Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Články k recenzi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zkratka:
 • WP:R

K nejvýznamnějším úkolům WPK patří recenze článků. Ty jsou vypracovávány na základě žádostí wikipedistů. Žadatel by měl být ochoten věnovat se jednotlivým připomínkám recenzentů, které se píší na diskusní stránky příslušných článků. Pokud o takovou recenzi stojíte, neváhejte ji připsat na konec následujícího seznamu, případně si vyberte recenzenta podle oboru a požádejte jej na jeho diskusní stránce o recenzi. Pokud možno připište, co by mělo být cílem recenze – např. dostat článek mezi Dobré články apod. Vyhodnocení článků prošlých recenzemi je k dispozici zde.

Pokud článek recenzovali alespoň dva wikipedisté, žádost by měla být odstraněna. Jako podklad recenzí lze použít navrhovaná kritéria kvality. Recenzní náměty doporučujeme formulovat co nejkonkrétněji, aby navrhovatel byl schopen článek podle recenze snadno vylepšit.

 • Zdeněk Thoma (diskuse) - článek již má slušný rozsah, bylo by škoda to nedotáhnout k aspoň k DČ. --Limojoe (diskuse) 17. 6. 2017, 16:54 (CEST)
 • Lanex (diskuse) – myslím si, že článek by mohl být DČ, proto žádám o recenzi.--Juandev (diskuse) 19. 8. 2017, 12:22 (CEST)
 • Saegusova–Itoova oxidace (diskuse) - článek, který jsem přeložil z enwiki, kde je hodnocen jako dobrý; snažil jsem se o co nejlepší překlad, aby i tady k dobrému článku chybělo co možná nejméně.
 • Mesiáš (Händel) (diskuze) - překlad nejlepšího článku z anglické Wiki na anglicko-německé hudební téma, jeden z celosvětově nejhranějších koncertních kusů. Cílem je DČ a snad i NČ. Kolega Zbrnajsem již udělal nějaká částečná vylepšení překladu, i tak velmi ocením další vylepšení v tomto směru. --Pavouk (diskuse) 24. 1. 2018, 23:47 (CET)
 • William Shakespeare (diskuze) Zdravím, článek už tu jednou delší dobu byl, před rokem o něm utichla diskuze. Článek má jednu podrobnou recenzi a od dvou kolegů(yň) pár připomínek. Až na jednu drobnost je snad vše řádně vypořádáno. Ač jde o překlad, tak je i přidán český rozměr (překlady do češtiny). Článek by mohl být dobrým a snad i NČ.--Pavouk (diskuse) 30. 1. 2018, 15:35 (CET)
 • Carmen (diskuze) – článek o opeře, překlad nej článku z anglické Wiki, mírně přidán český kontext. Kolega Zbrnajsem již provedl částečná vylepšení překladu, i tak velmi ocením další vylepšení v tomto směru. Cílem je DČ a i NČ. --Pavouk (diskuse) 27. 2. 2018, 22:06 (CET)
 • Ötzi (diskuze) již trochu starší, překladový článek o osobě z "dávných věků", uvítám jazykové úpravy a další připomínky. Cílem je tentokrát DČ. --Pavouk (diskuse) 27. 2. 2018, 23:56 (CET)
 • Jozef Tiso (diskuse) − Nijak jsem se na něm nepodílel, ale přijde mi rozsáhlý a vydatně zdrojovaný, možná by DČ zasloužil. --Bazi (diskuse) 16. 3. 2018, 23:13 (CET)
 • Žralok bílý (diskuse) - Velmi slušný článek myslím, že by mohl dosáhnout i na NČ Adámoz (diskuse) 5. 4. 2018, 20:46 (CEST)
 • Buněčné jádro (diskuse) − Kvalitní článek, myslím že bude mít i na NČ. -- Adámoz (diskuse) 17. 4. 2018, 20:07 (CEST)
 • Ediakarská fauna (diskuse) - tenhle článek si vyžádal na napsání @Horst:. Ač se o geologii nezajímám, tak jsem přeložil tamní nejlepší článek z anglické Wiki a s nějakými geologickými problémy pomohl @Chmee2:. Článek už rychle viděl @Petr Karel: a já myslím, že bychom ho mohli zkusit někam posunout. Byl bych rád za recenzi v odborném slova smyslu, neboť se jedná o odborné téma, které by se mělo řádně prokontrolovat. Cílem asi DČ, no, uvidíme potom. :) OJJ, Diskuse 20. 5. 2018, 08:20 (CEST)
 • Chřástal laysanský (diskuse) - smutný osud jednoho ptáka. Z mála bylo vytěženo maximum, teď je cílem DČ. Zdroje mohu poskytnout pro kontrolu. OJJ, Diskuse 31. 5. 2018, 09:08 (CEST)
 • Kostel svatého Jakuba Staršího (Brno) (diskuse) - Prosím někoho znalého o zrecenzování článku, jestli by se nedal skromně zařadit mezi Dobré články, děkuji. Ondraness (diskuse) 31. 5. 2018, 20:08 (CEST)