Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:Uacs451

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 1 měsícem od uživatele Janbery v tématu „Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu

S pozdravem ♥ K123456  28. 6. 2012, 15:55 (UTC)

Sbory ČCE[editovat zdroj]

Dobrý den, všiml jsem si, že jste editoval sbor v Libici n/C. Pokud máte nějaké podklady, byl bych velmi vděčný, kdybyste založil (alespoň jako pahýl) nějaký nebo více z chybějících sborů v poděbradském seniorátu. Nejvíce schází lyský a kutnohorský, dále Libiš - Neratovice, Mělník, Mladá Boleslav... Pokud tuto možnost nemáte/nebo se tím nehodláte zabývat, ale víte o někom, kdo by byl ochoten články založit, prosím, požádejte jej. Dekuji. Hezký den přeji. --Kusurija (diskuse) 21. 7. 2012, 09:29 (UTC)

Dobrý den, no, z mého pohledu nejvíce schází Český Brod :-). Jsem líný a nesystematický člověk a všichni mně známí wikipedisté jsou katolíci. Zatím jsem se vzmohl jen na drobné úpravy, napsal jsem za život jediný článek, pokusím se polepšit.
Pozor, právě jsem se Vám o tom chystal napsat: u Libiše se neuvádí v Neratovicích ani kazatelská stanice. To bychom mohli psát leckde, třeba "Sázava, Žďár nad Sázavou" a podobně, ale nebylo by to systémové. --Uacs451 (diskuse) 21. 7. 2012, 09:40 (UTC)

Železniční stanice Blovice-Vlčice[editovat zdroj]

Promiň, ale dělal jsem to ve spěchu.

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Českém Brodě, který již kolega Addvisor přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes (diskuse) 31. 7. 2012, 14:23 (UTC)

Právní diskuse[editovat zdroj]

Zdravím, kolego. Dnes jste narazil na p. Hambergera, ale mám pocit, že jste to nevzal ze správné strany. Jasně, s největší pravděpodobností nemá pravdu, ale cílem Wikipedie nemá být utlouct ho na jeho neznalosti paragrafů, ani ho k právníkům, aby se opravdu dobře připravil a pak dělal Wikipedii potíže. Spíš je cílem vysvětlit, že se pravděpodobně mýlí, jak to podle nás funguje - a v případě, že nadále trvá nesoulad mezi představami obou stran, pokusit se mu vysvětlit, že přínos pro veřejnost je větší než případný (skutečný, nebo smyšlený) zásah do jeho práv a že bude lepší, když případně udělí svůj plný souhlas (což v případě, že ho budete tlačit ke zdi, udělá těžko). Zkuste se prosím nad touto myšlenkou také zamyslet. Děkuji. Okino (diskuse) 20. 8. 2012, 12:39 (UTC)

Nevzal. Občas něco dám na Commons, představa, že by se mi mohlo stát něco podobného, mě vytočila. Teleobjektivem vyfotíte něčí barák, budete stát na spolehlivě veřejném prostranství... -- Před zákonem je jedno, zda ta či ona fotografovaná věc je v osobním vlastnictví nebo nějakém jiném, a p. Hamberger sotva je autorem výtvarného řešení barokní sýpky. -- S tím souhlasem se mi to nelíbí. Říká se tomu nějak jako "otevření Pandořiny skříňky" nebo "precedens"? prostě měli bychom se řídit pravidly. --Uacs451 (diskuse) 20. 8. 2012, 20:19 (UTC)
Až po napsání reakce jsem se podíval, jak šla diskuse dále. Moje účast v porovnání s tím byla nicotná. --Uacs451 (diskuse) 21. 8. 2012, 06:50 (UTC)

Pán Protivenství[editovat zdroj]

Pán Protivenství, Myslím, že správné slovo je: Tribulation = "Soužení".--83.41.95.171 6. 10. 2012, 16:21 (UTC)

Možná. Jen málo se to významem liší od Utrpení, které už někdo navrhl. Jak jsem napsal, nechal bych to pod španělským názvem. --Uacs451 (diskuse) 6. 10. 2012, 17:59 (UTC)

Mazání[editovat zdroj]

Zdravím, Předem se chci omluvit. Musím však ale vysvětlit, že smazání onoho autorského práva bylo opravdu nutné a to v co nejkratší době. Omlouvám se tedy, že jsem neprojížděl každého přispěvatele, jednoduše z důvodu časového. Samozřejmě, Váš článek nijak neporušuje můj zdroj, který jsem uvedl, jakože z něho bylo čerpáno. Váš článek ne, zbytek však ano. Edisteewr (diskuse) 18. 10. 2012, 16:40 (UTC)

Jo, jasně. Když jsem tehdy k článku přišel, všiml jsem si, že není příliš encyklopedický; bylo patrné, že je to nějak jakoby učebnicové. --Uacs451 (diskuse) 18. 10. 2012, 16:47 (UTC)
No právě... jsou tam použity i věty, které podle normy nejsou pravdivé. To jsou jen takové poznámky, kterých se profesorka v hodinách "chytne" a vysvětlí je úplně. Sem na wiki byly zkopírovány a to beze smyslu. Edisteewr (diskuse) 18. 10. 2012, 16:51 (UTC)

Děkuji za Vaše připomínky, nicméně není skoro vůbec má práce to, jak článek vypadá celkově. Tento článek jsem objevil, když už byly tyto lokomotivy asi tři čtvrtě roku v provozu. Veškeré mé editace byly pouze doplněním toho, co už tam je, připadně opravy chyb. Dislokace a provoz rovněž nejsou moje práce, tam jsem pouze párkrát opravoval chyby. Zbytek dodaných informací v článku jsou neměnná fakta v historii. Nicméně s těžkou aktualizovatelností některých údajů (dislokace) souhlasím, tam by asi stálo za zvážení odebrat informace o domovském depu, obzvlášť když do dvou měsíců má devět lokomotiv změnit své depo, avšak do natolik drastických zásahů se nechci pouštět, respektive necítím k tomu odpovědnost. Děkuji. ARmpee171 (diskuse) 19. 10. 2012, 14:48 (UTC)

Nástěnka[editovat zdroj]

Dobré ráno, děkuji za reakci. Třeba lze hledat souvislost s mojí „noční směnou“. Možná by stačilo i jen připomenout „nekrmte trolly“, takové krmení je holt svůdná věc. Nicméně k tomu mám dvě poznámky: 1) Není na kandidátech, aby se domýšleli, proč který wikipedista hlasoval tak jak hlasoval. Právě naopak různá domýšlení a fantazírování jsou mnohdy zdrojem problémů, které třeba i AV musí řešit (a jakým teď ostatně jsou někteří z nás nuceni čelit). Ostatně pokud jste uvedl jako důvod omezenou představivost, pak k tomu není moc co domýšlet. Domýšlet se samozřejmě mohu v dobrém i ve zlém, volím to dobré. 2) Opravdu si nemyslím, že arbitr je snad něco jako „za zásluhy“. Je to prostě potřebná a setsakramentsky nevděčná práce. Takže svým způsobem, jestli jste hlasoval proti mojí kandidatuře a jestli tak učiní i další v takové míře, abych nebyl zvolen, pak to pro mě nepředstavuje žádnou zátěž navíc, právě naopak. Ovšem pro Wikipedii to znamená, že bude chybět arbitr a že se bude holt čekat na někoho jiného, kdo by to na sebe vzal. Z počtu kandidujících i z předchozí historie, kdy bylo volné místo i delší dobu neobsazené usuzuji, že se bohužel nedá říct, že by se wikipedisté předháněli v kandidatuře. Možná proto, že sami sebekriticky necítí dostatečnou kvalifikaci; možná proto, že nemají touhu nechat do sebe kopat pronic zanic; možná proto, že je víc baví věnovat se obsahu Wikipedie a dokud se někdo hádá třeba do krve v jiných vodách, nechají to být, protože je to nepálí; možná proto, že jsou ze zásady nebo z přirozené nedůvěřivosti nebo jiných pohnutek proti jakémukoli výboru a dávají přednost nespoutané volnosti a právu silnějšího; možná z řady jiných důvodů. Ale wikipedistů holt asi není zas tolik, aby se mezi nimi našel dostatek takových, mezi kterými by se dalo vybírat jako opravdu „nejlepší z nejlepších“. Kandidoval jsem jako první, a to (i) proto, abych povzbudil ostatní ke kandidatuře. Že to nezafungovalo víc, to mě mrzí, ale teď už s tím ani nic nenadělám. Mělo prostě kandidovat víc zájemců… Přeji vše dobré! --Bazi (diskuse) 9. 1. 2013, 09:34 (UTC)

Experimenty[editovat zdroj]

Dobrý den, díky že kontrolujete poslední změny a revertujete vandalismy. Pokud však na nějaké stránce vandalismus smažete, je dobré na to autora upozornit − a to postupně šablonou {{experimenty}}, pokud pokračuje tak {{experimenty2}} a následně {{experimenty3}}. Více na Wikipedie:Patrola. --Marek Koudelka (diskuse) 5. 2. 2013, 09:45 (UTC)

Vím to. Dělával jsem to. Ale oni dobře vědí, co dělají, i beze mne. Když pak vidím na diskusní stránce dvacet posledních varování... nemyslím, že by je případné zablokování na dvě hodiny bez varování nějak zabolelo. --Uacs451 (diskuse) 5. 2. 2013, 10:51 (UTC)

Staniční řád železniční stanice[editovat zdroj]

Dobrý den, působíte na mne jako člověk, který o železnici něco ví a tak se Vás chci zeptat, kde by se dal sehnat Staniční řád železniční stanice Meziměstí. Já se na Wikipedii hodně věnuji železničním stanicím, nyní pracuji na broumovském nádraží, avšak né všechny Staniční řády železničních stanic jsou volně umístěny na internetu. Třebas právě Meziměstí tam není a já bych se mu rád věnoval, má zajímavou historii. Možná si řeknete k čemu to potřebuji, ale pravdou je, že je tam spousta technických údajů, kupříkladu o zabezpečovacím zařízení, počtu kolejí, nástupišť (včetně délky) a tak. Dá se to použít jako věrohodný zdroj. Já nerad zakládám pahýlky o Českých nádražích, myslím si, že je to zbytečné. --Daniel Holý CZ (diskuse) 15. 2. 2013, 10:34 (UTC)

Dobrý den, ne, bohužel toto nevím. Profesně se zabývám vozidly a pokud něco vím o dopravě a jiných stránkách železnice, je to jen tak bokem. Dopravou se pokud vím profesně zabývá Cmelak770. V přístupu k pahýlkům s Vámi souhlasím, je zde docela dost chyb a neaktuálních informací a nějaké bezhlavé rozšiřování není podle mě moc žádoucí. Pár oblíbených stanic ve Vašem kraji Vám dá zabrat. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 15. 2. 2013, 10:56 (UTC)

Tak už vím, kde vyčteme důležité informace o železničních stanicích, kdyby se někdo ptal www.iwan.eu07.pl. Tutu informaci mi poskytl Cmelak770. Ty pahýlky jsou fakt zbytečné, broumovské nádraží a královéhradecké nádraží (moje děťátka) jsou toho důkazem. Škoda, že si železniční fandové nedají více práce. Díky za dobrý typ. --Daniel Holý CZ (diskuse) 19. 2. 2013, 10:14 (UTC)

Etymologie[editovat zdroj]

Kolego, přečtěte si prosím Etymologie, kde je vysvětleno čímž se tento obor lingvistiky zabývá. O-sobě není etymologií, natož v článku žádná etymologie českého slova osoba nebyla. V původním textu bylo pouze latinské persona, čož nemá žádnou souvislost s tématem článku. Dále si přečtěte Wikipedie:Co Wikipedie není, slovníkové výklady významů či použití slov na Wikipedii skutečně nepatří --Wikipedista:BobM d|p 28. 2. 2013, 12:15 (UTC)

Nerozumím. --Uacs451 (diskuse) 28. 2. 2013, 12:51 (UTC)

Alžběta Kuronská[editovat zdroj]

Děkuju, už je to pryč Jecko700 (diskuse) 20. 3. 2013, 11:19 (UTC)

Hlasování o článku Železniční trať Frýdlant v Čechách – Heřmanice[editovat zdroj]

Ahoj, jen si dovolím upozornit, že jsem zahájil hlasování o zařazení článku „Železniční trať Frýdlant v Čechách - Heřmanice“ mezi zdejší Nejlepší články. Máš-li dojem, že mezi takové články může patřit, prosím o vyjádření podpory. Díky. --Jan Polák (diskuse) 13. 5. 2013, 23:23 (UTC)

O této diskusi víte? Atila M. Rof (diskuse) 16. 7. 2013, 07:49 (UTC)

Interpretace soudního rozhodnutí[editovat zdroj]

K tomu bych rád dodal, že IMHO se musí státní zástupce či žalobce (postaru prokurátor) řídit ústavou státu, jeho zákony a rozhodnutími soudů a ne se pokoušet si je interpretovat po svém nebo je dokonce obcházet. Nezlobte se, ale jistý státní zástupce v té určité věci postupoval velmi razantně a nyní má problém. Ti lidé byli náhle propuštěni z vazby, předtím o tom on takhle ani trochu nemluvil. Ústava byla Nejvyšším soudem vyložena, jak to oni vidí. Jsem zvědavý, jestli to je opravdu definitivní výklad, ale asi má onen soud právo v takových kauzách rozhodnout, a to definitivně. Není to otázka rozporu nějakého zákona s ústavou, že by musel rozhodnout až Ústavní soud, nýbrž otázka trestního řízení zavedeného a vedeného asi protiprávně. A rozhodnutí soudu je konečné, státní zástupce se jím musí řídit a ne hledat cesty, jak se z toho problému dostat ven po svém. Což "on" IMHO dělá. --Zbrnajsem (diskuse) 20. 7. 2013, 16:50 (UTC)

Na obecné rovině ano, ale toto není situace Vaší editace, kterou jsem napadl. --Uacs451 (diskuse) 20. 7. 2013, 16:53 (UTC)
Dobrá, však jsem to také nezměnil. --Zbrnajsem (diskuse) 20. 7. 2013, 16:56 (UTC)

Politická práva ve Švýcarsku[editovat zdroj]

re: Dobrý den, povšiml jsem si, že pracujete na tomto článku. Vložil jsem do něj šablonu s návrhem na sloučení s článkem Politický systém Švýcarska. Ani jeden není v dobrém stavu a hodně se překrývají. Domnívám se, že by bylo lepší napřít své úsilí na vylepšení druhého uvedeného článku, který zapadá do série standardně nazvaných článků "Politický systém té a té země", které mají své protějšky na cizojazyčných wikipediích. "Politická práva" jsou po této stránce ojedinělá. S pozdravem --Uacs451 (diskuse) 29. 8. 2013, 11:20 (UTC)

Díky za zprávu a námět na další práci. Zpracovat pořádně obě témata "Politický systém té a té země" a (ojedinělá) "Politická práva" ("Politická práva té a té země"?), je bezpochyby dobrá věc. Zavítal jsem na "Politická práva ve Švýcarsku" „díky“ rešerším k "S12 SPOJENÍ" (kterému hrozí smazání bez uvedení zdrojů), k němuž jsou sice (docela dobré) zdroje, ale bohužel a, zdá se že, výhradně přeposíláváné maily (jako přílohy .doc – zvyky starší generace?). Zdravím -kan-fan- (diskuse) 29. 8. 2013, 11:33 (UTC)

