří to asi půjde, ale ještě jsem se tím nezabýval. Ostatní čekají, až se botovodič u jednoho z výše uvedených požadavků bude mít o co opřít (resp. až padne na dané téma konsensus v příslušných diskusích nebo v podobě nového doporučení, o kterém se nyní hlasuje). --Dvorapa (diskuse) 3. 8. 2016, 19:23 (CEST) (upraveno 3. 8. 2016, 19:39 (CEST))

Nový web ROPIDu

V článcích týkajících se pražské dopravy jsou občas používány odkazy na články na webu ROPIDu. ROPID ovšem nasadil nový web, do kterého starý obsah neimportoval, ale zaarchivoval ho na poddoméně http://stary.ropid.cz/. Bylo by dobré udělat nějaký výpis URL odkazů na web ROPIDu, nad tím se pak zamyslet a odkazy přesměrovat buď na ten stary.ropid.cz, anebo na nějaký webarchiv (respektive v referenci samozřejmě ponechat i tu dnes nefunkční URL, na které to bylo zveřejněno původně, ale doplnit i funkční odkazy na jednu či více archivovaných verzí). --ŠJů (diskuse) 8. 8. 2016, 23:37 (CEST)

Zdravím, stránek s těmito odkazy by mělo být 84. Vizte výpis na [1]. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 9. 8. 2016, 11:09 (CEST)
Vypadá to, že se neudělá žádná velká chyba, když se všude, kde je http://ropid.cz/, opraví odkaz http://stary.ropid.cz/. S výjimkou případů, kdy za tím posledním lomítkem už odkaz nepokračuje, tj. jde o odkaz na hlavní stránku. Respektive měl by zůstat zachován odkaz na původní adresu jakožto původní zdroj (podle ní se to dá hledat v externích webarchivech), a doplněn upravený odkaz na stary.ropid jakožto odkaz na archiv. --ŠJů (diskuse) 14. 8. 2016, 23:55 (CEST)
Ok, pokud to již neproběhlo, zítra to spustím. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 9. 2016, 21:42 (CEST)
VyřešenoVyřešeno Hotovo. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 9. 2016, 17:55 (CEST)

Horkýže Slíže

Prosím o přesun z "Horkýže slíže" na "Horkýže Slíže", jak bylo probráno na Diskuse:Horkýže slíže. Týká se:

Děkuji. --Jvs 11. 8. 2016, 09:06 (CEST)

Jdu na to. Jen drobný dotaz k prvnímu narovnávání, narovnání většinou probíhá beze změny obsahu (tedy [[Horkýže slíže]] [[Horkýže Slíže|Horkýže slíže]], nikoliv [[Horkýže slíže]] -> [[Horkýže Slíže]]). je to opravdu to, co si přejete? --Martin Urbanec (diskuse) 11. 8. 2016, 09:54 (CEST)
Dovolím si odpovědět za kolegu, ne sice jako iniciátor, ale podporovatel přesunu: Náhrada by měla být taková, aby čtenář nikde neviděl malé "s", kapela má v názvu velké "S". Takže změna obsahu je žádoucí. Navíc ideálně by se měly změnit i části textu, kde Horkýže Slíže nejsou jako odkaz ale jen prostý text. Chrzwzcz (diskuse) 11. 8. 2016, 13:13 (CEST)
Hotovo Hotovo. Všechny výskyty nahrazeny. Matěj Suchánek (diskuse) 16. 9. 2016, 22:27 (CEST)


Wikipedie:Cykly v kategoriích

Dokázal by někdo udělat nový aktuální výpis? Na toollabs jsem našel jen 4 roky starý výpis, většina již opravena. --Dvorapa (diskuse) 12. 8. 2016, 13:28 (CEST)

Hotovo Hotovo. --Dvorapa (diskuse) 14. 8. 2016, 23:23 (CEST)

Automatické doplňování stupně ohrožení dle Mezinárodního svazu ochrany přírody z Wikidat

Rád bych upozornil, že od té doby, co HypoBOT odstranil na žádost z prosince minulého roku status z taxoboxu (př.) a následně byl nahrazen automaticky z Wikidat i s referencí, to v článcích o zvířatech a rostlinách, ve kterých chybí tag <references />, nedělá dobrotu. Jako příklad můžu uvést Kolonoka před mou úpravou a další. Nešlo by tedy robotiky projít články v Kategorie:Živočichové a Kategorie:Rostliny a tag tam i se sekcí Reference doplnit? Ještě ale doupozorňuji, že některé druhy IUCN vůbec nehodnotí. --OJJ, Diskuse 15. 8. 2016, 09:19 (CEST)

