Diskuse s wikipedistou:Martin Vrut

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Kacir 2. 10. 2014, 20:14 (UTC)

Kategorie:@@@@@@@@@@&¥€$¥€$*%+[editovat zdroj]

Dobrý den, díky, že zkoušíte editovat Wikipedii. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Děkuji.--Kacir 2. 10. 2014, 20:14 (UTC)

Milena Těhníková[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Milena Těhníková. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Jan Polák (diskuse) 15. 6. 2015, 23:40 (CEST)

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Milena Těhníková. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 16. 6. 2015, 09:42 (CEST)

Výtvarná výchova[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Ta úprava s těmi závorkami, na kterou jste to revertoval, je opravdu ta nejlepší. Čím více závorek,tím lépe. Srdečný pozdrav--Jan kozak (diskuse) 19. 6. 2015, 08:06 (CEST)

Přesuny článků[editovat zdroj]

Ahoj, články prosím nepřesouvej (nepřejmenovávej) metodou copy+paste. Ztrácí se tím historie článku, autorů a porušuje se tím autorskoprávní licence. Jak přesunout (přejmenovat) článek: viz WP:Přejmenování. O opravu dnes tebou přesunutých článků jsem již zažádal. --Harold (diskuse) 4. 1. 2016, 23:06 (CET) Velice se omlouvám a polepším se. Martin Vrut (diskuse) 5. 1. 2016, 23:31 (CET)

Prosba[editovat zdroj]

Prosím všechny wikipedisty, kteří se mnou chtějí diskutovat, aby mi vykali. Děkuji Martin Vrut (diskuse) 5. 1. 2016, 23:50 (CET)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení.

Vaše doplnění článku o trati z Kadaně do Kaštic je poměrně rozsáhlé a vyskytují se v něm mj. požadavky na zdroj. Je proto zjevné, že jste text odněkud okopíroval/přenesl. Je potřeba jasně napsat odkud kvůli zachování autorských práv a kvůli orientaci ostatních uživatelů v historii článku. --Uacs451 (diskuse) 6. 1. 2016, 07:28 (CET)

@Uacs451:Pozn: Převzato z této verze článku Doupovská dráha. Běžně se to píše do shrnutí, kam to ale napíšeme teď, když nejde editovat? Do Externích odkazů? --Urbanecm (diskuse) 6. 1. 2016, 07:43 (CET)
Prozatím jsem do článku vložil „Upravit“ s popisem problému a s požadavkem na úpravu stylu. --Uacs451 (diskuse) 6. 1. 2016, 07:55 (CET)

Kašírka[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Kašírka. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Zdenekk2 (diskuse) 22. 2. 2016, 23:39 (CET)

Izotopy beryllia[editovat zdroj]

Zdravím, nešlo by to trošičku upravit, aby ten článek vypadal lépe? Nějaký úvod atp. myslím. Vizte WP:VaS. Kdyby Vám něco nebylo jasné, zeptejte se. Rád Vám poradím. S pozdravem, --Urbanecm (diskuse) 6. 4. 2016, 15:00 (CEST)

Požár mlýna[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Požár mlýna. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Kabat7cz (diskuse) 17. 6. 2016, 19:32 (CEST)

Arrondissement Poitiers, shrnutí editace[editovat zdroj]

Dobrý den, ty hromadné návrhy na sloučení by se myslím měly někde prodiskutovat, zvlášť pokud v nich budete pokračovat. Vyplňujte prosím také shrnutí editace, už jste na to byl upozorňován. --Remaling (diskuse) 20. 6. 2016, 14:35 (CEST)

Jde jen o návrh, ať je o tom vedena diskuse, za shrnutí se omlouvám. Martin Vrut (diskuse) 20. 6. 2016, 16:09 (CEST)
O. K., to je v pořádku. --Remaling (diskuse) 20. 6. 2016, 16:11 (CEST)

Dobrý den, na [1] si zaškrtávátkem Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace můžete nastavit, že Vás systém při nevyplnění shrnutí upozorní. Ať se daří, --Martin Urbanec (diskuse) 20. 6. 2016, 16:39 (CEST)

Rád bych se vás zeptal, jestli byste byl pro sloučení jen u tohoto arrondissementu nebo u všech 340. --Jowe (diskuse) 15. 7. 2016, 19:04 (CEST)

