Diskuse s wikipedistou:Jan Myšák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Archivy
Archivy:


WAM 2019 Postcard: All postcards are postponed due to the postal system shut down[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear all participants and organizers,

Since the outbreak of COVID-19, all the postcards are postponed due to the shut down of the postal system all over the world. Hope all the postcards can arrive as soon as the postal system return and please take good care.

Best regards,

Wikipedia Asian Month International Team 2020.03

Bot[editovat zdroj]

Ahoj, zeptám se může (kdybych si zřídil bota) bot provádět úpravy pomocí WPC? --Xanthan1 (diskuse) 12. 6. 2020, 10:59 (CEST)

@Xanthan1: Zdravím, neměl by v tom být problém. Žádosti o přidělení příznaku bota se podávají zde. Nejprve však účet bota založte a proveďte 10–20 editací, ať víme co od toho čekat :) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 12. 6. 2020, 11:03 (CEST)
Dobře díky. --Xanthan1 (diskuse) 12. 6. 2020, 11:04 (CEST)

paní se jmenuje Dagmar Daňhelka Honsová[editovat zdroj]

Musí se to 5x opakovat?

Dobrý den, nemusí. Jen jsem chtěl vědět zdroj (to IČO mi stačí). Příště by potěšil pozdrav a podpis. Díky za pochopení, --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 17. 6. 2020, 16:19 (CEST)

Průvodce k editačním tipům je již k dispozici[editovat zdroj]

Milé kolegyně, milí kolegové,

jak jsem již psal v předchozích newsletterech, tým Growth v posledních dnech připravoval průvodce k Editačním tipům, aby pro nováčky bylo jednodušší editacemi přispívat, a nemuseli nápovědu hledat po celé Wikipedii.

V tuto chvíli se nováčkům po otevření článku z Editačních tipů otevře průvodce s několika málo tipy, které by si před editacemi měl přečíst, a které obsahují užitečné informace. Věříme, že to nováčkům usnadní editování, a že nám tu tak zůstane nováčků o to více.

Ocenil bych, kdybyste si našli pár minutek, a nástroj si vyzkoušeli. Pokud jste tak ještě neučinili, je třeba si v nastavení zapnout Domovskou stránku (karta Údaje o uživateli, ve spodní části stránky, Zobrazit Domovskou stránku nováčka). Poté se přepnete na svou domovskou stránku, a v části Editačních tipů si kliknete na libovolný článek. Můžete si i vybrat, jaký typ úkolu byste zrovna chtěli - a posoudit tak průvodce ve všech jeho variantách.

Jakékoliv komentáře, otázky či připomínky uvítám na projektové stránce.

Ať se daří,
--Martin Urbanec (diskuse) 18. 6. 2020, 14:50 (CEST)

Digital Postcards and Certifications[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear Participants and Organizers,

Because of the COVID19 pandemic, there are a lot of countries’ international postal systems not reopened yet. We would like to send all the participants digital postcards and digital certifications for organizers to your email account in the upcoming weeks. For the paper ones, we will track the latest status of the international postal systems of all the countries and hope the postcards and certifications can be delivered to your mailboxes as soon as possible.

Take good care and wish you all the best.

This message was sent by Wikipedia Asian Month International Team via MediaWiki message delivery (diskuse) 20. 6. 2020, 20:58 (CEST)

ahoj[editovat zdroj]

všechno nejlepší k svátku --89.24.35.79 24. 6. 2020, 15:37 (CEST)

Zdravím a děkuji ;) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 24. 6. 2020, 16:34 (CEST)

Editační tipy budou nově preferovat vizuální editor[editovat zdroj]

Milé kolegyně, milí kolegové,

tým Growth Nadace Wikimedia před časem na českou Wikipedii nasadil Editační tipy, které mají nováčkům doporučit úkoly, kterým by se mohli věnovat. Zároveň jim poskytuje tipy potřebné k tomu, aby nováčci úkol bezchybně dokončili.

Na projektu i nadále pracujeme, a tento týden bude nasazena změna, díky které se bude nováčkům vždy otvírat při kliknutí na editační tip vizuální editor, a to i na mobilu (kde je doposud wikitextový editor jako výchozí). To by mělo usnadnit nováčkům plnění editačních tipů i na mobilu, což je zvláště pro některé země, kde nejsou počítače tolik rozšířené, velmi důležité.

Rád bych vás proto všechny požádal, abyste při odpovídání na otázky nováčků používali výhradně návody a odkazy vhodné pro vizuální editor, abychom nováčka nezmátli ještě víc :-).

V případě, že byste měli jakékoliv dotazy, napište mi, prosím.