@OJJ: Za tohle bych se též přimlouval. Já se na to před několika týdny zaměřil ručně, nicméně jsou toho mraky a času na Wiki mám teď pomálu, takže kdyby to šlo roboticky, bylo by to super. --Jan KovářBK (diskuse) 20. 8. 2016, 16:57 (CEST)
@OJJ, Jan Kovář BK:Spustil jsem bota, který references do článků, kde není, doplní. Pracuji jen se stránkami, které na WD mají příslušnou položku, netestuji tedy, zda tam alespoň jedna reference je. Předpokládám jen, že pokud je to biologický článek, na WD má příslušnou položku a nemají sekci Reference, je třeba ji tam přidat. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 9. 2016, 15:17 (CEST)
@Martin Urbanec: K tomuto článku – Volavka bělostná – se robot nedostal, nebo se na tuto variantu zapomnělo? --Vachovec1 (diskuse) 10. 9. 2016, 10:23 (CEST)
Tady se také nic nedělo – Vláskatec tajemný. --Vachovec1 (diskuse) 10. 9. 2016, 10:30 (CEST)
@Vachovec1: Zřejmě jsem někde udělal chybu, projedu zítra. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 9. 2016, 21:44 (CEST)

Hotovo Hotovo. Snad hotovo všechno. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 11:40 (CEST)

SønderjyskE Ishockey

Mohl by někdo opravit robotem odkazy z článku SønderjyskE Ishockey (viz seznam)? V hesle byl překlep: Isjockey místo správného Ishockey a stejnou chybu obsahují i navazující články.--Chalim Kenabru (diskuse) 18. 8. 2016, 13:41 (CEST)

Hotovo Hotovo. Jestli tedy bylo přáním roboticky nahradit v cca 20 článcích „isjokey“ → „ishockey“. (Jinak jsem asi některé věci z žádosti nepochopil, zvláště jak s tím související odkazy z článku a co jsou „navazující články“.) Matěj Suchánek (diskuse) 16. 9. 2016, 22:18 (CEST)

Přejmenování metakategorií na plurál

Na stránce Diskuse ke kategorii:Přesměrování Wikipedie#podle proběhla diskuse o tom, zda v názvech metakategorií "podle něčeho" má být použito jednotné, nebo množné číslo. Konkrétně byl sestaven seznam metakategorií podle krajů / podle kraje a podle okresů / podle okresu. Vzhledem k tomu, že poměr stávajících kategorií je u krajů 88:5 a u okresů 44:18 ve prospěch množného čísla a množné číslo převažuje i v nejčastěji používaných geografických kategoriích (podle zemí), došli jsme k závěru, že sjednocení na množném čísle je v tomto případě nesporné.

Jde o tyto kategorie:

Sídla v Česku podle okresu
Obce v Česku podle okresu
Města v Česku podle okresu
Městyse v Česku podle okresu
Vesnice v Česku podle okresu
Seznamy katastrálních území v Česku podle okresu
Obce na Slovensku podle okresu
Obce v Maďarsku podle okresu
Vodstvo Česka podle okresu
Vodstvo Slovenska podle okresu
Seznamy chráněných území v Česku podle okresu
Seznamy chráněných území na Slovensku podle okresu
Seznamy památných stromů v České republice podle okresu '''(též změnit na "v Česku")'''
Seznamy kulturních památek v Česku podle okresu
Pomníky a památníky v Česku podle okresu
Zvony v Česku podle okresu
Wikipedisté z Česka podle okresu
Seznamy k Česku podle okresu

Wikipedisté z Česka podle kraje
Vyšší odborné školy v Česku podle kraje
Skalní útvary v Česku podle kraje
Spolky v Česku podle kraje
Kostely na Slovensku podle kraje

--ŠJů (diskuse) 21. 8. 2016, 20:53 (CEST)

