Diskuse s wikipedistou:Pepe357

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji Vám za Vaše příspěvky. Pokud přebíráte překladem text z cizojazyčné verze Wikipedie, je pro dodržení licence přebíraného textu bezpodmínečně nutné, abyste použil(a) šablonu {{Překlad}} pro umožnění dohledání autorů původního textu. Jinak dochází k porušení jejich autorských práv. Děkuji za pochopení.--Horst (diskuse) 14. 1. 2016, 10:51 (CET)

Astronomická hesla[editovat zdroj]

Ahoj. Děkuji za email, omlouvám se za prodlevu s odpovědí. Jsem již spíše pasivním uživatelem Wikipedie, budu s tím muset něco udělat. :)

To znění emailu bylo takto, ale již jsem po tom dále nepátral, pardon:

Dobry den, toto je priklad slovniho spojeni, ktere se bezne nepreklada, nebo pripadne se vysvetluje opisem ve smylsu 'galaxie s překotnou tvorbou hvězd'. Doporucil bych Vam se pripadne obratit na Terminologickou komisi Ceske astronomicke spolecnosti, ktera se o podobne zalezitosti stara. Nevim jake je soucasne slozeni komise, ale clenem je pan Miroslav Sulc (cma@smph.cz), ktery vam snad bude schopen pomoci detailneji.

Pěkný den a díky za astronomii na Wiki. :) --Krvesaj (diskuse) 29. 4. 2016, 12:25 (CEST)

Ramena galaxie[editovat zdroj]

Zdravím, prosím se podívej se na toto Rameno Štítu-Kentaura a další ramena Mléčné dráhy, jsou kategorii Galaxii Mléčná dráha, je to horší překlad, než byl by můj. A další tvorbu autora, je asi nadšenec, ale neumí psát. Nevím co je rameno galaxie, ale dlouhé difúzní zakřivení asi ne. Dík za spolupráci a ochotu.--Mirek256 6. 6. 2017, 17:21 (CEST)

Vítka (je to prima kluk, nicméně nezná štábní kulturu) a jeho příspěvky sleduju, občas nějaký upravím, ale upravovat všechny příspěvky vytvořené přes Content Translation je mimo můj záběr. Když si vezmu, jak vypadají některé slavné Messierovy objekty, tak mě dlouhá difúzní zakřivení téměř nezajímají =) Postupně se k tomu třeba dostanu. Díky za podnět a ať se ti daří! --Pepe357 (diskuse) 7. 6. 2017, 08:51 (CEST)

Prudký zrod hvězd[editovat zdroj]

Zdravím, mám maličkou poznámku k vaši práci, není lepší místo prudký zrod hvězd hezký český termín překotná tvorba hvězd či překotná hvězdotvorba? Aspoň jinde se to používá, viz článek o galaxii v Sochaři, která tento termín má i v nadpisu [1], je to článek o galaxii v Sochaři a a myslím, že jej psala dostatečná autorita, navíc na toto téma google i něco najde [2], prudký zrod hvězd trošku méně [3]. Články píšete hezké, jen mě toto tahá za uši, i když chybky dělám větší, než Vy.--Mirek256 8. 6. 2017, 19:06 (CEST)

Mirku, že jste to Vy, tak jsem ten článek upravil. Ale teď mi dlužíte vysvětlení, zda si tykáme (vizte Váš předchozí příspěvek v diskuzi), nebo vykáme :-) Mě to náhlé vykání zaskočilo. Jinak co se týče té odkazované tiskové zprávy z ESO, hned v prvním souvětí se píše i "prudká tvorba hvězd". Ale podle Google testu máte pravdu. Upravil jsem i NGC 4631. Podobný problém mám i s mezihvězdnou hmotou, kde se mi to trochu plete s meziplanetární hmotou, kosmickým prachem, mezihvězdným prostředím, mezihvězdným mračnem, apod. --Pepe357 (diskuse) 9. 6. 2017, 07:37 (CEST)

Orlí mlhovina[editovat zdroj]

Díky za rozšíření, mrknu na to. Rád si přečtu o vesmíru taky o místě, kde se hvězdy rodí, a ne jen umírají, čímž nás ve všech dokumentech, nevím proč, stále krmí. OJJ, Diskuse 2. 8. 2017, 12:08 (CEST)

@OJJ: Pokud sis článek přečetl a máš námět na vylepšení, mohl bych poprosit o příspěvek do diskuse, případně o vyjádření k nevyřešeným bodům? Díky.--Pepe357 (diskuse) 30. 8. 2017, 11:42 (CEST)
Nicméně odborníkem na astronomii zase tolik nejsem, přestože taky toho dost vím a amatero pozorování provádím rád. :) Máš tam pár postřehů. --OJJ, Diskuse 2. 9. 2017, 16:38 (CEST)