Mlčenlivost[editovat zdroj]

Z jakého důvodu si myslíte, že jsem vázán Biedronkovi mlčenlivostí za jeho sprostý mail, za který bych ho mohl žalovat pro urážku, kdyby se obtěžoval a napsal mi své jméno a adresu.--Chalupa (diskuse) 30. 8. 2013, 09:15 (UTC)

Nejsem právník, ale domnívám se, že žalovat byste mohl za urážku učiněnou veřejně. Soukromý dopis tohoto druhu jistě na náladě nepřidá, ale pořád je to soukromý dopis. -- Nevím, kdy jste se s Biedronkou CZ setkal poprvé - já už před nějakou dobou, protože píše o železniční dopravě, a už dříve diskuse s ním měly svá specifika. (A není první, na jednoho podobného jsem spolu s Petrem S. narazil už předtím.) Podle mne se nedá dělat nic. --Uacs451 (diskuse) 30. 8. 2013, 09:33 (UTC)
Já od něho žádný soukromý dopis nechtěl, a navíc ho poslal z wikipedie, což je podle mne veřejný prostor. Je to nevychovaný tvor a nemá na wikipedii co dělat.--Chalupa (diskuse) 30. 8. 2013, 12:42 (UTC)

Rafael Grač[editovat zdroj]

Díky za kontrolu. Popletl jsem si to v tabulce transkripce s písmenem "е", u kterého je podle http://www.lib.cas.cz/space.40/CYRILLIC/RU-EN-T3.HTM přepis po samohláskách jako "je". --Harold (diskuse) 9. 9. 2013, 20:16 (UTC)

Diskuse k Wikipedii:Přechylování ženských jmen[editovat zdroj]

Dobrý den, zjistěte si, k čemu se používají diskusní stránky a pro příště se buď „držte tématu“ nebo si velmi dobře rozmyslete takovéto a podobné provokace. Děkuji za pochopení.--Zdenekk2 (diskuse) 8. 10. 2013, 05:20 (UTC)

Jinak možná si řeknete, že jsem kdo ví, jaký zlojed, ale faktem je, že ty články o železničních stanicích jsou neskutečně suché, vesměs postrádají železničního ducha. Podíval jsem se na pár z nich a všechny jsou stejné, pojednávají o výpravní budově, architektonickém slohu, něco jako stavědlo tam vůbec nenaleznete. Je to škoda, protože prostřednictvím té stanice se může člověk něco dozvědět, stanice je všeobecně známá, kdežto trať ne. Bohužel, obávám se, že na Wikipedii se v tomto nic nezmění. Pouze budou přibývat další a další články o stanicích a budovách. --Biedronka CZ (diskuse) 25. 10. 2013, 09:54 (UTC)

Asi ano. Vyplývá to z toho, že přispěvatelů je málo a nejde jim nařizovat, co mají dělat. Sám jsem žádnou stanici nenapsal a nemám to ani v úmyslu. Mazat ty pahýly taky nejde. Myslím, že existují lidé, kteří to řeší tak, že železniční věci popisují rovnou německy, stejně jako mnoho Čechů přispívá na anglickou Wikipedii. --Uacs451 (diskuse) 25. 10. 2013, 10:04 (UTC)

Co se týká mazání pahýlu, já bych je mazal, zejména pokud jsou pofidérní, neboť myslet si, že někdo to přepracuje, vylepší je dosti naivní. Někdo říká, že tím Wikipedie příchází o přispěvatele, ale to není pravda, náhodní přispěvatelé povětšinou něudělají nic prospěšného akoráte si odskočí, plácnou nějakou blbost a jdou dál. Dělají to i přispěvatelé, kteří na Wiki působí několik let. Valná většina z Vás totiž působí ve spoustě článků a to v takovém rozsahu, že si říkám, že to snad není ani možné. Já nevím, já si dám železnici (třebas královéhradecké nádraží), když je nuda a není co psát tak nějakou rozhlednu, chatu, prostě něco, co může napsat každý, aniž by vypadal jako blbec. Ostatní prostě dělají do všeho a bohužel, je to vidět na té Plzni (s prominutím to je stanice jako kráva, Hradec Králové je proti tomu trpaslík). Pahýl ano, ale ne u domácíh témat, když někdo založí pahýl o vídeňském hlavním nádraží, tak je mi to fuk, protože na německé wiki jistě vznikne kvalitní článke a někdo to přeloží, jenže obráceně to nefunguje. --Biedronka CZ (diskuse) 25. 10. 2013, 10:37 (UTC)

Osobní útok[editovat zdroj]

Kolego, označení za vandala považuji za osobní útok - příště rovnou žádám o blok, přečtě te si wp:vandalismus a wp:žádné osobní útoky. --Wikipedista:BobM d|p 25. 10. 2013, 11:57 (UTC)

Trvám na tom, že šlo o vandalismus. Byl jste na nesmyslnost své argumentace několikrát upozorněn, ale pravděpodobně to nečtete. --Uacs451 (diskuse) 25. 10. 2013, 12:06 (UTC)
Kolego, spor o obsah rozcestníku je stěží vandalismus. Pokud někdo revertuje mezi verzemi, z těží může jít o vandalismus. Přečtěte si daný článek. Už mě to unavuje. --Wikipedista:BobM d|p 25. 10. 2013, 12:11 (UTC)

Dobrý den, prosím i Vás o ukončení revertovací války na stránce Nika, zkuste prosím pokračovat v diskusi. Nemohu Vám vytknout porušení pravidla Wp:3RR, protože jste se pravda nedopustil tří revertů, ovšem jak říká samo pravidlo, to neznamená, že máte 3 reverty povolené. Význam pravidla je někde jinde. A rovněž bych Vás chtěl poprosit, abyste druhou stranu sporu neoznačoval za vandala. Jedná se, pokud chápu, o spor obsahový, a kolega BobM má na něj jiný názor. Vzhledem k tomu, že se jedná o zavedného uživatele, tak byste se příště mohltakových nařčení zřeknout, může se ho to totiž silně dotknout. Díky za pochopení, s pozdravem --Mates (diskuse) 25. 10. 2013, 13:00 (UTC)

Nejedná se o obsahový spor. BobM z formálních důvodů vrací do rozcestníku věcné chyby, které už jiní editoři odstranili. Argumenty nečte. Pokud se ho nařčení dotknou, bude jen dobře, všimne si alespoň, že se něco děje. --Uacs451 (diskuse) 25. 10. 2013, 14:35 (UTC)
Upozorňovat někoho, že nemá (podle Vašeho názoru) pravdu, osobním útokem je to poslední, o čem bych řekl, je to dobře. Byl bych nerad, aby se to stalo zavedenou praxí. Viděl bych to jako velmi nebezpečný precedens. "Pokud se ho nařčení dotknou, bude jen dobře" - doufám, že to nemyslíte zcela vážně. Podle mě bychom se tu měli k sobě chovat slušně, a to i v případě, že se druhým nesdílíme jeho názor na určitý problém. Srdečně, --Mates (diskuse) 25. 10. 2013, 21:27 (UTC)
Upozornil jsem jej v diskusi a označením jeho úpravy za vandalskou. Osobní útok je Vaše interpretace. Že jde o zavedeného uživatele, je irelevantní. --Uacs451 (diskuse) 25. 10. 2013, 22:35 (UTC)

Krásná fotečka[editovat zdroj]

Krásná fotečka Ukazatel staničního informačního systému, alespoň si čtenář může udělat představu o tom, že nekecáme, neboť válná většina lidí o tom nástupišti nejspíše ani neví. Jeden čtenář mi nedávno psal, kde jsem prý na takovou blbost přišel, prý je tam 1., 2., 3. a 1. A nástupiště :-) --Biedronka CZ (diskuse) 31. 10. 2013, 11:04 (UTC)

Díky za pochvalu, vyfotil jsem to na popud přečtení diskuse u článku, v létě tam dost často přestupuju. To nástupiště je teď nepotřebné, sloužilo při výlukách a - moje spekulace - taky se možná se víc používalo, dokud nebyly Regionovy a 810 nebo 714 musely objíždět vlečňák, takže bylo zapotřebí víc kolejí. --Uacs451 (diskuse) 31. 10. 2013, 18:32 (UTC)

Díky tomuto nástupišti mi neustále chodily maily, abych se přiznal, ani já jsem ho prve nechtěl do Wiki uvádět. Co já vím, tak tam dnes povětšinou šturcují lokomotivy a ani si nedokáži představit, že bych tam nastupoval, je to taková nudle. Ale fotka se do článku opravdu hodila, i když si myslím, že teď mi budou chodit maily ohledně čísla koleje. Tabule pojednává o koleji č. 6 a 5 b, ale ve skutečnosti tam je kolej č. 7. Lidi mnohdy nechápou, že staniční informační systém si se služebním hlašením tak trochu protiřeční, že kolej č. 6 je ve skutečnosti mezi prvním a druhým nástupištěm. Když mi povětšinou přijde mail, tak to stojí za to. Proto mne na Wiki děsí náhodní kolemjdoucí, oni to v tom článku klidně opraví na kolej č. 6, protože tabule pojednává o koleji č. 6 a hotovo, pak se s vámi budou ještě hádat. --Biedronka CZ (diskuse) 1. 11. 2013, 09:37 (UTC)

Tak už fotografie máme, tedy požadavek ruším[editovat zdroj]

--Biedronka CZ (diskuse) 20. 12. 2013, 10:38 (UTC)

Osobní útok (2)[editovat zdroj]

Dobrý den, poprosil bych, abyste se ve svých příspěvcích zdržel podobných výpadů, jako například zde. Kritizujte editace, názory, ale nikoliv uživatele, jakkoliv můžete s kolegou nesouhlasit. Opravdu si na to prosím dávejte větší pozor, je to již podruhé, co Vás na to upozorňuji v ne zas tak dlouhém sledu po sobě. Díky. --Mates (diskuse) 22. 12. 2013, 17:45 (UTC)

Ale jo, znám ta pravidla dobře. --Uacs451 (diskuse) 22. 12. 2013, 18:01 (UTC)
Tak to je fajn, bylo by tedy lepší je dodržovat. Byl bych opravdu nerad, ale pokud by se to stávalo častěji, mohlo by to příště vyústit i v kratší blok (který byl mimochodem již navržen na NS, nicméně jsem ho protentokrát zavrhnul). Doufám, že to pochopíte. Díky --Mates (diskuse) 22. 12. 2013, 18:35 (UTC)

Šmajrá, občas je zapotřebí, aby uživatel pochopil, že je "vůl", protože když mu to neřeknete, tak se to nedozví a jede dál tu svou. Pravidla známe všichni a bohužel moje zkušenost je taková, že takový "vůl" (povětšinou má ohromné seběvědomí) řeší pouze osobní útoky. Mnohdy nad tím zůstává rozum stát, neboť když je někdo diletant, tak je prostě diletant. Povětšinou si tito jedinci stěžují na nástěnce správců (jako malé děti, ego spadlo do trenýrek), avšak k vlastním příspěvkům se právě tam vůbec nevyjadřují (nevyjadřují, protože ví, že nejste "vůl", diletant). Inu, v závěru přijde trest pro uživatele, který upozornil na takového "vola" a samotný článek dále obsahuje spousty nesmyslů, protože to nikdo neřeší. O tom jsou pravidla :-) K tomu, že valná většina lidí píše dlouhosáhlé texty, které nejsou vůbec ozdrojovány, popřípadě do té míry, že zdroj pojednává o tématu dvěmi větami, se vyjadřovat nebudu. P.S. Nechcete raději něco tvořit, těmito práskačskými zvyky toho jaksi moc nevyřešíte :-) --Biedronka CZ (diskuse) 23. 12. 2013, 10:51 (UTC)

Akademie hebrejského jazyka[editovat zdroj]

Tank you. 109.67.67.221 18. 4. 2014, 08:32 (UTC)

Článek o Amway[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych požádal ještě o jednu radu: jak postupovat v případě, že někdo záměrně uvádí jen negativní informace bez všech souvislostí a poté protestuje, když je (ozdrojované) uvedu, případně jako zavádějící smažu? (viz diskuze na stránce Amway) Také mi není moc jasné, jak se postupuje v případě, že někdo požaduje stažení tvrzení od autorit a obviňuje je z napojení na konkrétní firmu (i když to jsou pouze zaměstnanci instituce, která s danou firmou spolupracuje) a zároveň chce zveřejňovat zdroje, které si postavily svou obživu na šíření nepravd o MLM? Připadá mi to, že se točíme v začarovaném kruhu a nějak z něj ne a ne najít cestu. Určitě máte více zkušeností s editací než já, tak Vás chci požádat o radu. Já mám zatím jen ty informace. Předem děkuji a přeji hezký večer. Historik75 (diskuse) 5. 5. 2014, 18:16 (UTC)

Děkuji za důvěru, ale já needituji takto exponovaná témata. Nechci použít slovo "kontroverzní". Článek o Amway je o firmě, která více než jiné velké firmy obchoduje s emocemi, je to součást její metody; obrací se to pak proti ní. Článek dejme tomu o Siemensu - příklad článku o velké firmě z mého oboru (který jsem nenapsal) - tak nemůže stát vzorem, přestože zmínka o výrobě přímo v Osvětimi v tom kratičkém pahýlku taky pěkně trčí a mohla by budit emoce. Nebudí. -- Doporučení: Použil jste výraz "autority", pozor na ně. I soudní rozsudek je ze zdejšího pohledu jen názorem. To je ale otázka stylu psaní, na který si časem zvyknete. Co s protivníky, opravdu nevím. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 5. 5. 2014, 18:38 (UTC)
Díky za odpověď. Mám to chápat tak, že kdokoliv může vložit do článku odkaz na youtube video od neznámého člověka, napsat: "Franta si o tom myslí, že je to podvod.", prohlásit, že vložil ozdrojovaný názor a já s tím nic neudělám, přestože mám v ruce soudní rozhodnutí, že tomu tak není? Snad jsem to jen pochopil špatně, protože pokud by to tak bylo, tak to tedy "potěš koště"... Jde mi o to, jak najít tu hranici toho, co je relevantní informace pro Wikipedii a co už ne. Zdraví Historik75 (diskuse) 5. 5. 2014, 19:07 (UTC)
Mínil jsem to hlavně jako návod, jak postupovat, aby Vaše vlastní příspěvky nebyly zbytečně mazány nebo upravovány a nevynakládal jste tedy zbytečné úsilí. Co s příspěvky ostatních, je jiná otázka. "Franta myslí" sem jistě nepatří, platí Wikipedie:Věrohodné zdroje. --Uacs451 (diskuse) 5. 5. 2014, 19:25 (UTC)
Děkuju, to je přesně to, co jsem hledal. Je to sice na první pohled hodně komplikované, ale na to, že jsem při své první editaci postupoval podle zdravého selského rozumu a neznal tato pravidla, tak jsem snad zas až tolik chyb neudělal (vyjma tedy těch názorů). :-) I když mi přijde, že některé pasáže se navzájem vylučují, např. "Uplatňujte fakta, vkládejte fakta o názorech – ale nevkládejte názory samy o sobě." a následně: "Když citujeme názor zastávaný jednotlivcem nebo skupinou, je nejlépe citovat jej v uvozovkách a uvést úplné informace o zdroji a to buď formou poznámky pod čarou, nebo odkazu zabudovaného do článku." Tak nevím, co si z toho vybrat. Historik75 (diskuse) 5. 5. 2014, 20:25 (UTC)
Míněno je toto: do článku napsat: Dle toho a toho zdroje ten a ten prohlásil: „Franta je gauner“, nikoliv pouhé Franta je gauner (názor sám o sobě).--Zdenekk2 (diskuse) 6. 5. 2014, 03:08 (UTC)

Instituce[editovat zdroj]

Rád bych se zeptal, jaký konkrétní význam Instituce jste potřeboval? Díky! --Sokoljan (diskuse) 14. 5. 2014, 07:58 (UTC)

Dostal jsem se tam z článku o klášteře přes (Vámi vytvořený) rozcestník Fundace; významem nejbližší je položka Instituce, což je v pořádku, ale sám článek je strukturován tak, že se o fundaci kláštera nedozvím nic. Díky za ochotu a zájem. --Uacs451 (diskuse) 14. 5. 2014, 08:34 (UTC)
Chyba je zřejmě v rozcestníku Fundace, kam patří odkaz na přesnější Organizace. Něco s tím udělám. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 16. 5. 2014, 12:49 (UTC)
Opravil jsem. --Sokoljan (diskuse) 30. 5. 2014, 14:11 (UTC)

kurzy Alfa[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych Vás upozornil, že kurzy Alfa se pořádají v ČCE nejen v Sokolově/Kraslicích: Např.: http://www.kurzyalfa.cz/course/find/id_60 http://www.kurzyalfa.cz/course/find/id_50

Jinde se ČCE na pořádání podílí spolu s dalšími církvemi: http://www.kurzyalfa.cz/course/find/id_115

Z tohoto důvodu myslím, není důvod v seznamu zastoupených církví ČCE nějak "vypichovat", jako by sokolovský sbor byl výjimkou, ale může zůstat "v seznamu" mezi ostatními. Děkuji za zvážení.

