Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Brawl Stars

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Brawl Stars
Vývojář Supercell
Vydavatel Supercell
Platformy iOS
Android
Datum vydání Globální vydání: 12. prosince 2018
Žánr MOBA
Herní mód multiplayer
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Brawl Stars je free to play mobilní hra pro více hráčů. Žánrově jde o kombinaci strategie a střílečky. Vyvinula ji finská společnost Supercell a 15. června 2017 vydala. Je dostupná pro Android a iOS.[1]

O hře

Hra obsahuje několik typů módů,

 • Módy, ve kterých se jen mění mapy:
 • Gem Grab, Solo/Duo Showdown, Brawl Ball
 • Speciální Eventy/Módy:
 • Big Game, Robo Rumble, Boss Fight, Super City Rampage
 • 4 Eventy, které se střídají denně po 2:
 • Bounty a Heist, Hot Zone a Siege
 • Sezónní Eventy/Módy:
 • Present Plunder, Graveyard Shift

Postavy

Ve hře se nachází několik desítek postav, (aktuálně 41) jež jsou podle vzácnosti rozdělené do sedmi barevně rozlišených úrovní:

 • Trophy Road (světle modrá)
 • Rare (zelená)
 • Super Rare (tmavě modrá)
 • Epic (fialová)
 • Mythic (červená)
 • Legendary (žlutá)
 • Chromatic (duhová)

Postavy Trophy Road lze získat za dosažení určitého počtu trofejí, ostatní pak lze najít v boxech.

Trophy Road Brawleři (10)

Brawler Trofejí potřebných k odemknutí
Nita 10
Colt 60
Bull 250
Jessie 500
Brock 1000
Dynamike 2000
Bo 3000
Tick 4000
8-Bit 6000
EMZ 8000

Eventy/Módy

 • Módy, které zůstávají navždy, jen se u nich mění mapy:

Gem Grab

V akci Gem Grab jsou dva týmy, z nichž každý se skládá ze 3 hráčů. Uprostřed arény je drahokamový důl, který každých 7 sekund produkuje fialové drahokamy. Cílem herního režimu je, aby váš tým získal 10 drahokamů. Když je hráč poražen, odhodí všechny drahokamy, které získal. Jakmile má tým 10 drahokamů, na obrazovce se objeví odpočítávání, které trvá 15 sekund. Pokud se počítadlo dostane na 0, vyhraje tým, který odpočítávání získal. Odpočítávání se zastaví a vynuluje, pokud je Brawler poražen a klesne tolik drahokamů, aby jejich tým klesl pod 10. Pokud mají oba týmy více než 10 drahokamů a stejný počet drahokamů, odpočítávání se nespustí, dokud jeden tým nebude mít více drahokamů.

Ve hře nikdy nemůže být více než 29 drahokamů najednou. Když se objeví 29. drahokam, důl přestane dělat další drahokamy po zbytek zápasu. Také, když na mapě leží alespoň 10 drahokamů, důl nebude produkovat žádné další drahokamy, dokud si je Brawler nezvedne. Pokud hra trvá 13 minut a 14 sekund, bude odpočítávání uděleno týmu s největším počtem drahokamů.

Solo/Duo Showdown

Solo Showdown

V Solo Showdown Eventu je 10 hráčů bez týmů. Cílem hry je vyřadit všechny své protivníky a stát se posledním Brawlerem. Když je hráč poražen nebo když je otevřena bedna, padne Power Cube na podlahu. To zvyšuje zdraví Brawlera o 400 a lineárně zvyšuje jeho útočné poškození o 10% po celou dobu zápasu. Čím déle přežijete, tím větší budou odměny. Jak zápas postupuje, z okrajů arény vhání smrtelný jedovatý plyn a nutí všechny Brawlery do postupně menší oblasti. Jedovatý plyn způsobí poškození 1000 za sekundu a pobyt v něm po dobu 5 sekund zvýší jeho poškození o 300 poškození. To se nakonec hromadí tak rychle, že to nemůžete uzdravit, dokonce ani s žádnou léčivou schopností. Může být také aktivní Modifikátor, který zavádí do zápasů další speciální podmínku.

