Diskuse s wikipedistou:Utar

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Archivy: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016

Bombový útok v Petrohradu 2017[editovat zdroj]

Ahoj, díky za formulační úpravu, neuvědomil jsem si, že může být pochopeno jako stanice byla zničena :-) --Martin Urbanec (diskuse) 4. 4. 2017, 19:34 (CEST)

Autorskoprávní prověřování článků, které založil Fanoušek Kopané[editovat zdroj]

Diskuse s wikipedistou:Fanoušek kopané, Wikipedie:Porušení práv, Wikipedie:Pod lípou

Epimenidés[editovat zdroj]

Na základě Vaší výzvy se občas pokouším prověřit některý článek, jenž je označen šablonou Problém s autorským právem. Dnes jsem narazil na článek Epimenidés. V článku je citát, který je v textu řádně vyznačen a autor odkazuje na zdroj. Nezvyklá je pouze okolnost, že tento dlouhý citát zabírá asi polovinu článku. Žádám o posouzení, zda je to v souladu s autorským právem. Pokud je to tak v pořádku, prosím o odstranění zmíněné šablony (jiný problém v článku zřejmě není); jde-li o copyvio, měl by být článek smazán. Předem děkuji.

--78.136.136.93 28. 4. 2017, 16:14 (CEST)

Dobrý den, díky, že jste se do toho pustil (tipuji, že tohle jste také Vy). Odkazované stránky Fysis.cz jsou pod licencí Všechno na těchto stránkách je volně k dispozici pro nekomerční použití., což pro potřeby Wikipedie nestačí (používáme CC-BY-SA, ne CC-BY-SA-NC). Již Horstovi se ten rozsáhlý citát zdál divný.
Podle mne, ano, je tam reference použitého zdroje, ale na to, aby to mohlo fungovat jako citát, to je příliš dlouhé. Navíc takovýto text, evidentně překlad starého textu od dávno mrtvého autora se obecně nehodí do Wikipedie, ale do Wikizdrojů, kam by jej mělo být (alespoň v původním znění, nesvobodný překlad ne) možné nahrát v rámci licence PD old 70. Nějaké Diogenovy texty už ve Wikisource jsou.
Doporučil bych tak smazat celou sekce „citátu“, pro jistotu ji kvůli autorským právům v historii skrýt, sepsat místo ní vlastními slovy několikařádkový životopis a (nenajdou-li se jiné zdroje) doložit sekci referencí na ono Diogenovo dílo, ne na stránky Fysis. Jako bonus pak lze onen text (originál a případně i překlad, ale jen dostatečně starý či pod dostatečně svobodnou licencí uvolněný) nahrát na Wikizdroje a odkázat na něj z Díogenés Laertios.
Chcete-li, zeptejte se ještě ostatních nebo přímo v diskuzi článku, když se probírá konkrétní článek. S pozdravem --28. 4. 2017, 21:11 (CEST), Utar (diskuse)
P.S.: Ha, teď jsem si všiml, že na těch anglických Wikisource už ta Vitae philosophorum je: s:en:Lives of the Eminent Philosophers/Book I#Epimenides.

Udělal jsem, co bylo v mých silách. Článek je nyní poměrně stručný, ale snad ho někdo časem rozšíří. Děkuji za Vaše pokyny.

--78.136.187.7 29. 4. 2017, 01:27 (CEST)

Pražské červnové povstání[editovat zdroj]

Jak již víte, občas se pokouším na základě Vaší výzvy prověřit některý článek, jenž je označen šablonou Problém s autorským právem. Dnes jsem se pokusil prověřit článek Pražské červnové povstání. O tomto povstání se nepíše na cizojazyčných Wikipediích a neznám na internetu ani žádný anglický nebo německý text, který by se tomuto předmětu věnoval. Hledal jsem tedy dle Vašeho návodu nějakou shodu na Google, ale nic jsem nenašel. Proto jsem šablonu odstranil. Krátce poté byla moje editace zrušena a šablona opět instalována:

