Seznam vedlejších postav seriálu Simpsonovi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam vedlejších postav seriálu Simpsonovi.

Abigail „Abbie“ Winstonová[editovat | editovat zdroj]

Abigail „Abbie“ Winstonová je nevlastní sestra Homera Simpsona, která bydlí v Anglii s její matkou Edwinou. Její otec je Abe Simpson. Abbie je výsledkem románku jejích rodičů během 2. světové války. Znovu se setkali až v současnosti na letišti v Londýně, kdy celá rodina Simpsonů odjížděla zpět domů. Když Abe zjistil pravdu, tak utekl. Homer poté Abbie řekl: „Slečno, vy jste krásná. Vedle vás Tootsie vypadá jako chlap.„ Odpověděla mu: „Vy jste taky fešák.“

Alcatraz[editovat | editovat zdroj]

Alcatraz je rapper který se objevil v epizodě Rošťácký rap a na konci pronesl jedno z největších seriálových mouder: „V životě jsou chvíle, kdy pravda není černá ani bílá ale světle šedá, vole, a když je stezka spravedlnosti zahalená mlhou nejistoty, zbejvá jen jedno řešení, PAŘBA!!!!

Artie Ziff[editovat | editovat zdroj]

Artie Ziff se poprvé objevil jako Margin přítel se „všetečnýma ručkama“ ve vzpomínkové epizodě Takoví jsme byli. Vrátil se v pozdější epizodě, kde je představen jako sebestředný a domýšlivý softwarový miliardář. Nabídne Simpsonovým milion dolarů za víkend se svou dětskou láskou, Marge. V originále ho dabuje Jon Lovitz, s výjimkou epizody Nastrčená osoba, kde jej namluvil Dan Castellaneta.

Artie se vrací v epizodě Hádej, kdo přijde na večeři, kde potom, co dá Homerovi svou krachující firmu, je Homer zatčen, protože je pokládán za skutečného majitele firmy. Později se Ziff objevuje, když hasí cigarety ostatním vězňům rozprašovačem. Marge řekla dětem, aby řekly Arttiemu sbohem, jako by už nikdy neměli vidět Ziffa naživu. Je snob a zjevně věří, že je to důvod, proč není populární (když Marge řekla jestli ví, proč ho všichni nesnáší, řekl: „nadutost?“). Ziffova postava je založena na muži jménem Mark Eisenberg, který chodil na střední školu s Davidem Silvermanem.

Bernice Dlahová[editovat | editovat zdroj]

Bernice Dlahová je manželka doktora Julia Dlahy. Má s ním 3 děti. V originále jí hlas propůjčila Tress MacNeille. Je afroameričanka, má černé vlasy a skoro neustále nosí fialové šaty. Poprvé se objevila v epizodě Spasitel trapitel. V seriálu skoro nemluví. Je alkoholička.

Clancy Bouvier[editovat | editovat zdroj]

Clancy Bouvier vyrůstal v chudé rodině, dokud nepoznal Jacquline Bouvierovou. Prožil s ní asi 56 let a měli spolu tři děti: Patty (* 1956), Selma (* 1956) a Marge (* 1968).

Dame Underdunk[editovat | editovat zdroj]

Dame Underdunk je matka Leváka Boba. Poprvé se objevila v epizodě Pohřeb nepřítele. Spolu s jejím manželem Dr. Robertem Terwilligerem mají ještě jednoho syna – Cecila. Jejich vnuk se jmenuje Gino. Její snacha je Francesca.

Daphne Burnsová[editovat | editovat zdroj]

Daphne Burnsová je matkou springfieldského milionáře pana Burnse, se kterým nevychází dobře. Vyskytuje se v epizodě Homer ve službě. Je jí 122 let a má již omezené schopnosti, podle Smitherse umí jen vytočit telefonní číslo a ječet. Měla aféru s americkým prezidentem Williamem Howardem Taftem, za což ji pan Burns nesnáší.

