Diskuse s wikipedistou:T.Bednarz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Archivy
Archivy:

Nahrazení písmene obrázkem[editovat zdroj]

Nahrazení písmene obrázkem, tedy editace tohoto typu, pokládám spíš za zhoršení, ale chápu, že na to se pohledy mohou různit. Každopádně považuji za velkou chybu odstraňovat z článku znaky bez jejich uvedení na jiném místě. Určitě má zůstat v daném článku zmíněno, abych, zadám-li 𐤂 do vyhledávače (například webového), měl šanci onen článek najít.--Tchoř (diskuse) 1. 1. 2018, 10:38 (CET)

Dobrý den, vy vidíte místo 𐤂 nějaký znak? Mě to totiž ukazuje jen jakýsi čtvereček a myslel jsem, že je to chyba, jež by měla být právě obrázkem opravena. Nyní však chápu, že je chyba na mém přijímači. Děkuji za upozornění. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 1. 1. 2018, 11:47 (CET)
Možná by se tak do takovýchto článků hodila obdoba šablony {{Obsahuje čínský text}} --1. 1. 2018, 12:46 (CET), Utar (diskuse)
@Utar: Nezní to jako špatný nápad. Podívám se na to. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 1. 1. 2018, 13:10 (CET)
Je to prostě znak. Pokud uživatel nemá nainstalovaný font, který takový znak umí zobrazit, tak vidí čtverečky. Stejně jako uvidí v článku o čínském městě, pokud nemá font, který má patřičné znaky. Jde mi jen o to, aby nadále v článku zůstaly. Když tam budou v nějaké formě i obrázky pro uživatele, jehož počítač/prohlížeč daný znak zobrazit neumí, tak protestovat nebudu.--Tchoř (diskuse) 1. 1. 2018, 22:13 (CET)
Situaci jsem již plně pochopil a obrázky nahradil zpět znaky a patřičným fontem se zaopatřil. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 1. 1. 2018, 22:19 (CET)

Pomoc s ověřením článků[editovat zdroj]

Dobrý den, ve vkládání příspěvků na Wikipedii jsem naprostý nováček. Žádáte mě o ozdrojování a ověření mých článků o Karlu Samšiňákovi a Šolcově statku v Sobotce. Nevím si s tím rady. Všechna data jsem čerpal z osobního archivu (jsem syn Karla Samšiňáka a majitel Šolcova statku) a publikoval je mj. v knize Šolcův statek v Sobotce - Historie, lidé, umění (vyšlo r. 2015 v nakladatelství Vladimíra Němečka, Varnsdorf), dále na webu Šolcova statku (www.solcuvstatek.cz) - zde zejména na stránkách http://www.solcuvstatek.cz/cs/o-statku/historie-solcova-statku/ a http://www.solcuvstatek.cz/cs/lide/karel-samsinak/renesancni-osobnost-k.-samsinaka/. Poraďte mi, prosím, co bych měl v této záležitosti učinit. Jan Samšiňák Samsinak (diskuse) 13. 1. 2018, 14:56 (CET)

@Samsinak:Dobré odpoledne, k citování z knihy či webů jsou dvě cesty:
  1. V případě citace knihy vložte za každou informaci, která je čerpána z jednoho zdroje, buďto vyplněnou šablonu (za rovnítko vyplníte patřičný údaj): <ref>{{citace monografie | příjmení = | jméno = | odkaz na autora = | titul = | url = | vydavatel = | místo = | rok = | počet stran = | kapitola = | strany = | isbn = | jazyk = }}</ref>, není nutno vyplňovat všechny, nejsou-li známé či dostupné.
    V případě citace webu lze použít šablonu: <ref>{{Citace elektronické monografie | příjmení = | jméno = | odkaz na autora = | titul = | url = | datum vydání = | datum aktualizace = | datum přístupu = | jazyk =}}</ref>
  2. Můžete citovat knihu i web ve VisualEditoru, v tom případě klikněte na tlačítko „citace“, zvolte potřebnou položku a vyplňte dialogové okno.

Kdybyste měl jakékoli doplňující dotazy, neváhejte se zde na mne obrátit. Mnoho zdaru přeje --Tadeáš Bednarz (diskuse) 13. 1. 2018, 17:06 (CET).