(teď | předchozí) 29. 4. 2017, 18:08‎ Ioannes Pragensis (diskuse | příspěvky)‎ . . (5 675 bajtů) (+78)‎ . . (Verze 14944416 uživatele 78.136.159.217 (diskuse) zrušena, google test není důkaz) (zrušit editaci)

Zaznamenal jsem též, že moje počínání je podezřelé i panu Vloutovi, který mě zřejmě považuje za zakukleného pana Fanouška kopané. Rozhodl jsem se proto v prověřování dále nepokračovat, abych se ještě sám nedostal do potíží. Budu-li chtít onu šablonu z některého článku odstranit, obrátím se na Vás nebo na pana Martina Urbance, ono to prověřování by asi opravdu měli dělat wikipedisté k tomu určení, správci a byrokrati Wikipedie. Pro tentokrát Vás prosím, abyste se podíval na zmíněný článek Pražské červnové povstání, prověřil ho a uvedenou šablonu odstranil. Chtěl bych tento článek časem doplnit, ale nemělo by smysl to dělat, pokud mu hrozí smazání. Předem děkuji za ochotu.

--78.136.159.217 29. 4. 2017, 18:46 (CEST)

P.S. Přečtěte si další vývoj na historii verzí stránky Pražské červnové povstání.

--78.136.160.40 29. 4. 2017, 20:57 (CEST)

Já to vidím, ale místo přetahování se v článcích (a abych tady z toho neměl jen autorskoprávní poradnu :D ) teď píšu pod Lípu. Dejte mi ještě pár minut na aktualizaci té Wikipedie:Pod_lípou#Šablona:Problém s autorským právem (Clément Marot). S pozdravem --29. 4. 2017, 21:04 (CEST), Utar (diskuse)

Já už se do této záležitosti raději vměšovat nebudu. Mrzí mne, že jsem svou aktivitou podnítil kontroverze. Vám v každém případě děkuji za ochotu a projevenou snahu. Pokud se týče článku Pražské červnové povstání, podívám se občas, je-li ta šablona odstraněna. V negativním případě se budu věnovat jiným článkům. S pozdravem

--78.136.160.40 29. 4. 2017, 23:34 (CEST)

Nemusíte s tím hned seknout jen proto, že s Vámi někdo nesouhlasil. Něco jiného by bylo, kdyby se ukázal komunitní konsenzus na jiném řešení – ať už by to bylo dát všechny ty šablony najednou pryč nebo ověřovat jiným způsobem – což se mi tak ale zatím pod Lípou nejeví. Díky za ochotu, s jakou jste se do toho pustil, a za příkladnou komunikaci.
Podle nástroje PetScan existuje nyní 323 článků s onou šablonou, které spadají někam pod kategorii Fotbalisté. Podle těch pár, co jsem zatím viděl, se zdají být psány podle autorovy šablony (počet medailí a další úspěchy, jen s různými hodnotami; viz třeba Felice Borel a Luigi Bertolini), kde prostoru pro opisování z obyčejného souvislého textu moc není. Když budu po kouskách články prověřovat, na tyhle se zaměřím nejdříve, přijdou mi, že by měly docela odsýpat. K většině z těch fotbalistů stejně asi ani článek v Britannice není. S pozdravem --30. 4. 2017, 19:54 (CEST), Utar (diskuse)

Vzhledem k tomu, že jste nepřestal články prověřovat, chci Vás upozornit na skutečnost, že šablona byla dnes pozměněna a stávající text upozornění už tolik neodrazuje od dalších editací, i když se stále nevyjadřuje k tomu, kdo a po jakém prověření může šablonu odstranit. Myslím, že v této podobě vydrží ta šablona u článků mnoho let a bude možná jednou odstraněna v rámci rušení „zastaralých" šablon. Změna textu upozornění je jistě malý pokrok, ale přece jen to nějaký pokrok je. Jistě uvážíte svůj další postup. S pozdravem