Děkuji za doplnění informací. Odkazy dokládají, že kurzy pořádají sbory, a to, jak to vypadá, nikoliv průběžně. Sbory mají vlastní právní subjektivitu. Jinde v ČCE mohou být kurzy naopak předmětem kritiky, záleží na zaměření toho kterého sboru a rozhodnutí starších; synodní rada kurzy Alfa asi nepořádá, proto myslím, že povšechné konstatování je zavádějící. Podobná situace bude v ŘKC, kde existují různé směry. --Uacs451 (diskuse) 30. 5. 2014, 05:02 (UTC)


Ano, ale tato situace je podobná prakticky ve všech zapojených církvích - vždy kurz pořádají konkrétní společenství, nikoli vedení církví, a to většinou (maximálně) jednou až dvakrát ročně, nikoli průběžně. Možná by se dala formulace změnit na: ... pořádají je např. společenství náležející k Apoštolské církvi, Církvi bratrské, Českobratrské církve evangelické, ... (atd.)

Ano. --Uacs451 (diskuse) 30. 5. 2014, 14:18 (UTC)

Díky. Upravíte to, prosím?

správcování[editovat zdroj]

Pozoruji, že poslední dobou věnujete nemálo času patrole. Neuvažujete, že byste požádal o práva správce? Z Vaší diskuse vidím, že jste měl zhruba před půl rokem nějaké problémy se zdvořilostí a označoval nějaké editace za vandalismus jen proto, že jste je považoval za neužitečné či dokonce škodlivé. Nicméně půl roku už je docela dlouho a pokud byste v kandidatuře přislíbil, že si budete dávat víc pozor na jazyk, tak byste snad nemusel mít problém získat podporu komunity. --Tchoř (diskuse) 4. 6. 2014, 06:50 (UTC)

Děkuji za projevenou důvěru, ale období, kdy se můžu věnovat patrole, se chýlí ke konci. Je to spíš tak, že nenacházím dost soustředění k něčemu soustavnějšímu než je patrola, a to se doufám zlepší. --Uacs451 (diskuse) 5. 6. 2014, 05:01 (UTC)

Dobrý den. Jaký je váš názor na moji připomínku v diskusi ke článku? Byl by pro Vás alternativní název přijatelný? --Kusurija (diskuse) 26. 6. 2014, 11:47 (UTC)

Lokomotiva 754[editovat zdroj]

Dobrý večer, díky za připomínky, moc dlouho na wikipedii nedělám, takže se dost učím, to s tím nadpisem jsem udělal špatně, chybu uznávám. Co se týče té dislokace, asi máte pravdu, rozepsal jsem to tam proto, že se o tyto stroje dlouhodobě zajímám a že o tom (doufám) mám přehled, takže třeba měsíční aktualizace přímo této stránky by nebyly problém. Ale chápu to co jste napsal, že je to spíš pro odborné zájmové stránky, takže klidně celou dislokaci smažu a jen uvedu jako link do externích odkazů. --Matijak (diskuse) 11. 8. 2014, 17:34 (UTC)

Dík za reakci, chybami se netrapte, to bylo spíš upozornění do budoucna. Dislokace už tu u některých řad byly - třebas je tam doplnil někdo z IP adresy a už to tak zůstalo - tak jsem předběžně opatrný. --Uacs451 (diskuse) 11. 8. 2014, 17:43 (UTC)
Když už jsem u toho, měl bych tu pár snímků této řady a i stanovišť, mohl bych to tam přidat? Jinak mě ještě mě napadlo vytvořit další stručnou sekci o modernizacích a úpravách této řady, protože mám i snímky těchto upravených lokomotiv... --Matijak (diskuse) 11. 8. 2014, 18:22 (UTC)
Vidím, že už na Wikimedia Commons pracujete (fotky je potřeba kategorizovat, jinak je nikdo nenajde; kategorie jsou základní způsob pohybu po Commons - to je rozdíl oproti Wikipediím, kde se pohybujete především pomocí hypertextových odkazů). Jistěže do článku fotky patří, mají ovšem sloužit k podpoře výkladu, ne jako ozdoba; fotka stanoviště tam chybí a jistě výklad podpoří. Výklad o modernizacích je taky potřeba. Sám o nich (kromě dosazení pryžokovových sloupků) nic nevím. --Uacs451 (diskuse) 11. 8. 2014, 18:37 (UTC)
Něco jsem tam vložil a dopsal, pokusil jsem se aspoň trochu kategorizovat, snad už je to lepší... --Matijak (diskuse) 11. 8. 2014, 19:51 (UTC)

Vylepšovat[editovat zdroj]

Projekt železnice se musí vylepšovat, to přešlapování na jednom místě ............ to fakt není ono. To je takový problém sehnat nějaký obrázek, video (tedy legálně, aby ho člověk nemusel krást)? --195.113.146.100 25. 9. 2014, 12:41 (UTC)

Jenom rozhodovat nestačí[editovat zdroj]

Jenom rozhodovat nestačí. Pokud budeš o všem jenom rozhodovat, ale sám nic neuděláš a přitom se ještě obklopíš pitomcema, není se čemu divit, že ti to nejde. Tomu se totiž říká papalášský styl, aneb já knížky nesbírám. Sbírat je nemusíš, bohatě postačí, když je budeš alespoň číst. Větou „já knížky nesbírám“ vůbec nic nevyřešíš, otázkou tedy zůstává, na co čekáš. Ono se to samo neudělá a rozhodovat o něčem, co vlastně neexistuje mi přijde přinejmenším směšné. Pravidla na Wikipedii nefungují a nebudou fungovat alespoň do té doby, dokud je budete překrucovat :-D. --WikiEldorado (diskuse) 10. 12. 2014, 12:31 (CET)Odpovědět

Nová[editovat zdroj]

No vidíš, co dokáže jeden anonymní přispěvatel bez účtu. Účet je člověku k ničemu, slouží jenom k sebepropagaci, navíc takhle mám mnohem více času a nemusím se s nikým hádat, protože když někdo rozkope článek, přijdu na to až po měsíci, když už není brambora horká :-D. Víš jakou dají ta videa práci? Na Commons jdou nahrávat soubory jenom do 100 MB, tedy ta videa musíš nejdříve rozstříhat a aby toho nebylo málo, tak je ještě musíš převést do svobodného formátu WebM, jinak je nelze nahrát a k tomu přičti OTRS. Snad proto je nikdo nenahrává, jenom já :-D. Škoda, že takhle na Wiki nepracují všichni, jako systematicky, dělat to, co je potřeba, co tam není. Že já se na to nevykašlu, co z toho mám :-D. Tak ještě cca 150 videí a bude to asi všechno :-D.

S pozdravem--195.113.146.100 13. 2. 2015, 15:31 (CET)Odpovědět

Rodina - lokomotiva[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený pane. Kolega Čmelák mi v diskuzi sdělil, že nemá námitky k tomu abych to změnil. Použití termínu "rodina" v technických odborných článcích je velmi nevkusné. V diskuzi z kolegou Čmelákem jsme si to vysvětlovali. Ale opakuji, že souhlasil se změnou. Srdečně zdravím--Jan kozak (diskuse) 20. 2. 2015, 09:37 (CET)Odpovědět

Jistěže se to dá formulovat jinak, ale ani "řada", ani "typ", ani "skupina" lepším řešením nejsou. Nepochybujte o tom, že jsem přečetl dost odborných technických článků, přesto nic nevkusného na tomto použití výrazu "rodina" nespatřuji. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 20. 2. 2015, 09:49 (CET)Odpovědět
Takže bude jistě lepší použít termín "třída". Já vůbec nepochybuji o tom, že jste přečetl mnoho technických odborných článků. To vůbec neřeším. Ale požádal bych Vás abyste se rozpomenul, zda jste v těch článcích četl o rodinách motorů, kolejnic, atp. Možná v překladech z angličtiny jste se s tím setkal, ale mnozí překladatelé si asi nedají moc práce aby hledali vhodný výraz a použijí hned ten, který je uveden na prvním místě.Ke škodě věci.--Jan kozak (diskuse) 20. 2. 2015, 10:13 (CET)Odpovědět
Přečtěte si prosím závazná pravidla Wikipedie, především bod „Wikipedie neslouží publikaci originálních myšlenek“ - viz [1]. Pak možná pochopíte, že musíte publikovat na základě zdrojů (a pro „rodiny lokomotiv“ je zdrojů dostatek, namátkou [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]) a nikoli na základě vlastních (s)myšlenek. --Cmelak770 (diskuse) 20. 2. 2015, 11:53 (CET)Odpovědět
Řeč na "odborné technické články" jste přivedl Vy sám. O rodinách motorů a kolejnic jsem nečetl, zato o rodinách lokomotiv ano. --Uacs451 (diskuse) 20. 2. 2015, 14:06 (CET)Odpovědět
Vážený pane, zřejmě ty první články o lokomotivách byly napsány v angličtině. Tam se snad používá termín "Family". Když to ale z angličtiny kdokoli přeloží do češtiny,tak ten termín - family - má v češtině více významů. Ve slovníku se uvádí, že family je 1)rodina, domácnost a pak 2) odborně rod, druh, čeleď, třída, skupina.

Pokud překladatel není příliš dobrý odborník,tak zvolí zpravidla tu první nabídku a pak z toho vznikne takové nevhodné spojení (rodina lokomotiv). Pokud je však překladatel odborníkem, tak by si určitě zvolil odborný termín - v tomto případě pro stroje(lokomotivy) třída nebo skupina. Ale to by ten překladatel nesměl spěchat ale o tom svém překladu také trochu přemýšlet. Jinak bych Vám, vážený kolego, chtěl říci, že nikdo z nás nic nemusí. Ale měl by. A především každý kdo něco píše by měl o tom svém díle trochu přemýšlet. A v diskuzi by neměl v žádném případě nikoho urážet ale snažit se pochopit. Srdečný pozdrav--Jan kozak (diskuse) 23. 2. 2015, 19:24 (CET)Odpovědět

O "třídě" vím, že se používá o lodích. U lokomotiv jsem se s ní nesetkal. "Skupina" není vhodná, jak jsem Vám již psal, protože nevyjadřuje rys příbuznosti a autorovi právě o příbuznost jde. Sám bych volil "typová řada", ale proti rodině nic nemám. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 24. 2. 2015, 06:59 (CET)Odpovědět
:: ::Setkají se takhle dva wikipedisté. Ten první praví : "Já mám dobrou rodinu, šikovnou ženu, prima děti" A hned se ptá "A jakou rodinu máš Ty?" A ten druhý odpoví. " No, já mám taky prima rodinu. Ty lokomotivy Bombardier jsou výkonné a spolehlivé." - Zkrátka není rodina jako rodina. Ale rodina lokomotiv,to je něco. Přeji hezký den--Jan kozak (diskuse) 24. 2. 2015, 09:17 (CET)Odpovědět
:::Rysy příbuznosti u lokomotiv ?? Toť opravdu zajímavé. Že by ty lokomotivy byly mezi sebou navzájem sestry? Nebo vnučky? Tam by mi tak sedělo, že by to mohly být pratety. To snad nemyslíte vážně, pane kolego. Ale je to zajímavé.Srdečně zdravím--Jan kozak (diskuse) 24. 2. 2015, 13:19 (CET)Odpovědět

Juraj Lupták[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za upozornění ale já jsem ten článek nezkopíroval já jsem si vyhledal text na této internetové adrese http://kriminalistika.eu/muzeumzla/luptak/luptak.html a přes překladač google jsem to ze slovenštiny přeložil do češtiny a pak jsem tam některá slova dal jinak a navíc pokud to je podle české wikipedie porušení autorských práv a pokud je mi známo kdybych to zkopíroval tak by tam byla sloveština ale v tom mém článku pokud vím není slovenština tak mě velice udivuje proč tam vůbec je to upornění !

Bohužel, je to porušení autorských práv. Zdejší článek musí být Vaším autorským dílem, k tomu nestačí změnit některá slova. Že jste text přeložil z jiného jazyka, vůbec nehraje roli. Takto tady kontrolujeme ty nové články, které viditelně nejsou psané encyklopedickým stylem. Dá se to napravit. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 25. 2. 2015, 07:29 (CET)Odpovědět

Jenom ti staří matadoři[editovat zdroj]

Ach jo, jenom ti staří matadoři vědí co a jak :-D. Udivuje mne, že lidé co chtějí psát ani nevědí, co to jsou autorská práva. Proto nebere internet nikdo vážně, všichni se vyjadřují ke všemu, ale my jedeme, jedeme s párou. Dva magoři vydají za 100 neli 500 připsěvatelů. Neuděláme z Wiki videokanál?

