Diskuse s wikipedistou:Romanzazvorka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Archiv A (2009 - prosinec 2010) | Archiv B (leden 2011 - prosinec 2015)

Vánoční splutí Otavy[editovat zdroj]

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mohu do externích odkazů uvést odkazy na stránky s fotogalerií ? Jde o to abych neporušil pravidla ohledně propagace. Jinak děkuji za editaci článku. Koutnp (diskuse) 18. 12. 2015, 12:06 (CET)

Dobrý den, rozumím Vám. Na wikipedii existuje doporučení, které si můžete pročíst na odkaze Jaké externí odkazy volit. Z Vašich slov není zřejmé o jaké fotografie se jedná (zda se jedná o fanklub, oficiální stránky či stránky s komerčním obsahem, sociální sítě či zda stránky neporušují autorská práva). Na jaké stránky můžete odkazovat, respektive neodkazovat se dozvíte na výše citovaném odkaze. Postupujte podle tohoto doporučení. Přeji Vám hodně úspěchů při práci na šeské wikipedii. --RomanZázvorka (diskuse) 18. 12. 2015, 12:33 (CET)

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2016[editovat zdroj]

Prosím, pomožte mi někdo s vytvořením stránky o aktuálním ročníku ME v krasobruslení 2016. Jsem tu začátečník. Děkuji. :) -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Miemens (diskuse)

Na české wikipedii se věnujeme tvorbě článků a jen na zakladě naší dobré vůle opravujeme či doplňujeme články vytvořené jinými editory. Vámi zmíněný článek můžete opravit sám, podívejte se jak na to v nápovědě Jak vytvořit článek, pomoc vám mohou také informace na stránkách Jak editovat stránku, Vzhled a styl, Časté chyby. Pokud pochybíte, někdo z nás vaši chybu opraví, proto editujte s odvahou. Přeji hodně úspěchů. --RomanZázvorka (diskuse) 28. 1. 2016, 10:26 (CET)

poděkování[editovat zdroj]

--Jana.molnarova (diskuse) 29. 1. 2016, 14:34 (CET)

Díky za úpravy v článku :)

Nemáte za co děkovat, tak to wikipedii chodí, když si někdo neví s něčím rady, tak to učiní někdo jiný, proto je wikipedie otevřeným projektem, otevřenou encyklopedií. Snad jen připomenu, že lepší si svou práci vytvářet ve svém vlastním prostoru, kde vám do práce nikdo zasahovat nebude a až budete s prací spokojená, pak ji vložte do hlavního prostoru. Více jsem napsal do do vaší diskuse. Jinak jsem rád, že jsem vám mohl pomoci a když mi napíšete sem, rád vám zase pomohu popřípadě vysvětlím jak na to. Samozřejmně tak učiní i jiní kolegové, jako to učinil kolega Vlout či kolega OJJ. Přeji vám hodně úspěchů při práci na české wikipedii. --RomanZázvorka (diskuse) 29. 1. 2016, 14:44 (CET)

pomoc s heslem svoboda pohybu[editovat zdroj]

Dobré odpoledne, prosím Vás je na vás nějaký email? potřebovala bych poradit ohledně mého wikiped. hesla svoboda pohybu díky :) --Jana.molnarova (diskuse) 18. 4. 2016, 16:25 (CEST)

Dobrý den, email pro wikipedii zatím uvolněný nemám, ale můžete mi napsat sem do diskuse, nemusíte psát žádné nic soukromého, popřípadě požádáme kolegy sparávce o skrytí diskuse. S čím potřebujete poradit ve Vámi zmíněném článku? --RomanZázvorka (diskuse) 18. 4. 2016, 20:28 (CEST)

Bettina Campbell[editovat zdroj]

Nerozumím česky, ale podívejte se na ostatní články. -- 89.215.204.89 25. 4. 2016, 15:53 (CEST)

Friedrich Friedländer[editovat zdroj]

Fotka, kterou jste vložil do infoboxu pochází z neznámého ruského zdroje a není jisté, že skutečně zobrazuje danou osobu. Ta původní je naopak oficiální a podepsaný portrét. Můžete svou editaci zrušit?--NoJin (diskuse) 29. 4. 2016, 16:13 (CEST)

@NoJin: Dobrý den, fotografii jsem do článku nevložil já, ale německý wikipedista Pyfisch. Já data pouze převzal z wikidat. Já jsem na vaší žádost fotografii na wikidatech zaměnil, ale nevím jak bude někdo jiný ve světě reagovat, takže časem se může fotografie změnit. Jinak svou editaci rušit nehodlám, naopak bych vás chtěl poprosit, abyste do článků doplňoval Infoboxy, autoritní data (stačí vložit šablonu ve tvaru {{autoritní data}} přenášejí se z wikidat), dále portály a hlavně kategorie, protože v článku o osobnosti nestačí jen Kategorie:České malířství 19. století, popřípadě se podívejte na mé úpravy ve Vámi založených článcích. Přeji hezký víkend.--RomanZázvorka (diskuse) 29. 4. 2016, 20:42 (CEST)

Kurzíva[editovat zdroj]

Hezký den,

jak jste upravoval AC/DC (moc díky za to!), tak jste v té editaci použil poměrně hodně kurzívy. Obecně jsem měl za to, že v hudebních článcích jsme psali kurzívou názvy alb a názvy písní jsme psali normálně, ale v uvozovkách. A co se týče citací toho, co někdo řekl, tam musí být kurzíva? Rád bych si to ujasnil. S díky zdraví --Mates (diskuse) 25. 5. 2016, 21:01 (CEST)

Dobrý večer. Děkuji za dotaz. Možná máte pravdu, asi jsem tam použil poměrně dost kurzívy. Nechci teď hledat v pravidlech, abych dokázal, že mám pravdu, ale domnívám se, že jsem v nějakém doporučení četl, že názvy uměleckých děl se píší kurzívou... a zda jsou názvy jednotlivých písní umělecké dílo či ne, nevím a nechci slovíčkařit ani se nijak dohadovat, prostě jsem názvy písní považoval za umělecké dílo. Co se týká toho co kdo řekl, jsem vycházel s toho, že se právě jedná o citaci nějaké osobnosti a nikoli text editora (tak jak je tomu například při použití šablony {{Šablona:Citát}}, která text také převede do kurzívy. Samozřejmně je to věc názoru a pokud máte nějaké doporučení, dějte vědět, najdeme společnou cestu a já článek poupravím. Jinak od dlouhodobých kolegů mi nevadí ani tykání. Děkuji a přeji hezký den --RomanZázvorka (diskuse) 25. 5. 2016, 22:54 (CEST)
Děkuji za vstřícnou odpověď. Zkusil jsem pohledat, jestli se o tom někde nepíše. Pravidlo o tom asi není, koukal jsem do Wikipedie:Typografické rady. Tam je odstavec o zvýrazňování. Nemyslím si, že je závazný a obsahuje vše, ale asi odtud vychází moje domněnka, že se kurzívou označují pouze názvy alb. Písně se podle těchto rad nezvýrazňují, ale pamatuji si, že když jsem psal nějaké články, tak jsem je vždy dával do uvozovek (a to českých). Když se koukneš, je to tak i v dobrých článcích z poslední doby, ačkoliv je pravda, že jejich autorem je převážně Marek, s nímž jsme tuto vlastně nepsanou zásadu dodržovali. Možná by stálo za to tyto nepsané zásady typografie při psaní o hudebních tématech někam sepsat jako nápovědu, co myslíš? Máme na to i celý wikiprojekt. Co se týče citátů, tam dělej, jak myslíš; argument zřetelnějšího oddělení textu, jehož autorem není editor, mi připadá pádný, ale nevím, možná se někdy zeptám pod lípou. Kdyby k tomu došlo, tak ti případně dám echo. --Mates (diskuse) 25. 5. 2016, 23:28 (CEST)
I já Tobě děkuji za odpověď. Také jsem se podíval po nějakých doporučeních a našel jsem v článku Jak vytvořit článek onu zmínku o tom, že kurzívou se píší umělecká díla, ale domnívám se, že Tvá slova jsou dostatečná k tomu, aby se opravdu názvy písní nepsaly kurzívou, pokud je to v nejlepších článcích, jak píšeš (přeci jen se hudbě tady na wikipedii věnuji okrajově). V článku AC/DC tedy názvy písní vrátím do původních úvozovek, ale dostanu se k tomu asi až po víkendu, protože nebudu doma. Citace osobnosti prozatím ponechám a pokud se někde něco dovíš více, budu rád, když dáš vědět. Přeji ti hezký víkend. --RomanZázvorka (diskuse) 25. 5. 2016, 23:38 (CEST)