--78.136.159.200 6. 5. 2017, 21:26 (CEST)

Ano, vidím tu krátkou diskuzi na Diskuse k šabloně:Problém s autorským právem#Výtky k textu šablony. Díky za upozornění. S pozdravem --7. 5. 2017, 09:21 (CEST), Utar (diskuse)

Po nnc[editovat zdroj]

Vím o tom, uzavírám, je toho dost, co člověk musí udělat, takže to chce trochu strpení. Díky. --OJJ, Diskuse 22. 5. 2017, 10:48 (CEST)

Alík.cz[editovat zdroj]

Děkuji za pomoc s článkem Alík.cz. Myslím si, že "Závadný obsah je cenzurován" je vhodná věta. Matěj Šigut (diskuse) 6. 6. 2017, 12:51 (CEST

Pomůžete mi prosím s vložením nějaké šablony na článek Alík.cz? Děkuji. Matěj Šigut (diskuse) 6. 6. 2017, 13:15 (CEST)
Váš první příspěvek zde jsem přesunul Vaší diskuze, ale když píšete zase sem tak to tedy tady nechám.
Nevím, jakou šablonu máte na mysli, ale Vámi nově přidaný text o hrách a klubovnách jsem opět upravil do místního stylu (Wikipedie:Encyklopedický styl, Nápověda:Odkazy). Článek na My Family může být jeden z těch NNVZ, chtělo by to ale alespoň ještě jeden. S pozdravem --6. 6. 2017, 13:33 (CEST), Utar (diskuse)
Chtěl bych pomoct s výběrem šablony jako například u článku (teď to střelím) Ivan Mládek. Děkuji. Matěj Šigut (diskuse) 6. 6. 2017, 13:46 (CEST)
{{Infobox - webová stránka}} --6. 6. 2017, 15:28 (CEST), Utar (diskuse)

ITnetwork.cz[editovat zdroj]

Chtěl bych se zeptat, jestli by jste mi nepomohl s článkem ITnetwork.cz. Děkuji Matěj Šigut (diskuse) 8. 6. 2017, 21:14 (CEST)

Tak u ITnetwork.cz je potřeba přidat pár vět a opět doložit významnost. Stylovou úpravu a jak zde věci technicky zapsat můžete brát podle Alík.cz. Na první pohled na internet se mi najít vhodné nezávislé netriviální věrohodné zdroje nepodařilo. Prý ale chystají expanzi do zahraničí, tak třeba pak se o nich bude psát více. S pozdravem --8. 6. 2017, 22:38 (CEST), Utar (diskuse)

Muzeum Jaroslava Foglara[editovat zdroj]

Nechápu jaké porušení autorských práv řešíte!! Jsem autorem tohoto oficiálního textu z http://www.muzeumjaroslavafoglara.cz/ a Kudyznudy.cz ho přebrali!! Prosím o vrácení zpět. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Capoeira (diskusepříspěvky) 18. 6. 2017, 13:56

Dobrý den, s dovolením odpovím za kolegu Utara. Na stránce je uvedeno, že se jedná o možné porušení autorských práv. Nikdo na Wikipedii nemůže poznat, že tomu tak není, proto se text pouze skrývá a po doložení autorství e-mailem na adresu permissions-cs@wikimedia.org dle vzoru, který naleznete na této stránce (další pro Vás důležité informace též mohou být na této stránce) bude obnoven. Pokud by pak povolení nedošlo, po uplynutí 7 dnů od označení by byl smazán. Omlouvám se za způsobené komplikace. S pozdravem a přáním hezkého dne, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 6. 2017, 14:07 (CEST)
po EK: @Capoeira: Dobrý den, my nemůžeme vědět, kdo je za vaším účtem. Mohl to být kdokoli, kdo kopíroval ze stránek muzea nebo z kudyznudy. A ani na jedné z těch stránek nevidím, že by text byl uvolněn pod svobodnou licencí. Pošlete tedy z oficiálního emailu (zde nejspíše info@muzeumjaroslavafoglara.cz) svolení autora dle instrukcí na vaší diskuzi. Alternativou je místní text přepsat vlastními slovy, ideálně kombinací vícero zdrojů. Více viz Wikipedie:Autorské právo a Wikipedie:OTRS. S pozdravem --18. 6. 2017, 14:12 (CEST), Utar (diskuse)
@Martin Urbanec: Hele, další jaguár. Povoluje se :D .