Dewey Largo[editovat | editovat zdroj]

Dewey Largo je učitel hudby Springfieldské základní škole. V originále ho namluvil Harry Shearer. Poprvé se objevil v epizodě Vánoce u Simpsonových. V epizodě Vočko v jednom ohni vyjde najevo, že je gay. V seriálu se objevuje jen vzácně. Jeho příjmení Largo je italským slovem v hudbě, znamenající velmi pomalé tempo. V epizodě Čí je vlastně Homer? zjišťuje, že byl kdysi přijat na Juilliard School, což je hudební škola. On ale nedostal dopis s tímto oznámením, protože pošťák zmrznul na hoře Mt. Springfield. Místo toho skončil jako učitel hudby na základní škole. Má šedé vlasy. Nosí neustále šedý svetr a růžového motýlka. Lze ho vidět v úvodní seriálové sekvenci, kde učí ve sboru.

Dolph Starbeam[editovat | editovat zdroj]

Dolph Starbeam (celým jménem Dolphin Starbeam) tvoří spolu s Kearneym a Jimbem trojici springfieldských školních tyranů. Dolph nosí tmavé oblečení a hnědé vlasy sčesané do patky. Je žid. Mluví několika jazyky: španělsky, německy, arabsky, korejsky, latinsky, starou angličtinou, klingonštinou a esperantem.[1]

Declan Desmond[editovat | editovat zdroj]

Declan Desmond je britský dokumentarista. V epizodě Vyrůstáme ve Springfieldu (13. epizoda 18. série) natáčel stejnojmenný dokument o životě místních obyvatel. Začal když byli ve 3. třídě a poté se každých 8 let vracel. V originále ho namluvil Eric Idle a v češtině Tomáš Borůvka. Poprvé se objevil v epizodě Vraťte mi hvězdnou oblohu. Pak se objevil ještě v epizodě Komiksák a chlapeček.

Drederick Tatum[editovat | editovat zdroj]

Drederick Tatum poprvé vystoupil v epizodě Zuřící býk Homer. Drederick Tatum je afroamerického původu a profesionální springfieldský boxer v kategorii těžká váha. Pyšní se především svým titulem mistra světa v těžké vaze a zlatou sochou ve Springfieldu. I přes jeho slávu se mu nepodařilo uniknout trestu za zločin, který spáchal. Drederick kdysi shodil svou matku ze schodů a za tento zločin byl poslán do vězení, kde se ho ale ostatní trestanci obávali. Když splatil svůj trest státu, byl propuštěn. A hned vzápětí byl postaven proti novému soupeři – Homeru Simpsonovi – v zápase s názvem Tatum vs. Simpson: Odplata, který měl rozhodnout o tom, kdo bude novým mistrem světa v těžké váze. Tatum Simpsona porazil a svůj titul tak obhájil.

Eddie a Lou[editovat | editovat zdroj]

Eddie a Lou jsou policisté, jejich nadřízený je vrchní strážník Clancy Wiggum. Slouží na policejní stanici ve Springfieldu. Poprvé se v Simpsonových objevili v epizodě „Taková nenormální rodinka“. Jejich příjmení nikdo nikdy neřekl. Eddie má žlutou barvu pleti, Lou černou. V seriálu se častěji objevuje Lou než Eddie.

Lou ze začátku neměl rád svého šéfa a plnil jeho rozkazy s odporem. I když je podřízeným šerifa Wigguma, je schopnější policista než šerif. Má rád zbraně a dobře se v nich vyzná. Původně byl představen jako člověk s žlutou pletí, ale pak ji změnil na barvu Afrického Američana. V originále ho mluví Hank Azaria. Eddie je v originále namluven Harrym Shearerem.

Eddie Eddie je přihlouplý policista, který pracuje pod šerifem Clancym Wiggumem. Občas se s Louem přou, kdo z nich je u šéfa oblíbenější, ale i přesto jsou to ti nejlepší přátelé. V pracovní době si chodí kupovat koblihy a pivo, a nebo jíst hamburgery do Krusty Burgeru. Se šéfem hrají přiblblé hry, tzn. třeba střílení se zavázanýma očima. Jo, a občas taky se šerifem řeší nějaký ten případ, ale většinou ne moc úspěšně.

Francesca Terwilliger[editovat | editovat zdroj]

Francesca je manželka Leváka Boba a matka Gina. Poznali se v Itálii. Poprvé se v seriálu objevila v díle Taliján Bob. Pak se objevila v epizodě Pohřeb nepřítele. Její tchán je Dr. Robertem Terwilligerem a její tchyně je Dame Underdunk. Její švagr se jmenuje Cecil.