Re: pornocrates[editovat zdroj]

Dobrý den, nějak to opravím, jediné, o čem vím, že je z webu je vysvětlivka k heslu opoponex. --Vlkos1681 (diskuse) 1. 6. 2016, 17:21 (CEST)

SPW[editovat zdroj]

Dobré ráno, děkuji za pomoc studentům s úpravami článků v rámci projektu Studenti píší Wikipedii. Není v mých silách, abych ještě dodávala ke každému článku kategorie v momentě, kdy jich souběžně kontroluji a opravuji cca 20 jak na papíře, tak posléze na Wiki, po emailu i během konzultací na fakultě. Další cca dvacítka článků mě ještě čeká během příštích 12 dnů. Co se týká fotogalerie, požaduji ji vždy rozsáhlejší, aby studenti dokázali vidět detaily. Vzhledem k tomu, že jste správce, tak informuji, že opravuji články na Wiki i bez přihlášení k účtu. Ještě jednou děkuji za pomoc a za pochopení. Přeji příjemný den :-),(KKDAII (diskuse) 16. 6. 2016, 00:18 (CEST)).

@KKDAII: Dobrý den, článek jsem záměrně nekategorizoval a do shrnutí jsem záměrně napsal nedostatky článku, abych poradil Lindě Kozlový, která je uvedená v šabloně článku a která jak předpokladám má za úkol vytvořit kvalitní článek jako Podprogram: Dějiny architektury II a pokud nejste totožná osobnost s Lindou Kozlovou, pak se po Vás ta kategorizace nepožaduje. Samozřejmě mohu článek kategorizovat sám, pokud požádáte. Co se týká fotografií, pokud požadujete v článku více fotografií je vhodnější použít šablonu v této podobě <gallery>Kostel sv. Bartoloměje Cheb 01.jpg + názvy další fotografií a seznam fotografií uzavřít šablonou </gallery> více se dozvíte na Vzhled a styl. Přeji hezký den. --RomanZázvorka (diskuse) 16. 6. 2016, 09:15 (CEST)
Dobrý den, ráda se s Vámi o psaní seminárních prací na Wikipedii a jejich specifikách pobavím na některém setkání Wikipedistů. Já ty seminární práce vedu, dozoruji a zhodnocuji, co je podstatné, aby studenti prvního ročníku věděli, a znali před zkouškou. Kladu důraz na pokud možno kvalitní obsah a znalost pojmů než na formu. Ty kategorie bych musela každému ukazovat zvlášť na konzultacích a to v tom množství a z časových důvodů nejde. Například na abecední řazení autorů ve zdrojích jsem rezignovala už před lety. Ani to studenti nedělají samozřejmě. A abych nedala zápočet kvůli tomu, že u článku není kategorie, ale je půdorys (jsou to studenti architektury), tak to by bylo na úplně jinou debatu. Kromě toho je to první skutečná seminární práce těchto studentů, učí se ji psát. Každopádně děkuji za uvedené připomínky a za radu ohledně fotografií, studenti většinou vytvářejí fotogalerii pod článkem. Budu je na to také upozorňovat. S pozdravem a přáním krásného dne, (KKDAII (diskuse) 16. 6. 2016, 10:06 (CEST)).
@KKDAII: Děkuji za vyčerpávající odpověď, rozumím Vám. Článek doplním o příslušné kategorie, aby byl pro případné zájemce lépe dohledatelný. Přeji Vám hodně úspěchů při výuce studentů na české wikipedii. --RomanZázvorka (diskuse) 16. 6. 2016, 11:11 (CEST)

WP:PAR[editovat zdroj]

Dobrý den, nechcete si požádat o právo patroláře? Všiml jsem si, že se vcelku často věnujete novým článkům a právo patroláře Vám jednak umožní vidět seznam jako správce (tedy žlutě) a umožní Vám články označovat jako prověřené, což ulehčí práci ostatním patrolářům a správcům. Věřím, že nebudete mít problém právo získat. Předem díky za zvážení. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 28. 6. 2016, 18:58 (CEST)

@Martin Urbanec:Dobrý večer Martine, děkuji za nabídku. Máte pravdu, za ty léta co tu působím se věnuji hlavně patrole nových článků (hlavně biografických) a kromě Vaší nabídky jsem dostal i několik nabídek ke správcování, ale prozatím nemám o žádné funkce zájem, snad v budoucnu se do něčeho pustím. Přeji Vám hezký večer.--RomanZázvorka (diskuse) 28. 6. 2016, 19:26 (CEST)
Dobrý den, Vaše rozhodnutí samozřejmě respektuji. Snad jen patroláře bych nenazýval funkcí, ale nástrojem :). Budete-li však kandidovat, máte mou podporu. --Martin Urbanec (diskuse) 28. 6. 2016, 19:40 (CEST)

Bedřich Velický[editovat zdroj]

Díky za učesání stránky Bedřich Velický, mám k nim ale jednu připomínku - Bedřich v roce 1960 skutečně nastoupil do Ústavu fyziky pevných látek jak bylo uvedeno a jak uvádí zdroj a ne do Fyzikálního ústavu ČSAV. To byl v té době zcela jiný ústav. Resp. dokonce vlastně asi nastupoval do Ústředního ústavu fyzikálního ČSAV, viz historie na stránce Fyzikální ústav ČSAV. Ke sloučení těchto ústavů došlo až o mnoho let později.--Jirka Dl (diskuse) 22. 8. 2016, 22:24 (CEST)

Děkuji za upozornění, nepřesnost jsem opravil, přesměrování přesto vede na Fyzikální ústav ČSAV, protože se dnes tak nazývá. Nepřesnost jste mohl opravit sám a ve shrnutí napsat vyjádření. Přeji hezký den --RomanZázvorka (diskuse) 22. 8. 2016, 23:56 (CEST)

Václav Knoll a Olga Dostalová[editovat zdroj]

Dík za úpravy nových stránek. Na té první se mi líbí vyznamenání v infoboxu i s obrázky - ti stateční lidé si zaslouží, aby se na ně nezapomínalo. U druhé jsem si s kategoriemi nevěděl rady, neb dáma byla významná především svým manželem a rodinou, ze které pocházela. Vyřešil jsi správně (když se ví, jak na to, je to jednoduché, že :-) ) --Svenkaj (diskuse) 5. 9. 2016, 21:30 (CEST)

@Svenkaj:Nemáš za co děkovat, nějaký rok tu již působím a přesto si také občas s něčím nevím rady, ale vždy se najde někdo, kdo to vyřeší. Přeji ti hezký večer. --RomanZázvorka (diskuse) 5. 9. 2016, 21:36 (CEST)

Extreme Euro Open[editovat zdroj]

Dobrý den, přidali jsme další zdroje na naši stránku. Opravdu jde o skutečný závod, který má ve světě IPSC velké jméno. Předem děkuji za Vaši odpověď SunnyV

@SunnyV:Dobrý den, děkuji za další zdroje ve vašem článku, ale bohužel se domnívám, že se zatím jedná o zdroje závislé. Stránky Střelectví.cz, Česká zbrojovka.cz, Oficiální stránky atd. Zkuste najít nějaké netriviální a nezávislé zdroje, můžou být i informace z literatury, kterou do článku uvedete pomocí šablony Citace monografie do které napíšete v kterém článku a na jaké straně se informace nacházejí, aby byly ověřitelné. Vaše odkazy prozatím nejsou v článku zprávně zapracované a jak je správně zapracovat se napovídá v tomto odkaze Podoba externího odkazu. Více informací najdete také na stránkách Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, Nezaujatý úhel pohledu či Reference. Zároveň bych Vás chtěl upozornit na autorská práva k logům, které jste do článku vložil a napsal k nim, že je to Vaše vlastní dílo. Možná budete muset tuto skutečnost dokázat pomocí OTRS. Autorská práva jsou zde přísně hlídána a pokud se zjistí, že se jedná o copyright, pak se díla ze stránek mažou. Vámi založený článek nemám na starost já, je hlídán ostatními editory a pokud bude Váš článek splňovat podmínky významnosti bude na konci vyznačené lhůty posouzen a bude-li významnost splněna, pak šablona zmizí. Přeji Vám hodně úspěchů při práci na české wikipedii.--RomanZázvorka (diskuse) 3. 10. 2016, 20:34 (CEST)

