Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Články k recenzi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:R

K nejvýznamnějším úkolům WPK patří recenze článků. Ty jsou vypracovávány na základě žádostí wikipedistů. Žadatel by měl být ochoten věnovat se jednotlivým připomínkám recenzentů, které se píší na diskusní stránky příslušných článků. Pokud o takovou recenzi stojíte, neváhejte ji připsat na konec následujícího seznamu, případně si vyberte recenzenta podle oboru a požádejte jej na jeho diskusní stránce o recenzi. Pokud možno připište, co by mělo být cílem recenze – např. dostat článek mezi Dobré, článek týdne apod. Vyhodnocení článků prošlých recenzemi je k dispozici zde.

Pokud článek recenzovali alespoň dva wikipedisté, žádost by měla být odstraněna. Jako podklad recenzí lze použít navrhovaná kritéria kvality. Recenzní náměty doporučujeme formulovat co nejkonkrétněji, aby navrhovatel byl schopen článek podle recenze snadno vylepšit.

  • Motorový vůz M 290.0 (diskuse) – Prosím o recenze, cílem je prozatím DČ. Předem děkuji. Článek by teď měl být nejpřesnějším a nejpodrobnějším veřejně dostupným zdrojem informací o tomto tématu. Současný text už neplánuju rozšiřovat, spíš jen upřesňovat, ale výhledově bych rád ještě přidal kapitolu o současné rekonstrukci a kapitolu porovnávající Strelu s vozy okolních Evropských zemí, aby si čtenář mohl zasadit význam vozu do širšího kontextu. Obrázků je prozatím málo, ale pokud vše vyjde, časem snad přibudou i oficiální fotografie výroby vozu. Ne všechny zdroje jsou úplně OK, relevantní literatura vyjde až po dokončení rekonstrukce – až se to stane, bude možné ty nejhorší zdroje dát pryč a celkový počet zdrojů o něco snížit. 4. 1. 2020, 12:51 (CET) Lynx1211 (diskuse) 4. 1. 2020, 13:42 (CET)
  • Nástup Lucemburků na český trůn (diskuse) – Článek popisující klíčovou kapitolu českých dějin, s nímž jsem si dal velkou práci. Prosím o recenze. Cílem je NČ. Červené odkazy v úvodu ještě zamodřím. --Khamul1 (diskuse) 26. 5. 2020, 17:58 (CEST)
  • Portál:Čína (diskuse) - Máme tu docela velkou sumu DČ z oblasti Číny, tak proč nevylepšit i tento Portál? Cílem je DČ. --Xanthan1 (diskuse) 11. 6. 2020, 09:11 (CEST)
  • Polák tmavý – původní článek o nejmenší a jediné potápivé novozélandské kachně. Kachna byla překvapivě málo studována, ale podle mě jsem ze zdrojů vymáčkl dostatek informací, aby se článek mohl stát DČ, což je cílem. S vřelým díky, --Podzemnik (diskuse) 7. 7. 2020, 10:58 (CEST)
  • Kivi Haastův - původní tvorba, cílem je DČ. Myslím, že by se hezky vyjímal vedle kivi Owenův. S díky, --Podzemnik (diskuse) 17. 7. 2020, 01:52 (CEST)
  • Mateřídouška – v krátké době ještě jeden botanický. Pojďme dát stříbrný puclík téhle sympatické, ale přitom taxonomicky velice složité bylince. --Borzywoy (diskuse) 17. 7. 2020, 10:56 (CEST)