Na tohle jsem se koukal, ale ani po prostudování diskuse (kde tedy než že by někdo vyloženě souhlasil, tak spíše nebyl nikdo proti) jsem nepřišel na to, jak to mám přejmenovat. Každopádně pokud budu mít seznam stylu původní jméno -> nové jméno, pustím na to bota během chvíle, to není problém... --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 03:32 (CEST)
@Martin Urbanec: Já myslel, že je to jasné jak z těch úvodních řádků, tak z té diskuse, tak z nahlédnutí do sesterských kategorií. "podle okresu" změnit na "podle okresů" a "podle kraje" změnit na "podle krajů". A diskuse není hlasování, rozhodující jsou argumenty. A ty jsem taky zrekapituloval v těch úvodních třech řádcích. --ŠJů (diskuse) 25. 8. 2016, 04:09 (CEST)
@ŠJů:Dík, spustil jsem to. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 15:52 (CEST)
@ŠJů: Ještě by se možná mohla vyvolat diskuse o Kategorie:Základní sídelní jednotky dle okresu a jí podobných. Tu svou si přesunu na nově dohodnutý standard, s ostatními počkám na pokyn. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 15:56 (CEST)
@Martin Urbanec: Uvidíme, k čemu diskuse či analýza dospěje. Kolega Chrzwzcz si těch "dle" taky všiml dodatečně a přidal je do seznamu k řešení. Zatím tam zvýraznil případy, kdy je pro stejné kritérium použito někdy jednotné a jindy množné číslo. Já bych rád ta kritéria nějak seřadil podle typu a snažil se podle toho najít nějakou logiku, které typy kritérií tíhnou k množnému číslu a které k jednotnému. A taky se mi nelíbí naše české názvy těch meta-metakategorií, tedy kategorií určených pro metakategorie. Název typu "Obor podle něčeho a něčeho" je nevýstižný, vhodnější by bylo postupně rozvíjející označení "Obor podle něčeho podle něčeho". Ale neodvažuji se doufat, že se zde najde dostatek kolegů schopných to posoudit. --ŠJů (diskuse) 25. 8. 2016, 16:24 (CEST)
@ŠJů:@Martin Urbanec: Ano, posuzovat podle jednotlivých oblastí bude trochu pracné, nicméně nám z toho docela jasně vyplývá, že u geografických pojmů je to množné číslo, takže další departementy, státy a provincie ještě doplním k těm okresům a krajům. K dle - svou kategorii jste už přesunul, tak bych poprosil ještě těmto změnit na slovo podle a mělo tím by měly být všechny kategorie podle.
  • Lidová hudba dle etnik
  • Lidová hudba dle zemí
  • Knihy dle tématu
  • Vyhynulé druhy dle IUCN
  • Veterinární léčiva dle ATC
  • Nedostatek údajů dle IUCN
Chrzwzcz (diskuse) 25. 8. 2016, 18:47 (CEST)

@Martin Urbanec: Vidím, že se s tím bot už několikátou hodinu pere, ale je tam chybka - fakt, že jsou stránky po změně kategorie o několik znaků kratší napovídá, že něco je špatně: mizí zpřesňování řazení v kategorii, např. "Kategorie:Seznamy chráněných území na Slovensku podle okresu|Zvolen" -> "Kategorie:Seznamy chráněných území na Slovensku podle okresů". Chrzwzcz (diskuse) 25. 8. 2016, 18:21 (CEST)

@Chrzwzcz: Safra! Chybělo mi tam -inplace... Opravím to, zatím jsem spustil snad už správně napsaný skriptík... Ještě že jsem si tohoto příspěvku všiml dřív, než to bylo hotové úplně všechno. Kdybyste náhodou narazil na podobnou chybku, neváhejte mi hned dát vědět na diskusi (toho si většinou všímám dřív než pingu) a nahlásit toho bota na Nástěnku, aby už nemohl dělat další editace, které nejsou úplně správné. Nebudu se zlobit, blok je ochranný prostředek a ne trest :). Každopádně se omlouvám. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 18:56 (CEST)
@Chrzwzcz: Tak, konečně jsou všechny chybné editace revertovány (ještě že MediaWiki umí rollback, jinak bych se s tím ještě dělal x hodin, dělat rv klasicky), na WMF labs běží dobíhá 5 procesů provádějících ty editace už správně a poslední, který dopřesouvá zbytek. Ještě se vrhnu na ty kategorie ze seznamu a změním jim v názvu dle na podle a snad tenhle požadavek bude hotovej. Až bude dohodnuto, jak se bude postupovat dál, ozvěte se opět zde, přesuny provedu :). --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 21:02 (CEST)
@Martin Urbanec: Díky, jste laskav, tak jsem si připravil další várku :) Jsou to zase takové geografické jako kraje a okresy, takže by neměl být problém, a to i v případě, že teď plurální forma mírně ztrácí (v závorce singulár:plurál). Pak zbydou ještě podle města, místa, státu, obce, země, sídla, ale to zase až příště...:Chrzwzcz (diskuse) 25. 8. 2016, 21:21 (CEST)
podle departementu   2:1
Obce ve Francii podle departementu
Kostely ve Francii podle departementu

podle guvernorátu    1:0
Města v Egyptě podle guvernorátu

podle historické země 3:0
Města v Česku podle historické země
Městyse v Česku podle historické země
Obce v Česku podle historické země

podle kantonu 1:4
Navigační šablony - Francouzské obce podle kantonu

podle kontinentu 9:19
Náboženství podle kontinentu
Národy podle kontinentu
Křesťanství podle kontinentu
Monarchie podle kontinentu
Zaniklé státy podle kontinentu
Zaniklé monarchie podle kontinentu
Šablony podle kontinentu
Druhá světová válka podle kontinentu
Seznamy podle kontinentu