Myslím, že dle data zveřejnění na kudyznudy.cz je zřejmé, kde to bylo nejdříve, text pošlu i z e-mailu info@muzeumjaroslavafoglara.cz , děkuji Radek – Tento příspěvek přidal(a) Capoeira, 18. 6. 2017, 14:18‎ (UTC)

Pak byste měl asi kontaktovat i je, aby to buď změnili, nebo alespoň uvedli zdroj. Vidím tam ale jen datum aktualizace, ne vytvoření. --19. 6. 2017, 22:22 (CEST), Utar (diskuse)

Prosím už o vrácení toho textu na původní znění, poslali jsme Vám jeho znění i do e-mailu. Web kudyznudy.cz ho převzal z wikipedie později!!!! Nepřevzal jsem ho já od nich!! – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Capoeira (diskusepříspěvky) 19. 6. 2017, 11:42‎

Díky, během pár dnů by tedy jeden z kolegů, který tyhle věci vyřizuje, měl text do článku opět vrátit. Díky za rychlou reakci. S pozdravem --19. 6. 2017, 22:22 (CEST), Utar (diskuse)
P.S.: V diskuzích své příspěvky prosím podepisujte. Slouží k tomu ikonka tužky nad editačním panelem či čtveřice tild neboli vlnovek (~~~~).

MACS J0025.4-1222[editovat zdroj]

Ahoj, prosím můžeš se podívat a upravit článek MACS J0025.4-1222, je to článek jednoho wikipedisty, na kterého jsem si stěžoval, a já trošku nerozumím tématu. Píše ve velké části v článku o obrázku, nicméně jej tam nevložil a článek bez něj nedává smysl a článek podle mě ani nečetl. Ještě maličkost, mám velké pochyby o takových článcích na české wikipedii, když se podívám na návštěvnost, nikoho nezajímají, ale to se týká i jiných témat a jiné články, které lidi i docela zajímají, sou v nedobrém stavu.--Mirek256 18. 6. 2017, 17:07 (CEST)

Poděkování za kontrolu článků[editovat zdroj]

Díky za spolupráci a trpělivost s mými studenty. --Portwyn (diskuse) 19. 6. 2017, 22:19 (CEST)

C2C[editovat zdroj]

Neměl by se C2C (rozcestník) jmenovat spíš C2C? — Draceane diskusepříspěvky 21. 6. 2017, 18:14 (CEST)

Vlastně ano. Díky. C2C i LCA přehodím na verzi bez rozlišovače, verze s rozlišovačem pak není potřeba. S pozdravem --21. 6. 2017, 18:19 (CEST), Utar (diskuse)

Revert[editovat zdroj]

Ahoj, omlouvám se za revert, nějak jsem se na mobilu uklepl. To udělátko pro bezpečný revert tradičně nefunguje, anebo funguje tehdy, když chci revertovat vandalismus... --Vojtasafr (diskuse) 23. 8. 2017, 01:26 (CEST)

Radioamatérství[editovat zdroj]