Frank[editovat | editovat zdroj]

Frank je Homerův bratranec, o kterém se jen mluví v epizodě Lízino první slovo. V roce 1970 se z něj stala Františka a pak se dal k sektě a nyní mu prý říkají Matka Shabubu.

Frank Grimes mladší[editovat | editovat zdroj]

Frank Grimes mladší je syn Franka Grimese, který se poprvé objevil v epizodě Homerův nepřítel. Jediné vystoupení Franka Grimese mladšího proběhlo poprvé (a zřejmě i naposled) v epizodě Kdo chce zabít Homera?. Je z nevěstince, které jeho otec vymetal, jak sám Frank Jr. řekl.

Frank Grimes starší[editovat | editovat zdroj]

Frank Grimes starší je Homerův kolega z práce, který doplatil na Homerovu „pracovní“ morálku. Protože chtěl ukázat jaký je Homer pomatenec, úplně zcvoknul a zemřel při předvádění Homerových kousků – sáhl na elektrické vedení.

Gerald[editovat | editovat zdroj]

Gerald je zlé malé mimino. Má velké srostlé obočí černé barvy. Je to nepřítel Maggie Simpsonové. Poprvé se objevil v epizodě Skinner – sladký nepřítel. V této epizodě upozorní Líza na nepřátelství Geralda a Maggie. Vidět ho také můžete v úvodní seriálové sekvenci.

Gil Gunderson[editovat | editovat zdroj]

Gil Gunderson se vyskytuje v několika dílech. Je ztělesněním ztroskotance a člověka, kterému se nic nedaří. V epizodě Kill Gil – první a druhý díl je jednou z hlavních postav.

Hank Scorpio[editovat | editovat zdroj]

Hank Scorpio vystupuje v epizodě Dvojí stěhování (2. epizoda 8. série) jako prezident společnosti Globex, sídlící v městečku Cypress Creek. V díle zaměstná Homera, aby mu pomohl zprovoznit atomový reaktor, který chce použít ke svým plánům na ovládnutí světa. Je velice přátelský a neformální. Byl to asi Homerův nejlepší zaměstnavatel.

Zajímavosti
 • V jeho společnosti Globex nenajdete žádné zdi
 • Nosí po kapsách nebalený cukr a mléko
 • Nemá rád slova jako „práce“ a „šéf“…
 • Je údajně první zámožný Američan, který začal nosit jeansy a sportovní bundu
 • Podařilo se mu ovládnout východní pobřeží USA
 • Věnoval Homerovi fotbalový tým „Denverští mustangové“

Hugo Simpson[editovat | editovat zdroj]

Hugo Simpson
Série Simpsonovi
Hlavní díl Speciální čarodějnický díl VII
Informace
Pohlaví muž
Věk 10 let
Barva vlasů blond
Bydliště Dům Simpsonových, Springfield
Dabing Anglický: Nancy Cartwrightová

Hugo Simpson je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Byl siamské dvojče Barta Simpsona. Po narození je doktor Julius Dlaha rozdělil. Hugo se objevil jen v jednom díle, ve Speciálním čarodějnickém díle VII v části Věc a já.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V této části článku byly použity texty z již smazaných verzí článku Hugo Simpson.

Charlie[editovat | editovat zdroj]

Charlie pracuje v Springfieldské jaderné elektrárně, jeho přesná práce není uvedena.

Iggy Wiggum[editovat | editovat zdroj]

Iggy Wiggum je veterán z 2. světové války, kde sloužil s Abem Simpsonem.[2] Měl ženu Marthu a syna Clancyho.

Jacqueline Bouvierová[editovat | editovat zdroj]

Jacqueine Bouvierová je 80letá matka Marge, Patty a Selmy Bouvierových. Krátce se provdala za Abrahama Simpsona, ale manželství nevydrželo. Již ve věku 22 let se provdala za Clacyho Bouviera, kterému bylo 24 let. Avšak její manžel Clancy zemřel roku 1977. Vypadá jako Marge, až na to že je o dost menší a trochu „při těle“, ale není moc obézní. Hodně kouří, proto nemluví, protože by mohla přijít o hlas. Má dokonce i vysoké vlasy jako Marge, ale trochu víc „světlé“.