Fanoušci atd[editovat zdroj]

Ahoj, pokud bys třeba chtěl vše předchozí skrýt, tk aby to v historii neviděl nikdo /kromě správců/, není problém--Horst (diskuse) 16. 1. 2018, 18:28 (CET)

Takového činu zatím netřeba, ovšem děkuji za starost. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 16. 1. 2018, 18:57 (CET)

Architektura a stavebnictví/Nové články[editovat zdroj]

Dobrý den, všimnul jsem si, že jste aktivní na poli zakládání a vylepšování nových článků v oblasti architektury a stavebnictví. Rád bych Vás upozornil na Portál:Architektura a stavebnictví a zejména jeho část „Nově založené články“, sloužící k upozornění dalších wikipedistů na nově vzniklé články z oblasti. Rád bych kdybyste své články týkající se architektury a stavebnictví vkládal sem: Portál:Architektura a stavebnictví/Nově založené články. Není to nutné, ale v každém případě to upozorní ostatní na nově založený článek, což je výhodné jak z hlediska opravy případných překlepů v nich, ale zejména pro vložení odkazů na něj z jiných článků, založení nových přesměrování atp. – přece jen nikdo nemá přehled o všech nově vzniklých článcích anebo kde je na ně odkazováno či ne, takže takovýto ústřední přehled se může hodit. Naprosto Vás k tomu nenutím, ale berte to jako možnost jak existenci Vašich příspěvků uvést do širšího povědomí. S pozdravem Ikcur (diskuse) 27. 1. 2018, 09:37 (CET)

Staniž se, nemám s tím velký problém. Mimochodem moc děkuji za vaše rozšíření článku Kostel Narození Panny Marie (Orlová). --Tadeáš Bednarz (diskuse) 27. 1. 2018, 11:42 (CET)

Není zač. Byl jsi rychlejší :-)Ikcur (diskuse) 28. 1. 2018, 19:28 (CET)

Pozvání[editovat zdroj]

Ahoj Tadeáši! Nechtěl bys přijít na setkání wikipedistů do Havířova 21. března 2018. Sraz v knihovně Havířov, Šrámkova 2. Budeme tam už od 14:30 zhruba do 17:00 hodin. Data jsou uvedeny v sekci Wikipedie: Pod reálnou lípou nebo Wikipedie:Klub Ikcur (diskuse) 22. 2. 2018, 11:11 (CET)

Děkuji za pozvání, píšu do kalendáře. To včerejší jsem nějak přehlédl, ač to mám, co by kamenem dohodil od domova daleko. Díky za pozvání! --Tadeáš Bednarz (diskuse) 22. 2. 2018, 16:36 (CET)

Super! Když tak připomenu. Ikcur (diskuse) 22. 2. 2018, 19:45 (CET)

Jen se připomínám na zítřek! Ikcur (diskuse) 20. 3. 2018, 08:24 (CET)
Počítám s tím. Z Orlové mi to vychází nejdřív po třetí odpoledne, těším se. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 20. 3. 2018, 14:13 (CET)

Agraelus[editovat zdroj]

Ahoj, omlouvám se, koukal jsem na tento diff a nescrolloval jsem dolů :). --Mario7 (diskuse) 6. 3. 2018, 04:53 (CET)

Ani mne nenapadlo to nějak řešit, v poho. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 6. 3. 2018, 13:48 (CET)

Právo patroláře[editovat zdroj]

Wikipedia Autopatrolled.svg

Na základě úspěšné kandidátky (4 pro, 0 proti) jsem Vám přiřadil právo patroláře. Nyní by se Vám měla hesla od neprověřených autorů v seznamu Nových stránek zvýraznit žlutě a na konci každého nového hesla objevit nový odkaz [Označit tento článek jako prověřený], který daný článek „odžlutí”, prověří. Odžlucené články již nemusí být kontrolovány dalšími lidmi, odžlucuje se tedy po potřebných úpravách či vložení některých urgentních či neurgentních šablon (častá je {{významnost}}) či šablony Copyvia. Převážně na ta pozor. Gratuluji a užívejte práv s rozvahou. --OJJ, Diskuse 6. 3. 2018, 18:40 (CET)

Vytrvalý vandal[editovat zdroj]

Ahoj, díky za patrolu! Jenom drobnost, dojde-li k případu, že vandal po tvém revertu opakovaně, znova a znova poškozuje stejný článek, je lepší počkat, dokud nebude zablokován – náš rychlý revert je velice rychlý a efektivní nástroj, ale pak to zbytečně zapleveluje historii článku, koukni sám :). Nemyslím to samozřejmě jako „výtku“, nýbrž jako námět k dalšímu zlepšení. Ať se daří --Mario7 (diskuse) 22. 3. 2018, 22:49 (CET)