-- 195.113.146.100 2. 4. 2015, 13:40 (CEST)Odpovědět

Paliemmu[editovat zdroj]

Hello Uacs451, my above redirect to Palermo was correct. Please look at the text there und you can find above name. Regards -- Sweepy (diskuse) 27. 4. 2015, 14:51 (CEST)Odpovědět

Ich verstehe es nicht. Ich habe nichts mit diesem Redirect. Es gibt keine Aufzeichnung ueber solchem Redirect hier. --Uacs451 (diskuse) 27. 4. 2015, 16:17 (CEST)Odpovědět

Wikipedista:Příjmení Číslo[editovat zdroj]

Dobrý den, co jsou zač všichni ti uživatelé, které jste včera plošně vítal? Stanojević 426856, Galousek 418393, Krátká 419962…? Vedete nějaký kurz? V Speciální:Kurzy ani vás ani je ale nikde nevidím. Jestli ano, mohu vám jako koordinátor kurzů nový kurz vytvořit. Více viz Wikipedie:Education Program. S pozdravem --12. 5. 2015, 16:52 (CEST) ,Utar (diskuse)

Zdravím, nevedu. Jsou to posluchači Masarykovy univerzity a vítám je ze sentimentu - mám tři děti, které tam taky studovaly. --Uacs451 (diskuse) 12. 5. 2015, 19:43 (CEST)Odpovědět
Dobře, tak já se zeptám přímo jich, co jsou zač. Zdá se totiž, že většina z nich si založila účet včera a rovnou založila článek. Vypadá to na tak na novou skupinu v rámci Wikipedie:Studenti píší Wikipedii. S pozdravem --12. 5. 2015, 20:21 (CEST), Utar (diskuse)
Už se o tom diskutovalo (před rokem?), ale já to teď neumím najít. Vysvítalo z té diskuse, že jsou to posluchači fakulty sociálních studií a mají to prostě školou zadáno jako ročníkovou práci, aniž by byli zde nějak podchyceni. --Uacs451 (diskuse) 12. 5. 2015, 20:29 (CEST)Odpovědět
OK, díky. Viz též Diskuse s wikipedistou:Utar#Studenti. --12. 5. 2015, 20:40 (CEST), Utar (diskuse)Odpovědět
Ano, dostali jsme úkol - vytvořit Wikistránku. Jedné studentce už ji ale mezitím někdo smazal. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Neureiterová-421282 (diskuse)
Všem se snažím vložit do diskuse uvítací formulář, abyste včas dostali odkazy na zdejší základní pravidla. Častou příčinou smazání bývá porušení autorských práv (text odněkud okopírovaný; toto především Vám měl zadavatel úkolu zdůraznit). U jiných chyb se většinou dává na odstranění nějaká lhůta (na doložení významnosti tématu, rozšíření článku a pod.). Wikistránku je možné založit znova, ale je důležité, aby vložený text byl vlastním autorským dílem onoho studenta. Při novém pokusu o založení článku (přesně stejného názvu) se dozvíte důvod smazání a nick správce, který stránku smazal. Pokud Vám není důvod smazání jasný, je možné se zeptat na podrobnosti jeho (správci vidí i smazané články). Zdraví --Uacs451 (diskuse) 25. 5. 2015, 10:09 (CEST)Odpovědět

správcování podruhé[editovat zdroj]

Před rokem prý nebyl čas. Co teď? Řady správců v posledních letech spíše řídnou, bylo by dobré, kdyby někdo přibyl. Není potřeba slíbit tisíce zákroků ročně. I pár desítek v pravých chvílích, kdy není po ruce nikdo jiný, pomůže.--Tchoř (diskuse) 22. 5. 2015, 10:48 (CEST)Odpovědět

Také bych se přimlouval. Správců je potřeba více a Vy na to máte. --Valdemar (diskuse) 22. 5. 2015, 10:54 (CEST)Odpovědět

GEMINI[editovat zdroj]

Dobrý den,

prosím o informaci, v čem je zápis pro oční kliniku GEMINI po produktové stránce více propagační, než zápisy firem, jako jsou např. Microsoft, Apple či Nokia. Vše je řádně ozdrojováno nezávislými a autoritativními zdroji (idnes, lekarroku, cestykuspechu). Odkazy na Gemini jsme do článku pro jistotu nedávali vůbec (pouze v infoboxu firma).

Pokud máte k některé části textu výhrady, prosím o jeho úpravu či návrh změn, nedávám mi smysl hned mazat celý záznam, protože oční klinika GEMINI jako taková encyklopedickou významnost má.

Děkuji

PR--217.112.169.14 28. 5. 2015, 08:09 (CEST)Odpovědět

Všimnul jsem si toho článku, ale nezačetl jsem se do něj, takže nedokážu posoudit, nakolik to bylo PR. Každopádně jsem si dole všiml nějakých nezávislých zdrojů. Teď už to nezjistím, když byla stránka smazána. Podle mě byla šablona na okamžité smazáni použita nesprávně, spíš tam mělo být nějaké odložené smazání. --Cmelak770 (diskuse) 28. 5. 2015, 09:00 (CEST)Odpovědět
V článku byly tyto zdroje: [10], [11], [12], [13]. Nezdá se mi, že by stačily k doložení encyklopedické významnosti subjektu, tím spíše že by jimi bylo možno doložit všechny informace v článku obsažené. (Některé z nich se spíš zabývají osobou Pavla Stodůlky, který zde ostatně svůj článek má.) Ale na rychlosmaz to asi opravdu nebylo, měla tam zaznít výzva k doložení významnosti a upozornění na propagační vyznění článku. --Bazi (diskuse) 28. 5. 2015, 09:29 (CEST)Odpovědět
Souhlasím, šlo mi čistě o nevhodný způsob smazání. --Cmelak770 (diskuse) 28. 5. 2015, 10:30 (CEST)Odpovědět
Nepovažuji za problém doložení encyklopedické významnosti. Jde o to, že celý článek byl neencyklopedický a stejně by se musel zcela přepsat; bude asi stejný objem práce, jestli to napíšete zcela znovu nebo přepíšete (článek se dá založit znovu). Ani správci přece nemažou bezhlavě všechno, co má vloženou šablonu. Nepište tam prosím příběhy jednotlivých produktů, například. --Uacs451 (diskuse) 28. 5. 2015, 11:57 (CEST)Odpovědět

Košťany[editovat zdroj]

Vážený kolego, jestli si myslíte, že vše bylo vytvořeno jen Slovany, tak musíte vymazat i ten rok 1394. Když si dáte práci, zjistíte, že jde právě o ten latinský název " de villa Costen" viz zde oficiální stránky města Košťany http://www.kostany.cz/?page_id=363 , který pochází z toho roku 1394. A pak jsem v článku, který jsem uvedl jako odkaz, a proto další váš kolega cenzor to vymazal jako VV, vysvětlil, jak název Costen vznikl.https://www.academia.edu/12157895/ . Jsou zde uvedeny všechny potřebné doklady. Přitom keltské názvy Labe, Vltava, Ohře atd. jak jsou uvedeny na wiki Keltové se s tímto odvozením slova Kosten, Costen atd. nedají vůbec srovnat. Písemné podklady, narozdíl od slova Costen ( Costean čti Kosten) zcela chybí. Naučil jsem se, pracovat s wikipedií velmi opatrně. Jsou zde uváděny naprosté nesmysly jako byly například u obce Střelná (Strahl), kterou jsem si také dovolil opravit. Slavili zde 615 leté výročí obce Strele, která leží v Sasku! a odvolávali se Strzílny ve Slezku. Pokud zrušíte moje opravy a vrátíte se k původnímu textu https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=St%C5%99eln%C3%A1_%28Ko%C5%A1%C5%A5any%29&diff=12386690&oldid=12195766 uvidíte tu slavnou 615 letou dataci. Ta vychází z místního časopisu http://www.kostany.cz/wp/wordpress/wp-content/uploads/2011/03/032012.pdf. Takových nesmyslů je wiki plná. Ne něco označíte jako VV nebo nepodložené údaje, dejte si práci s přečtením podkladů (VELEN1 (diskuse) 19. 6. 2015, 15:46 (CEST))Odpovědět

Nemyslím si, že vše bylo vytvořeno jen Slovany. Z čeho tak soudíte? Oč jde: Vámi dodaný zdroj nepůsobí věrohodně a text zjevně nepsal člověk zabývající se toponomastikou. Nepoužívá žádné postupy, které tito lidé obvykle používají. V širším okolí máte Modlany, Braňany, Doksany, Bystřany, Žalany, Bžany, Zabrušany, Trnovany, Hliňany, Habrovany, Věšťany, Děčany, Solany, Lukohořany, ... Vědec by se nejprve vypořádal s předpokladem, že slovo Košťany je utvořeno stejně jako ona vyjmenovaná, a teprve po jeho vyvrácení by hledal někde dále. Etymologie je třeba čerpat jen z věrohodných lingvistických zdrojů. A ty další nesmysly, o kterých (nevím proč) hovoříte, nevyřešíte tak, že k nim přidáte ještě jeden. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 19. 6. 2015, 16:10 (CEST)Odpovědět

Ty Vaše ....any jsou slovanské názvy osad. Takže jako vědec byste měl nejprve Vy dokázat, že slovanský název Košťany existoval před tím zápisem v roce 1394 v Duchcovské kronice a pak teprve mazat příspěvky. Ten příklad poslovanštění všeho - Obec Střelná, Strele, Strzilna atd je toho dostatečným důkazem. Některé obce neexistovaly a vznikaly až po příchodu Němců ( Strahl ) a počešťovaly se dodatečně, některé obce vznikaly ještě daleko dřív a Košťany jsou toho důkazem. Nikde nenajdete ani v nejstarších matrikách náznak toho Vašeho ...any. Sasové nejsou takoví dogmatici jako my češi a ponechávají české názvy aniž by je nahrazovali německými - Dohna, Strele atd. S pozdravem (VELEN1 (diskuse) 19. 6. 2015, 16:47 (CEST)).Odpovědět

Může to tak být. Také bych mohl dodat další příklady poslovanštění nějakých toponym. Směšujete dvě věci: 1. vyvrácení slovanského původu 2. doložení keltského původu. Obojí je potřeba doložit věrohodným onomastickým zdrojem a takový Vámi dodaný text není. Pokusil jsem se Vám přiblížit proč, a k tomu měly sloužit všechny ty -any. -- Se Sasy na mě nechoďte. --Uacs451 (diskuse) 19. 6. 2015, 17:04 (CES848)

Slovanský původ vyvrátil už Palacký (1848) Popis králowství českého. Znal jen Kosten. A doložení Keltského původu při prokázání těžby cínu (císařské otisky stabilního katastru) jsou doloženy v academia edu. Prosím věnujte alespoň pár minut přemýšlení a ne zatmění.(VELEN1 (diskuse) 21. 6. 2015, 23:11 (CEST))Odpovědět

K problematice zatmění: 1. "Vyvrátil" a "znal jen Kosten" jsou dvě různé věci. 2. Pokud opravdu vyvrátil a Palackého máte k disposici, napište to do článku. Něco v tom smyslu jsem do článku napsal na základě oficiálních stránek města a Vy jste to smazal, mj. zcela faktickou informaci, že český název je oficiálním od roku 1920. 3. Hypotézu obsaženou v www.academia.edu/12157895 nelze na Wikipedii prezentovat jako fakt. Mažete fakta a nahrazujete spekulacemi. --Uacs451 (diskuse) 22. 6. 2015, 07:42 (CEST)--Uacs451 (diskuse) 22. 6. 2015, 07:49 (CEST)Odpovědět

Zdroj tam byl už tehdy[editovat zdroj]

Zdroj tam byl už tehdy, tenkrát, když uživatel (v uvozovkách) aero přesunul obrázek nádraží z roku 1929 do sekce druhé nádraží, věděl jsem, že o tématu vůbec nic neví. V úvodu je zmínka, že název Hradec Králové hlavní nádraží stanice nese od roku 1952, ta věta je ozdrojována číslem 10. No a právě desítka odkazuje na knihu, kde se nalézá vykresová dokumentace :-). Už tehdy jsem věděl jak to tam vypadalo. Na Wikipedii pak vytváříte dojem, že autor je vůl, ale ve skutečnosti tam tu informaci jenom nevložil. Proto to pak na Wikipedii vypadá tak, jak vypadá. Wikipedie se nikdy nezmění, nikdy nebude lepší, alespoň do té doby, dokud tam nebude správce řízení, který dokáže rozlišit vola od akreditovaného přispěvatele. Můj kolega z jednoho malého muzea byl nedávno vypískán, sotva tam vlezl. Kde pak chcete brát obrázky, dokumenty a něco tvořit? V jednom papírovém časopisu pak na úvod napsal lidi, neblbňete a podrobně tam rozepsal chování lidí na internetu (Wikipedii nejmenoval) jejich aroganci, člověk už to vidí i na vlaky.net (zaplaťpánbůh tam je jenom diskuse). Naučte se používat slovíčko já nevím a když o tématu nic nevím, tak se ho nebudu snažit kontrolovat a upravovat. To platí pro všechny přispěvatele všeobecně, alespǒn pro ty, co vůbec nečtou knihy. No schválně jak ten článek bude vypadat příští rok, bude pořad stejný, protože autor zaznamenal cca 50 % a to je velice málo na to, aby to někdo dle toho mohl upravovat. --80.188.12.66 21. 6. 2015, 12:54 (CEST)Odpovědět

Nejsem pravděpodobně adresátem tohoto příspěvku. Z onoho článku jsem odstranil informace o událostech, které se nestaly v Hradci - o ukončení parního provozu v Rumburce a o nehodě v Březhradě. Budovami jsem se nikdy nezabýval a diskuse o nich neúčastnil. --Uacs451 (diskuse) 21. 6. 2015, 15:49 (CEST)Odpovědět
S těmi wikilinky se nedá napsat souvislá věta, která má hlavu a patu. Proč? Článek o dráze o ní pojednává jako o celku. Když si přečtete knihu o Pardubicko-liberecké dráze, tak zjistíte, že autor se trochu věnoval Pardubicím, Jaroměři a Liberci, ale ten Hradec už tam nezahrnul. Na Wikipedii to je stejné, ty články jsou nekompatibilní, nikdo je nepsal s ohledem na nějaký region, lokalitu. Tedy viadukt na severním zhlaví nikde neobjevíte. Stejné je to s autobusy. Když do článku o nádraží nenapíšete dvě věty o autobusech, tak se čtenář nikdy nedozví, že do té doby se na nádraží chodilo pešky a to na vzdálenost větší než jeden kilometr. Kdyby to někdo napsal, tak článek o těch autobusech bude stejně s tak širokým záběrem, že tam tu informaci ani nenaleznete. Ani nemůžete chtít, aby člověk, který se chce něco dozvědět o nádraží ještě četl článek o autobusech. Když nenapíšete dvě věty o zestátnění, tak se to čtenář taky nikdy nedozví, protože by to musel opět hledat v těch článcích a když tomu ten člověk nerozumí, tak ani neví, co má vůbec hledat. Jeden pán mi jednou napsal, abych ten článek psal fundovaně :-D, že prý je to nasekané jako salám a nedá se to plynule číst :-D. Já jsem ho totiž odkázal na heslo, které bylo popsáno poměrně široce a to bez ohledu na náš region. No a někdy se ani nedá zjistit, jak to autor myslel, zdali v rámci regionu nebo všeobecně. Tedy to někdo smaže, ale ta věta se už pak nikdy nikde neobjeví. Třeba článek o železniční dopravě na Hradecku by musel zahrnovat i Třebechovice pod Orebem, takové heslo se nadá na Wikipedii ani rozumně napsat, kniha má 500 stran a to tam není všechno. --195.113.146.100 22. 6. 2015, 12:39 (CEST)Odpovědět

Pro letos poslední editace[editovat zdroj]

Je to i s návěstidlama a výhybkama, cca 5 hodin práce, snad odborníci odpustí, že je to koncipováno vyloženě pro laiky :-D, člověk nikdy neví :-D