Simone Simons[editovat zdroj]

Dobrý večer, díky za úpravu článku Simone Simons. Ještě jsem v článku opravil žánr (Epica hraje symfonický metal, nikoliv heavy metal), odstranil odkaz na Nizozemsko ze slova nizozemská (odkaz na tento článek je hned o dvě slova dříve) a vrátil jsem údaje do parametru datum narození. Je nějaký důvod, proč by v infoboxu nemohlo být uvedeno datum narození zpěvačky? Při tvorbě článku jsem vycházel z Šablona:Infobox - hudební umělec. --Michal Lenc (diskuse) 9. 10. 2016, 21:13 (CEST)

@Michal Lenc:Dobrý večer. Ne důvod pro odstranění data narození v infoboxu nebyl žádný. Jen jsem zkusil infobox vložit z wikidat, zda není obsažnější a protože nebyl a ani se mi nelíbil, tak jsem tam vrátil infobox Vámi vložený, datum narození jsem zapomněl vložit, omlouvám se a děkuji za doplnění. --RomanZázvorka (diskuse) 9. 10. 2016, 23:50 (CEST)
Dobře, díky za odpověď. :-) --Michal Lenc (diskuse) 10. 10. 2016, 07:38 (CEST)

Přesměrování[editovat zdroj]

Zdravím, jen drobnost ohledně přesměrování: "Odkaz na přesměrování je vhodnější než přímý odkaz v případech, kdy by pod daným názvem mohl vzniknout samostatný článek." Viz Wikipedie:Přesměrování#Odkazy na přesměrování. --Jan.Kamenicek (diskuse) 20. 10. 2016, 23:02 (CEST)

Ok dík za upozornění a odkaz --RomanZázvorka (diskuse) 21. 10. 2016, 09:32 (CEST)

Stránka "E-knihy jedou"[editovat zdroj]

Dobrý den, proč jste označil stránku "E-knihy jedou" jako propagační? Jak mám stránku upravit, aby to bylo v pořádku? Děkuji.Petra Karasová (diskuse) 6. 11. 2016, 13:16 (CET)

Dobrý den, (viz. první věta v článku propagační článek) napsal jsem Vám na Vaší diskusní stránku žádost, abyste nevkládala na wikipedii text s obsahem o subjektech se kterými jste úzce spojená, což bylo uvedeno v článku Petra Karasová, který je již smazán a kromě toho je šablonou reklama označen také proto, že se v článku odkazuje pouze na sociální síte Facebook a Google+ a takové zdroje do encyklopedie nepatří. Článek musí obsahovat dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje a předpokládám, že uznáváte, že facebook a Google+ samotné firmy "E-knihy jedou" takové zdroje nemohou obsahovat. Pokud máte zájem o práci na české wikipedii, podívejte se na nápovědu Jak vytvořit článek. Texty, které propagují Vás či subjekty s Vámi spojené na wikipedii bez dostatečných výše citovaných zdrojů nepatří. S pozdravem --RomanZázvorka (diskuse) 6. 11. 2016, 14:12 (CET)

Už jsem požádala o smazání stránky.Petra Karasová (diskuse) 6. 11. 2016, 14:34 (CET)Petra Karasová

Tituly u akademických pracovníků[editovat zdroj]

Nerozumím odebrání akademických titulů u článku Pavel Marek. Chápu, že někteří wikipedisté cpou tituly všude i tam, kde se to nehodí a kde to nemá žádný význam. Ale myslím si, že zrovna u akademických pracovníků je to celkem důležitý údaj. Pokud vím, tak navíc toto jméno nese hned několik vš pedagogů, a tak se jedná vedle data narození i o rozlišovací znak. --93.99.181.15 25. 11. 2016, 23:21 (CET)

V úvodu se jméno osobnosti v souladu s názvem článku uvádí bez akademických titulů apod., jejich místo je v infoboxu. Promoce, habilitace atd. se přirozeně uvádějí na příslušném místě v textu článku v souladu s doporučeným pravidlem při vytváření biografického článku. Děkuji za pochopení. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 25. 11. 2016, 23:54 (CET)
Děkuji Vám za vysvětlení. Bylo mi to divné, protože vš pedagogové mívají ve wiki-článcích tituly hned v úvodu. Ještě jednou děkuji. --93.99.181.15 26. 11. 2016, 00:11 (CET)

Kouzelnický svět Harryho Pottera[editovat zdroj]

Porušení autorských práv :). --OJJ, Diskuse 21. 12. 2016, 06:18 (CET)

@OJJ:Ok dík za kontrolu, upřímně řečeno nevím jak si došel k tomu, že je to copyvio. Mě to tady vyšlo čistý a po tvém upozornění jsem zkusil část textu i "zagooglovat", snad podobnost některé citace ze stránky na kterou odkazuješ, nechce se mi teď pitvat a navíc nemám čas, ostatně máš již dost zkušeností s wikipedií, tak mi možná něco uniklo. Mě se spíše zdá, že jsou to pořádně odfláknutý překlady některých částí z en wiki... správci po uplynutí termínu rozhodnou o dalším osudu tohoto článku. Měj se fajn a hezký svátky --Romanzazvorka (diskuse) 21. 12. 2016, 11:33 (CET)
Já vím, ono je to někdy zapeklitý, tady kopíroval jednotlivé věty. :) Jen jsem měl potřebu na to upozornit, protože člověk vždycky musí dát bedlivý pozor, u PaP obzvlášť.
Napadlo mě ještě, jestli si nechceš požádat o patroláře nebo rovnou správce. Věnuješ se tomu hodně. Hezké svátky rovněž. --OJJ, Diskuse 21. 12. 2016, 11:48 (CET)
@OJJ:Jééé tak to moc děkuji za nabídku, za ty roky mě kolegové oslovili již několikrát (Marek) naposledy Martin Urbanec, ale to nemůžu najít. Víš já si na wikipedii chodím odpočinout po celodenním řešení problémů a nechci moc řešit zdejší spory, které dobře sleduji, abych měl na wikipedii přehled, ale do sporů nezasahuji, jen si dělám obrázek o každé osobnosti, která se skrývá pod uživatelským jménem, takže mám přehled :) . Někteří účastníci takových sporů jsou o správnosti svých názorů dokonce přesvědčeni tak silně, že už hledají jen důkazy pro své tvrzení. Protichůdné argumenty ignorují a odmítají, tím vším svému okolí dokazují pouze své nízké sebevědomí a nízkou přirozenou inteligenci, v jednání s takovými jedinci nelze najít nikdy kompromis... snad i proto všechny nabídky k nástrojům patroláře či funkci správce zatím odmítám, ale děkuji za nabídku, vážím si toho. Hezký svátky --Romanzazvorka (diskuse) 21. 12. 2016, 13:13 (CET)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest[editovat zdroj]

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)[editovat zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.
  3. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  4. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Kambodžské letectvo[editovat zdroj]

Děkuji za opravu, bylo to opravdu přehlédnutí při kopírování.--80.188.30.112 26. 1. 2017, 08:01 (CET)

Otázka[editovat zdroj]

  • Haló Mohl byste mi pomoci s překladem článku a jeho design?--VikiLaikeR199 (diskuse) 27. 1. 2017, 19:06 (CET)
Dobrý den, pravděpodobně máte na mysli článek Andrej Smagin. No mohl bych opravit jeho strojový překlad, ale musel bych mnoho textu odstanit, protože mnohému nerozumím. Reference jsou v ruštině, které také nerozumím a tím by vznikl jakýsi nehodnověrný pseudopřeklad. Máte nějaké zdroje v češtině či v angličtině? S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 27. 1. 2017, 19:18 (CET)
Tento článek byl dán k rychlému odstranění omylem. Žádám vás, abyste odstranit odstranění šablony. I upravit článek a zdroje bude překládat do češtiny, abyste pochopili, díky předem--VikiLaikeR199 (diskuse) 27. 1. 2017, 19:20 (CET)
Článek byl označen šablonou smazat opravněně, dle zdrojů se jednalo o podobný text odstraněný z anglické wikipedie, kde bylo zjištěno, že se pravděpodobně jedná o hoax --Romanzazvorka (diskuse) 27. 1. 2017, 20:38 (CET)

Hana Hrzalová[editovat zdroj]

Potěšil mě Váš zájem o článek a děkuji za doplnění autoritních dat; to já neovládám. K Vašim úpravám mám jen jednu připomínku. Dva odkazy jste opravil jako citaci publikace: HOMOLOVÁ, Květa; OTRUB, Mojmír; PEŠATA, Zdeněk. Čeští spisovatelé 20.století: slovníková příručka. Praha : Československý spisovatel, 1982. 371 s.