Prosím o pomoc/radu, nevím jak reagovat. Ve věci hesla radioamatérství - obdržel jsem výzvu, na kterou nevím jak prakticky reagovat. Zaznamenal jsem u hesla změny, kterým nerozumím (nemám wiki skill), ale které se točí kolem domnělého porušení autorských práv k původnímu textu. Kompletním autorem původního textu jsem já, byl vytvořen před ca 10-15 lety a na wiki vložen jako základ pro úpravu do encyklopedické podoby obsahu. Úpravy mi tedy nijak nevadí, ale jakákoliv podezření na kolizi s právy jsou zbytečná. Při shlédnutí Historie verzí stránky „Radioamatérství“ jsem narazil na celý blok nedostupných revizí... Díky za reakci. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Vop.cz (diskusepříspěvky) 5. 9. 2017, 10:24‎

Dobrý den, ano, zčásti to byly vetší úpravy do encyklopedického stylu, zčásti odmazání jedné sekce, která byla slovo od slova stejná jako na stránkách českého radioklubu. A kvůli té sekci Historie jsem vám psal, neboť na stránkách ČRK je text datován k roku 1997, zatímco vy jste ho sem vložil 5. 1. 2005. Jak vás již odkazoval Matěj Suchánek na své diskuzi, dodáte-li jako vkladatel svolení autora (ať už vaše nebo domluvené s ČRK), je možné odmazanou sekci opět obnovit. Nějaká historie radioamatérství (ovšem bez obšírné historie samotného rádia) by se v článku hodila. Druhou možností je napsat vlastními slovy a ideálně s využít vícero zdrojů text nový. Anebo to holt zatím nechat v takovémto stavu, než se někdo dostane k variantě jedna či dvě. S pozdravem --5. 9. 2017, 21:01 (CEST), Utar (diskuse)

Banánovec obecný[editovat zdroj]

Díky za rozšíření, ale pozor na [1]. Dle zoologické nomenklatury je to chyba, kurziva jen u rodů a nižších taxonů. --OJJ, Diskuse 10. 9. 2017, 09:52 (CEST)

Ahoj, koukám, že podle Nápověda:Biologické články#Kurzívy a velká písmena u českých/latinských taxonů je to ještě trochu složitější. Díky za opravu, ale tohle se mi ještě chvíli bude plést. S pozdravem --10. 9. 2017, 10:08 (CEST), Utar (diskuse)
Jojo, rostliny mají kurzivně všechny taxony, já se bavil celkově kvůli banánovci. :) Šedne kvůli tomu taxobox. OJJ, Diskuse 10. 9. 2017, 10:15 (CEST)

Wikifotografové[editovat zdroj]

ahoj, zdravím všechny z vás, kteří fotíte/fotili jste pro Wiki, tady Kuba Holzer, od listopadu manažer pro multimédia v české Wikimedii.

---To, že vám píšu přes wikipedii, znamená, že nemám váš email. Pošlete mi ho prosím, pokud chcete, abych vás zařadil do databáze wikifotografů, kterou vytvářím a mohl vás oslovovat hromadně (můj mail: jakub.holzer@wikimedia.cz).---

Budu mít na starost komunitu wikifotografů, organizaci různých (foto)akcí a taky projekt GLAM. Budu vám také občas psát o foto-novinkách, akcích etc. (Na konci mailu je seznam fotografů. Pokud tam nějaký váš kolega chybí, dejte mi prosím vědet).

Mám pro vás dvě zprávy:

V sobotu 16.12. uspořádáme celodenní foto workshop v Praze zaměřený na focení předmětů v interiéru (máme nový fotostan). Mimopražským zaplatíme nocleh, ať nejsou znevýhodněni. Pokud o uvažujete o účasti, napište se prosím k termínu 16.12. sem: https://doodle.com/poll/7kmy5ctzibni7u6p ať víme, kolik nás bude. Momentálně přemýšlíme nad tím, co fotit - po vzoru francouzské Wiki bychom mohli fotit jídlo nebo třeba nějaké přírodniny etc. Cokoli, na co se nevztahují autorská práva. Napadá vás něco? Sem s tím! Také hledáme lektora. Pokud máte tipy, nebo si na vedení kurzu sami troufáte (může vás být i víc), dejte mi prosím vědět.
Dále 27.11. končí naše foto soutěž Czech Wiki Science Competition 2017 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech_Wiki_Science_Competition_2017_in_the_Czech_Republic). Pokud máte nějaké fotky z oblasti vědy (soutěžní kategorie jsou opravdu široké), určitě se zúčastněte. Nejlepší fotky odměníme (zřejmě nějakými fotovouchery) na Wikikonferenci 2.12. Budeme rádi, když o soutěži řekněte svým známým nebo ji budete jakkoli šířit.