Pro letos poslední editace, zase budu pokračovat v příštím roce, stejnou dobou :-D. No schválně, co se za tu dobu na Wikipedii změní. Někdy mi připadá, že přispěvatelé jsou schopni jenom kopírování, jakmile mají něco vytvořit, vlastní dílo, tak je to neřešitelný problém. Článek Praha hlavní nádraží je příšerný, vesměs článek o nádražní budově, ani se člověk nedozví odkud a kam se kdy vůbec jezdilo a pak že koleje k nádraží nepatří. Patří v knize, proto jsou knihy tak krásné. Nevím, v poslední době zdá se mi, že internet je naprosto nepoužitelný nesmysl, dobrý pro reklamu, agitaci, propagaci, ale pro tvorbu encyklopedickou nikoliv. --195.113.146.100 13. 7. 2015, 16:35 (CEST)Odpovědět

Mazací tramvaj[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bych Tě, prosím, požádat o odbornou kontrolu článku Mazací tramvaj? Předem mockrát děkuji. --Jan Polák (diskuse) 7. 11. 2015, 09:39 (CET)Odpovědět

Něco jsem napsal, a téma taky bude zajímat kolegu ŠJů. --Uacs451 (diskuse) 7. 11. 2015, 17:04 (CET)Odpovědět

Dotaz[editovat zdroj]

"Proč jste uvedl jiné informace, než jsou v anglické předloze, opravdu není moc jasné. --Uacs451 (diskuse) 7. 11. 2015, 17:50 (CET)" Rád bych se zeptal, čeho se týkala tahle Vaše poznámka? Pokud si dobře pamatuji, u článku Silvani jsem žádné informace neuváděl. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 7. 11. 2015, 17:56 (CET)Odpovědět

To je reakce na kolegu Toma. Asi jsem to měl nechat být. --Uacs451 (diskuse) 7. 11. 2015, 18:51 (CET)Odpovědět
Aha, v pořádku, nic se nestalo. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 7. 11. 2015, 18:56 (CET)Odpovědět

Negrelliho viadukt v Bubenči[editovat zdroj]

Ahoj, to není omyl, viz Seznam kulturních památek v Bubenči, nachází se na území Prahy 6 i Prahy 7. --Gampe (diskuse) 9. 12. 2015, 13:12 (CET)Odpovědět

A to tak, že kde konkrétně? --Uacs451 (diskuse) 9. 12. 2015, 13:15 (CET)Odpovědět
Jo, pravda, koukám, že je tam specifikace, v tom případě text článku těmto skutečnostem neodpovídá. spojuje Masarykovo nádraží v Praze přes ostrov Štvanici s Bubny atd. ... i udanou délkou mostu 1100 metrů se dostaneme taktak na bubenský břeh. Článek je potřeba přepsat. --Uacs451 (diskuse) 9. 12. 2015, 13:22 (CET)Odpovědět

Pokořil jsem číslo 100[editovat zdroj]

Na Commons jsem pokořil stovku (sto mašinek), akorát se stalo to, že vytvořil jsem video monopol. Tady alespoň vidíš, proč do Wikipedie nikdo nepřispívá, nejsou tam žádné obrázky, videa, žádné texty, všichni jenom hovoří o tom, jak se to ma dělat. Přitom na vlaky.net jsou tisíce fotografií a videí. Někdy si řeknete v čem je chyba, není to přístupem, je normální, aby nějaké téma kontroloval člověk, který o něm vůbec nic neví? Ptal jsem se kolegů, nikdo z nich do Wikipedie nepřispívá, všichni mají stejnou zkušenost. Na Commons nejsou ani fotografie parních lokomotiv, vesměs tam je jenom to, co člověk vidí v běžném provozu, nebo to tam nahrál nějaký přispěvatel z Německa. Wikikomunita je nesmysl, tedy pokud se nevěnuje oblasti, které rozumí. A přesně to se neděje. Pražský semmering je toho důkazem, je to klasický případ wikifikace, kdy článek odkazuje na další dva články ve smyslu si domyslete. Kdo čte knihy ví, že kniha o pražském semmeringu pojednává o něčem jiném, než kniha o samotné dráze. Je to ukázka neznalosti literatury. Bez četby knih nedáte nikdy nic dohromady a tím wikijednáním zde komunita lidí, která čte nikdy nevznikne. --80.188.12.66 20. 12. 2015, 16:43 (CET)Odpovědět

el. jednotka[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Prosím, upřesněte paragraf a odstavec v té vyhlášce, v němž je stanoveno, že elektrický vlak se nazývá elektrická jednotka. Moc Vám děkuji. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 4. 1. 2016, 10:25 (CET)Odpovědět

Elektrická jednotka se nazývá elektrická jednotka. To je úzus. Nemusel bych to zdrojovat vůbec, ale budiž: Vyhl. 173/1995, kterou se vydává dopravní řád drah, ve znění vyhl. 174/2000. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 4. 1. 2016, 10:30 (CET)Odpovědět
Dobrý den, kolego. Takže žádný paragraf ani jeho odstavec není, který by jednoznačně stanovil, že elektrický vlak je jednotka. Je to zkrátka takový úzus - nebo snad zvyk? Ona je také vojenská jednotka, bytová jednotka, pohonná jednotka a dalo by se takových jednotek najít snad desítky. Takže děkuji za bezvadné vysvětlení. Se srdečným pozdravem--Jan kozak (diskuse) 4. 1. 2016, 11:11 (CET)Odpovědět
Nikoliv. Elektrický vlak, tažený lokomotivou, elektrickou jednotkou není. Elektrickou jednotkou je jen elektrická jednotka. A v jazyce je úzus vše. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 4. 1. 2016, 11:50 (CET)Odpovědět
Děkuji, pochopil jsem. To na tom obrázku je vlak tažený elektrickou lokomotivou. A ta elektrická lokomotiva vpředu je elektrickou jednotkou. Jak jednoduché.
Děti ze školky jsou na procházce. Paní učitelka říká: "Děti, támhle jede elektrický vlak". Jde zrovna kolem pán, asi tak 30 - 40 let. Rozhorlí se a říká: "to není žádný elektrický vlak, to je elektrická jednotka!" Tak Vám nevím - jednotka nebo vlak? Srdečně Vás zdravím --46.29.226.24 4. 1. 2016, 13:02 (CET)Odpovědět
Docela by mi vadilo, kdyby upadlo v zapomnění, že změnu v článku jste udělal Vy. Snažíte se vyvolat dojem, že to bylo naopak? Zdůvodnění se dá napsat do shrnutí editace - namísto obecného "názvosloví", například. --Uacs451 (diskuse) 4. 1. 2016, 13:35 (CET)Odpovědět

a můžeme tedy diskusi uzavřít[editovat zdroj]

Kolego, takové zbytné nekonstruktivní poznámky si odpusťte. Pokud nemáte co říci k věci, podobnými provokacemi obvykle diskusi nijak nevylepšíte, nepomůžete jejímu průběhu a rozhodně ne vyřešení jejího věcného jádra. Obzvlášť když tím jen zastíráte neschopnost vyvrátit nebo jakkoli reagovat na předchozí argumenty. --Bazi (diskuse) 8. 1. 2016, 12:01 (CET)Odpovědět

A tato poznámka byla nezbytná, nelze ji třeba chápat jako další provokaci? --Valdemar (diskuse) 8. 1. 2016, 12:04 (CET)Odpovědět
Tuto (Vaši) poznámku skutečně jako zbytnou i jako další provokaci vnímat lze. Kdybyste chtěl, taky byste se nemusel navážet na každé místo, kde se vyskytne něco kolem mojí osoby. Vám opravdu nepřipadne pod úroveň věcné diskuse ani kolegovo následné vysvětlení níže? Nehraničí jeho působení v tamní diskusi s trollingem? --Bazi (diskuse) 8. 1. 2016, 13:25 (CET)Odpovědět
Kdybyste chtěl, taky byste se nemusel navážet na každé místo, kde se vyskytne něco kolem mojí osoby. Taková poznámka je skutečně trefná od osoby, která se montuje úplně všude. Jsou moje minulé poznámky teď srozumitelnější? --Uacs451 (diskuse) 8. 1. 2016, 13:35 (CET)Odpovědět
Nepotřebuji žádné argumenty. Nepotřebuji pomoci průběhu diskuse. Nepotřebuji říct nic k věci. Neprovokuji. Nerozumím Vaší struktuře myšlení. Je zbytečné mi něco takového podkládat. Napsal jsem, co jsem napsal. --Uacs451 (diskuse) 8. 1. 2016, 12:15 (CET)Odpovědět

Trať 143[editovat zdroj]

Zdravím, ještě by bylo dobré v souvislosti se smazem upravit info v Seznam regionálních drah v Česku, trať je tam odkazována. Vy víte o co jde a kde je na to nějaký zdroj. Díky moc--Horst (diskuse) 26. 1. 2016, 12:43 (CET)Odpovědět

Už na to mezitím koukám. Autor ŠJů opsal tehdy platná čísla z vládního nařízení, ale na řadě míst je to jinak a dál se to mění. Pod některými čísly vznikly rozcestníky, to je taky chyba. Správné by podle mne bylo ta čísla všechna prostě odlinkovat. --Uacs451 (diskuse) 26. 1. 2016, 13:02 (CET)Odpovědět

"shp"[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Můžete mi prosím vysvětlit co to je za výkon, který je označen "shp"? Již jsem Vás o to požádal, ale stále mi na ten dotaz neodpovídáte. Na české wikipedii jsem to nenašel. Asi nevím kde to hledat. Moc děkuji.--Jan kozak (diskuse) 19. 2. 2016, 10:36 (CET)Odpovědět

Diskutujme prosím tam, kde diskuse začala. --Uacs451 (diskuse) 19. 2. 2016, 11:42 (CET)Odpovědět
Moc děkuji za vysvětlení. Díky. S pozdravem --Jan kozak (diskuse) 19. 2. 2016, 12:45 (CET)Odpovědět
Dobrý den, zřejmě neznáte odpověď na zcela jednoduchou otázku a proto odkazujete někam jinam. Taky dobrý způsob jak se vyhnout odpovědi, když nevíte, že.--Jan kozak (diskuse) 6. 6. 2016, 08:37 (CEST)Odpovědět
Nerozumím. V té diskusi odpovědi na všechny Vaše otázky už dávno jsou. Nemusím snad opakovat něco, co napsali jiní. Péčí kolegy byla doplněna i pasáž o shp zde na české Wikipedii. -- Diskutovat o jedné věci na jednom místě žádají zdejší pravidla. --Uacs451 (diskuse) 6. 6. 2016, 08:56 (CEST)Odpovědět
Dobrý den, je to velmi zajímavé. Z Vašich reakcí lze usuzovat, že zřejmě nečtete co je psáno. V tom zcela prvním příspěvku asi o 12 řádků výše, jsem Vás slušně požádal o vysvětlení jednoho pojmu. (Já osobně to pokládám za počátek diskuze.) Ale vy jste na to nijak neodpověděl. Pouze jste napsal, diskutujme tam, kde diskuze začala. Velmi zajímavý přístup.--Jan kozak (diskuse) 6. 6. 2016, 09:51 (CEST)Odpovědět
Kdybyste četl, co sám píšete, spatřil byste v onom příspěvku "Již jsem Vás o to požádal, ale stále mi na ten dotaz neodpovídáte." Tedy: diskuse zjevně již běžela a podle zdejšího úzu či snad dokonce pravidla má být dokončena tam, kde začala. --Uacs451 (diskuse) 6. 6. 2016, 10:00 (CEST)Odpovědět

Třída Curtiss[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Tu změnu jsem provedl naprosto stejně jako kolega Karel61. Tak v čem je tedy problém? S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 22. 2. 2016, 10:38 (CET)Odpovědět

Třída Currituck[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuju za tu editaci, sám se to budu snažit psát obdobně. Pouze bych vás chtěl poprosit ohledně té upravy 127mm kanóny na 127 kanóny, správně byla původní verze. Mezera se dává v případě obratu kanóny ráže 127 mm. Ověřoval jsem si to v typografickém manuálu Antypa. Díky. --Nadkachna (diskuse) 22. 2. 2016, 12:19 (CET)Odpovědět

Omlouvám se, s těmi milimetry jsem to netušil. Když už jste tady, zbývá ještě jeden článek s nevyřešenými shp, Třída Pathfinder (1993). Anglický článek je pahýlek, ke zdroji pod referencí 1 se nedostanu a když nahlížím do ref. 2, popis pohonu neodpovídá tomu, co je uvedeno v článku, a moc se v něm nevyznám. Je tam dieselelektrický pohon, motorgenerátorů je víc a jsou tam i nějaké pomocné gondoly. A výkony nejsou uváděny v shp, vypadá to spíš na elektrický výkon těch motorgenerátorů (?). Převod na MW je tam uveden také, jiný, než uvedl kolega Jan_kozak. --Uacs451 (diskuse) 22. 2. 2016, 12:45 (CET)Odpovědět
Teď jsem se ke zdroji 1 už dostal a shp v něm opravdu jsou. Jak to koresponduje se zdrojem 2, to je na delší zkoumání. --Uacs451 (diskuse) 22. 2. 2016, 12:48 (CET)Odpovědět
Ok, no jinak máte pravdu, že pohon bude ještě třeba doplnit. Ref 1 sice uvádí jen diesely, ale ref 2 je oficiální web US Navy, takže tamní informace jsou přesnější. --Nadkachna (diskuse) 22. 2. 2016, 17:31 (CET)Odpovědět

Zablokování[editovat zdroj]

Na základě žádosti na nástěnce správců a doporučení ohledně osobních útoků jsem vám za tento udělil jednodenní blok. Matěj Suchánek (diskuse) 18. 4. 2016, 22:39 (CEST) Matěj Suchánek (diskuse) 18. 4. 2016, 22:39 (CEST)Odpovědět

Labyrintové těsnění:[editovat zdroj]

Tak nevím, kdo je větší dub. Ta diskuze neměla žádný závěr. Ta první věta není vůbec žádná definice, ale je to neskutečný blábol. Jen už toto vyjádření - "utěsnění dvou vzájemně rotujících součástí." - je nesmysl. Těleso ucpávky je vždy pevná součást stroje, tedy turbiny atp. Proto se neotáčí!! Jen hřídel je součást stroje, která rotuje tzn. se otáčí, a je proto vhodné ji utěsnit, aby podél ní neunikala pára nebo plyn. Ale to Vy jste se snad přece někdy učil! Tak proč hlásáte bludy?--Jan kozak (diskuse) 6. 6. 2016, 08:30 (CEST)Odpovědět