Jasper Beardley[editovat | editovat zdroj]

Jasper Beardley je více než 90letý muž žijící ve springfieldském domově důchodců se svým přítelem Abem Simpsonem. V epizodě „Konec SRPŠ“ učí na Springfieldské ZŠ, byl třídním učitelem Lízy. Hlas v českém znění mu propůjčil Zdeněk Štěpán, v originále ho dabuje Harry Shearer.

Věta z jeho první hodiny: „Mluvit bez vyvolání, znamená výprask; koukat se z okna, znamená výprask; civět na mé sandály, znamená výprask; práskat práskací kuličky, oooohhhh, to si pak taky prásknu!“(možná taky chtěl říct, že to znamená výprask).

Jessica Lovejoyová[editovat | editovat zdroj]

Jessica Lovejoyová se poprvé objevila v epizodě Bartovo děvče (v originále Bart’s Girlfriend). Její otec je Tim Lovejoy a matka je Helen Lovejoyová. Její věk je přibližně 10 let. Má dlouhé černé vlasy (které podle Barta voní po kokoskách) a chodí oblečená v růžových šatech. Často také nosí ve vlasech růžovou mašli.

Na první pohled působí jako milá a dokonalá dcera reverenda, ale ve skutečnosti je velká potížistka. Nejrůznější problémy často nejen vyhledává, ale i sama způsobuje (např. krádež peněz z kostelní sbírky). Své chováni odůvodňuje tím, že chce na sebe lákat pozornost. A zejména pozornost svého otce, který se jí podle všeho málo věnuje.

V seriálu se v současnosti objevuje jen jako postava v pozadí. Je možné ji vidět například v nové úvodní znělce Simpsonových, kde je součástí sboru. Také se objevila v epizodě Dopis od Vočka, kde byla se svým otcem na výletě na ostrově lasiček.

Jimbo Jones[editovat | editovat zdroj]

Jimbo Jones (celým jménem Corky James Jones) jeden z trojice sprinfieldských chuligánů. Spolu s Kearneym a Dolphem rádi šikanují ostatní děti, někdy se k nim přidává i Nelson. Mezi jejich nejoblíbenější oběti patří Martin Prince a Milhouse Van Houten. Jeho matka se jmenuje Caroline.[1]

Vždy nosí modré kalhoty a černé tričko s lebkou. Pod jeho tmavomodrou čepicí se skrývají dlouhé hnědé vlasy.

Kearney Zzyzwicz[editovat | editovat zdroj]

Kearney Zzyzwicz tvoří na základní škole ve společnosti Jimba a Dolpha obávanou partu chuligánů. Rádi šikanují ostatní studenty či kradou zboží v místním obchodě.

Z celé trojice vypadá nejagresivněji, má urostlou postavu, vlasy má ostříhané téměř dohola. Nosí bílé otrhané tričko, krátké modré kalhoty a na každé ruce kožený náramek. V některých dílech se objevuje i se synem. Do školy chodil ještě s řidičem autobusu Ottou.

Kočičí dáma[editovat | editovat zdroj]

Eleanor Abernathyová zvaná Kočičí dáma je nejšílenější osoba ve Springfieldu, je posedlá kočkami. Po každém, koho potká, hází kočky. Někdy kočky taky pere v jezeře na valše. Od ní dostala Líza Sněhulku V. Původně měla ve škole jedničky, vystudovala medicínu na Harvardu a právo na Yale. Ve 32 letech si pořídila první kočku, zbláznila se a pořizovala si postupně další a další, až se z ní stala kočičí dáma. Má šedé vlasy a nosí růžové šaty. Je jí 40 let. Patrně trpí Diogenovým syndromem. V dílu Ha Ha Land na začátku zpívá: „Já byla vzdělanou, teď léta páchnu kočičinou, ať dělám co dělám.“ Její oranžová kočka s hnědými pruhy: „A až natáhne brka mi jí sežerem, ta babka už to za pár má.“

Kozarela[editovat | editovat zdroj]

Kozarela, dřív Dekoltela (v angličtině Boobarella) je žena s velkým poprsím vypadající jako upír. Ve svém televizním pořadu často odkazuje na své poprsí. Poprvé se objevila v epizodě Speluji, jak nejrychleji dovedu.

