Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Články k recenzi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
 • WP:R

K nejvýznamnějším úkolům WPK patří recenze článků. Ty jsou vypracovávány na základě žádostí wikipedistů. Žadatel by měl být ochoten věnovat se jednotlivým připomínkám recenzentů, které se píší na diskusní stránky příslušných článků. Pokud o takovou recenzi stojíte, neváhejte ji připsat na konec následujícího seznamu, případně si vyberte recenzenta podle oboru a požádejte jej na jeho diskusní stránce o recenzi. Pokud možno připište, co by mělo být cílem recenze – např. dostat článek mezi Dobré články apod. Vyhodnocení článků prošlých recenzemi je k dispozici zde.

Pokud článek recenzovali alespoň dva wikipedisté, žádost by měla být odstraněna. Jako podklad recenzí lze použít navrhovaná kritéria kvality. Recenzní náměty doporučujeme formulovat co nejkonkrétněji, aby navrhovatel byl schopen článek podle recenze snadno vylepšit.

 • Saegusova–Itoova oxidace (diskuse) - článek, který jsem přeložil z enwiki, kde je hodnocen jako dobrý; snažil jsem se o co nejlepší překlad, aby i tady k dobrému článku chybělo co možná nejméně.
 • Mesiáš (Händel) (diskuze) - překlad nejlepšího článku z anglické Wiki na anglicko-německé hudební téma, jeden z celosvětově nejhranějších koncertních kusů. Cílem je DČ a snad i NČ. Kolega Zbrnajsem již udělal nějaká částečná vylepšení překladu, i tak velmi ocením další vylepšení v tomto směru. --Pavouk (diskuse) 24. 1. 2018, 23:47 (CET)
 • Jozef Tiso (diskuse) − Nijak jsem se na něm nepodílel, ale přijde mi rozsáhlý a vydatně zdrojovaný, možná by DČ zasloužil. --Bazi (diskuse) 16. 3. 2018, 23:13 (CET)
 • Žralok bílý (diskuse) - Velmi slušný článek myslím, že by mohl dosáhnout i na NČ Adámoz (diskuse) 5. 4. 2018, 20:46 (CEST)
 • Stephen Glass (diskuse) – prosím o recenzi článku, který vznikl jako takové mé rozloučení s Fakultou sociálních věd. Ideálním cílem je DČ, i když je mi jasné, že velkou slabinou jsou obrázky. Hlavně bych byl ale rád, kdyby se na něj někdo další podíval z hlediska WP:ČŽL, když už to celé pojednává o etice. Předem díky! --Michal Bělka (diskuse) 14. 7. 2018, 23:07 (CEST)
 • Havlíčkovy sady (diskuse) – článek rozšířily děti v rámci Wikicampu a poté jsem ho ještě dotáhnul s využitím dalších zdrojů. Rád bych ho dotáhnul minimálně na DČ. Některé nedokonalosti jsou ještě v diskusi.Jirka Dl (diskuse) 22. 7. 2018, 07:01 (CEST)
 • More Cowbell (diskuse) – sice se to tu dost hromadí, ale i já žádám o recenzi článku o známé scénce ze SNL. Cílem je DČ. --Marek Koudelka (diskuse) 9. 9. 2018, 17:21 (CEST)
 • Šakal obecný (diskuse) – I já se přidávám se svým článkem, na kterém pracuji už delší dobu. Cílem je prozatím DČ. --Leome 323 ♥ (diskuse) 24. 9. 2018, 22:35 (CEST)
 • Words for the Dying (diskuse) – další z alb Johna Calea, cílem je DČ. --Marek Koudelka (diskuse) 2. 10. 2018, 08:56 (CEST)
 • Budyšín (diskuse) – Prosím o recenzi článku, který je doplněným a přepracovaným překladem. Cílem je DČ.--Eleiodromos (diskuse) 9. 10. 2018, 20:31 (CEST)