Z výroku, že součásti vzájemně rotují, nevyplývá, že kvůli tomu obě musejí rotovat vůči něčemu třetímu. Můžou a nemusejí - pocit, že je to blud, máte proto, že v té větě čtete něco, co tam není. Pro popis principu funkce je tato formulace postačující - důležitý je právě a pouze relativní pohyb, jinak by labyrint nefungoval. -- Z Vaší definice příkladem použití vypadla informace, že jde o rotační pohyb, proto jsem revertoval. --Uacs451 (diskuse) 6. 6. 2016, 08:46 (CEST)Odpovědět
Ale v tom článku nikde není zmínka o tom, že musejí rotovat vůči něčemu třetímu. Je zde uvedeno : "utěsnění dvou vzájemně rotujících součástí." Žádná zmínka o něčem třetím ! To jste si tam účelově vymyslel a přidal Vy. Proč asi? Abyste v tom udělal guláš? Držte se prosím jen toho o čem je diskuze, tedy o tom co je nebo bylo napsáno. Jinak se těžko domluvíme. A jen tak mimochodem, prosím, podívejte se do diskuze u článku Labyrintové těsnění. A ještě na samotný závěr - - každý z nás se může mýlit, ale ne každý z nás se z toho dokáže poučit. Doufám, že jste mi porozumněl.S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 6. 6. 2016, 09:29 (CEST)Odpovědět
Není, přesto ji tam vidíte a prohlašujete ji za blud. O tom je můj příspěvek. -- Opakuji: z toho, že jedna součást "jest pevná", nevyplývá, že součásti "vzájemně nerotují". To je popis něčeho, čemu se vznešeněji říká "relativní pohyb". --Uacs451 (diskuse) 6. 6. 2016, 09:45 (CEST)Odpovědět
Vážený pane, to co tady předvádíte, se říká "demagogie". Nemám již nic, co bych k tomu Vašemu žonglování dodal. Ještě pár řádků a budete mne přesvědčovat o tom, že Slunce se točí kolem Měsíce a vznešeně pronesete, že to je relativní. Přeji Vám nádherný zbytek dnešního dne.--Jan kozak (diskuse) 6. 6. 2016, 10:00 (CEST)Odpovědět
Ano, pokud to pro popis nějakého jevu bude přiměřené, učiním tak. --Uacs451 (diskuse) 6. 6. 2016, 10:03 (CEST)Odpovědět

Břeh x konec[editovat zdroj]

Dobrý den, můžete, prosím sdělit, kde má např. ostrov Kréta začátek a kde konec? Zřejmě je možno si dle libosti vybrat, že začátek ostrova je na východě. Ale co když někdo určí, že začátek je kdesi na jihu? Tak kde je potom konec toho ostrova ?? Takže by snad bylo vhodné tvrdit, že ostrov má břeh či břehy. A když jsem např. na člunu ve vzdálenosti 1 km od ostrova, tak jsem určitě vzdálen 1 km od břehu toho ostrova, nikoliv od jeho konce. S pozdravem --Jan kozak (diskuse) 23. 8. 2016, 13:17 (CEST)Odpovědět

Hovořím o konci ostrova. Nehovořím o jeho začátku. Nepromítejte si tam něco, co tam není. -- Jste-li na člunu 1 km od břehu, je to ten jeden jeho břeh. Můžete také být 1 km od konce toho ostrova, pokud bude nějak význačný. -- Je to stále totéž. Neopravujte formulace, které nejsou vysloveně chybně, jen proto, že se Vám nelíbí. Pak se stane, že přehlédnete něco podstatnějšího. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 23. 8. 2016, 13:40 (CEST)Odpovědět
Jestliže hovoříte o konci ostrova (Nebo něčeho jiného) tak logicky musí mít ten ostrov také začátek. I když o něm nehovoříte. Opravuji formulace, které jsou chybné, neboli nesmyslné.A že nějaký ostrov má konec, je nesmysl.Ale vidím, že se snažíte o provokaci a blafujete.Nemám zájem s takovými lidmi diskutovat.--Jan kozak (diskuse) 23. 8. 2016, 14:07 (CEST)Odpovědět
Doporučuji nahlédnou do SSJČ co že to slovo konec vlastně znamená. Vzhledem k tomu co píšete výše, budete asi velice překvapen. On totiž konec není jen konec, ale (pro vás asi ku podivu) i začátek.
Opravujete formulace, které jsou v naprostém pořádku, jen vy ve své neznalosti je považujete za chybné a jako takové je označujete za nesmyslné. Kdokoliv vás na vaše chyby upozorní, tak vás provokuje, pronásleduje, či šikanuje.
Jedudědek (diskuse) 23. 8. 2016, 14:50 (CEST)Odpovědět
Jistě. Má-li provázek konec (není orientovaný, takže má dva), pak má také dva začátky. V Galicii mají mys Fisterra. Logicky, na Čukotce mají začátek světa. Nemáte-li zájem diskutovat, pak prostě nediskutujte. --Uacs451 (diskuse) 23. 8. 2016, 14:41 (CEST)Odpovědět
Nádherná kamufláž. Od samého začátku se tu nejedná o význam slova "konec". Jedná se tu o to, že žádný ostrov nemá konec, ale břeh. A najednou se tu také objeví povídání o provázku a o Čukotce a o provokaci či šikaně. No není to nádhera?? Ahoj, mládenci milí.--Jan kozak (diskuse) 30. 8. 2016, 22:45 (CEST)Odpovědět

další případ neplodné a nesmyslné diskuse.[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Tak jste požádal o to, abych byl zablokován. Moc Vám děkuji, konečně někdo dostal odvahu. Sice nevím z jakého důvodu o ten blok žádáte, ale mohu Vás ujistit, že je mi to zcela šumafuk. Jestli se domníváte, že tím zkvalitníte Wikipedii, tak jste na velikém omylu. Ale rozmlouvat Vám to nebudu. Jistě však budete tento můj příspěvek považovat za jeden z důvodů. Přeji Vám mnoho úspěchů při dobrovolné a plodné práci pro Wikipedii. Přeji nádherný večer a plné uspokojení ze své činnosti. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 30. 8. 2016, 22:21 (CEST)Odpovědět

Ještě doplněk - napsal jste, že Nejde o spor o obsah, ale opak je pravdou. V té diskuzi nešlo od samého počátku o nic jiného než právě o obsah! No ale vyšší bere, že. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 30. 8. 2016, 22:29 (CEST)Odpovědět

Kostel svaté Ludmily (Horní Počernice)[editovat zdroj]

Vážný pane, stojící kostel nikdy nemůže naléhat. Může tedy tak akorát stát těsně vedle. Proč revertujete, tedy vracíte zpět, vyslovené nesmysly. Zase mne provokujete těmi nesmysly. Trochu se prosím nad tím zamyslete, a jistě mi dáte zapravdu. Je to naprosto stejný žvást, jako když napíšete, že kostel leží na náměstí. Myslím, že si chcete ze čtenářů Wiki tropit šaškárny.--Jan kozak (diskuse) 19. 9. 2016, 20:21 (CEST)Odpovědět

@Jan kozak: Zanechte prosím nezdvořilého jednání a přímých osobních útoků, není to poprvé. A teď k meritu věci. Použití slova „naléhat“ v tomto smyslu není vyloučeno (byť je skutečně poměrně zřídkavé) a obzvláště v oblasti architektury se s ním lze setkat: třeba „na sakristii naléhá osmiboká zvonice“ a pokud byste snad požadoval kvalitnější zdroje, pak lze uvést třeba příklady „na jihovýchodní průčelí naléhá travertinová kupa až do výšky empory“ (ASB) nebo „čtyřkřídlá patrová uzavřená dispozice naléhá přímo na kostel sv. Kateřiny“ (Národní památkový ústav). --Mario7 (diskuse) 19. 9. 2016, 20:45 (CEST)Odpovědět
@Jan kozak: Mno, jednak osobní útoky, ale hlavně skoro nic z toho, co mi zde píšete, nesouvisí s věcí. Ten kostel nestojí "těsně vedle", nýbrž je se zámkem stavebně spojen a napsal jsem to do shrnutí editace jako důvod svého revertu. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 19. 9. 2016, 21:06 (CEST)--Uacs451 (diskuse) 19. 9. 2016, 21:11 (CEST)Odpovědět
@Jan kozak: Kolego, nestálo by za to sestavit seznam Vámi oficiálně schválených výrazů v oboru architektury? Nějak se v tom přestávám orientovat. Jediné sloveso, proti kterému nemáte výhrady, je "být". Kostel je, kostel byl. Má však zakázáno procházet rekonstrukcí, nesmí být odstřelen, nesmí se dočkat nové střechy, nesmí stát na půdorysu, dnes nesmí naléhat. Všechna tvrzení, prosím, řádně ozdrojujte, protože doposud jste vždy zdrojoval jen vlastním úsudkem, což neodpovídá pravidlu. Zdraví Gumideck (diskuse) 19. 9. 2016, 22:09 (CEST)Odpovědět

Chladič procesoru[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. V diskuzi u tohoto článku jsem se vyjádřil k tomu, proč místo slova hliník uvádím hliníková slitina. A také jsem odkázal na články, které jsou o tom na Wikipedii. Jen tak pro upřesnění -- téměř celý život jsem pracoval ve strojírenství, vystudoval Vyšší průmyslovou školu strojní a studoval na ČVUT ve stejném zaměření, takže jsem s touto problematikou seznámen. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 5. 10. 2016, 17:17 (CEST)Odpovědět

Odpověděl jsem u článku. Ve strojírenství pracoval ledaskdo. --Uacs451 (diskuse) 5. 10. 2016, 17:43 (CEST)Odpovědět
Kdyby pan Jan kozak refaktorizováno třeba by s ním nebylo tolik problémů.--Siegfried von Buřtyskřenem (diskuse) 5. 10. 2016, 17:54 (CEST)Odpovědět
Není důležité, co jste studoval, refaktorizováno. Vlastní výzkum na wikipedii nepatří. Kromě toho, když jste studoval výrobu chladičů pro procesory, tak se nejspíš ještě žádné procesory nevyráběly. K vlastnímu výzkumu jsem Vám napsal na DS. --Lubor Ferenc (diskuse) 5. 10. 2016, 18:02 (CEST)Odpovědět

Obvinění[editovat zdroj]

Než se bude cítit ukřiděn, tak vězte, že se jedná pouze o podezření. Na Wikipedii se v tomto případě jedná s otevřenou myslí. Nikoho tedy neoviňuji. Pouze jsem to dal k přezkoumání.--Juandev (diskuse) 5. 11. 2016, 15:38 (CET)Odpovědět

Pravá vzdušná rychlost[editovat zdroj]

Zdravím a děkuji Uacs451 za přivítání na Wikipedii a pomoc při úpravě mého prvního článku. Rád bych sem přispěl mými znalostmi v oboru. Bohužel mi chvíli potrvá, než se zaučím. Mohl bych vás prosím ještě požádat o pomoc se zmíněným článkem? Napsal jste, že článek se překrývá s článkem Letecký rychloměr a nějaké formátování - jak to mám napravit a co mohu do příště zlepšit? Děkuji!

Dík za důvěru. Provázáním myslím to, že současný stav článku Letecký rychloměr je takový, že v něm jsou jednotlivé měřené veličiny, druhy rychlostí, popsány. To vyvolává potřebu úprav tam - tamní definici pravé vzdušné rychlosti je nyní možné zestručnit a doplnit do ní odkaz na Váš nový článek, kde se čtenář dozví podrobnosti. Pokud jde o požadavek na formátování, ten tam přidal kolega. Mohl mít na mysli hlavně to, že v běžném textu na Wikipedii nepoužíváme ke zvýrazňování ztučnění - je-li totiž nějaký výraz důležitý, pak předpokládáme, že o něm bude článek a upravuje se jako odkaz, ne jako ztučnění. Jako odkaz se dělá jen první výskyt daného pojmu. Atd., do toho a do dalších principů se rychle vpravíte. Mnoho chuti do další práce! Zdraví --Uacs451 (diskuse) 24. 11. 2016, 08:07 (CET)Odpovědět

Žádost o arbitráž vůči Janu kozakovi[editovat zdroj]

Dobrý večer kolego. Upozorňuji, že jsem před chvílí podal žádost o arbitráž vůči uživateli Jan kozak. Někdo to udělat musel. Vás jsem uvedl jako jednu ze zúčastněných stran. Máte možnost se k žádosti vyjádřit, budu respektovat a chápat i to, když se nebudete chtít celého procesu účastnit. S pozdravem Gumideck (diskuse) 4. 12. 2016, 20:06 (CET)Odpovědět

Arbitráž Jan kozák[editovat zdroj]

Zdravím. Zakladatel v této arbitráži navrhl strany - účastníky arbitráže. Prosím vyjádřete se, zda se svou účastí souhlasíte nebo uveďte námitky k návrhu. --Rosičák (diskuse) 10. 12. 2016, 05:43 (CET)Odpovědět

Email[editovat zdroj]

Nechtěl byste si povolit email? --OJJ, Diskuse 16. 12. 2016, 10:37 (CET)Odpovědět

Zdravím, spíše toužím svou účast v komunitních procesech omezit na nulu než rozšiřovat. --Uacs451 (diskuse) 19. 12. 2016, 09:47 (CET)Odpovědět

E-mail[editovat zdroj]

Nechcete si zprovoznit e-mail, ať nemusíme některé věci řešit veřejně a vyvolávat konflikty?Juandev (diskuse) 29. 12. 2016, 10:31 (CET)Odpovědět

Myslíte, že neuřídím diskusi jako nekonfliktní? --Uacs451 (diskuse) 29. 12. 2016, 10:41 (CET)Odpovědět

Ne, chci vás na něco upozornit, ale obávám se že to vyvolá konflikt třetích stran. Bohužel ani na této Vaší diskusní stránce nejsme vklidu a všichni to vidí. Ale jestli nechcete, není to nutnost.Juandev (diskuse) 29. 12. 2016, 10:57 (CET)Odpovědět

  • Přimlouvám se. Konečně, můžete ho posléze zase zrušit kdykoliv, až Vás to omrzí. Zbývá dodat, že pokud na mail neodpovíte nebo ho sám přes rozhraní projektu nepošlete, nikdo se Vaši mailovou adresu nedozví.--Rosičák (diskuse) 29. 12. 2016, 17:24 (CET)Odpovědět
Tak však si může pro tyto účely založit e-mail anonymizovaný.Juandev (diskuse) 29. 12. 2016, 17:32 (CET)Odpovědět

Silnice II/106[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za opravu odkazů. Přehlédl jsem se. Ještě jednou dík.--Jan kozak (diskuse) 20. 2. 2017, 09:10 (CET)Odpovědět

Dobrý den, prosím. Doporučuji zapnout si v osobních nastaveních zvýrazňování odkazů na rozcestníky. Je to užitečný nástroj, odkaz, který vede na rozcestník, se vysvítí zeleně a ještě v náhledu se může opravit. --Uacs451 (diskuse) 20. 2. 2017, 09:13 (CET)Odpovědět

Skalný[editovat zdroj]

Máte pravdu. Nejvyšší partie hradu nejsou 220 m, ale 720 m n. m. Pokud tam bylo 220, šlo samozřejmě o překlep. Že je jihovýchodní vrchol vyšší, to ukazují mapy na internetu, i katastrální. Je to vidět pouhým okem i z vrcholu kamene v období, kdy stromy kolem nemají listí. Na kámen se dá vylézt bez lana ze severní části, dolů se leze hůře, není vidět pod nohy, římsa je úzká. Lezl jsem tak dvakrát, ale nedoporučuji, není to příliš bezpečné. Jako o jedné z nejzajímavějších lokalit se o Skalném zmiňoval i archeolog Kohoutek, koneckonců o tom svědčí i chybějící pověsti a chybějící záznamy v archívech, což konkrétně u hradů není zas tak časté, záznamy o hradech jsou v zemských deskách časté, různé soudní pře ohledně panství hradů, tvrzí nebo jiného majetku jsou v půhonných knihách rovněž časté, jsou tam jmenováni majitelé i s přídomkem, např. Adam z Víckova apod., pokud nějaká zmínky o hradu v záznamech chybí, je to spíš zajímavost, než pravidlo. 77.92.197.66 23. 2. 2017, 00:52 (CET)Odpovědět

Tolna (župa)[editovat zdroj]