podle městské části 2:1
Kulturní památky v Brně podle městské části
Seznamy kulturních památek v Brně podle městské části

podle provincie 1:16
Města v Arménii podle provincie

podle regionu 11:27
Stavby ve Francii podle regionu
Kostely ve Francii podle regionu
Katedrály ve Francii podle regionu
Francouzští šlechtici podle regionu
Francouzské šlechtické rody podle regionu
Narození v Itálii podle regionu
Úmrtí ve Španělsku podle regionu
Úmrtí v Itálii podle regionu
Narození ve Španělsku podle regionu
Sport na Ukrajině podle regionu
Sport v Gruzii podle regionu

podle čtvrti 2:0
Seznamy kulturních památek v Praze podle čtvrti
Kulturní památky v Praze podle čtvrti
Jdu na to :). --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 21:41 (CEST)

Další geografické kategorie k prodiskutování přesunu budou zase na Diskuse ke kategorii:Přesměrování Wikipedie#podle Chrzwzcz (diskuse) 26. 8. 2016, 00:26 (CEST)

@Martin Urbanec: Poprosím ještě finální geografické kategorie "zpluralizovat". Nezapomenout na zpřesněné řazení údajem po svislici ;) Chrzwzcz (diskuse) 27. 8. 2016, 00:20 (CEST)

;města:měst 
Školy v Jihomoravském kraji podle města
Školy v Jihočeském kraji podle města
Školy v Karlovarském kraji podle města
Školy v Královéhradeckém kraji podle města
Školy v Libereckém kraji podle města
Školy v Moravskoslezském kraji podle města
Školy v Olomouckém kraji podle města
Školy v Pardubickém kraji podle města
Školy v Plzeňském kraji podle města
Školy ve Středočeském kraji podle města
Školy ve Zlínském kraji podle města
Školy v Ústeckém kraji podle města
Seznamy podle města v Česku
Školy v Kraji Vysočina podle města

;státu:států
Nálepky wikipedistů podle státu

;obce:obcí
Nálepky wikipedistů podle obce

;země:zemí
Filmová ocenění podle země
Opati podle země
Úmrtí podle země
Narození podle země
Písně na Eurovision Song Contest podle země
Účastníci Eurovision Song Contest podle země
Města běží, na zbytek se vrhnu později, jsem ve vlaku a za pár minut vystupuji. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 8. 2016, 11:52 (CEST)
Města povrzuji, díky, zbývají tedy státy, obce a země. Chrzwzcz (diskuse) 27. 8. 2016, 16:14 (CEST)
@Chrzwzcz:Spustil jsem i zbytek, za chvíli by to mělo být vidět v RC. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 8. 2016, 17:48 (CEST)

Přesměrování na názvy s neklávesnicovými znaky

Vidím, že tu teď v létě o práci není zrovna rvačka, ale zkusím přihodit ještě jeden dlouhodobý úkol. Mívali jsme tu k názvům článků doporučení "opatrně se zvláštními znaky", které nabádalo k tomu, aby se v názvech článků vůbec nepoužívaly neklávesnicové znaky jako je pomlčka nebo výpustka. Někdy před rokem a půl se dohodlo, že doba už tak pokročila, že už je možné tohle omezení zrušit. Nicméně doporučuje se z náhradních názvů s klávesnicovými znaky (spojovník, tři tečky) dělat přesměrování. Samozřejmě se nelze spoléhat na to, že to tak lidé skutečně budou důsledně dělat. Je tu nějaký bot, který by to mohl trvale hlídat a tato přesměrování vytvářet, pokud neexistují? Tedy na názvy s pomlčkou s mezerami i na názvy s pomlčkou bez mezer vytvořit přesměrování z názvu se spojovníky s mezerami. A na názvy s výpustkou (jsou-li takové) vytvářet přesměrování z názvu se třemi tečkami. --ŠJů (diskuse) 23. 8. 2016, 20:53 (CEST)