Modifikátory Showdownu

Meteorická sprcha (Meteor Shower)

Meteory na hráče prší. Mohou spadnout kdekoli na mapě a způsobí poškození 2 000 Brawlerům, které zasáhnou, a srazí je zpět, přičemž také ničí překážky. Meteory přeruší jakýkoli útok nebo Super kterou Brawler používá. Jak bude zápas pokračovat, meteory začnou padat s rostoucí frekvencí. Ke konci zápasu bude zničeno mnoho překážek a keřů, což bude představovat otevřené prostředí vhodné pro většinu Brawlerů na dlouhé vzdálenosti. Meteory upřednostňují Brawleři, kteří jsou blíže k sobě, což je pokus o to, aby se zaměřili na týmové hráče. Když se meteor chystá někde přistát, objeví se velký červený kruh a meteor přistane na tomto kruhu 3 sekundy poté, co se kruh objevil.

Energetický nápoj (Energy Drink)

Energetický nápoj se občas objeví někde na mapě. Krátce před tím, než se objeví, se objeví značka malého kruhu, která označuje místo, kde se objevuje, doprovázený krátkou znělkou, kterou lze slyšet kdekoli na mapě. Brawleři, kteří je vyzvednou, způsobí dvakrát větší poškození a pohybují se rychleji. Zvýšení rychlosti z nápoje se hromadí se schopnostmi zvýšení rychlosti, jako je od Max Super nebo Od Bibi Home Run Star Power. Životy Brawlera však nejsou ovlivněny. Účinek trvá 10 sekund. Jak bude zápas pokračovat, energetické nápoje se začnou rozmnožovat s rostoucí frekvencí. Je však méně pravděpodobné, že se objeví v blízkosti skupin hráčů, ale místo toho se objeví v blízkosti hráčů, kteří jsou sami, jako pokus o zastavení týmů.

Rozzlobený Robo (Angry Robo)

Velký robot ve stylu Robo Rumble, jehož zdraví závisí na průměrné úrovni výkonu Brawlera během zápasu, se občas objeví a zaútočí na Brawlery, kráčí směrem k nejbližšímu, i když se schovávají v křoví a způsobí poškození 600 za úder za 2,33 rozsah útoku každých 0,4 sekundy. Big Robots mají také rychlost 600, což je pomalejší než každý Brawler ve hře kromě 8-BITa. Objeví se značka označující, kde se velký robot objeví. Jak bude zápas pokračovat, Big Robots se začnou rodit s rostoucí frekvencí. Velký robot také při rozmnožování přehraje zvukový efekt a upozorní hráče na jeho vzhled. Pokud je poražen, odhodí tři power cube. Brawleři nebudou moci nabíjet Supers útokem na robota. Dávejte pozor, abyste se k němu příliš nepřiblížili, pokud již cílí na jiného Brawlera, protože místo toho může začít cílit na vás. Big Robots se rodí poblíž Brawlerů, kteří jsou blíže k sobě, jako pokus o zastavení spojování (teamování).

Léčivé houby (Healing Muschrooms)

Objeví se velký kruh zelených hub, který vytvoří oblast, která uzdraví všechny hráče za 1000 zdraví za sekundu. To stačí k dokonalému vyrovnání jedu v Showdownuza předpokladu, že Brawleři nezůstanou v jedu déle než 5 sekund. Trvá to pár sekund, než znovu zmizí. Malý efekt časovače podél okraje prstenu bude indikovat, kdy uzdravení skončí. Jak bude zápas pokračovat, Léčivé houby se začnou rodit s rostoucí frekvencí poblíž Brawlerů. Nerodí se poblíž skupinám hráčů, ale místo toho se objevují na hráčích, kteří jsou sami, jako pokus o zastavení spojování (teamování). Když jed obsáhne celou mapu, houby se začnou objevovat méně, aby měly hry konec.

Hřbitovní směna (Graveyard Shift)

Podobně jako odstraněný modifikátor Life Leech, Graveyard Shift je dočasný modifikátor během události Brawl-o-ween. Brawleři ztrácejí každou sekundu malé zdraví (přibližně 1,67%/s nebo 100%/min). To neodhalí Brawlery v křoví. Jestli se chcete léčit, musíte zasáhnout / zabít nepřátele; Alternativně mohou hráči k uzdravení použít léčivý útok, Super, Gadgety nebo Star Powery. Zabíjení nepřátel obnovuje zdraví Brawlera, zatímco poškození nepřátel obnovuje zdraví Brawlera o 80% způsobeného poškození. V Duo Showdown jsou léčivé účinky poškození / zabíjení nepřátel sdíleny mezi vámi a vaším týmovým kolegou (po 50%). Všechny léčivé schopnosti jsou sníženy o 75%.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Brawl Stars na anglické Wikipedii.

 1. Brawl Stars × Supercell. Supercell [online]. [cit. 2020-05-28]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy