Diskuse s wikipedistkou:IrenaKol

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 29 dny od uživatelky IrenaKol v tématu „Pozvánka do Mikrosoutěže mosty 2023

--OJJ, Diskuse 4. 3. 2023, 17:38 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Heřman Němeček[editovat zdroj]

Dobrý den,

podíval jsem se na Vaše pískoviště na článek o Heřmanu Němečkovi, tentokrát podrobněji. Myslím, že celkově je zpracován velmi dobře, navrhuji ale pár vylepšení:

1) V úvodu by bylo dobré vložit citaci k větě "Narodil se otci Viktoru Niemeczkovi, skladníku v Komárově a matce Marii Magdaléně rozené Schneider."

2) Pokud potřebujete citovat vícekrát ze stejného zdroje, nevkládá se stejná citace dvakrát nebo i vícekrát, ale pouze jednou a při opakocaném vkládání se pak místo "ručně" zvolí "použít existující".

3) Bylo by dobré vložit citaci k poslední větě sekce "Studium"

4) V sekci "Legie" je zatím jen jediná citace, a sice z Vojenského ústředního archivu, ovšem větčina informace z této sekce se v uvedeném zdroji nenachází. Bylo by možné sekci doplnit dalšími vhodným citacemi?

5) Několikrát uvádíte jako zdroj Digitální knihovnu Kramerius. To je však jen knihovna, skutečným zdrojem jsou ty publikace, které jsou v knihovně uložené. Lepší by proto bylo citovat přímo například Zlatou Prahu nebo Humoristické listy atp.

--Jan.Kamenicek (diskuse) 9. 3. 2023, 17:44 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Dobrý den, pane Kameníčku,
snažila jsem se upravit a doplnit článek o Heřmanu Němečkovi podle vašich doporučení a byla bych vám vděčná, kdybyste se na něj ještě jednou podíval zda bych ho mohla takto zveřejnit. Nechala jsem si ho také zkontrolovat od paní Laburdové, která příspěvek přečetla a opravila z hlediska čtenáře a jazykového korektora (bývalá učitelka češtiny a korektorka v nakladatelstí).
Poslední hodinu jste se ještě zmínil o WIKIDATECH. Zjistila jsem, že záznamy o Heřmanu Němečkovi byly načteny již v roce 2020 a že je tam chyba v roce úmrtí viz reference [2]. Mám i dopis z Francie, který to potvrzuje. Mohu to opravit nebo se musím nejdříve spojit s Databází českého národního úřadu?
Včera jsme ještě chvíli doufali, že se s vámi ještě uvidíme, ale asi to nevyšlo. Mohl byste mi prosím zjistit, zda existuje nějaké pokračování tohoto kurzu? Mám ještě řadu mezer a nejasností, které bych si ještě ráda doplnila. Budu zatím využívat Nápovědu.
Děkuji předem za ochotu, s pozdravem
Irena Koláčková --IrenaKol (diskuse) 16. 3. 2023, 18:26 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Autorská práva k obrázkům[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za vložení chybějícího portrétu do článku o herečce Ivaně Hloužkové. Vězte však, že na Wikipedii můžeme nahrávat pouze takové obrázky, ke kterým disponujeme autorskými právy. Vámi vložená fotografie je zjevně oficiální portrét, který nacházím na oficiálních stránkách divadla a jehož autorem je podle dostupných informací David Konečný. S publikováním snímku pod svobodnou licencí, která je zde na Wikipedii nutnou podmínkou, by byl nutný písemný souhlas autora nebo držitele práv, tedy patrně Davida, případně vedení Divadla Husa na provázku. V opačném případě brzy dojde ke smazání obrázku. --Bazi (diskuse) 9. 3. 2023, 18:11 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Děkuji za upozornění a omlouvám se. O písemný souhlas autora nebudu žádat.
IrenaKol --IrenaKol (diskuse) 10. 3. 2023, 10:55 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Téma příští fotografické soutěže[editovat zdroj]

link=https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech%20Wiki%20Photo Czech Wiki Photo 2023
link=https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech%20Wiki%20Photo Czech Wiki Photo 2023

Dobrý den,

spolek Wikimedia ČR plánuje v září 2023 uspořádat další fotografickou soutěž. Na základě Vaší účasti v některé z fotografických soutěží bychom Vás chtěli vyzvat k zapojení do diskuse o tématu soutěže. Budeme moc rádi vaše tipy a názory, které z navrhovaných témat Vám přijde nejlepší, a které by Vás bavilo fotit.

Zapojte se do diskuse o tématu soutěžte

Dále bychom Vám chtěli dát na vědomí, že až do 31. října 2023 máte možnost zapojit se do naší hlavní fotografické soutěže Czech Wiki Photo 2023, kterou pro Vás letos pořádáme už po páté. Pro nejlepší fotografy máme připravené hodnotné ceny. V lednu 2024 nejlepší fotografie vystavíme a uspořádáme vernisáž. Více se dozvíte na stránkách soutěže Czech Wiki Photo 2023.

S přáním dobrého světla,

--Richard Sekerak (WMCZ) (diskuse) 7. 8. 2023, 14:36 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Pozvánka do Mikrosoutěže mosty 2023[editovat zdroj]

Dobrý den,

Na základě Vaší účasti v některé z fotografických soutěží bychom Vás chtěli pozvat do Mikrosoutěže mosty 2023, která právě začala!

Jedná se o fotografickou soutěž zaměřenou na focení mostů a podobných konstrukcí. Fotit lze právě dostavěné mosty, mosty v havarijním stavu, mosty před demolicí, mosty ve stádiu výstavby i mosty, které svou funkci už nějakou dobu plní. V tomto ohledu se focení meze nekladou!

Do soutěže lze přihlásit až pět fotografií. Pro autora nejlepší fotografie máme skvělou cenu, díky které bude moct své fotografie udělat ještě lepší! Každý, kdo se zapojí od nás dostane virtuální „medaili“ (Uživatelské vyznamenání vytvořené právě pro tuto událost.). Soutěž potrvá až do 8. října, více informací včetně pravidel naleznete na stránce Mikrosoutěž mosty 2023.

S přáním dobrého světla,

--Richard Sekerak (WMCZ) (diskuse) 23. 8. 2023, 23:38 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Děkuji za pozvánku, ráda se zúčastním. Hezký den. --IrenaKol (diskuse) 27. 8. 2023, 15:48 (CEST)Odpovědět[odpovědět]