Tuto publikaci neznám, já jsem odkazoval na knihu: BLAHYNKA, Milan, ed. Čeští spisovatelé dvacátého století: slovníková příručka. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1985. 830 s. K omylu jsem nepochybně přispěl tím, že jsem neuvedl editora (M. Blahynku). V této části Vaši editaci opravuji.

--78.136.167.34 12. 2. 2017, 17:23 (CET)

@78.136.167.34:OK, díky za opravu, snažil jsem se vámi založený článek doplnit správnými šablonami a tak jsem vámi uvedenou literaturu hledal v databázi Národní knihovny České republiky a našel jsem knihu s totožným názvem od uvedených autorů, pro příště je pro lepší kontrolu třeba uvádět i autory. Mohl by jste doplnit i autora či autory k vámi uvedené knize Malé československé encyklopedii. Svazek 2.? Jinak vámi vloženého Milana Blahynku jsem dohledal v databázi a opět opravil do šablony. Podívejte se na mou opravu, je to nejlepší způsob, jak se naučit práci se šablonama. Doplňování autoritních dat je trochu složitější. Musel jsem vytvořit článek pro paní Hanu Hrzalovou na sesterském projektu Wikidata a následně vyhledat její autoritní záznamy v knihovních katalozích a databázích světových knihoven (Virtual International Authority File (VIAF), Mezinárodní standardní identifikátor jména (ISNI) či Gemeinsame Normdatei atd. Přeji hodně úspěchů při práci na české wikipedii. --Romanzazvorka (diskuse) 12. 2. 2017, 19:12 (CET)
Vřelé díky. Malá československá encyklopedie je rozsáhlé kolektivní šestisvazkové dílo, u kterého katalog Národní knihovny žádného autora neuvádí (cnb000125650). Já jsem citoval dvakrát ze svazku druhého a jednou ze svazku šestého. Pokusil jsem se to sám opravit do šablony, myslím, že se to povedlo. Ještě jednou děkuji. --78.136.190.146 12. 2. 2017, 22:38 (CET)
@78.136.167.34: I já děkuji za doplnění šablon a cnb s jejichž pomocí jsem uvedené šestisvazkové dílo našel. Vámi vložené šablony jsou perfektní. Děkuji za spolupráci. --Romanzazvorka (diskuse) 12. 2. 2017, 22:49 (CET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

(Sorry to write in English)

Mladí ochránci přírody, oddíl Poutníci[editovat zdroj]

Hezký den, jsem na Wikipedii co se týká přidávání článků elév. Tedy omlouvám se za svou neznalost všech postupů. Oddíl Poutníci je významný svou aktivitou ve svém okolí. Jako jeden z mála oddílů ve Vršovicích a přilehlého okolí pořádá akce pro veřejnost. Ať už se jedná o dětské odpoledne, nebo o otevřené vzdělávací akce (např. výroba ptačích bude, výroba vlastních nožů, kurz první pomoci apod)

http://www.horydoly.cz/deti/oddil-poutnici-laka-deti-na-letni-tabor.html

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/akce/stopy-casu.aspx

http://www.72hodin.cz/2015/projekty/vysadba-stromu-oddilu-poutnici-mop

https://www.facebook.com/praha10/posts/10156839707055456?match=cG91dG7DrWNp

https://www.facebook.com/pg/praha10/photos/?tab=album&album_id=10156803032515456

http://www.brezovylistek.cz/pyramida.html?prehled=nositele&spolecenstvi=Odd%EDl%20Poutn%EDci --Opicakuz (diskuse) 23. 2. 2017, 14:11 (CET)

Dobrý den, jak postupovat ve vašem případě je popsáno v článku dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, po přečtení postupujte podle rad v článku. Výše Vámi vložené odkazy vhodně zakomponujte do článku. Odkazy nesmí být triviální a nevěrohodné. Článek před vypršením lhůty k doložení významnosti vyhodnotí správci. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 23. 2. 2017, 14:19 (CET)
Děkuji mnohokrát. Opravil jsem to dle Vašich rad. Přeji hezký den. Opicakuz (diskuse) 26. 2. 2017, 18:09 (CET)

Alpine Astrovillage[editovat zdroj]

Děkujeme za kvalitní pomoc v editaci hesla AAV! Stella-J (diskuse) 19. 3. 2017, 11:30 (CET)

Teď jsme si všimli, že jste změnil název Biosférické reservace UNESCO "Val Müstair - Švýcarský národní park". To nelze, neboť se jedná o dvě relativně netávislé organizace Val Müstair a Švýc. nár. park. Ty obě tvoří do značné míry samostatně jmenovanou Biosférickou reservaci UNESCO. Musí se psát odděleně, jak původně uvedeno. Děkujeme za pochopení. Stella-J (diskuse) 19. 3. 2017, 11:43 (CET)