Šablony jsem odstranil. Navrhnout to u pouze jednoho arrondissementu je značně nesystémové, byl-li naopak záměrem změnit celý systém, měl byste to nejdřív navrhnout a prodiskutovat Pod lípou, protože se to týká spousty článků a měla by být informována celá komunita. --Vlout (diskuse) 5. 8. 2016, 09:06 (CEST)

Marija Jaremčuková[editovat zdroj]

Dobrý den! Omlouvám se za jazykové chyby. Pane kolego, SSSR mrtví v roce 1991. Děkuji za pochopení. --Бучач-Львів (diskuse) 18. 1. 2017, 09:10 (CET)

Wikifotografové[editovat zdroj]

ahoj, zdravím všechny z vás, kteří fotíte/fotili jste pro Wiki, tady Kuba Holzer, od listopadu manažer pro multimédia v české Wikimedii.

---To, že vám píšu přes wikipedii, znamená, že nemám váš email. Pošlete mi ho prosím, pokud chcete, abych vás zařadil do databáze wikifotografů, kterou vytvářím a mohl vás oslovovat hromadně (můj mail: jakub.holzer@wikimedia.cz).---

Budu mít na starost komunitu wikifotografů, organizaci různých (foto)akcí a taky projekt GLAM. Budu vám také občas psát o foto-novinkách, akcích etc. (Na konci mailu je seznam fotografů. Pokud tam nějaký váš kolega chybí, dejte mi prosím vědet).

Dnes mám pro vás dvě zprávy:

V sobotu 16.12. uspořádáme celodenní foto workshop v Praze zaměřený na focení předmětů v interiéru (máme nový fotostan). Mimopražským zaplatíme nocleh, ať nejsou znevýhodněni. Pokud o uvažujete o účasti, napište se prosím k termínu 16.12. sem: https://doodle.com/poll/7kmy5ctzibni7u6p ať víme, kolik nás bude. Momentálně přemýšlíme nad tím, co fotit - po vzoru francouzské Wiki bychom mohli fotit jídlo nebo třeba nějaké přírodniny etc. Cokoli, na co se nevztahují autorská práva. Napadá vás něco? Sem s tím! Také hledáme lektora. Pokud máte tipy, nebo si na vedení kurzu sami troufáte (může vás být i víc), dejte mi prosím vědět.
Dále 27.11. končí naše foto soutěž Czech Wiki Science Competition 2017 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech_Wiki_Science_Competition_2017_in_the_Czech_Republic). Pokud máte nějaké fotky z oblasti vědy (soutěžní kategorie jsou opravdu široké), určitě se zúčastněte. Nejlepší fotky odměníme (zřejmě nějakými fotovouchery) na Wikikonferenci 2.12. Budeme rádi, když o soutěži řekněte svým známým nebo ji budete jakkoli šířit.

Díky, zdraví vás Kuba

--

Jakub Holzer projektový manažer pro multimédia jakub.holzer@wikimedia.cz +420 728 891 602

Wikimedia Česká republika

Wikifotografové v databázi: Akron Atilla Atriplexmedia BenS BilaVrana Blahma dakur DavidSchuller fat frettie gampe gotyna Hadonos HanaKasparikova Horst cheva chmee2 jagro jakubac2517 jan.kamenicek JanPolak Jedudedek JiriGaluska JiriMatejicek JirkaDl Jirmina Jirrka jklamo johule juandev kankovaa Kesule krvesaj limojoe Midonek packa palickap Pastorius Petr1888 PetraPejsova podzemnik Rigel Richenza sandwort Stribrohorak svajcr TomasMerta vejr vildungova Vojtech.dostal walter_klosse YjM --Jakub Holzer (WMCZ) (diskuse) 24. 11. 2017, 15:56 (CET)

Co s tím?[editovat zdroj]

Ahoj, formálně musím vložit:

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Trať T5. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

+ Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Trať T5. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem

Ale pokud jsou dva významy /nebo více/ měl by to být rozcestník. Ne?--Horst (diskuse) 2. 1. 2018, 19:59 (CET)

Problém je ten, že rozcestník říká, že daný název má dva, nebo více významů, jenže tak to není, jenom toto označení pokrývá úseky 2 tratí.Martin Vrut (diskuse) 3. 1. 2018, 08:16 (CET)