Ling Bouvierová[editovat | editovat zdroj]

Ling Bouvierová je adoptivní dcera Selmy Bouvierové. Adoptovala ji v epizodě Čínskej nášup a Homer kvůli tomu musel předstírat, že je její manžel. Od té doby se Ling objevuje v epizodách celkem pravidelně, většinou v náručí Selmy. Ling je původem z Číny. V originále jí svůj hlas propůjčila Nancy Cartwright.

Ling je sestřenicí Barta, Lízy a Maggie a neteří Homera, Marge a Patty.

Luann Van Houtenová[editovat | editovat zdroj]

Luann Van Houtenová je matka Milhouse a žena Kirka. V originále ji namluvila Maggie Roswell. V epizodě Rozdělený Milhouse (6. epizoda 8. série) se s Kirkem rozvede, aby se mohli znovu vzít v epizodě Sirotek Milhouse (6. epizoda 19. série). Poprvé se objevila v epizodě Homerova definice. Má modré vlasy a nosí brýle, stejně jako její manžel a syn. Její matka pochází z Itálie. Luann se narodila v Shelbyvillu.

Mezi rozvodem a svatbou s Kirkem vedla velmi promiskuitní život. Chodila často se svalnatými muži. Mimo to chodila i s Disco Stuem

Lyle Lanley[editovat | editovat zdroj]

Lyle Lanley (dabovaný Philem Hartmanem) je podvodník ze Shellbyvillu. Prodává vadné jednokolejky. Objevil se pouze v epizodě Marge versus jednokolejka a byl vidět v klipech v díle Všichni zpívají a tančí.

Luigi Risotto[editovat | editovat zdroj]

Luigi Risotto je Italoameričan, který vlastní italskou restauraci. Mluví lámanou angličtinou se silným italským přízvukem a předchází si místní mafii v čele s Tlustým Tonym.

Manjula Nahasapeemapetilonová[editovat | editovat zdroj]

Manjula Nahasapeemapetilonová je manželka Apua. Má s ním 8 dětí (osmerčata), která se narodí v epizodě Osm raubířů (7. epizoda 11. série). Než si ji Apu vzal, předstíral před svojí matkou, že je ženatý s Marge.

Marvin Monroe[editovat | editovat zdroj]

Doktor Marvin Monroe je springfieldský psycholog. Hlas mu v originále propůjčil Harry Shearer. Provozuje poradnu pro agresivní rodiny, kterou Simpsonovi navštívili v 1. sérii v epizodě Taková nenormální rodinka (v této epizodě se doktor objevil poprvé). Kvůli tomu, že na ně jeho metody nezapůsobily (dokonce ani elektrošoky), dostali odškodné, za které si koupili novou televizi (v které dnes běží titulky).

Marvin měl také svůj pořad v rádiu, byla to taková „manželská poradna po telefonu“, do které mu volaly rozhořčené manželky a on jim radil. Tento pořad si Homer občas pouští v jaderné elektrárně, tak se také dozvěděl, když do něj volala Marge.

Dále se Marvin objevuje v televizních zprávách s Kentem Brockmanem nebo v talkshow Kenta Brockmana, jako poradce ohledně psychologie (kupříkladu říkal svůj názor, když Marge protestovala proti Itchimu a Scratchymu).

Michael D'Amico[editovat | editovat zdroj]

Michael D'Amico je syn Tlustého Tonyho. Jeho matka Anna Maria zemřela přirozenou smrtí. Jeho snem bylo stát se kuchařem, ale později si to rozmyslí a vydá se ve stopách svého otce, který obchoduje s odpadem, což je zástěrka pro Tonyho nelegální činnosti jako šéfa mafie. Otráví totiž nepřátele svého otce jídlem. To také přeruší jeho přátelství s Lízou.[3] V originále mu svůj hlas propůjčila Tress MacNeille. Má hnědé vlasy a je mu asi 8 let.