To by z těch dlouhodobých úkolů mohlo být nejjednodušší. Ovšem formulace "neklávesnicové znaky" je poměrně obecná. Mohl byste prosím dát nějaký seznam těchto znaků, kterých by si měl bot všímat? --Martin Urbanec (diskuse) 24. 8. 2016, 21:32 (CEST)
Tak a mám to. Má to ale drobný problém, pokud ten neklávesnicový článek je redirem. Příklad Adiční sloučenina melamin-kyselina kyanurová. Můžu si buď nevšímat redirů, což je pro mě nejjednodušší, anebo vytvořit redir na skutečný cíl (o něco složitější). Co preferujete Vy? --Martin Urbanec (diskuse) 24. 8. 2016, 22:16 (CEST)
@ŠJů: Zatím jsem vypnul redirecty, napsal základní kód, vytvořil Wikipedista:UrbanecmBot/Neklavesnicove znaky (kde budou moci být další neklávesnicové znaky, kterých by si bot automaticky začal všímat a vytvářet rediry). Pak jsem také pro výpustku a pomlčku bota spustil, výsledek je možné vidět v jeho příspěvcích. Není žádný problém toho bota spouštět každou půlnoc, kdy v databázi zjistí, zda vznikly nějaké články bez redirů a pokud ano, vytvoří rediry. Zároveň díky polozamknutému konfiguračnímu souboru nebude problém to takřka kýmkoliv volně kdykoliv rozšířit o další znaky. Obnáší to samozřejmě riziko v podobě autoconfirmed vandalů, kteří snadno mohou skrytě vytvářet rediry třeba ze slova Martin na slovo Urbanec kdekoliv v článku (jednoduše tam tyhle kombinace přidají a při příštím update si je bot stáhne). Dokud to někdo neobjeví v botovi anebo v konfigu, poběží to... --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 03:26 (CEST)
@Martin Urbanec: Formulace "neklávesnicové znaky" je poměrně obecná, ale byla zmiňována pomlčka a výpustka. O žádném jiném ani nevím, že by byl někde použit. Redirů bych si asi opravdu nevšímal. Zatím ta ukázka vypadá, že jsme se pochopili a že to funguje, ale určitě bude potřeba aspoň první várku pak projet očima, jestli tam nebude něco, co jsme nedomysleli. --ŠJů (diskuse) 25. 8. 2016, 04:19 (CEST)

Změna názvu šablony 2

Chtěl bych požádat o změnu názvy šablony. Stránky v hlavním ns, kde je vložen kód {{Infobox - jezero nahradit kódem {{Infobox - vodní plocha

Díky!--Juandev (diskuse) 3. 9. 2016, 08:35 (CEST)

Jdu na to. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 9. 2016, 13:15 (CEST)
VyřešenoVyřešeno Proběhlo. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 9. 2016, 21:39 (CEST)

Doplnění šablony

Potřebovali bychom doplnit do výskytu {{Seznam řad}} hned za název šablony svislítko a název stránky, tedy toto. Jen pozor na {{Seznam řad/tabulka, tam ne. Díky. --Harold (diskuse) 3. 9. 2016, 12:28 (CEST)

Nikdo nic? Jestli je to složité, tak se to holt udělá ručně. --Harold (diskuse) 9. 9. 2016, 21:49 (CEST)

Název stránky, ve které je šablona vložená? tedy {{PAGENAME}}? JAn (diskuse) 9. 9. 2016, 22:00 (CEST)
Jo, takto. --Harold (diskuse) 9. 9. 2016, 22:02 (CEST)
@JAn Dudík, Harold: proběhlo to? --Martin Urbanec (diskuse) 16. 9. 2016, 21:38 (CEST)
Ještě jsem to nezkoušel. JAn (diskuse) 16. 9. 2016, 22:34 (CEST)
Nikoliv. Nicméně, prosté {{PAGENAME}} asi ne, spíš {{subst:PAGENAME}}. --Harold (diskuse) 18. 9. 2016, 18:20 (CEST)
Je tu dost požadavků, ale s dovolením bych se taky chtěl připomenout. @JAn Dudík, Martin Urbanec: --Harold (diskuse) 23. 9. 2016, 19:31 (CEST)
Pokud spustím robota, který nahradí řetězec {{Seznam řad za {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}} ve všech stránkích, kde se vyskytuje a zároveň se tam nevyskytuje (kdekoliv v článku) {{Seznam řad/tabulka, splní to Tvé požadavky? Má to nedostatky jednak v tom, že pokud se tam vyskytne šablona jednou /tabulka a jednou {{Seznam řad}}, nenahradí se to, druhak pokud tam bude vložená šablona {{Seznam řad/cokoliv}}, nahradí se to za {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}}/cokoliv (leda, že bych kontroloval, zda se tam nevyskytuje {{Seznam řad/). Splnil by tento robot Tvé požadavky? Tohle bych klidně spustil dneska večer. Pokud bych měl kontrolovat, zda ten konkrétní výskyt není s /tabulka, to nevím, jak bych dělal z hlavy a nebylo by to dneska, ale později. Díky za odpověď. --Martin Urbanec (diskuse) 23. 9. 2016, 21:28 (CEST)
Jejda, omlouvám se, můj požadavek se asi dal pochopit více způsoby. Je potřeba pouze nahradit řetězec {{Seznam řad| (na stránce je většinou několikrát) řetězcem {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}}. Tu podšablonu {{Seznam řad/tabulka jsem asi neměl ani zmiňovat. Jestli je ve stránce vložená, nebo ne, to na to nemá vliv, jenom aby zkrátka omylem robot nevkládal něco jako {{Seznam řad/tabulka|{{subst:PAGENAME}}. --Harold (diskuse) 23. 9. 2016, 21:57 (CEST)
V pohodě. Navržený způsob ale bude fungovat jen v případě, že šablona již má nějaký nepojmenovaný parametr (klidně prázdný). Ovšem na prázdný parametr (vložení {{Seznam řad|}} asi nenarazíme, spíše na {{Seznam řad|parametr}}. Pak by ale Tvůj požadavek {{Seznam řad|parametr}} nahradil za {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}}parametr}}. {{Seznam řad}} za {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}}}} to nenahradí. Je to to, co chceš? --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 08:36 (CEST)
Pardon, ne {{Seznam řad|, jak jsem napsal v posledním příspěvku, ale {{Seznam řad -> {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}}. Zkrátka takto. Teď si uvědomuji, že tím to je asi složitější. Bohužel prázdný parametr tam není, nicméně všechny výskyty, kde to chceme doplnit, by měly být na samostatném řádku. Nedal by se robot nastavit na detekování konce řádku? Že by svislítko a název stránky vkládal pouze za řetězec, který je na konci řádku? Tím by se vyloučilo vložení {{Seznam řad|{{subst:PAGENAME}}/tabulka. Jinak já to pak klidně překontroluji, těch stránek není nějaké závratné množství, ale zase se mi to tam nechce ručně vkládat, pokud je možnost využít bota. --Harold (diskuse) 24. 9. 2016, 10:16 (CEST)
Aha, to pak jo. Myslíš tedy tohle? Nebo za {{subst:PAGENAME}} mám vložit ještě znak nového řádku? --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 10:58 (CEST)
Jinak ano, robot umí detekovat řetězec je na konci řádku, to není problém. Umí i začátek, kdyby na to přišlo. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 10:59 (CEST)
Ano, ještě bych ten další parametr ("řada") dal na nový řádek. Každopádně díky. --Harold (diskuse) 24. 9. 2016, 11:19 (CEST)
Ok, pracuji na tom. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 17:24 (CEST)
Spuštěno, prosím o tu nabídnutou kontrolu. Díky předem. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 17:35 (CEST)