Dobrý den, omlouvám se za tu chybu. Ale bylo by vhodné do té šablony s názvem Tolna doplnit ještě okres Tolna, což Vy určitě dokážete. Já to neumím a ani se za to nestydím. Děkuji za spolupráci.--Jan kozak (diskuse) 4. 4. 2017, 13:07 (CEST)Odpovědět

Děkuji--Jan kozak (diskuse) 4. 4. 2017, 13:27 (CEST)Odpovědět

Nezasahovat do článku Birminghamská škola[editovat zdroj]

Dobrý den, žádám vás o nezasahování do článku Birminghamská škola, který nyní prochází úpravami. Vysvětlení, proč je zcela nelogické sloučenís jiným článekem, naleznete v diskuzi. Děkuji za pochopení a respektování.--Cepice (diskuse) 14. 4. 2017, 17:43 (CEST)Odpovědět

@Cepice: Dobrý den, s dovolením do diskuse vstoupím s drobným tipem k tomuto tématu. Chcete-li, aby Vám do hesla nikdo nezasahoval, prosím, vložte na jeho začátek šablonu {{pracuje se}}, která takovou prosbu obsahuje. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 14. 4. 2017, 17:50 (CEST)Odpovědět

Dobrý den, díky moc. Šablona byla vložena. Doufám, že bude pochopena i významnost hesla pro obor mediálních studií. S přáním pěkných Velikonoc,--Cepice (diskuse) 14. 4. 2017, 17:53 (CEST)Odpovědět

Do článku jsem zasáhl pouze tím, že jsem vrátil návrh na sloučení, který pokládám za oprávněný a byl odstraněn bez širší diskuse. Do věcného obsahu zasahovat nebudu. --Uacs451 (diskuse) 15. 4. 2017, 12:48 (CEST)Odpovědět

WP není diskusní fórum[editovat zdroj]

Dobrý den, Wikipedie sice diskusní fórum dozajista není, ovšem diskuse k věci je nezbytná pro účinnou spolupráci. Já jsem uživateli Kazi1219 předtím napsal na jeho diskusi a odpověď přišla (nesprávně) přemazáním mého vzkazu. To ovšem není důvod k tomu to mazat :). --Martin Urbanec (diskuse) 3. 7. 2017, 20:17 (CEST)Odpovědět

Praha hlavní nádraží[editovat zdroj]

Nechceš naskenovat knihy https://www.obalkyknih.cz/view?isbn=80-902706-7-0 a https://www.obalkyknih.cz/view?isbn=978-80-204-1597-4 , tedy to, co se týká pražského hlavního nádraží a Masarykova nádraží. Jinak s těmi články nikdy nepohnete. Nádraží Hradec Králové hl.n., Pardubice hl.n. a Kolín poté budou vypadat úchylně. Já bych to napsal, ale přijde mi divné všechno dělat v Hradci Králové. Ty skeny budou pro osobní potřebu, jenom pro zpracovaní. Je tam toho dost na to, aby ten článek o budově nevypadal jako článek o budově. V knihách to takhle nikdo nedělá. Nevím, proč lidi nevyužívají meziknihovní výpůjčky, v rámci kraje je to zadarmo. Kniha ze Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové může putovat do maloměsta, do maličkaté knihovny. --195.113.146.100 23. 10. 2017, 16:11 (CEST)Odpovědět

Obávám se, že nemám čas. A kdybych ho měl, věnoval bych se vozidlům. Doprava není můj obor, jen opravuju zjevné chyby. --Uacs451 (diskuse) 23. 10. 2017, 17:12 (CEST)Odpovědět
Tak to třeba někdy udělám já, ale letos už to asi nebude. :-D --195.113.146.100 23. 10. 2017, 17:28 (CEST)Odpovědět

No-go zóna[editovat zdroj]

https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse_s_wikipedistou:Uacs451#No-go_z%C3%B3na Dobrý den, můžete mi vysvětlit pro mě nevysvětlitelnou "refaktorizováno" mého vyjádření "tak na Novém Zélandu"? Co je tak nevhodného na těchto slovech, že podle vás stojí za cenzuru? Také vůbec nechápu, proč mě obviňujete ze lživého (opět) tvrzení. --Elm (diskuse) 3. 2. 2018, 12:48 (CET)Odpovědět

Na "slovech" nic. Na způsobu diskuse. Že by slušnost? kromě toho není důvod považovat tvar "na Zélandě" za chybný. Shrnutí editace "typo" bylo nepravdivé. Shrnutí editace "opravil jsem své typo" bylo nepravdivé. --Uacs451 (diskuse) 5. 2. 2018, 07:11 (CET)Odpovědět
To, že se vám něco nelíbí, není důvod, aby jste mě cenzuroval a rozhodně ne za slova "tak na Novém Zélandu", to je naprosto absurdní, proto vracím, opravdu není v pořádku cenzurovat slova "tak na Novém Zélandu", protože se vám nelíbí můj styl, na to šablona refaktorizováno rozhodně neslouží. Mám nezpochybnitelné právo napsat "tak na Novém Zélandu". Nesouhlas se dá vyjádřit mnohem lepším způsobem než cenzurou. Rozhodně nemáte právo mě cenzurovat, protože se vám nelíbí můj styl, to bychom se dostali někam na úroveň (to si dosaďte sám dle libosti). Toto je otevřený a svobodný projekt. Způsob diskuze jste mi necenzuroval, cenzuroval jste slova "tak na Novém Zélandu" a to, opakuji, je absurdní. Slušnost je cenzura slov "tak na Novém Zélandu", protože se vám nelíbí můj styl? Tvar na Zélandě je bezpochyby chybný (Jazyková poradna ÚJČ AV ČR, wikt:Nový Zéland), takže si prosím doplňte znalosti. Shrnutí nebylo lživé, protože jsem udělal typo namísto "Zélandu" jsem napsal "Zálandu" a domníval jsem se, že jste mě refaktorizoval z důvodu, že jsem udělal toto typo, protože jiný racionální důvod cenzury mých čtyř slov jsem neviděl. Proto jsem opravil své typo a odstranil vaší šablonu se shrnutím typo. Druhé shrnutí opět nebylo lživé, protože jsem se vám snažil marně vysvětlit, jakou editaci jsem provedl. --Elm (diskuse) 5. 2. 2018, 12:04 (CET)Odpovědět
Že by slušnost? --Uacs451 (diskuse) 5. 2. 2018, 12:17 (CET)Odpovědět
Na neslušnost se nedá reagovat slušně, stejně jako se nedá tolerovat netolerance. Sbohem --Elm (diskuse) 5. 2. 2018, 12:41 (CET)Odpovědět

Citroën AC4[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený pane. V tom článku je celá řada velmi zajímavých věcí. Jen tak pro zajímavost - už jste se ve Vašem oboru někdy setkal s gumovými vzpěrami? Opravdu pěkný nesmysl, že? Jinak jsem zaznamenal, že jste v tom článku opravil hliník na hliníkovou slitinu. Vzpomínáte si, že ještě nedávno byl za takovou opravu jeden wikipedista ukřižován? S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 28. 2. 2018, 13:23 (CET)Odpovědět

Dobrý den, vzpomínám. Zastával jsem postoj, že někdy je náležitý hliník, jindy hliníková slitina. Zde jde o druhý případ. S gumovými vzpěrami jsem se nesetkal, ale jejich existenci vyloučit nemůžu. S pozdravem --Uacs451 (diskuse) 28. 2. 2018, 13:32 (CET)Odpovědět
Ano, rozumím. A je mi z toho nanic. Zdravím--Jan kozak (diskuse) 28. 2. 2018, 13:37 (CET)Odpovědět
Já naopak nerozumím. Pro ilustraci, pohlédněte třeba na tuto konstrukci: c:File:742269 bogie.jpg --Uacs451 (diskuse) 28. 2. 2018, 13:42 (CET)Odpovědět
Slovník č.j. -- vzpěra, -y ž. odb. zařízení (šikmá tyč, sloup ap.) sloužící k vzpírání, podpírání n. k vypínání něj. konstrukce: dřevěná, betonová v.; důlní v. - -

potud slovník, který zapomněl na ocel. Obrázek jsem si prohlédl, ale pryžovou vzpěru tam neviděl.--Jan kozak (diskuse) 28. 2. 2018, 13:53 (CET)Odpovědět

Jsou tam vidět prvky, kterým výrobce říká "pryžokovové sloupky". Slouží jako vzpěry. --Uacs451 (diskuse) 28. 2. 2018, 13:57 (CET)Odpovědět
Avšak nejsou pryžové!! Jinak jsem zjistil, že pod vagonem leží špinavě žluté, ohyzdné káčátko. Chudinka.--Jan kozak (diskuse) 28. 2. 2018, 15:11 (CET)Odpovědět
Lokomotivní skříň spočívá na podvozku prostřednictvím vzpěr, tvořících sekundární vypružení lokomotivy. Vzpěry jsou skládány z pryžových kotoučů. Každý kotouč je navulkanizován mezi dvě ocelová mezikruží. Do otvorů v mezikruží jsou vkládány ocelové válečky jako centráž. Funkční části vzpěr, tedy to, co pruží a co umožňuje natáčení podvozku vůči skříni, jsou pryžové. Nevím, proč bych si měl myslet, že nejsou. --Uacs451 (diskuse) 1. 3. 2018, 08:19 (CET)Odpovědět

WP:PAR[editovat zdroj]

Ahoj, dovoluji si Tě tímto požádat, abys sis požádal o práva patroláře a revertéra. Umožní ti to identifikovat editace, na který se ještě nikdo nepodíval a také rychle vrátit zpět jakýkoliv vandalismus. Díky! --Martin Urbanec (diskuse) 1. 5. 2018, 19:46 (CEST)Odpovědět

Ahoj, jak tomu rozumím, jde o pomoc s "odžlucováním"? - mně samotnému celkem nic neschází. --Uacs451 (diskuse) 2. 5. 2018, 09:27 (CEST)Odpovědět
Žlutě uvidíš neprověřené editace, tj. nemusíš kontrolovat změnu, co už někdo kontroloval. OJJ, Diskuse 2. 5. 2018, 09:35 (CEST)Odpovědět
Ahoj, ano, přesně tak. Jednak, jak uvádí OJJ, nebudeš muset kontrolovat už zkontrolované a druhak tím ušetříš čas nám (mě se třeba prověřené editace na RC ani nezobrazují). --Martin Urbanec (diskuse) 2. 5. 2018, 12:13 (CEST)Odpovědět

Landsmanšaft[editovat zdroj]

Přestaňte laskavě psát Vaše nesmysly, nikoho to nezajímá. Víte, vůbec, kde je Šluknovská pahorkatina a kde je Severočeská tabule? Určitě nevíte, čemu se říkalo Malý Manchester v českém Nizozemí, protože jste to v životě neslyšel, tak to není zavedený český termín pro přezdívku Uacs451? Tak přestaňte vandalizovat něco, čemu vůbec nerozumíte! 93.185.55.100 5. 5. 2018, 14:09 (CEST)Odpovědět

Nějaké argumenty? --Uacs451 (diskuse) 6. 5. 2018, 08:21 (CEST)Odpovědět

Státní plánovací komise[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych jen upozornil, že s poznámkou "V budově se nyní (2018) nachází Generální finanční ředitelství." u hesla Státní plánovací komise jste napřed. Ješte pořád je v budově radnice Prahy 7 a Finanční úřady pro Prahu 6 a 7. Generální finanční ředitelství je stále v Lazarské a na nábř. kapitána Jaroše se stěhuje, až se radnice P7 přestěhuje do nové budovy, která se teprve rekonstruuje.

Jakub 30. 5. 2018, 00:58 (CEST)

Dík za upozornění, v takovém případě ale prosím postupujte tak, že toto zdůvodnění napíšete přímo do shrnutí editace a i tuto informaci můžete napsat přímo do článku (a ještě lépe s odkazem na zdroj). Já jsem vycházel z katastrální mapy, kde je již Generální finanční ředitelství uvedeno jako správce státního majetku (Praha 7 tam vůbec nefiguruje). Tu považuji za věrohodný zdroj, proto jsem odstranění informace bez uvedeného zdůvodnění vrátil zpět. --Uacs451 (diskuse) 30. 5. 2018, 07:13 (CEST)Odpovědět

OK, rozumím. No Praha 7 v katastru nefiguruje, protože tam je právě jen v nájmu a ani budovu nespravuje. Finanční úřady pak jsou v kompetenci právě GFŘ. Zdroje jsou stránky jednotlivých úřadů.

Poděkování[editovat zdroj]

Kolego - děkuji. S pozdravem --Jan kozak

Ležáky 26[editovat zdroj]

Ahoj, měl bys nějakou referenci k té zajímavé informaci o duplicitním domu číslo 26? Předem za ni upřímně děkuji. --Jan Polák (diskuse) 5. 7. 2018, 13:06 (CEST)Odpovědět

Žel literární zdroj nemám. Uvědomil jsem si to přímo na místě, průvodkyně v muzeu to potvrdila, je to tam myslím i na poučné tabuli a zdrojem by kdyžtak mohly být obrázky na Commons: fotka pomníku mlýna oproti fotce domu 26 z Habrovče. Katastrální hranice se nezměnila, takže kdyby domy stály, bylo by to tak dosud. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 5. 7. 2018, 13:27 (CEST)Odpovědět

J. N. štěpánek[editovat zdroj]

Je pohřběn na Olšanských hřbitovech. Opravil jsme to a dododal zdroj.--Chalupa (diskuse) 25. 7. 2018, 11:45 (CEST)Odpovědět

Dík, já sám jsem při povrchním hledání žádný zdroj nanašel, proto jsem to řešil šablonou. --Uacs451 (diskuse) 25. 7. 2018, 11:47 (CEST)Odpovědět

/* Reference */[editovat zdroj]

Dobrý den, kolego. Ono se už nemusí uvádět zdroje, ze kterých bylo čerpáno? Nebo snad ty reference je povinen uvádět jen někdo? Velice zajímavé.--Jan kozak (diskuse) 3. 9. 2018, 13:34 (CEST)Odpovědět

Dobrý den, otázkám nerozumím a jejich souvislosti neznám. --Uacs451 (diskuse) 3. 9. 2018, 16:22 (CEST)Odpovědět
Vážený, to se týká článku Nagajo. Pro úplnost.- Ale také i celé řady dalších článků, které nejsou vůbec ozdrojovány. Já jsem byl za tento nedostatek mnohokrát blokován. Jak jistě víte--Jan kozak (diskuse) 3. 9. 2018, 20:43 (CEST)Odpovědět
Musíte se rozhodnout, zda se bavíme o znalosti japonštiny nebo o povinnosti refovat. To já za Vás neudělám. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 3. 9. 2018, 23:38 (CEST)Odpovědět
Dobrý den, vážený kolego. Za prvé - já nic nemusím, za druhé - zřejmě jste si nepřečetl to, co jsem napsal hned v úvodu mého prvního příspěvku, a za třetí - srdečně zdravím --Jan kozak (diskuse) 4. 9. 2018, 08:06 (CEST)Odpovědět

Přestaň se trápit tím, co neovlivníš, žij trochu[editovat zdroj]

Přestaň se trápit tím, co neovlivníš, žij trochu. Proč si myslíš, že to dělám? Abych vám všem dal najevo, že vyhrát může pouze ten, kdo spolupracuje. První video je nové, pasuje k druhému a třetímu.