@Stella-J: Dobrý den, děkuji za informaci. Pokud jsem něco napsal špatně, pak se omlouvám. Ale nerozumím vašim slovům, píšete že "Val Müstair a Švýcarský národní park" jsou názvy dvou odlišných organizací (pokud dobře rozumím), což není nikde v článku centra uvedeno. Pro běžného čtenáře je Val Müstair retorománský název údolí Münstertal, která sahá do italského jižního Tyrolska, od východního výběžku švýcarského kantonu Graubünden a Švýcarský národní park je území vyhlášeno národním parkem. Pokud se jedná o dvě organizace, pak nerozumím ani tomu, proč jste do článku o Jitce Ourednik uvedla za její bydliště Biosférická reservace UNESCO, "Val Müstair - Švýcarský národní park" bydlí snad v oněch výše citovaných organizacích??? Tak se to ale na wikipedii nedělá. Bydlištěm by měla být obec, město apod. Prosím o úpravy všech dotčených článků. Pokud k tomu nedojde, pak je upravím, dle standardů wikipedie. Prosím o vkládání textů se zdroji, psaných encyklopedickým stylem a hlavně s nezaujatým úhlem pohledu. Děkuji za pochopení a přeji hodně úspěchů při práci na české wikipedii. --Romanzazvorka (diskuse) 19. 3. 2017, 12:08 (CET)
Chápu, že je to velmi zmateční a omlouvám se za to. Není to naše vina, ale spíše soupeření místních autorit Val Müstair a Švýcarského národního parku. Ke konci dlouholeté diskuse se nakonec zodpovědné autority dohodli na názvu, který zahrnuje obě oblasti a ktrý tedy správně uvádíme i my na česlé Wikipedii. K vysvětlení: Biosférická reservace UNESCO je po světě zastoupena jednotlivými geografickými lokalitami. Ve východním Švýcarsku se jedná o nejvýše položenou horskou "Biosférickou Reservací UNESCO "Val Müstair - Švýcarský národní park". Ta je sama tvořena dvěma oblastmi: 1. Val Müstair a 2. Švýcarským národním parkem. Obě části patří - promiňte mi to přirovnání - jako nůž a vidlička k sobě a obě tvoří "příbor" zde Biosférickou reservaci UNESCO. Obě dílčí oblasti chtějí být jmenovány v názvu explicitně, tedy Biosférická reservace UNESCO "Val Müstair - Švýcarský národní park". Kromě Biosférické reservace má údolí Val Müstair ještě jednu chráněnou historickou architektonickou památku, klášter sv. Johana, který je uváděn samostatně pod "UNESCO památkami". S Biosférickou Reservací UNESCO "Val Müstair - Švýcarský národní park" však přímo nesouvisí a my o něm nemluvíme. Prosím, snažte se porozumnět, jako se snažíme my, a nechte správný název, jak jsme uvedli. Budeme teď pracovat na německě a anglické verzi tohoto hesla na Wikipedii. Všude by měla být shoda. Proto lokalita pro AAV a bydliště Ourednikových je v Biosférické Reservací UNESCO "Val Müstair - Švýcarský národní park" Děkuji za pochopení a za Váši pomoc a čas. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Stella-J (diskuse)
@Stella-J: Já se mohu snažit porozumět, ale toto je veřejná internetová encyklopedie, předkládající informace z ověřitelných zdrojů a nikoliv soukromý blog, kde si budeme důvěřovat. Proto znovu opakuji, zde je třeba vše doložit věrohodnými zdroji a nikoliv vzájemnou důvěrou. Věrohodný zdroj k vašemu tvrzení o názvu lokality "Biosférické Reservací UNESCO "Val Müstair - Švýcarský národní park" i o jakési dohodě autorit (jakých? koho?) by měl být do článku zapracován formou reference v příslušné stati. Prosím, prostudujte si stránky reference, věrohodné zdroje či žádný vlastní výzkum a postupujte podle těchto informací, jinak budou vaše neozdrojované texty odstraněny. I článek o Jitce Ouredník postrádá zdroje a bude pravděpodobně označen jako nezdrojovaný, tudíž nedůvěryhodný. Součástí každého článku na wikipedii jsou věrohodné zdroje. Vaše články dle mého názoru pojednávají o významných lidech i jejich projektech a na wikipedii patří právem, ale potřebují úpravy a především mnoho zdrojů k Vašemu tvrzení. Totéž platí i pro zahraniční (německé či anglické) verze. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 19. 3. 2017, 15:10 (CET)
To všechno chápu. Pracujeme v současnosti intenzivně na zmíněných heslech Wikipedie. Vysvětlili jsme vývoj oficielního názvu Biosféry UNESCO. Německá verze je právě publikována i s oficielním názvem. Přidáme tedy ještě externí zdroj na Biosférickou reservaci. V české verzi ještě tato hesla nebyla vytvořena a asi v dohledné době nebudou. Proto se držíme, čeho se dá. Některá hesla do Wikipedie CS, jako třeba pro významý vědecký časopis PNAS jsme museli sami vytvořit, abychomm je mohli vysvětlit v jiných heslech ... Prosíme o trochu strpení. Externí zdroje pro hesla Jitka Ourednik budou v průbehu dneška dodány. Deletování ze strany editora je to nejjednodušší a nejbrutálnější řešení. Zdraví -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Stella-J (diskuse)
Externí zdroj s názvem Reservace je zde, vložili jsme ho též do české verze Wikipedie http://www.engadin.com/natur-kultur/natur/unesco-biosfera-val-muestair-parc-naziunal/?R=1&S=2 -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Stella-J (diskuse)
Úžasný, tak to máme. Díky, -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Stella-J (diskuse)
@Stella-J:Tak to já rozhodně netvrdím, to je teprve začátek. Slíbil(a) jste doplnit zdroje k Jitce Ouredníkový a bylo by potřeba tak učinit i u Václava Ouredníka. V mých editacích jsem Vám ukázal jak postupovat, rozdíly najdete v historii na tlačítku Zobrazit historii (vpravo nahoře) vedle tlačítek Editovat viz. Porovnání verzí po mé úpravě s toho se dá mnohé naučit a pochopit. Bylo by dobré touto formou ozdrojovat a upravit i články o Jitce a Václavu Ouredníkovi. Jen tak mimochodem přesunul jsem název článku Vaclav Ouredník na správný Václav Ouredník s dlouhým á. Zároveň Vás žádám, abyste na sesterský projekt Commons nenahrával(a) fotografie k nimž nevlastníte autorská práva. I já byl nucený jednu vaší fotogafii označit jako porušení autorských práv. Pokud nedoložíte svá autorská práva k Vámi vloženými fotografiemi budou smazány. Viz. seznam. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 19. 3. 2017, 17:49 (CET)

Top'rezidence[editovat zdroj]

Hezký den, aktualizoval jsem článek o odkazy a přidal jsem nějaký koment do diskuse o článku, prosím o info, pokud je ještě neco špatně. Díky. diskuse:Top'rezidence Jirifiala (diskuse) 30. 3. 2017, 18:22 (CEST)

Odpověď v diskusi článku. --Romanzazvorka (diskuse) 30. 3. 2017, 18:35 (CEST)

Marta Domínguezová[editovat zdroj]

Ahoj, byla diskvalifikována, na většině ostatních wiki to mají taky takhle škrtnuté, jen na anglické 1. místo neobsazené. Ona je to otázka i v jiných případech, např. diskvalifikace Savinovové, Zaripovové. Imho na wiki není ještě jednotný přístup. IAAF posouvá pořadí (viz diskvalifikované dole jako DQ), anglická wiki často nechává 1. místo volné ([1], [2]). V některých čerstvých kauzách určitě ještě nedošlo k fyzickému přesunu medailí a o posunutých medailistech se mluví v podmiňovacím způsobu (např. en:Alysia Montaño: …this could turn into another bronze medal for Montaño if medals are reallocated.). Nicméně třeba po diskvalifikaci Savinovové novináři mluví o Semenyaové jako o 3násobné mistryni. — Gumruch (disk.) 14. 8. 2017, 15:28 (CEST)

@Gumruch:Je, tak v tom případě se omlouvám a děkuji za vysvětlení i vrácení mé editace. Přeji ti hezký den.--Romanzazvorka (diskuse) 14. 8. 2017, 15:36 (CEST)

Lenka Graf významnost[editovat zdroj]

Dobrý den, je nyní již článek Lenka Graf dostatečně ozdrojován, tj. lze již odstanit varování o možném nesplnění podmínek význannosti? Podle pravidel, které jsem našel ohledně nezávislých zdrojů by to snad již mohlo být ok. Na doplnění dalších encykloedických údajů (ddatum arození, fotografie atd se pracuje. Děkuji. Myvsiti (diskuse) 19. 9. 2017, 15:31 (CEST)

@Myvsiti: Dobrý den, děkuji za doplnění referencí, dle mého názoru by snad ref č.1 a č.4 mohl odpovídat požadovaným kriteriím, i když se jedná o bulvární stránky, takže šablonu významnost můžete zkusit odstranit, ale nezaručuji Vám, že jiný kolega bude mít na to jiný názor a šablonu vrátí zpět. Doporučuji najít ještě několik seriózních nezávislých (na dané osobě) a netriviálních článků pojednávajících o citované osobě. Přeji hodně úspěchů při práci na české wikipedii. --Romanzazvorka (diskuse) 19. 9. 2017, 16:07 (CEST)

Vyčlenění jednotlivých soch zámku Lysá + poděkování zámeckého parku Lysá[editovat zdroj]

Dobrý den, vyčlenění jednotlivých soch právě přispěje k vyšší kvalitě. Klasický katalogizační záznam v odborných soupisech děl se vždy zabývá jednotlivým dílem: rozměry, literaturou, autorstvím, případně restaurátory, jenž měly vliv na současnou podobu artefaktu. Rád bych Vám poděkoval za úžasnou editaci textu o zámeckém parku. S přáním všeho dobrého V.odchazel

StandaShow[editovat zdroj]

Dobrý rád bych se zeptal jestly bych mohl odstranit výstrahu smazání díky dostatečnému ozdrojování. Wřáh (diskuse) 14. 11. 2017, 15:55 (CET)WřáhWikipedista:Wřáh (diskuse) 14. 11. 2017, 15:55 (CET)

@Wřáh: Dobrý den, Vámi zmíněný článek nebyl označený jako nezdrojovaný, ale jako, že možná nesplňuje podmínky významnosti. Článku chyběli kriteria k tomu, aby byl významný. Prošel jsem všechny odkazy, které jste vložil, ale bohužel tyto odkazy jsou závislé, či se jedná o blogy, YouTube či sociální sítě, tyto odkazy nejsou českou wikipedii respektovány. K tomu, aby článek plnil kriteria významnosti je potřeba článek doplnit dle pravidla na tomto odkaze Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. Pokud šablonu odstranite bude vrácena a časem článek smazán. Děkuji za pochopení. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 14. 11. 2017, 16:43 (CET)

Uličnictví Pana Čabouna 1981 - Česká Režie - František Laurin.[editovat zdroj]