Hotovo Hotovo. @Harold: Proběhlo to bez větších komplikací? --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 19:34 (CEST)

@Harold:Ještě informace, prosím o kouknutí se na těchto 14 stránek. Ten dotaz v černém okně znamená "vyber všechny články, které jsou v hlavním jmenném prostoru, obsahují alespoň 1 výskyt {{Seznam řad}} a zároveň je můj bot nikdy needitoval". Takové články by vůbec neměly existovat. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 9. 2016, 19:45 (CEST)

Kontroloval jsem to průběžně při běhu bota, pár drobností (převážně kvůli nesprávnému použití šablony v článcích) opraveno, ale jinak OK. Díky.
ad odkazovaný dotaz (momentálně jich tam vidím 12): Dva tam uvedené seznamy dílů jsem založil právě já až bot doběhl. U těch ostatních článků (neseznamových) mi ale není vůbec jasné, proč tam jsou, protože, jak jsem se díval, u všech je ta šablona jen transkludována ze seznamu dílů (správné použití šablony). --Harold (diskuse) 25. 9. 2016, 09:03 (CEST)

Přesměrování z očekávatelných názvů hradů a zámků

Každou chvíli znovu zjišťuji, že některým článkům s wikipedicky vykonstruovanými názvy typu Sokolov (zámek) chybí přesměrování z běžné užívaného očekávatelného názvu typu Zámek Sokolov.

Myslím, že nehrozí riziko chyby, pokud nějaký bot ke všem článkům s názvem "XXX (zámek)" vytvoří přesměrování z názvu "Zámek XXX" a ke všem článku s názvem "XXX (hrad)" vytvoří přesměrování z názvu "Hrad XXX". A doporučoval bych to hlídat trvale (resp. pravidelně). Hodila by se ještě přesměrování z názvů typu "Chlumecký zámek", "Záběhlický zámek", ale to už asi není práce pro bota, ale pro lidi. --ŠJů (diskuse) 3. 9. 2016, 17:51 (CEST)

S využitím předchozího bota pro neklávesnicové znaky to není žádný problém, jdu na to :-). --Martin Urbanec (diskuse) 8. 9. 2016, 13:35 (CEST)
@ŠJů: Bot běží, rediry vytváří na všechno, co není redir a zároveň končí (zámek). --Martin Urbanec (diskuse) 8. 9. 2016, 13:46 (CEST)