Řád Galilea Galilei[editovat zdroj]

  • Velice děkuji! Zásluhu na tomto ocenění mají i všichni recenzenti mého prvního DČ - Juandev, Mirek256, Vachovec1 a OJJ - takže díky i vám! --Pepe357 (diskuse) 12. 9. 2017, 09:14 (CEST)

Souhvězdí Persea[editovat zdroj]

Zdravím, dal jsem do nominace na nejlepší článek souhvězdí Persea, a je tam pár objektů hlubokého vesmíru, co mají červené odkazy, česká wikipedie nemá ani článek Seyfertova galaxie. takže kdyby se ti chtělo napsat nějaké články, budu moc rád. Ale těch objektů hlubokého vesmíru není až tolik. Předem děkuji. A budu rád i za korekce.Mirek256 28. 10. 2017, 18:26 (CEST)

Ahoj Mirku, rád nějakými články o objektech přispěji. Překvapuje mě ale, že to ženeš na NČ. Článek jsem prošel jen letmo a přijde mi nepřehledný. Rozhodně by mu prospěly další podnadpisy, nebo třeba odrážky u hvězd, jako to má souhvězdí Andromedy. Taky kdyby se dal přidat nějaký obrázek, třeba dva, které jsou v článku o Melotte 20. Ale jinak díky za tuhle snahu, bylo by dobré konečně mít mezi NČ nějaké souhvězdí! --Pepe357 (diskuse) 28. 10. 2017, 23:04 (CEST)

I tu Andromedu jsem psal já, a odrážky u hvězd jsou to nejmenší (ale u Persea na en nejsou), obrázků je tam tolik, kolik má en, kde je nejlepším článkem. Ale mám pocit, že toho, kdo psal na en souhvězdí, to přestalo bavit.Mirek256 29. 10. 2017, 15:15 (CET)

Řád vstřícného wikipedisty[editovat zdroj]

Železná hvězda kvalitního wikipedisty[editovat zdroj]

Gratuluji. --Jan Polák (diskuse) 24. 12. 2017, 00:58 (CET)
Děkuji Gumideckovi za obě ocenění, Janovi za blahopřání i všem, kdo se na nominaci a vylepšení článků podíleli. Jsem rád, že se mezi nejlepší články konečně dostal článek o souhvězdí a také o objektu hlubokého vesmíru. Je to pro mě zároveň podporou k dalšímu úsilí o vylepšování astronomických článků na Wikipedii a doufám, že jich bude mezi DČ a NČ přibývat! --Pepe357 (diskuse) 25. 12. 2017, 12:20 (CET)

Wikikytička[editovat zdroj]

Vyznamenání za věrnost Wikipedii[editovat zdroj]

Nazdar Pepo! Na základě článku Vyznamenání za věrnosti Wikipedii tě označuji vyznamenáním Učeň a přeji mnoho kvalitních nápadů, relevantních zdrojů, krásných obrázků a spokojenosti.

Vyznamenání – Pole 87 Messierovy skládačky[editovat zdroj]

Zbývá už jen 109 dalších polí!

Ahoj, gratuluji k DČ Messier 87 a jako poděkování Ti uděluji Pole 87 Messierovy skládačky v hodnotě jedné Wikikytičky. Které další pole získáš na cestě k sestavení celé skládačky? S pozdravem --23. 11. 2018, 19:52 (CET), Utar (diskuse)

Děkuji pěkně! Myslím, že další bude Nara Pref Route Sign 0045.svg a nebo spíš M-45 1948.svg Ale teď vážně, neplánuju v Dobrých článcích založit odstavec Messierův katalog =) --Pepe357 (diskuse) 23. 11. 2018, 21:09 (CET)

Zajímavosti[editovat zdroj]

Ahoj, koukám, že žádná zajímavost z Messier 87 ještě nebyla na Hlavní straně a ani nebyla navrhnuta. Obecně, pokud víš o nějakém takovém slušném článku (zvláště jako hlavní autor), vyber z něj jednu či několik ozdrojovaných netradičních informací a navrhni je na stránce Wikipedie:Zajímavosti/Návrhy, ať se ty zajímavosti dostanou k vícero čtenářů. Díky. S pozdravem --5. 12. 2018, 22:28 (CET), Utar (diskuse)

Už jsem zkoušel „článek týdne“ a plánuji další, tak mohu zkusit i „zajímavost“. Teď se ale spíš soustředím na pár rozsáhlých článků, chci je dotáhnout na NČ. Mohu tedy zrovna poprosit o recenzi Plejád? Díky. --Pepe357 (diskuse) 6. 12. 2018, 19:58 (CET)
Díky. Ano, o Plejádách vím, jen jsem chtěl nejdříve projít pár článků ostatních autorů čekajících na recenze. S pozdravem --9. 12. 2018, 15:04 (CET), Utar (diskuse)