--Caboun (diskuse) 27. 11. 2017, 11:26 (CET) Díky za upozornění Neporušil jsem autorských práv Jan Caboun. 1924 Kniha - Jaroslav Hašek (Adolf Synek). 1981 - Česká Režie - František Laurin. Hrají v obsazení - František Filipovský - Lubomír Lipský - Miloš Nedbal - Libuše Havelková - Sabina Laurinová. Kameraman - Jindřich Novotný. 1991 - Německá Verze Die Lausbubenstreiche des Herrn Caboun - Hašek. 1991 - Anglická verze - Mr. František Caboun, the Making of a Hooligan - Hašek. 1986 - francouzská verze Comme la lettre d'excuses ne paraît pas, Monsieur Caboun s'excuse par annonce dans tous les journaux - Hašek. (Caboun (diskuse) 27. 11. 2017, 11:26 (CET)).„Televizní humoreska, dramatizace povídky Jaroslava Haška o tragédii slušného člověka“ Žánr: komedie Země: Československo Délka: 24 min. cabounaux@gmail.com

Patrola[editovat zdroj]

Dobrý den, nechcete si zažádat o práva patroláře (a třeba taky revertéra)? Všimla jsem si, že opravujete nové články, i ty od neprověřených uživatelů, v tom případě by se to hodilo i Vám i zbytku komunity. Přeji hezký zbytek dne, --Leome 323 ♥ (diskuse) 28. 12. 2017, 17:17 (CET)

@Leome323: Jééé děkuji za nabídku Eliško (snad mohu takto oslovit), máte pravdu věnuji se již nějaký rok hlavně úpravám a opravám nových biografických článků, především od neprověřených uživatelů. Nabídek na správcování či patrolování jsem dostal již mnoho, ale nemám ambice disponovat těmito nástroji, přesto děkuji za nabídku a přeji krásný a pohodový rok 2018. --Romanzazvorka (diskuse) 28. 12. 2017, 17:32 (CET)
Jak myslíte :). I Vám přeji mnoho úspěchů v následujícím roce. --Leome 323 ♥ (diskuse) 28. 12. 2017, 17:44 (CET)


Martino Rota (malíř)[editovat zdroj]

Všiml jsem si že jste opravil článek Martino Rota (malíř) , při úpravě na řádku 16 vypadlo slovo převedl. Takže věta teď zní takto : Do rytiny řadu prací italských mistrů, včetně Michelangela Buonarrotiho, Raffaela Santiho, Tiziana Vecelliho či Federica Zuccariho. Nevím jak to zamýšlíte tak jsem to raději neopravoval. Asi tam bude správně tato věta: Do rytiny převedl řadu prací italských mistrů, včetně Michelangela Buonarrotiho, Raffaela Santiho, Tiziana Vecelliho či Federica Zuccariho. Zatím se na wiki učím tak těm zkušeným raději nic nepředělávám. --Podroužek (diskuse) 2. 1. 2018, 19:19 (CET)

@Podroužek: Dobrý den, děkuji za upozornění. Máte pravdu a chybu jste mohl klidně opravit, editace byla uložena s editačním konfliktem, takže tam mohlo dojít k pochybení a nebo jsem se opravdu překlepl a tím vytvořil tuto nesmyslnou větu. Jdu se na to podívat a děkuji.--Romanzazvorka (diskuse) 2. 1. 2018, 19:39 (CET)

Thanks for Sabrina Ferilli[editovat zdroj]

good morning from Coreca, I am writing to greet you and to know how you are. I am well enough for now, working in the country and thinking about the season to come. In addition to this I wanted to thank you for the valuable help you gave to Sabrina Ferilli in Czech, I wondered if you could help me to translate the page of Ferilli in Slovak, obviously I will repay the courtesy with another Italian, Sicilian and Milanese translation of an article that the more you please. I ask you to devote no more than 20 minutes of your precious time to both the Czech and Slovak to help Sabrina Ferilli in these two languages. sure of your answer I thank you in advance and I hope I can do something for you. Thanks again.--Luigi Salvatore Vadacchino (diskuse) 16. 1. 2018, 05:23 (CET)

@Luigi Salvatore Vadacchino:Hello from the Czech Republic, when it is time, I will add the article Sabrina Ferilli according to the English Wikipedia. Unfortunately, I do not speak spelling in the Slovak language. Regards --Romanzazvorka (diskuse) 16. 1. 2018, 11:39 (CET)

Díky za matematika Dlaba[editovat zdroj]

Děkuji mnohokrát za konstruktivní a zkušenou pomoc s vylepšením stránky Vlastimil Dlab (matematik). Kdybyste opravdu chtěl vylepšit rezervované místo v nebi, šel by rozšířit i obsah například na základě interview starého pár let, které mi trochu mimochodem poslal pan profesor naskenované [3]. Ale jen nápad. Také mám trochu dojem, že matematik Dlab by nakonec měl vlastnit hlavní stránku Vlastimil Dlab místo poslance KSČM, ale nechci se po pravdě pouštět do bitvy s těmi, kteří si mohou myslet opak. Dík, --Lumidek (diskuse) 15. 2. 2018, 20:06 (CET)

@Lumidek:Nemáte za co děkovat, občas se věnuji úpravám nově založených biografických článků, takže to nebyl pro mě problém. Děkuji za naskenované materiály, ale na wikipedii se věnuji především období starověku a toto je mimo mojí specializaci a tudíž i mimo mé znalosti, takže to přenechám někomu jinému. Pojmenování stránky matematika bez rozlišovače je vést v diskusi článku, popřípadě přejmenovat článek o politikovi na Vlastimil Dlab (politik) a následně z vytvořeného přesměrování vytvořit rozcestník. Pak si budou oba Dlabové rovní. Přeji hezký večer --Romanzazvorka (diskuse) 15. 2. 2018, 21:37 (CET)

Editace na mobilní verzi[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za upozornění, které jste mi dal na mou diskuzní stránku. O funkci samozřejmě vím, to co ale nevím je, jak mám editovat celou stránku pokud jsem na mobilní verzi. Na mobilní verzi jsem tím pádem musel editoval každý odstavec zvlášť. Pokud víte jak tento "problém" vyřešit, tak mi prosím napište. Děkuje Cubeik -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Cubeik (diskusepříspěvky)

@Cubeik:Dobrý den, pokud provádím editaci z mobilu, tak ho provádím v klasické rozhraní (lze přepnout), kde možnost náhledu je. Přímo v mobilním rozhraní needituji a tak nevím, pokud chcete editovat v mobilním rozhraní, zkuste napsat dotaz na stránku pro pomoc nováčkům, snad někdo z kolegů bude vědět více. Přeji hezký den. --Romanzazvorka (diskuse) 23. 2. 2018, 13:28 (CET)

Pavel Slezák (skladatel)[editovat zdroj]

Dobrý den, psal jsem nějaké drobnosti do článku Pavel Slezák (skladatel) a zrovna jste tam něco taky psal. Já jsem ten svůj text raději neuložil. Později jsem po vaší editaci znovu psal do článku, prosím podívejte se zdali jsem tam správně doplnil reference. Ty reference na původním místě v Externích odkazech jsem ponechal. Mají se v odstavci Externí odkazy smazat nebo se mají ponechat ty reference. Děkuji za info. --Podroužek (diskuse) 23. 2. 2018, 17:49 (CET)

@Podroužek:Dobrý den. Vaše reference jsou shodne s externími odkazy, které vytvořil zakladatel a já je dal do šablon. Do článku jsem je nevkládal, protože jsem nevěděl na které místo je vhodné je vložit. Nyní by se tedy šablony v sekci externí odkazy dali smazat, jen bych vás poprosil o doplnění jmen, protože se nepřenesli správně. Např. tvůrcem a správcem webu Musica.cz je Radek Pokorný a nikoliv nebrat.cz. Na Český hudební slovník článek napsal Pavel Sýkora apod. Jednoduší to budete mít, když šablony, které jsem vytvořil přenesete na místa do textu článků a následně je z externích odkazů vymažete. Přeji hezký večer.--Romanzazvorka (diskuse) 23. 2. 2018, 18:04 (CET)

Jahangir bey Novruzov[editovat zdroj]

Dobrý den, v článku https://cs.wikipedia.org/wiki/Jahangir_bey_Novruzov je uvedeno, že „Tento článek obsahuje cizojazyčný text, který je třeba přeložit do češtiny, nebo strojově přeložený text vyžadující důkladnou korekturu“.85.132.107.118 26. 2. 2018, 11:48 (CET)

Prosím, uveďte jaký text by měl být přeložen a jaký strojově přeložený text by měl být upraven.85.132.107.118 26. 2. 2018, 11:48 (CET)

Děkuji85.132.107.118 26. 2. 2018, 11:48 (CET)

Dobrý den, nebudu vyjmenovávat pravopisné chyby a chybný slovosled článku. S velkou pravděpodobnosti se jedná o opravený strojový překlad, kde zůstalo několik slovosledných chyb. Jeden příklad z mnoha uvedu, cituji větu z článku: Tato rodina udělila k vojenské historie Ázerbájdžánu před okupací 28. dubna vojáci jako generálporučík Mirza Hajı bey Novruzov, plukovník gardy Karim bey Novruzov a v rocích 1918-20 generálmajor Teymur bey Novruzov a major Rustam bey Novruzov. konec citace. Podle vás je ta věta v pořádku? A takových chybných vět je v článku mnoho, způsobila je pravděpodobně nedbala oprava strojového překladu z článku v ázerbájdžánském jazyce. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 26. 2. 2018, 18:46 (CET)

Pipin Hrbatý, syn Karla Velikého[editovat zdroj]

Je to ten typ chyby, kdy někdo (byť v dobré vůli) popíše špatně soubor ve wikimediích a pak už to tam zamrzne. To se týká i průvodního obrázku u Pipina Hrbatého ve wikimediích. Karel Veliký měl dva syny se jménem Pipin - zavrženého hrbáče a Pipina s původním jménem Karloman. Je to ve všech odborných knihách týkající se života Karla Velikého a jeho éry. Pipin - Karloman se stal italským králem a požíval téměř stejných poct jako jeho otec. Muži na obrázku mají znaky franských (vysoce postavených) hodnostářů a ani se nezdá, že by některý z nich byl tělesně zdeformován. Hluboce pochybuji o tom, že by autor píšící Leges Barbarorum a hotovitel tohoto manuscriptu vzdal takový hold někomu, kdo byl již v dětsví zavržen a později se pokusil vyvraždit mužské členy vládnoucího rodu. Tedy - jedná se o chybu v přiřazení obrázku k osobě táhnoucí se (bohužel) celou mezijazyčnou wikipedií a já bohužel tušil, že tento problém budu muset řešit. Proto bych chtěl požátat, aby ten odkaz ve wikidatech, který automaticky v šabloně osoby znázorňuje špatný obrázek, byl vymazán, resp. přiřazen k datům Pipin Italský. Děkuji. --Evzen M (diskuse) 4. 3. 2018, 19:23 (CET)

Obrázek z wikidat odebrán --Romanzazvorka (diskuse) 4. 3. 2018, 21:03 (CET)

Prosba[editovat zdroj]

Dobrý den upravíte prosím stránku exoměsíce? Dal jsem si s ní moc práce a nechci aby byla smazána. Děkuji TV Dáda A Áďa (diskuse) 28. 3. 2018, 22:51 (CEST)

Je mi líto, ale není to můj obor, ale co žádáte po mě zvládnete sám/sama, podívejte se na odkazy Vzhled a styl či Encyklopedický styl, ostatně na tyto stránky odkazuje šablona umístěná v článku. Přeji hodně úspěchů při práci na české wikipedii. --Romanzazvorka (diskuse) 28. 3. 2018, 22:56 (CEST)

Jan Angelo Zeyer[editovat zdroj]

Dobrý den. Nevím kdy kolegium wikipadistů rozhodlo, že jsou vlajky v infoboxu zakázány. Pokud se tak stalo pak žádám o odkaz. Příspěvek jsem vytvořil a vlajky vracím zpět. Jsou i většiny iboxů, tak proč to nerespektujete.--Martin wolf (diskuse) 8. 4. 2018, 09:53 (CEST)

@Martin wolf:Žádné kolegium nerozhodlo o tom zda vlajky v infoboxu budou či nebudou a o tom zda vlajky v infoboxu jsou či nejsou je mi vcelku jedno. Já jen článek dotáhl do finální podoby, která mu chyběla. Vytvořil jsem článek na sesterském projektu Wikidata. Článek jsem doplnil správnými šablonami. Vyhledal jsem autoritní záznamy v knihovních katalozích i v mnoha dalších databázích světových knihoven Virtual International Authority File, no a následně to propojil šablonou Infoboxu a Autoritním záznamem s článkem vámi založeným a protože Wikidata vaše vlaječky nepodporují, tak se prostě nezobrazily. Nejedná se o žadné respektování či nerespektování, jak tak trochu podrážděně píšete, byla to jen další editace vámi založeného a do finální podoby nedotaženého článku... to, že jste článek vytvořil nic neznamená, nyní je to již Public domain (volné dílo, článek nevlastníte) a bude editováno ještě mnohokrát a věřte, že to bude i mnohokrát k vaší nelibosti. Vy máte právo, kdykoliv článek znovu upravit, tak jako jste to učinil, když jste si vrátil vlaječky do infoboxu. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 8. 4. 2018, 11:45 (CEST)

Netušil jsem, že ty vlajky v iboxu mizí automaticky s tím čemu říkáte Wikidata. Toto je patrně vyšší Wikipedie a tomu již nerozumím. Příště si budu své příspěvky hlídat a vlajky do iboxu bezkonfliktně vracet. Nechápu však proč se Wikipedie editací do Wikidat neguje. Více se s tímto problémem nehodlám zabývat.--Martin wolf (diskuse) 8. 4. 2018, 13:57 (CEST)

Steerty[editovat zdroj]

Zdravím, kolega editor obnovil stranku a presunul ji do meho prostoru. Bohuzel uz nevim, jake zmeny udelat, aby neslo o reklamni clanek. Vse co mohlo zmizet zmizelo, abych neprovokoval :) a prosim o radu, co je treba podle Vas, aby bylo mozne stranku publikovat. Navrhoval jsem napriklad odsraneni odkazu z textu clanku a i z referenci na webove stranky projektu atp.. Zdenbe (diskuse)

@Zdenbe: Dobrý den, o přesunu článku do vaše prostoru vím a článek jsem si pročetl a dle mého názoru zůstavá článek stále velmi propagační, patrně budete se společností úzce spjatý a chcete tuto společnost zviditelnit a tak napsat článek zcela čistě encyklopedickým stylem bude pro vás těžké. V dnešní době je wikipedie zahlcována články o různých společnostech, které chtějí profitovat na své propagaci zdarma a proto ty které dostatečně neprokážou svojí významnost se z wikipedie mažou. I váš článek bude v této podobě z wikipedie vždy odstraněn. Máte pravdu, že jakékoliv odkazy v textu článku jsou nežádoucí a to i ty, které neokazují na společnost samotnou. Snad odkaz na oficiální stránku v externím odkaze na konci článku by se snesl. V článku se píše, že společnost působí celosvětově a já nemohu na žádných cizojazyčných stránkách, především v anglickém jazyce najít jedinou zmínku, ani žadná jiná cizojazyčná wikipedie tuto společnost neuvádí a to je další a především hlavní problém proč tu článek nemůže zůstat. Již po prvním založení článku byla požadována encyklopedická významnost, kterou článek nikdy nesplnil a proto byl smazán. Je třeba doložit dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, to znamená dvě obsáhlé věrohodné informace (články), zcela nezávislé na společnosti a s dostatečnou ověřitelností. Příkladem jak má vypadat článek o společnosti je například Google či Škoda Auto. Problémem jsou také obrázky, které jste nahrál na Commons, jsou to Print Screeny webových stránek společnosti, kde tvrdíte, že je to vaše práce. Jste opravdu autorem internetových stránek společnosti? K tomuto prohlášení budete muset patrně napsat svolení autora, jinak i tyto obrázky budou smazány, protože můžou poružovat autorský zákon č. 121/2000 Sb.. Doporučují článek zcela přepsat encyklopedickým stylem s nezaujatým úhlem pohledu (napsat historii společnosti, vývoj, dnešní stav). Nerozepisovat nabízené služby či výrobky a jejich dosažitelnost. Potom najít dostatečné nezavislé zdroje a doložit, že je společnost opravdu významná. Na závěr k vloženým fotografiím poslat mail se svolením autora, jak postupovat je rozepsáné na stránce svolení autora. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 12. 10. 2018, 23:32 (CEST)
Moc děkuji za obsáhlý komentář a že jste si udělal čas na přečtení stránky Steerty. S tím propojením je to tak a jsem i autorem veškerých podkladů. https://www.g2crowd.com/products/steerty/details. Celá platforma je v několika jazykových mutacích, které se zobrazí uživateli podle jeho profilu. Primárně je v češtině, zatím se věnujeme hlavně ČR, jsme odtud :). Anglickou a další verzi stránky na Wiki jsem chtěl připravit, až bude odpovídat požadavkům alespoň česká verze... :). Nechci ani propagovat firmu, šlo mi vytvoření nezávislé informace o technologické platformě, i když jsme ji spustili sami. Odkazy tedy zmizí a doplním brzy jiné na cizí zdroje, ty, které jsem nepsal já... Platforma je globální, tzn. z mého pohledu působí celosvětově, máme uživatele i ze zahraničí. Zařídím se podle rad a ještě jednou děkuji. Asi by byla blbost požádat, abyste to napsal Vy, že? :D Až si budu myslet, že jsou vaše rady zohledněny, s dovolením bych se znovu ozval... Ještě dodatek k té historii, první verze byla prý také propagační, ale popisovala historii jak píšete a odkazů (na produkty) tam moc také nebylo.. https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedista:Zdenbe/Steerty&oldid=16282391 Podle toho co píšete byla pravděpodobně mnohem vhodnější, pokud pominu, že tam bylo spousta ( z dnešního pohledu) zbytečných odkazů (obchodní rejstřík atp.). Byl byste prosím tak laskav a mohl nějak přelétnout rychle ještě původní verzi? Přeji hezký denZdenbe (diskuse)
@Zdenbe:Dobrý den, původní článek má ten samý nedostatek, jako nově vytvořený článek. Má silný propagační styl a především chybí ty nezávislé, netriviální a věrohodné zdroje. Smazán byl především pro nedoložení významnosti. Navíc článek působí, promiňte mi ten výraz, tak trochu nabubřele. Kategorizovat ho jako nadnárodní společnost či dopravní firmu v USA. Víte co je to nadnárodní společnost? Víte jaké musí taková společnost splňovat kriteria? Taková firma má řídíci orgány a pobočky v mnoha zemích a v těchto zemích vytváří pracovní příležitosti, řídí se jednotným know-how. Zpravidla taková společnost je v podvědomí široké veřejnosti celého světa (Google, General Motors, Wal-Mart Stores atd.). Vzhledem k tomu, že nevidím jediný netriviální a nezavislý odkaz na anglických či českých internetových stránkách, tak mi toto případá hodně nevěrohodné tvrzení. To, že máte odběratelé v zahraničí z vaší firmy nečiní celosvětovou firmu. Článek rozhodně psát nemůžu a ani nechci, není to můj obor a také nechci propagovat žádnou firmu na kterou nelze získat žádné nezavislé zdroje, netriviální a věrohodné zdroje, tak aby mohla být encyklopedicky významná. I kdybych článek napsal dokonale, bez nezávislých, netriviálních a věrohodných zdrojů, zde takový článek nemá co dělat a některý z mých kolegů by ho okamžitě smazal. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 13. 10. 2018, 23:02 (CEST)

Jste super! Děkuji. Zdenbe (diskuse)

Překvapivé stavby[editovat zdroj]

Dobrý den. Přidal jsem do mnou založeného článku "Překvapivé stavby" nějaké reference. Jedna se o předmětu článku zmiňuje rozsáhleji, další dvě jmenovitě. Podle mého názoru by již článek mohl splňovat podmínky významnosti. Jaký na to máte názor? Děkuji za odpověď. --Jan.nos1 (diskuse) 23. 10. 2018, 13:24 (CEST)

Dobrý den. Reference přibyly, ale ani jedna zdaleka neobsahuje to co by obsahovat měla. Reference jsou především o nové televizní stanici (závislém zdroji), která bude podle vašich informací pořad Překvapivé stavby vysílat. Odkazy jsem nepročítal podrobně, ale jen jeden pojednává o pořadu Překvapivé stavby, ale to je právě na závislém zdroji, na stránkách televize Mall.tv. Bohužel žádný z odkazů nelze uznat, odkazy nepojednávají o pořadu a nebo jsou závislými zdroji. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 23. 10. 2018, 18:06 (CEST)

VašeVýživné.cz[editovat zdroj]

Dobrý den, na základě upozornění jsme se pokusili upravit článek tak, aby splňoval uvedené podmínky. Doufám, že se to podařilo. Děkuji. S pozdravem -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Iveta Novotná 00 (diskuse)

Dobrý den, článek jsem v rychlosti prošel. Článku chybí nezávislé a netriviální zdroje, které potřebuje k tomu, aby získal na významnosti a mohl zde zůstatek. Reklama opravdu ubyla, přesto se stále jedná o propagačně psaný text, který je zde nepřípustný. Změnil se úvod, takže článek působí jako by pojednával o Výživném na dítě, takový článek by mohl i splňovat podmínky významnosti, ale váš záměr byl patrně vytvořit článek o programu VašeVýživné.cz, který v současné podobě stále nevyhovuje pravidlům wikipedie. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 2. 12. 2018, 22:54 (CET)
Dobrý den, článek jsem ještě jednou prošla a upravila. Pokusili jsme se odstranit reklamu a doplnit zdroje. Ráda bych se tedy zeptala, zda je článek v této podobě v pořádku. Pokud by stále nebyl, mohla bych vás požádat o upozornění na konkrétní pasáže, které neodpovídají pravidlům? Radi bychom dodali takový článek, který bude splňovat pravidla. Děkuji a přeji hezký den. --Iveta Novotná 00 (diskuse) 6. 12. 2018, 11:40 (CET)
Dobrý den, tak na tomto odkaze je vidět kompletní úpravy vámi provedené. Doplnila jste nějaké odkazy formou referencí a doplnila nějaký text. Co se týká reklamy, tak jsem já váš článek jako reklamní neoznačil, tak se k tomu nebudu vyjadřovat. Já jsem článek označil jako nevýznamný a bez zdrojů. Je mi líto, vím že děláte záslužnou činnost (podle nickname jste patrně paní Novotná, která je uvedená v odkazech), ale článek neplní podmínku dvou nezávislých netriviálních a věrohodných zdrojů a tudíž je encyklopedicky nevýznamný. Wikipedie není místem pro zviditelňování společností, projektů nebo soukromých aktivit, byť jsou bohulibé. Až se o projektu Výživné.cz bude psát v literatuře či na nezavislých věrohodných stránkách a samozřejmě netriviálně, pak sem článek bude právem patřit. Špatné pasáže vám popisovat nebudu. Článek popisuje spíše výživné a problémy s tím spojené všeobecně. O Výživném.cz je v článku málo, ale to by nebyl problém. Problém je v tom, že článek je nevýznamný. Z referencí se zdá tento odkaz nezávislý a netriviální, ale spíše je zdrojem pro článek o Ivetě Novotné, než pro výše jmenovaný článek. Ostatní zdroje jsou závislé, nebo triviální či odkazují na stránky s nabídkou služby občanům, což na wikipedii není žádoucí. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 6. 12. 2018, 14:08 (CET)
Dobrý den, chápu a děkuji za upřesnění informací. Zkusili jsme ještě doplnit další zdroje – především z České televize, kde se o nás hodně mluvilo. Uvidíme tedy, jestli to pomůže. Každopádně moc děkuji za Vaši pomoc. Přeji hezký den. --Iveta Novotná 00 (diskuse) 7. 12. 2018, 12:09 (CET)

Copyvio šablona[editovat zdroj]

Ahoj, ad [4], šablona copyvio má nahradit vložený text, který porušuje autorská práva. K vysvětlení více viz dokumentace šablony. Díky, --Martin Urbanec (diskuse) 15. 12. 2018, 11:40 (CET)

@Martin Urbanec: Ahoj Martine, odkaz na problematickou revizi nevidím, protože byla smazána (skryta), ale domnívám se, že se jedná o článek Těžba vápence v Česku. To, že se text nahrazuje šablonou copyvio samozřejmně vím. Článků porušující autorská práva jsem šablonou copyvio označil již velmi mnoho a text vždy odstraňuji, ale tady jsem patrně zapomněl... nevím, je to moje chyba. Samozřejmě to nebyl úmysl ani neznalost, omlouvám se. Měj se fajn --Romanzazvorka (diskuse) 15. 12. 2018, 15:40 (CET)