Náprava starší chyby ArthurBota

V srpnu 2010 přidával ArthurBot hromadně šablonu {{commonscat}} do článků, ovšem v článcích o vlajkách tak nešikovně, že commonscat vkládal až úplně dolů pod navboxy. Což je nejen nevhodné, ale také v rozporu se zavedeným územ, viz např. Nápověda:Závěrečné sekce. Příklad předmětné editace – diff, výsledek (v současnosti stále platný) – Vlajka Spojených arabských emirátů. Nějaký bot by tedy měl projít všechny podkategorie Kategorie:Vlajky států a commonscat přesunout nad navbox(y), ideálně pod napis Externí odkazy, pokud není, tak tento vytvořit nad první ze závěrečných šablon, (s ignorováním šablony {{Překlad}}). --Vachovec1 (diskuse) 10. 9. 2016, 10:34 (CEST)

VyřešenoVyřešeno, je o o trochu lepší. JAn (diskuse) 10. 9. 2016, 11:40 (CEST)

Šablona Brněnské wikisrazy

Dobrý den. Mohl by někdo strojově naházet šablonu Brněnské wikisrazy do všech článků v kategorii Setkání wikipedistů v Brně? Jde asi o 41 článků. Vynechal bych jen Wikikonference 2014 a 2016. Děkuji --Radek Linner (diskuse) 11. 9. 2016, 14:49 (CEST)

VyřešenoVyřešeno--Wesalius d|p 15. 9. 2016, 18:18 (CEST)

Děkuji --Radek Linner (diskuse) 16. 9. 2016, 13:15 (CEST)


Odrážka před Commons(cat)

Napadlo mě, že by mohl nějaký bot projet všechny články a před {{Commons}} a {{Commonscat}} doplnit hvězdičku/odrážku, tedy tam kde není. I po víc jak dvou letech od přechodu na řádkovou verzi se nezřídka setkávám se šablonou bez odrážky. --Harold (diskuse) 9. 9. 2016, 21:52 (CEST)

KomentářKomentář {{Commons}} hotová, {{Commonscat}} se zpracovává. JAn (diskuse) 10. 9. 2016, 11:18 (CEST)
@Harold: Ono je to těžké, když odrážku někteří uživatelé odstraňují. --83.208.204.11 10. 9. 2016, 11:28 (CEST)
Aha, pak je potřeba to dotyčným vysvětlit. --Harold (diskuse) 10. 9. 2016, 11:33 (CEST)

aktualizace odkazů na databázi adres MVCR

V mnoha článcích o vesnicích ČR je uveden odkaz na databázi adres MVCR ve formě např. pro obec Rozňak http://aplikace.mvcr.cz/adresa/j/knyk/rozna.html Tento odkaz je však již neplatný a správný odkaz je http://aplikace.mvcr.cz/adresy/Region.aspx?regid=17469 Bylo by možné tyto odkazy v článcích aktualizovat nějakým botem? --Petr1888 (diskuse) 20. 9. 2016, 07:43 (CEST)

NevyřešenoNevyřešeno Původní a nový odkaz nemají žádný definovaný vztah, číslo v novém odkazu neodpovídá žádnému běžnému číselníku.
Navíc mám dojem, že ani nové číslování není pevné, protože číslování obcí začíná od 301 a obce vzniklé 1. ledna 2016 mají přiděleno číslo odpovídající jejich abecednímu řazení mezi ostatními obcemi. Ke změně senamu přitom medle došlo již dříve.
Na stránkách je databáze ke stažení, ale v ní jsou jednotlivým sídlům přidělena úplně jiná čísla, než ve webové verzi - Rozňák zde má číslo 14707 a naopak číslo 17469 má Věžnička. JAn (diskuse) 20. 9. 2016, 11:42 (CEST)

Falklandy

Prosím o náhradu Falklandech → Falklandách. Vizte Internetová jazyková příručka [online]. Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky. Heslo Falklandy. --Tomas62 (diskuse) 22. 9. 2016, 00:15 (CEST)

A podobně Falklandům → Falklandám a Falklandů → Falkland? Matěj Suchánek (diskuse) 22. 9. 2016, 13:20 (CEST)
@Matěj Suchánek:Ano, prosím také nahradit.--Tomas62 (diskuse) 22. 9. 2016, 14:43 (CEST)
Za pár sekund to spustím, evidentně to ještě neproběhlo. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 9. 2016, 17:14 (CEST)
@Tomas62, Matěj Suchánek:Hotovo Hotovo. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 9. 2016, 17:46 (CEST)


Šablona:Sacharidy

Dobrý den, chtěl bych požádat o pomoc s vkládáním šablony Sacharidy do všech v ní zmíněných článcích. Podání této žádosti mi doporučil OJJ. Za vyřízení předem moc děkuji --Jiri16 (diskuse) 23. 9. 2016, 19:16 (CEST)