Ahoj, [2] v téhle verzi [3] jsi ve shrnutí uvedl "odkazy přesměrovány", což ale nebyla pravda > [4] já to bohužel nezkontroloval a smazal, to dobře není. Obnovil jsem ho, pokud je třeba tak bude nutno předělat na rozcestník, odkud povedou odkazy na obě tratě, ale z principu to je na ruční opravu všech odkazů. Nejspíš víš co a jak takže do toho Ti zasahovat nebudu, dík--Horst (diskuse) 11. 5. 2018, 08:58 (CEST)

Omluva[editovat zdroj]

Zdravím, omlouvám se za uklepnutí kvůli správcovskému nástroji rychlého revertu. Na vandalismy je to účinné, někdy se však člověk uklepne. S pozdravem. OJJ, Diskuse 15. 5. 2018, 18:01 (CEST)

Nic se nestalo, když jste to hned opravil--Martin Vrut (diskuse) 15. 5. 2018, 18:02 (CEST)

Slučování článků o tratích[editovat zdroj]

Zdravím, všiml jsem si vašeho sloučení tratí 012 a 013 v souvislosti s hromadným přečíslováním tratí v ČR. V tomto případě proti tomu nic nemám, ale jinde to nemusí být vhodné řešení. Například u bývalé trati 250 jsou články podle historických úseků (viz rozcestník) a tak by to mělo zůstat. Nevím co jste všechno zamýšlel poslučovat/rozdělit, ale každé sloučení/rozdělení prosím důkladně promyslete, aby to z encyklopedického hlediska bylo rozumné. To že čísla nesedí s články na wikipedii vůbec nevadí a jde to udělat poměrně dobře jak na wikidatech, tak na commons a podle mých časových možností to postupně zreviduji. --MIGORMCZ (diskuse) 22. 12. 2019, 17:39 (CET)

Dobrý den, psát články podle čísel mnohdy nedává smysl a zde to byl jen impuls zařídit něco rozumného. Plány slučovat i rozdělovat články o tratí mám, koneckonců pokud se podíváte na mé minulé editace, tak tam takových uvidíte dost (a přiznávám se, že některé se zejména z hlediska technického ne úplně vydařily). Myslím si, že články by měly být napsány podle 1) historického a 2) provozního hlediska v tomto pořadí. Obvykle sloučení/rozdělení navrhuji příslušnou šablonou, ale v tomto konkrétním případě mi to nepřišlo nutné. Co se mých plánů týče mám jich ještě několik:
--Martin Vrut (diskuse) 23. 12. 2019, 18:49 (CET)
@Martin Vrut: Díky za odpověď. Tady u těchto tratí se doporučuji podívat jak to mají na německé wikipedii, protože z historického hlediska mají velmi dobře zpracovanou celou republiku. Taky nemám všechny články ve sledovaných, takže něco asi nepostřehnu, proto prosím, aby jste po každém zákroku letmo zkontroloval wikidata a přidělil ten článek správné položce, či vytvořil novou. Případně mi stačí napsat do diskuze a ty wikidata rád udělám. --MIGORMCZ (diskuse) 23. 12. 2019, 21:53 (CET)

Železniční trať Praha – Plzeň – Cheb[editovat zdroj]

Zdravím. Článek Železniční trať Praha – Plzeň – Cheb nesplňuje požadavky na rychlé smazání (alespoň zatím). Na stránku stále vede množství odkazů: vizte Speciální:Co odkazuje na/Železniční trať Praha – Plzeň – Cheb. A také nebylo uvedeno, k čemu má být stránka duplicitní. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 13. 1. 2020, 20:04 (CET)

Dobrý den, potvrzuji výše řečené. Článek nelze smazat s ohledem na WP:RS. Pokud jste přesto přesvědčen, že by daný článek na Wikipedii neměl býti, můžete založit diskusi o smazání. Pěkný den --Faigl.ladislav (diskuse) 14. 1. 2020, 23:05 (CET)

seznam železničních stanic v Česku - poděkování[editovat zdroj]

Dobré odpoledne, chtěl bych vám poděkovat za pomoc při rekonstrukci seznamu železničních stanic v Česku. Chápu, že to bude běh na velmi dlouhou trať (i přímé spojení mezi Aší a Mosty u Jablunkova by bylo sprintem), a právě proto vám děkuji za vaši odvahu se do takové věci pustit a posunout ji. Poirot12345 T (diskuse) 27. 2. 2020, 13:50 (CET)

Jsem moc rád, že jste si všiml, zatím se pouštím do méně obsáhlých písmen, zabere to dost času, zároveň děkuji za definování koncepce.--Martin Vrut (diskuse) 27. 2. 2020, 13:52 (CET)