Murphy Krvavá dáseň[editovat | editovat zdroj]

Murphy „Krvavá dáseň“ je „Jazzmann“ který se vyskytuje v seriálu zřídka. Jednou hraje s Lízou na mostě a podruhé umírá. Než zemřel, prozradil se Líze, že má ztraceného bratra, doktora tmavé pleti, jež se zasměje vždy v ten nejnevhodnější moment. Doktor Dlaha to zaslechl a svěřil se, že má také ztraceného bratra, jazzmana. Svou přezdívku má kvůli tomu, že v životě nebyl u zubaře. Za svého seriálového života vydal jednu desku.

Rich Texan[editovat | editovat zdroj]

Rich Texan (někdy nazýván jako Texaský zbohatlík) je ztělesním bohatého člověka. Je členem Springfieldské Republikánské strany a mluví s texaským přízvukem. Zpravidla na sobě má bílý kovbojský klobouk. Jeho chování se liší v každé epizodě. Jednou je sobecký a sadistický a jindy zdvořilý a přátelský. Je také obsesivně-kompulzivní, jak se ukázalo v epizodě Zdánlivě nekonečný příběh. Je známý tím, že střílí do vzduchu ze svých dvou pistolí a křičí při tom „Yee Haw!“, pokud je šťastný nebo ho něco potěšilo. V epizodě Pomsta bývá nejsladší natřikrát, se ukázalo, že Rich Texan je původem z Connecticutu, i přes jeho stereotyp jižana. To je odkaz ke kořenům George W. Bushe v Connecticutu. Jeho dcera se jmenuje Paris Texasanová. Vyskytuje se v epizodě Homerazzi, kde je parodií na Paris Hilton.

Robert Terwilliger[editovat | editovat zdroj]

Dr. Robert Terwilliger je otec Leváka Boba. Poprvé se objevil v epizodě Pohřeb nepřítele. Spolu s jeho ženou Dame Underdunk mají ještě jednoho syna – Cecila. Jejich vnuk se jmenuje Gino. Jeho snacha je Francesca.

Sanjay Nahasapeemapetilon[editovat | editovat zdroj]

Sanjay Nahasapeemapetilon je bratr Apua, jemuž občas vypomáhá s vedením springfieldské pobočky Kwik-E-Martu.

Sarah Wiggumová[editovat | editovat zdroj]

Sarah Wiggumová (za svobodna Sarah Kanickee) je manželka vrchního strážníka Clancyho Wigguma a matka Ralpha Wigguma. Má fialové vlasy a asi 40 let. Spekuluje se, že ve skutečnosti jde o sestru jejího manžela Clancyho. V angličtině ji dabuje Pamela Hayden.

Sherri a Terri[editovat | editovat zdroj]

Sherri a Terri
Série Simpsonovi
První výskyt Vánoce u Simpsonových
Informace
Pohlaví ženy
Věk 10 let
Barva vlasů fialová
Povolání studentky
Příbuzní Sestry (dvojčata)
Dabing Anglický dabing: Russi Taylor

Sherri a Terri jsou sestry, identická dvojčata. Obě chodí na Springfieldskou základní školu do stejné třídy jako Bart. Mají dlouhé fialové vlasy. Je jim 10 let. Jejich otec byl ředitelem Homera ve Springfieldské jaderné elektrárně, jak je vidět v epizodě Homerova odysea, kdy je Bartova třída na exkurzi v elektrárně. Pak byl ale Homer povýšen nad jejich otce v epizodě Homer šéfem odborů. V originále je namluvila Russi Taylor. Jsou snobské a nikdy si neodpustí možnost rýpnout si do Barta nebo i Lízy. Často je i pomlouvají. V epizodě Futu-drama, kdy profesor Frink ukazuje Bartovi a Líze jejich budoucnost, se objeví Sherri a Terri. Obě chodí s Nelsonem a obě jsou s ním těhotné. Obě porodí dvě dvojčata. Nelson od nich poté uteče a použije stejnou výmluvu jako jeho otec. V dílu Speciální čarodějnický díl XXVII měla Sherri rande na moři s Bartem Simpsonem. V dalším díle Bartovo chlapectví se líbá s Sherri. Ta mu říká, že líbá přesně jako Terii.