S pozdravem,
Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 1. 7. 2020, 09:47 (CEST)

prosím skrýt[editovat zdroj]

https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Diskuse_s_wikipedistou:Juandev&curid=1434992&diff=18775308&oldid=18775295&diffmode=source prosím o skrytí editace, díky! --Gampe (diskuse) 1. 7. 2020, 19:00 (CEST)

Jistě :) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 1. 7. 2020, 19:03 (CEST)

úpravy k stránce STAYJ[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za editaci! Chtěl jsem se zeptat, přišlo Vám, že panel "zajímavosti" nebyl dostatečně ozdrojovaný? Nebo nešlo o relevantní informaci? Ptám se spíše ze zájmu, než že bych si přál vymazané informace vrátit:) Doufám, že jsem nenapsal na špatné místo na této diskuzní stránce. Děkuji, Czechmusicexperts (diskuse) 3. 7. 2020, 17:34 (CEST)

@Czechmusicexperts: Zdravím, jde spíše o obecný problém se sekcemi „zajímavosti“, ať už jde o jakýkoli článek. Málokdy bývají ozdrojované či relevantní, a obecně se do encyklopedie moc nehodí. Napsal jste na správné místo :) S pozdravem, --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 3. 7. 2020, 17:42 (CEST)
To máte pravdu, děkuji. Pokud bych tam zmíněné informace nakonec přidal, zkusím to jinou formou než s nadpisem "Zajímavosti" a zkusím najít potřebné zdroje. Czechmusicexperts (diskuse) 3. 7. 2020, 17:54 (CEST)
@Czechmusicexperts: Dobře, to zní lépe. Ještě k diskusím: přidáním dvojteček před váš příspěvek vytvoříte odřádkování, což se hodí, pokud nepíšete jako první, ale reagujete na někoho jiného. Zdraví --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 3. 7. 2020, 18:15 (CEST)

Maďarská republika byla do roku 2011[editovat zdroj]

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Farsko 62.168.13.101 11. 7. 2020, 15:02 (CEST)

Zdravím, moje chyba, myslel jsem že je to jako Česko/Česká republika. Příště to prosím zkuste slušněji – pokud jste byl někdy za svou činnost blokován, ani se tomu moc nedivím... --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 11. 7. 2020, 15:50 (CEST)
O pozdravu, podpisu atd. jsem vám koukám psal již minule, viz výše --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 11. 7. 2020, 15:52 (CEST)
A jak je Česko/Česká republika? Dlouhá podoba (oficiální název) se použije, je-li řeč o státu jakožto o právnické osobě.

62.168.13.101 11. 7. 2020, 16:06 (CEST)

Osobně bych napsal Česká republika. Nicméně jednoznačné to není a na editace Česko <-> Česká republika apod. se tu často pohlíží poněkud negativně. Mylně jsem tedy považoval vaši editaci za editaci tohoto druhu. Cením si podpisu a vlídnějšího tónu :) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 11. 7. 2020, 16:11 (CEST)

Simpsonovi[editovat zdroj]

Ahoj,proč jsi my vymazal upravy na strance simpsnovi chci se připojit Ondraroztom

@Ondraroztom: Zdravím, o co vám šlo je mi jasné, ale nějak jste při tom porušil celou tabulku. Zkusím to za vás, tabulky jsou na Wikipedii poměrně složité. Díky za pochopení, --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 12. 7. 2020, 19:30 (CEST)

Nástroj pro odpověď bude brzy nasazen na české Wikipedii[editovat zdroj]

Milé kolegyně, milí kolegové,

tým Editing Nadace Wikimedia vyvíjí nástroj pro odpověď, který výrazně nováčkům zjednoduší přispívání do diskusí. V každé diskusi se pak objeví tlačítko odpovědět, který vyvolá editor, kde můžete snadno napsat svou odpověď.

Příští týden je v plánu tento nástroj nasadit na českou Wikipedii jako beta funkci - pouze uživatelé, kteří si funkci aktivují v nastavení, ji budou moci využívat. Tuto funkci si můžete vyzkoušet prostřednictvím tohoto odkazu. K plánu nasazení se můžete vyjádřit pod technickou lípou.

Než bude tento nástroj nasazen pro všechny nováčky (zatím není známo, kdy tak bude), můžou si mentoři (i kdokoliv jiný) vložit tlačítko Aktivovat nástroj pro odpověď, a to pomocí šablony {{Nástroj pro odpověď}}. V případě, že si všimnete jakékoliv chyby nástroje, prosím, napište mi, anebo vytvořte hlášení na Phabricatoru.

Ať se daří, --Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 31. 7. 2020, 19:12 (CEST)

[důležité] Panel Potřebuji pomoc brzy začne využívat přiřazeného mentora[editovat zdroj]

Milé kolegyně, milí kolegové,

jak nejspíše víte, Panel Potřebuji pomoc umožňuje nováčkům klást otázky, se kterými si sami nevědí rady, a to zároveň při editování článku. Zkušenosti týmu Growth Nadace Wikimedia zároveň ukazují, že nováčci mají větší tendenci klást otázky, pokud vědí, kdo je na druhé straně obrazovky – tj. mechanismus přiřazeného mentora funguje lépe, než zeptám se "prostě někoho z Wikipedie"

Z tohoto důvodu se Nadace Wikimedia rozhodla vyzkoušet, jak bude fungovat, když panel Potřebuji pomoc bude otázky posílat přiřazenému mentorovi namísto toho, aby byla otázka zodpovězena na stránce Potřebuji pomoc. Jelikož mentorství funguje nejlépe na české Wikipedii, byla pro tento experiment vybrána právě ta.

TLDR: Pro mentory tato změna bude znamenat, že obdrží o něco málo otázek více, než doposud.

Pokud vás něco ohledně tohoto experimentu zajímá, či něco o celém nováčkovském projektu, budu rád, když se mi ozvete na mé diskusní stránce, či skrz e-mail murbanec-ctr@wikimedia.org.

Díky za to, co pro Wikipedii děláte,
--Martin Urbanec (diskuse) 7. 8. 2020, 16:00 (CEST)