Díky, zdraví vás Kuba

--

Jakub Holzer projektový manažer pro multimédia jakub.holzer@wikimedia.cz +420 728 891 602

Wikimedia Česká republika

Wikifotografové v databázi: Akron Atilla Atriplexmedia BenS BilaVrana Blahma dakur DavidSchuller fat frettie gampe gotyna Hadonos HanaKasparikova Horst cheva chmee2 jagro jakubac2517 jan.kamenicek JanPolak Jedudedek JiriGaluska JiriMatejicek JirkaDl Jirmina Jirrka jklamo johule juandev kankovaa Kesule krvesaj limojoe Midonek packa palickap Pastorius Petr1888 PetraPejsova podzemnik Rigel Richenza sandwort Stribrohorak svajcr TomasMerta vejr vildungova Vojtech.dostal walter_klosse YjM --Jakub Holzer (WMCZ) (diskuse) 24. 11. 2017, 21:23 (CET)

Hrazení bystřin v České republice[editovat zdroj]

Těsně před začátkem jara 2017 byla uživatelem Chrzwzcz přesunuta mnou v roce 2014 založená stránka, původně založená jako Voda v České republice a přesunutá následně uživatelem Jvs na mnou poté přijatý název Hrazení bystřin v České republice, pod nový název Hrazení bystřin v Česku. Uživatel Chrzwzcz teď má potvrzeno, pokud to předtím z výpisu změn netušil, že v zakládající vůli bylo, aby v názvu článku bylo použito spojení "v České republice". Odpověď uživatele Chrzwzcz na mou námitku a výzvu k přesunu pod původní název článku viz jeho diskuzní stránka 29. 12. 2017. Chci vás nyní požádat, abyste heslo v posledním stavu opět přesunul na článek s názvem Hrazení bystřin v České republice.

Uživatel Jvs, který provedl předchozí přesun na "Hrazení bystřin v České republice" mi na moji připomínku ke stavu věci odpověděl: "Myslím, že zpětný přesun můžete provést sám.", v čemž ovšem nemám praxi.--Pavel Fric (diskuse) 5. 1. 2018, 20:14 (CET)

Tohle je 5. diskuzní stránka na kterou vláčíte tenhle ehm "problém" a i moji přezdívku. Tohle všechno je Kategorie:Životní prostředí v Česku v Česku, nevím proč zrovna bystřiny by měly být v České republice, co je to za logiku?! Zakládající vůle je na nic, důležitý je systém. Chrzwzcz (diskuse) 5. 1. 2018, 22:03 (CET)
Můžete v případě zájmu vždy ve svém profilu uvést skutečné jméno, se kterým vystupujete třeba na YouTube a jinde, vždy když se vyskytne video, text s tímto "problémem".--Pavel Fric (diskuse) 6. 1. 2018, 16:43 (CET)
Dobrý den, uvádět své jméno se nechystám, zbytku vašeho druhého příspěvku nerozumím a ano, jak říká Chrzwzcz, řešte ty bystřiny na jednom místě, prosím. Podle mne ideálně přímo na diskuzní stránce článku. Stačí to tam říct jednou, komunita to probere a buď se shodne na tom, že je vhodné nechat současný stav nebo se dohodne na nějaké úpravě. S pozdravem --6. 1. 2018, 22:04 (CET), Utar (diskuse)

ee[editovat zdroj]