Trenér Lugash[editovat | editovat zdroj]

Lugash
Série Simpsonovi
První výskyt Malá vysokoškolačka
Informace
Pohlaví muž
Barva vlasů hnědá
Povolání Trenér gymnastiky
Dabing Anglický dabing: Dan Castellaneta

Trenér Lugash (v originále dabován Danem Castellanetou) se objevil prozatím pouze ve dvou epizodách – „Homerem zapomenuté děti“ a „Malá vysokoškolačka“. Má silný románský přízvuk a velký natočený hnědý knír. Jeho původ je poněkud tajemný, on sám prohlašuje, že přišel do Spojených států v roce 1983 poté, co přemetem překonal Berlínskou zeď. Jiná postava o něm však v pozdější epizodě tvrdí, že zběhl do Východního Německa. V epizodě Malá vysokoškolačka učil Lízu gymnastiku, aby nepropadla z tělocviku. Jeho drsné, ale efektivní tréninkové techniky nakonec pomohly Líze dosáhnout výborných gymnastických schopností.

Má rovněž ve zvyku zabavovat studentům psy a kočky a vracet je pouze pokud daný student úspěšně provede tělocvičný prvek. Ačkoliv jednou odmítl vrátit dívce psa, místo kterého ji předal cizí kočku se slovy: „Teď máš kočku!“. Pravidelně navštěvuje kurzy zvládání vzteku. „Bravo! To bylo úžasné! Ty moje malá princezničko, ještě se rozeběhni, přeskoč kozu, udělej přemet, proskoč oknem a utíkej říct rodičům, že seš nemotorné motovidlo bez špetky talentu a píle!“

Tlusťoch v klobouku[editovat | editovat zdroj]

Tlusťoch v klobouku
Série Simpsonovi
První výskyt Speciální čarodějnický díl XXIV
Hlavní díl Speciální čarodějnický díl XXIV
Informace
Pohlaví muž
Dabing Homerův hlas

Tlusťoch v klobouku se objevil v jednom díle Speciální čarodějnický díl XXIV, kde v části Ou, pojď se mnou a říkej D'oh! představoval hlavní roli.

Tyčka a Kulička[editovat | editovat zdroj]

Tyčka a Kulička jsou jazzmani. Vystupují v epizodě O jazzu a jiné zvířeně. Tyčka je běloch a jmenuje se Difonso Palmer. Hraje na trubku. Kulička je černoch a jmenuje se Markus Le Marquez. Hraje na kontrabas. Oba mají tmavé vlasy a skoro neustále nosí sluneční brýle. Tyčka byl kdysi ženatý s Kuličkovou sestrou. Nyní je vdovec.

Üter[editovat | editovat zdroj]

Üter Zörker
Série Simpsonovi
První výskyt Speciální čarodějnický díl IV
Informace
Pohlaví muž
Věk 8
Barva vlasů blonďatá
Povolání student
Dabing Anglický dabing: Russi Taylor

ÜterFricekZörker je obézní student na výměnu z Bavorska. Poprvé se objevil ve Speciálním čarodějnickém díle IV, kde si sedl vedle Barta a zeptal se ho: „Ty nechtěla ochutnala líznout z mýho sugršpalek?“ V epizodě Lízina rivalka postaví diorama Karlík a továrna na čokoládu, ale protože nepřišel na řadu jako první, už ho má snědené. Ve Speciálním čarodějnickém díle V byl Fricek sněden. V epizodě Konec SRPŠ zůstal na exkurzi, když třída utíkala před rozzuřeným davem vojáků. V díle Hádejte, kdo kritizuje se jeho rodiče ptají Skinnera, kde Üter je. V epizodě 24 minut byl ve ventilační šachtě školy.

V originále ho dabuje Russi Taylor.

Zajímavosti
 • Hraje v hokejovém týmu Kwik-E-Mart Gougers.
 • Hraje na trubku v jazzovém kvintetu.
 • Jako předloha posloužil pravděpodobně August Gdoule (Augustus Gloop), nenasytný německý chlapec z knihy Karlík a továrna na čokoládu (Roald Dahl) a jejích dvou filmových adaptací.
 • Jméno Üter je švýcarské, asi si ho tvůrci spletli s německým Günther.
 • Jeho strýc vlastní továrnu na žvýkačky v Düsseldorfu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Agnes Skinner na anglické Wikipedii, List of recurring characters in The Simpsons na anglické Wikipedii, Coach Lugash na anglické Wikipedii a Rich Texan na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]