Wikipedie:1Lib1Ref

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikipedia Library owl.svg

#1Lib1Ref 15. ledna – 3. února 2018

Představte si svět, ve kterém každý knihovník edituje Wikipedii.

Celosvětová kampaň #1Lib1Ref vyzve knihovníky, aby s použitím literatury ve své knihovně obohatili Wikipedii o alespoň jednu citaci (referenci).

Shrnutí editace s 1lib1ref.png

Jste účastníkem kampaně #1Lib1Ref? Nezapomeňte při ukládání vaší změny přidat tento text do shrnutí editace: #1lib1ref – jedině tak si všimneme, že jste se do kampaně zapojil/a. Vaše editace se během několika minut po uložení zobrazí zde.

Jak na to[editovat | editovat zdroj]

Video (1:09) Ukázka vkládání citace knihy do článku na české Wikipedii

Kdo jiný než knihovníci má takové předpoklady pro udržování kvality citací na české Wikipedii? Knihovníci jsou experti ve vyhledávání a poskytování informací a při své práci dennodenně pracují s knihami a časopisy, které jsou pro Wikipedii neocenitelnými prameny informací.

Veškerý obsah, který není podpořen hodnověrnými zdroji, může být kýmkoliv odstraněn. Když tedy vkládáte na Wikipedii obsah, vždy k němu dodejte i řádkové citace, kterým se na Wikipedii také říká reference. Citace umožňují ostatním wikipedistům i čtenářům, aby si mohli kdykoliv správnost obsahu ověřit.

Jak se vkládá citace do Wikipedie? To ukazuje krátké video vpravo.

Vyrazte na lov neozdrojovaných pasáží na Wikipedii[editovat | editovat zdroj]

Leden je nejchladnější
měsíc roku.[zdroj?]


Leden je nejchladnější
měsíc roku na severní polokouli.[1]
Spustit Citation Hunt

Citation Hunt („Lovec citací“) je nástroj, který na české Wikipedii vyhledává neozdrojovaná tvrzení. Můžete si najít takové, které se vám líbí, a následně otevřít příslušný článek a doplnit chybějící citaci.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]