Kvůli 17 článkům sestavovat algoritmus, který ji umístí na správné místo... to je docela na hraně. Byl by to opravdu problém doplnit vše ručně? Matěj Suchánek (diskuse) 23. 9. 2016, 19:45 (CEST)
@Matěj Suchánek: Jak říkám poradil mi to OJJ na mé diskusní stránce. Tak jem tak učinil. Jiri16 (diskuse) 23. 9. 2016, 20:11 (CEST)
V pořádku, už podle nicku je mi jasné, že tu jste nový, takže se neciťte nějak provinile. Abych vám udělal radost, trochu jsem se v tom procvičil a s pár kiksy úkol splnil. Matěj Suchánek (diskuse) 23. 9. 2016, 20:48 (CEST)

Odstranit notree.png z Infobox - stromy

Pokud vidím dobře, {{Infobox - stromy}} vkládá soubor:notree.png, když není vložen obrázek ani není na Wikidatech. Je možné odstranit prosím všechna manuální vložení notree.png z infoboxu? Je to odhadem sto výskytů. Děkuji --Vojtěch Dostál (diskuse) 29. 9. 2016, 02:15 (CEST)

Automatické vkládání placeholderu jsem z infoboxu vyhodil (komunita odmítla vkládání zástupných obrázků), ale pořád zbývá asi 60 přímých vložení v článcích (obrázek = notree.png respektive obrázek = Notree.png). --Vachovec1 (diskuse) 29. 9. 2016, 11:07 (CEST)
Jinak z Wikidat daný infobox nic nepřebíral ani nepřebírá. --Vachovec1 (diskuse) 29. 9. 2016, 11:10 (CEST)
Pozn.: V této diskusi došlo k navržení a odladění placeholderů. Jen pak diskuse tak nějak vyšla do ztracena, takže k nějakému hromadnému nasazení nedošlo, ale stále se postupně může uvádět v život. Jednoznačné komunitní odmítnutí tam vyjádřeno není (to proběhlo spíš dříve k předchozím roztodivným podobám placeholderů). Kolegové Vlout, Blahma, Kacir, RPekar přispěli k vylepšení, kolegové Utar a Ioannes Pragensis jen po přímé výzvě zopakovali svou preferenci bez obrázků. --Bazi (diskuse) 29. 9. 2016, 11:51 (CEST)
@Bazi: Co já vím, tak se placeholdery hromadně odstraňovaly. To je vidět i z minimálního výskytu základních "personálních" placeholderů File:No portrait cs.svg a File:No female portrait cs.svg. Já osobně si učitou formu placeholderu dokážu představit, ale rozhodně ne v podobě prezentováné ve zde probírané šabloně {{Infobox - stromy}} (tj. nahrazení chybějícího obrázku obřím placeholderem). --Vachovec1 (diskuse) 29. 9. 2016, 14:40 (CEST)
Řekl bych, že diskuze o odstranění automaticky vložených placeholderů se řešila spíše u infoboxu osoba, kde je málo pravděpodobné, že by čtenáři dokázali sehnat fotku. Opravte mě, pokud si výsledek diskuze vykládám špatně. U infoboxu stromy je tato šance vyšší, stromy jsou dobře přístupné a často vyznačené body v krajině. Za nějaký decentní placeholder (třeba ten vytvořený pro stromy kolegou Bazimvve výše odkazované diskuzi) bych se v tomto případě přimlouval. Ale zpět k hlavnímu tématu mé žádosti, kterou je prosba o odstranění manuálně vložených placeholderů. --Vojtěch Dostál (diskuse) 29. 9. 2016, 15:28 (CEST)

Pokud už by nějaký placeholder měl existovat, tak pouze vkládaný samou šablonou. Z tohoto hlediska jsou natvrdo vložené placeholdery zbytečné a proto je jdu botem odstranit. Pokud komunita rozhodne, že je tam chce, nechť funkci dá přímo do infoboxu. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 11:01 (CEST)

Hotovo Hotovo. Notree odstraněno ze všech svých výskytů. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 11:12 (CEST)

Region Grand Est

V souvislosti se změnou názvu francouzského regionu Grand Est prosím o náhradu [[Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko]] => [[Grand Est]] . Díky. --Jowe (diskuse) 2. 10. 2016, 10:37 (CEST)

Jdu na to. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 10:41 (CEST)
Hotovo Hotovo.@Jowe:. Tebou vyžadovaná náhrada byla dokončena. Mám nahradit i [[Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko| za [[Grand Est|? --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 11:31 (CEST)
Díky. Výskyty [[Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko| jsou asi tři. Ty zvládnu již ručně. --Jowe (diskuse) 2. 10. 2016, 11:41 (CEST)
Ok, není zač. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 11:47 (CEST)