Ahoj, no jasně, to jsem teda jouda [2], a zarazilo mě, že ani knihovna ani muzeum nemá článek. Dík--Horst (diskuse) 9. 2. 2018, 08:35 (CET)

Wikidata Workshop 2018[editovat zdroj]

Ahoj,

rád bych všem oznámil, že Wikimedia Česká republika organizuje již třetí český workshop zaměřený na Wikidata, který se bude konat 5. května 2018 na Univerzitě Pardubice. Program workshopu do značné míry závisí na jeho účastnících, proto pokud tě o Wikidatech zajímá něco konkrétního, edituj s odvahou. Prosím všechny zájemce o účast na workshopu, aby se zapsali na jeho stránku.

Pokud tě Wikidata workshopy nezajímají, prosím, dej mi vědět (anebo ještě lépe, odstraň se ze seznamu).

Za spolek Wikimedia Česká republika, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2018, 19:24 (CET)

Kategorizace literárních děl[editovat zdroj]

Ahoj, díky za ten návrh zde. Právě se tím probírám, chtěl jsem založit některé další podkategorie („v novověku“, „v 19. století“ a pod.), ale zjišťuji, že stávající kategorizační strom je asi skutečně nevhodný, resp. značně neúplný. Třeba k zachované kategorii Historické romány podle doby děje neexistuje nadřazená Romány podle doby děje nebo snad ještě vhodnější Literární díla podle doby děje. A já se tedy ptám, potřebujeme opravdu kategorizovat zvlášť jednotlivé žánry (historické romány odehrávající se v antice, dobrodružné romány odehrávající se v antice atd.)?

Chci tím říct, že bych byl nerad, kdyby tato otázka zapadla. Tvůj návrh se mi docela zamlouvá (i když jsem podle něj nemohl uzavřít DoS) a pokud bys jej snad otevřel na nějakém obecnějším místě (pod lípou?), k čemuž tě tímto chci tak nějak vyzvat :), rád se do té diskuze zapojím. --Mario7 (diskuse) 6. 5. 2018, 19:52 (CEST)

Ahoj, díky za uzavření. Dobře, jestli se k tomu někdo nedostane dřív, připravím návrh a vykopnu jej na vhodnějším místě. S pozdravem --6. 5. 2018, 20:00 (CEST), Utar (diskuse)

Šostýn[editovat zdroj]

Omlouvám se, nějak jsem přehlédl šablonu pracuje se a sáhl jsem vám do díla. Hned jsem to zrevertoval tak snad jsem vám nic nepokazil.--Railfort (diskuse) 8. 9. 2018, 13:57 (CEST)

Ahoj, díky za starost, ale ne, zrovna jsme řešili jeden z výpadků internetu. Tvoji úpravu jsem do Šostýnu začlenil, výhledově ještě dodám minimálně popis hradu, S pozdravem --10. 9. 2018, 21:55 (CEST), Utar (diskuse)

Wikikytička[editovat zdroj]

Konkatedrála svatého Petra[editovat zdroj]

Dobrý večer, děkuji za Vaše úpravy hesla Budyšín, jen bych se chtěl zeptat, proč linkujete odkaz "Konkatedrála sv. Petra"? Toto spojení není očekávatelným názvem, na webu se vyskytuje pouze jednou a to na Wikipedii. Mnohem běžnější označení je "Katedrála sv. Petra" nebo, což jsem podle oficiálního textu Společnosti přátel Lužice upřednostnil, "Chrám sv. Petra".--Eleiodromos (diskuse) 9. 10. 2018, 22:29 (CEST)

Dobrý večer, ano, vycházel jsem jen z existujícího odkazu v Simultánní kostel a přišlo mi divné, že ten je jediným článkem, který na ten kostel odkazuje. Takže klidně možno změnit na používanější název. S pozdravem --10. 10. 2018, 00:12 (CEST), Utar (diskuse)