Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Články k recenzi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
 • WP:R

K nejvýznamnějším úkolům WPK patří recenze článků. Ty jsou vypracovávány na základě žádostí wikipedistů. Žadatel by měl být ochoten věnovat se jednotlivým připomínkám recenzentů, které se píší na diskusní stránky příslušných článků. Pokud o takovou recenzi stojíte, neváhejte ji připsat na konec následujícího seznamu, případně si vyberte recenzenta podle oboru a požádejte jej na jeho diskusní stránce o recenzi. Pokud možno připište, co by mělo být cílem recenze – např. dostat článek mezi Dobré články apod. Vyhodnocení článků prošlých recenzemi je k dispozici zde.

Pokud článek recenzovali alespoň dva wikipedisté, žádost by měla být odstraněna. Jako podklad recenzí lze použít navrhovaná kritéria kvality. Recenzní náměty doporučujeme formulovat co nejkonkrétněji, aby navrhovatel byl schopen článek podle recenze snadno vylepšit.

 • Zdeněk Thoma (diskuse) - článek již má slušný rozsah, bylo by škoda to nedotáhnout k aspoň k DČ. --Limojoe (diskuse) 17. 6. 2017, 16:54 (CEST)
 • Lanex (diskuse) – myslím si, že článek by mohl být DČ, proto žádám o recenzi.--Juandev (diskuse) 19. 8. 2017, 12:22 (CEST)
 • Jonathan Richman (diskuse) – pro změnu článek o hudebníkovi … souvisejícím s Johnem Calem. Cílem je DČ. --Marek Koudelka (diskuse) 1. 1. 2018, 01:32 (CET)
 • Avantasia (diskuse) – po Edguy další „sammetovina“, tentokrát nikoliv kapela, nýbrž metalová opera. Cílem jest DČ, na zamodření se postupně pracuje. --Michal Lenc (diskuse) 4. 1. 2018, 21:00 (CET)
 • Saegusova–Itoova oxidace (diskuse) - článek, který jsem přeložil z enwiki, kde je hodnocen jako dobrý; snažil jsem se o co nejlepší překlad, aby i tady k dobrému článku chybělo co možná nejméně.
 • Sacharóza (diskuse) - Článek, kterému podle mě k dobrému článku nechybí mnoho (hlavně zdroje k některým důležitým informacím).--M97uzivatel (diskuse) 15. 1. 2018, 16:34 (CET)
 • Mesiáš (Händel) (diskuze) - překlad nejlepšího článku z anglické Wiki na anglicko-německé hudební téma, jeden z celosvětově nejhranějších koncertních kusů. Cílem je DČ a snad i NČ. Kolega Zbrnajsem již udělal nějaká částečná vylepšení překladu, i tak velmi ocením další vylepšení v tomto směru. --Pavouk (diskuse) 24. 1. 2018, 23:47 (CET)
 • Chris Spedding (diskuse) – tře a poslední článek o (nejen) spolupracovníkovi Johna Calea. I v tomto případě je cílem DČ. --Marek Koudelka (diskuse) 27. 1. 2018, 14:28 (CET)
 • Létavkovití (diskuse) − čeleď žab, co má myslím na DČ. Prosím o recenze týkající se faktické stránky hesla. --OJJ, Diskuse 30. 1. 2018, 12:30 (CET)
 • William Shakespeare (diskuze) Zdravím, článek už tu jednou delší dobu byl, před rokem o něm utichla diskuze. Článek má jednu podrobnou recenzi a od dvou kolegů(yň) pár připomínek. Až na jednu drobnost je snad vše řádně vypořádáno. Ač jde o překlad, tak je i přidán český rozměr (překlady do češtiny). Článek by mohl být dobrým a snad i NČ.--Pavouk (diskuse) 30. 1. 2018, 15:35 (CET)
 • Alexandr modrý (diskuze) – z enw FA, cílem DČ. Na NČ podle mě nemá, ale rád se nechám poučit ?). --OJJ, Diskuse 4. 2. 2018, 16:38 (CET)
 • Un été brûlant (diskuse) – článek o filmu, ke kterému složil hudbu John Cale. Nejsem si zcela jistý, jaké informace by kvalitní článek o filmu měl obsahovat. Vzhledem k tomu, že nejde o vysokorozpočtový snímek a nebyla mu věnována příliš velká pozornost médií, nebude možné doplnit podrobnější informace například o jeho natáčení, respektive ničem, co předcházelo jeho vydání. Uvítám přímé jazykové úpravy (to se bude týkat hlavně děje) a jakékoliv připomínky v diskusi. Pokud je to možné, rád bych článek nakonec viděl mezi Dobrými. --Marek Koudelka (diskuse) 11. 2. 2018, 11:35 (CET)