Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Články k recenzi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
 • WP:R

K nejvýznamnějším úkolům WPK patří recenze článků. Ty jsou vypracovávány na základě žádostí wikipedistů. Žadatel by měl být ochoten věnovat se jednotlivým připomínkám recenzentů, které se píší na diskusní stránky příslušných článků. Pokud o takovou recenzi stojíte, neváhejte ji připsat na konec následujícího seznamu, případně si vyberte recenzenta podle oboru a požádejte jej na jeho diskusní stránce o recenzi. Pokud možno připište, co by mělo být cílem recenze – např. dostat článek mezi Dobré články apod. Vyhodnocení článků prošlých recenzemi je k dispozici zde.

Pokud článek recenzovali alespoň dva wikipedisté, žádost by měla být odstraněna. Jako podklad recenzí lze použít navrhovaná kritéria kvality. Recenzní náměty doporučujeme formulovat co nejkonkrétněji, aby navrhovatel byl schopen článek podle recenze snadno vylepšit.

 • Migréna (diskuse) – chtěl bych požádat o zrecenzování tohoto článku, na který jsem nedávno narazil a zjistil jsem, že vzniknul jako součást projektu Lékařské překlady (Kategorie:Wikipedie:Články přeložené WikiProjektem Lékařské překlady) přeložením z angličtiny (přičemž původní anglický článek má stříbrnou hvězdu – Good Article). Myslím si, že by tento článek zasloužil být zařazen mezi Dobré články. Původně jsem jej nominoval rovnou mezi nejlepší články – Wikipedie:Nominace nejlepších článků/Migréna – ale po kratší diskusi se dospělo k závěru, že bude lepší, když článek nejprve projde klasickým recenzním řízením. Přestože nejsem lékař ani odborník na migrény, jsem ochoten se článku na základě připomínek ostatních do jisté míry věnovat a pokusit se ho případně dostat až mezi Dobré články. Děkuji, --Mimars (diskuse) 22. 12. 2018, 18:16 (CET)
 • Globální oteplování (diskuse) - dovoluji si sem znovu vnutit článek Globální oteplování - článek jsem během vánočních svátků výrazně předělal a doufám i zpřehlednil. Ještě na něm budu pracovat - ale já osobně si už v tomto momentě moc nevím, jakým směrem pokračovat. Na hodně světových wiki je tento článek jako FA, na naší stále nic. Přitom, když jsem pracoval na článku, zjistil jsem, že na enwiki je to článek FA a Top Priority, sledovaný v několika projektech, přitom je v něm plno blbostí.Jirka Dl (diskuse) 29. 12. 2018, 10:41 (CET)
 • Planeta opic (franšíza) (diskuse) – po využití anglického překladu jsem překopal stránku a na radu kolegy tím pádem zkusil i tuto recenzi. Nejsem žádným odborníkem na psaní / překládání dlouhých článků, takže budu rád za jakékoliv připomínky, cílem je DČ. Děkuji. RiniX (diskuse) 3. 1. 2019, 21:26 (CET)
 • Přirozené plánování rodičovství (diskuse) - Článek je dobře ozdrojovaný, delší dobu bez změn. Cílem je DČ. --Ferenc (diskuse) 6. 2. 2019, 15:15 (CET)
 • Aloe pravá (diskuse) - článek, na němž již byla odvedena slušná porce práce v rámci recenzí na DČ. Cílem je NČ. Děkuji. Vojtěch Zavadil (diskuse) 8. 2. 2019, 07:13 (CET)
 • Slivoň (diskuse) - s blížícím se jarem zas jedna krásná a významem naprosto nepostradatelná dřevinaː-) Cílem je DČ. Děkuji, --Borzywoy (diskuse) 8. 2. 2019, 15:35 (CET)
 • Jiří Gans (diskuse) − prosím o recenzi článku, kterých bych rád dostal mezi DČ. --Nadkachna (diskuse) 9. 2. 2019, 16:30 (CET)
 • Seznam dílů seriálu Simpsonovi (diskuse) − myslím, že seznam by měl možnost dostat se do DČ, později třeba do NČ. --Patriccck 14. 2. 2019, 15:56 (CET)
 • Hvězdokupa Jesličky (diskuse) − článek o této pouhým okem viditelné jasné hvězdokupě jsem rozšířil překladem z italské Wikipedie, kde je nejlepším článkem. Bylo by prima dostat ji aspoň na DČ. --Pepe357 (diskuse) 15. 2. 2019, 08:39 (CET)
 • Vlk africký (diskuse) - článek o „novém“ vlkovi, jenž dříve býval šakalem a v budoucnu by z něj mohl být DČ. Whitesachem (diskuse) 16. 2. 2019, 22:37 (CET)