Wikipedista:KKDAII

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mgr. Kristyna Kysilková, Ph.D.

Pocházím z menšího městečka Svratky na Vysočině, ležícího na pomezí Čech a Moravy. V době studií jsem strávila 6 měsíců v rámci programu Erasmus v portugalské Coimbře v době, kdy ještě zahraniční studium Erasmus nebylo samozřejmost. Během studií jsem rovněž pracovala - například v Muzeu východních Čech, o letních prázdninách jako au-pair v Londýně a 2x v americkém Ohiu přes program Work and Travel, jako dobrovolnice jsem působila mj. v občanském sdružení Lata. Později jsem při studiu pracovala jako palubní průvodčí v ČSA a v Holidays Czech Airlines, což mi umožnilo snadněji provádět výzkum vztahující se k mé odborné práci.

Na Wikipedii jsem od roku 2013, kdy jsem "objevila" projekt Studenti píší Wikipedii v Lidových novinách (jednalo se o rozhovor o projektu s wikipedistou Vojtou Dostálem). Zapojila se se svými studenty prvního ročníku FA ČVUT za podpory mého tehdejšího školitele disertační práce, profesora Pavla Kaliny, a vedoucího ústavu Teorie a dějin architektury, profesora Matúše Dully. Účastním se rovněž projektů Wikiměst či Wikiexpedic, potkat mě můžete i na Wikisrazu v Praze.

Odborné zaměření - více viz:

Wikiživot[editovat | editovat zdroj]

Účastnila jsem se oslav 15. narozenin Wikipedie ve Skautském institutu.

V roce 2017 jsem se na Wikikonferenci seznámila s wikipedistou Aktronem. Od té doby jsme se účastnili různých wikiakcí, mezi které patřil např. editaton ve Slaném nebo Wikiexpedice Jih, kde jsme zjistili, že k sobě patříme. V roce 2019 jsme se při západu slunce nad Ochridským jezerem zasnoubili. V únoru 2020 se nám narodil syn.

Studenti píší Wikipedii[editovat | editovat zdroj]

V letech 2013 - 2019, tedy během 7 let zapojení se do projektu, studenti prvního ročníku FA ČVUT vytvořili či rozšířili již přes 300 článků - seminárních prací zejména o gotických, neogotických a románských stavbách nejen na české, ale i na slovenské, anglické, španělské, ruské, ukrajinské a německé Wikipedii.

V letním semestru 2020 projekt běžel na FA ČVUT pod vedením pana profeora Pavla Kaliny a s wikidohledem wikipedisty Gampeho.

Zprávy o projektu Studenti píší Wikipedii

- mohou pomoci dalším vyučujícím, kteří by se chtěli do projektu zapojit

Wikiocenění[editovat | editovat zdroj]