Wikipedie:WikiProjekt Kvalita/Články k recenzi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
 • WP:R

K nejvýznamnějším úkolům WPK patří recenze článků. Ty jsou vypracovávány na základě žádostí wikipedistů. Žadatel by měl být ochoten věnovat se jednotlivým připomínkám recenzentů, které se píší na diskusní stránky příslušných článků. Pokud o takovou recenzi stojíte, neváhejte ji připsat na konec následujícího seznamu, případně si vyberte recenzenta podle oboru a požádejte jej na jeho diskusní stránce o recenzi. Pokud možno připište, co by mělo být cílem recenze – např. dostat článek mezi Dobré články apod. Vyhodnocení článků prošlých recenzemi je k dispozici zde.

Pokud článek recenzovali alespoň dva wikipedisté, žádost by měla být odstraněna. Jako podklad recenzí lze použít navrhovaná kritéria kvality. Recenzní náměty doporučujeme formulovat co nejkonkrétněji, aby navrhovatel byl schopen článek podle recenze snadno vylepšit.

 • William Shakespeare (diskuse) – z většiny překlad anglické verze článku, kde je NČ. Snad by zde už nemuselo tolik chybět, aby byl DČ, i když v něm zatím stále zůstávají různé krkolomné obraty (špatný slovosled) či někde zcela nepochopení původního smyslu. Článku by jistě, v sekci vliv, slušela část věnovaná území "českých zemí" a češtiny. --Pavouk (diskuse) 4. 7. 2016, 10:18 (CEST)
 • Exoplaneta (diskuse) - dovolit jsem přepracovat dle en tento v české wikipedii dávno neaktualizovaný článek, a vím, že se to nemusí všem líbit, tak dávám na recenzi, a prosím o spolupráci, snad to není až tak příšerné. na en je nejlepší, byl velice zkrácen, a má pouze zastřešovat články o exoplanetách. --Mirek256 2. 6. 2017, 05:35 (CEST)
 • Zdeněk Thoma (diskuse) - článek již má slušný rozsah, bylo by škoda to nedotáhnout k aspoň k DČ. --Limojoe (diskuse) 17. 6. 2017, 16:54 (CEST)
 • PPL (diskuse) – po nějaké době dávám opět do recenze. Tentokrát je cílem NČ.--Juandev (diskuse) 16. 8. 2017, 02:50 (CEST)
 • Lanex (diskuse) – myslím si, že článek by mohl být DČ, proto žádám o recenzi.--Juandev (diskuse) 19. 8. 2017, 12:22 (CEST)
 • Tour de France (diskuse) - Jako velký fanoušek cyklistiky jsem se pustil do přepracování článku o Tour de France. Po několika měsících jsem úpravu dokončil. Prosím o recenzi. Prvním cílem je DČ. Děkuji. T.hojny (diskuse) 4. 11. 2017, 12:09 (CET)
 • České aerolinie (diskuse) – po více než roce druhý pokus o DČ. O českém národním dopravci píšu na české wiki již přes rok a myslím že obsahuje nad rámec toho, co byl měl DČ mít. Děkuji všem za recenze. --Martin2035 (diskuse) 19. 11. 2017, 13:16 (CET)
 • Kostel svatého Václava (Šluknov) (diskuse) – po nějaké době předkládám zase jeden kostel od Zachariase Hoffmanna, cílem je DČ. Gumideck (diskuse) 1. 12. 2017, 23:02 (CET)
 • Antilopka pižmová (diskuse) - cílem jest dč. --OJJ, Diskuse 8. 12. 2017, 12:12 (CET)
 • Radnice v Manchesteru (diskuse) - jedná se o částečný překlad z enwiki, některé pasáže jsou zcela přeformulovány, některé zkráceny či vynechány a jiné přidány. Cílem je dovést tento článek mezi dobré. --Perid (diskuse) 10. 12. 2017, 19:22 (CET)