Je z toho video série a mohl bych pokračovat do strojovny, depa atd. Nic takového tady není. Ani takové články o železničních stanicích tady nejsou. Jsi inženýr, pracuješ v konstrukci? Jenže nádraží je komplex technicko administrativních budou, které umožňují určitý druh přepravy. Kolik oborů tam asi spadá. To nebude jenom architekt, přednosta stanice, drážní inženýr, výpravčí. Je toho hodně. Proto o tom nelze psát bez vzájemné spolupráce. Jeden ti dá to a druhý to. Pokud se budeš tvářit, že prezentuješ sebe, dají od tebe ruce pryč. Odporuje to logice. Když se mnou budeš válčit, stejně nikdy nevyhraješ, protože já to myslím upřímně. Prezentuji práci někoho jiného. Oni to vidí. V tom je celá záhada.

Moudro: Nejste tam, kde byste chtěl(a). Máte pocit, že máte být někde jinde. Řekněme, že byste se lusknutím mohl(a) přenést někam jinam. Jistě by jste měl(a) stejný pocit, že nejste na správném místě. Příliš se upínáte k tomu, kde byste byl(a) nejraději. Zapomínáte vytěžit maximum z toho, kde jste. Přestaňte se trápit tím, co neovlivníte. Žijte trochu.

Můžeš ho slyšet ve filmu Pasažéři https://www.csfd.cz/film/347139-pasazeri/prehled/ . Všichni tady na zemi se jenom vezete, ty souboje jsou marné o tom je film Amadeus https://www.csfd.cz/film/2971-amadeus/prehled/ . Daniela tedy nezastavíte. Zkušenost, vždycky to někdo zkusí a vrátí se mu to jako bumerang. Já neprezentuji sebe, to je celé. Hezký den. Ty filmy si můžete stáhnout na UložTo, čekací doba bez kreditu je cca dvě hodiny. Klikneš na stáhnout a cca za dvě hodiny se film začne stahovat. Změna je život. --46.30.66.250 8. 11. 2018, 14:46 (CET)Odpovědět

Návrat Berušky[editovat zdroj]

Prý po mne toužíte, jsem sice v Pardubicích a Studijní a vědeckou knihovnu v Hradci Králové jsem pověsil na hřebík, ale v krajské knihovně v Pardubicích ty knížky mají taky https://kkpce.cz/cs/ . Tak až budu mít chuť, tak tam zajdu. Ale můj návrat bude destruktivní. Jste na to vůbec připraveni (nebudou z toho nahodou další záchvaty). Když tam totiž půjdu, možná udělám Českou Třebovou, proto tam nechodím, abych se s vámi wikipedisty nemusel hádat a nemusel psát :-). --Beruška (staronová) (diskuse) 9. 11. 2018, 16:50 (CET)Odpovědět

No vidíš, Beruška se nevrátila a kalkulačka nic nevyřešila. A to prý denně chodí kolem krajské knihovny v Pardubicích :-). --89.24.113.218 29. 11. 2018, 19:06 (CET)Odpovědět

Reformovaný/kalvinistický[editovat zdroj]

Dobrý den, pojmy reformovaný a kalvinistický se používají promiscue. V češtině a stejně třeba i v angličtině - vizte např. https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Reformed&redirect=no. --Qasinka (diskuse) 25. 2. 2019, 09:31 (CET)Odpovědět

Pořád je to vlaková pošta Jindřichu[editovat zdroj]

Pořád je to vlaková pošta Jindřichu. Ten noční spoj žst. Pardubice jenom neprojede. Tady máš video z nočního posunu. Taky jezdí druhý spoj, ten má normální poštovní vozy (ne nákladní). Pravidelně ho potkávám ve Svítkově (Pardubice-Svítkov). Pořád se bavíš o formě. To dělají lidé, kteří se nezajímají o obsah. Nikdy nic nenapíšeš, skočís u názvu. Proč si myslíš, že tady nejsou žádné obrázky?

Nejste tam, kde byste chtěl/a. Máte pocit, že máte být někde jinde. Řekněme, že byste se lusknutím mohl/a přenést někam jinam. Jistě by jste měl/a stejný pocit, že nejste na správném místě. Příliš se upínáte k tomu, kde byste byl/a nejraději. Zapomínáte vytěžit maximum z toho, kde jste. Přestaňte se trápit tím, co neovlivníte. Žijte trochu. --46.30.66.250 28. 3. 2019, 17:22 (CET)Odpovědět

Není potřeba vymýšlet, co to byla vlaková pošta, to je známo. Zadruhé, není potřeba sem kopírovat, co Vám říká Váš lékař. Co potřebuju, mně říká můj lékař. --Uacs451 (diskuse) 28. 3. 2019, 17:43 (CET)Odpovědět
Ahoj, IP sem dal na prozatím rok stopku /obcházení opatření i bloku, čas na příp léčbu/, pokud by ještě někdy něco, stopneme i další IP. Nevím jestli od něj není to tykání neomalené, tak sem si také dovolil… kdyžtak pardon.--Horst (diskuse) 28. 3. 2019, 17:48 (CET)Odpovědět
V pohodě. --Uacs451 (diskuse) 28. 3. 2019, 17:51 (CET)Odpovědět
Ještě pro Daniele: Pracujeme podle zdrojů: [14] --Uacs451 (diskuse) 28. 3. 2019, 17:51 (CET)Odpovědět
To je webová stránka, tam se nepíše o žst. Pardubice. To už je lepší knížka, ale ani tam není obrázek žst. Pardubice. To člověk musí dohledat přímo pro to, čeho se to týká a pak může psát. Jinak jenom kopírujete texty. Beruška je šelmička (lvíček), chodí v džungli a proto ho není možné zablokovat neprávem. To moudří můžete slyšet ve filmu Pasažéři / Pessengers, to vám neřekne lékař https://www.csfd.cz/film/347139-pasazeri/prehled/ . Spozdravem Daniel, DNA = Danielovo Nekonečné Afrodiziakum. Já jsem se narodil ve znamení Lva (Afrodiziakum, Afrika, Lev). Nekonečný nářez :-). --37.48.25.137 28. 4. 2019, 14:23 (CEST)Odpovědět
Slavíme narozeniny

Já vám poradím jak to dělá Beruška. Odpoledne jde na kolečkové brusle, večer do letního kina v pardubicích http://www.letni-kino.cz/ , kde běží film Pasažéři (stalo se tak v roce 2017), no a až půjde v noci z kina, může si sednout na pardubickém hlavním nádraží a pozorovat noční provoz. Mezitím potká Tomáše, který jede nočním spojem do Bulharska a řekne mu čau. On, čau, nemám moc času, jenom přestupuji. Udělá fotku vlakové pošty a zmizí. Vy všechno řešíte u počítače a nikam se nehnete. Tím pádem nemůžete Berušce konkurovat a považujete to za provokaci. To samé dělá knihovnice, která píše rešerže. Všechno odněkud kopírujete a proto Daniel hledá lidi, kteří se pohybují a slaví narozeniny v Cerhenicích při výzkumném ústavu železničním. Určitě nemusíte být VIP, spíš jde o váš zájem. Většina lidí má totiž zájem jenom na tom kopírování. Proto Berušku nezajímá web vlaková pošta. Nevím nic o tom, že u vlakové pošty pracoval jenom jeden člověk. I ten Tomáš pracuje u dráhy a proto nemusí psát o hlásce, nafotil ji zevnitř a díky tomu poznáme, že popis neodpovídá obrázkům. I ředitel dopravního podniku v Hradci Králové byl nadšen, že mu Beruška píše. Komentoval to slovy, že má zájem o dopravní podnik. Skutečný zájem. Vy si myslíte, že jste jako oni a to je chyba. Beruška u lékaře nebyla 10 let. Naposledy před rokem 2009 a stále žije. Hezký den. --37.48.25.137 30. 4. 2019, 13:25 (CEST)Odpovědět

Hm To bude ta chyba. --Uacs451 (diskuse) 30. 4. 2019, 13:32 (CEST)Odpovědět
To je ta chyba, třeba tohle video z peážní trati je nádherné

, zkus to jenom popsat. Vznikne jenom obal, prázdný obal bez jádra. Černobílý text. Pak tam šoupni video a stránka začne zářit. Přitom je to jenom jeden soubor, může jich být 100 a můžou být vzájemně propojeny. To video je propojeno s motorovým vozem (dalším videem). Tehdy vzniká obsah. Dnes lidé chodí přes nádraží, nic o něm nevědí, nevědí, co se na nádraží děje v nočních hodinách a přitom tam pořádají politické a náboženské mítinky, mlátí se tam v opilosti, v rámci zápalu fotbalových fanoušků, duševně nemocní atd. Chce někdo z vás ještě vůbec žít tady? A lidi co provozují weby jako vlaková pošta, s obrázky kšeftují, blokují je. Častokrát se neobjeví ani v knize, častokrát kšeftmani nejsou ani držiteli autorských práv. Proto pak kolují v knihách hovadiny a nikdo už je ani nečte (protože nejsou obrázky). Do muzea pak dochází psycholog kvůli vyhroceným mezilidských vztahům (Hradec Králové). I muzejník je totiž kšeftman. Díky tomu pak kolují hovadiny i na internetu. Přitom stačí uvolnit základ. No a když dáš Danielovi krabici od bot plnou obrázků, spláchne knižní přepis rovnou do záchoda. Kniha totiž hovoří o obrázcích. No a celé to tady spískal Hospodin. Tam tahle virtuální epocha začala. Tohle psaní tady je totiž to samé jako náboženství, všichni máte pocit, že máte být někde jinde. O tom je film pasažéři. Ale neber to osobně, jsou to jenom intelektuální kecy (dogma, podobenství). To letní kino v Pardubicích promítá celé léto zadarmo a myslíš si, že to někoho zajímá? Nedaleko odtud se lidé mlátí v opilosti mezi sebou a občas vyhrožují a obtěžují návštěvníky kina. --195.39.80.151 12. 5. 2019, 14:29 (CEST)Odpovědět

Vyrozumívám, že máte předpoklady rozšířit článek Krychlič. --Uacs451 (diskuse) 12. 5. 2019, 18:02 (CEST)Odpovědět
On je často na nádraží, respektive v nádražní hale. Já si myslím, že má velice dobrý přehled o dění v nádražní budově a přednádražím. Lidi radši píší o druhých, protože v nich vidí sebe. Nádraží nepostavil jeden člověk a to lidem smrdí. Při takovém psaní nemůžeme prezentovat sebe, byť jsme stavební inženýři. Krychlič je jako Daniel Nekonečný, to je jedna postava, showman, který baví lidi. O tom se nedá psát, o tom jak on baví lidi. O nádraží ano. Proto lidé raději píší o druhých, vidí v nich sebe. Já nechám Krychliče promluvit, stejně jako Daniela Nekonečného a vznikne Danielovo Nekonečné Afrodiziakum. To je Dan Nekonečný, ne článek na Wikipedii. Dan Nekonečný byl v Atriu Pardubice v roce 2018, kdo z vás ho vlastně viděl doopravdy? --89.24.113.218 13. 5. 2019, 19:09 (CEST)Odpovědět
Jinak Jindřichu, teď mne budete na Commons potkávat pod novým uživatelským jménem People + Daniel Holý CZ. Na user Page nalezneš další obrázkovou video galerii. Všimni si animace ABC. To znamená ABCD, vy zde máte vždycky C, nebo D. Útržky vyrvané z písma svatého. Proč nový účet? Vzájemně ho propojím se starým a zároveň dám všem najevo, že i když se nepodepíši, Daniela zaručeně poznáte :-). Danielovo Nekonečné Afrodiziakum, DNA. --93.153.105.32 29. 5. 2019, 17:26 (CEST)Odpovědět

Pořád jste to nevyřešil? Víte kolik lidí denně projde kolem knihovny v Pardubicích? Co to CS na Wikipedia Commons? Není tam obsah, že? Potřebujete nejdříve obsah, že? Proto vám to nejde, vy čekáte, co udělá Beruška. Pak reagujete. Takže ta kalkulačka vám nakonec nepomohla. Obrázky nenajdete na webech, vlastní je lidé, kteří je povětšinou ani nikde neprezentují. Neznamená to, že člověk, který pracuje na železnici má lepší obrázky. Proč? Je zaměřen jenom na jednu věc. Na lokomotivy, vlaky a nástupiště. Nic jiného povětšinou nemá a navíc fotí ve svém regionu. Až to pochopíte, nebudete tu marnit čas. Jsou zajímavější věcí na práci. Tyhle články stejně nikdo číst nebude. Ne dokud to nebudete dělat, jako Beruška :-). Vidíte, že uplynulo půl roku a nic se nezměnilo. Hlásíte se k něčemu, co nehodláte sám dělat. Proto pak lidé nemají žádný respekt. --37.48.19.234 10. 8. 2019, 14:33 (CEST)Odpovědět

No vidíš, příště se napřed přestěhuj do Pardubic. Poté se nestane, že Beruška během jendoho roku projde okolo knihovny tisíckrát a ty ani jednou. To je ten pocit, být někde jinde, fyzicky. Takový pocit má mnohdy i lékař, když odchází do Německa. Zůstává Beruška, kterou teď všichni zastupují virtuálně. Prostě nechcete dělat mojí práci, to je celé, to je ta chyba čecháčka, všichni chcete někoho ovládat a ani nevíte, kudy chodíte  :-). --37.48.24.168 25. 9. 2019, 16:22 (CEST)Odpovědět

Tramvajová doprava v Praze[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím, doučte se význam slova deponuje a disponuje. ...Disponuje (tramvajové vozy) - rozvrhovat, rozmísťovat ...Deponuje (tramvajové vozy) - vypravuje

T3SU 7001 (diskuse) 14. 12. 2019, 18:21 (CET)Díky. :)Odpovědět

@Wikipedista:T3SU 7001 Omlouvám se, že lezu kolegovi do diskuze, ale dle x nezávislých internetových slovníků znamená deponovat (cituji): uložit, ukládat, dávat do úschovny. --Jan Myšák (diskuse) 14. 12. 2019, 18:26 (CET)Odpovědět
@T3SU 7001:: Dobrý den nikoliv, "deponuje" znamená "ukládá". Neznamená "vypravuje". Kromě toho nevím, proč by mělo vadit sloveso "vypravuje", které se oficiálně používá. --Uacs451 (diskuse) 15. 12. 2019, 08:36 (CET)Odpovědět
@Wikipedista:Uacs451 Ano, deponuje (ve vozovnách) - ukládá je ve vozovnách. Co je na tom tak těžkého?
@T3SU 7001: Věta DP "... deponuje těmito typy tramvajových vozů ..." nedává smysl. Možná Vám to nevadí, ale jiným wikipedistům ano. Věta "... (6) - muzeum MHD, deponuje především historická vozidla, určené převážně pro speciální linky" není pravdivá, protože většina deponovaných vozidel není určena pro žádné linky. Kromě toho v dané souvislosti, v kapitole "Nyní vypravující vozovny", je důležité sdělení, co vypravuje, nikoliv co deponuje. Sloveso "vypravuje" není sprosté a jeho odstraňování budu považovat za vandalismus. --Uacs451 (diskuse) 15. 12. 2019, 15:32 (CET)Odpovědět
@Wikipedista:Uacs451 Muzeum MHD DEPONUJE vozidla pro speciální linky, ať už linka 41, 23 nebo 72 :) Slovo deponuje není sprosté, je mnohem lepší, než vypravuje, protože například, 15T 9450, Žižkovský vůz, deponuje ho Žižkovská vozovna, ale je vypravována třeba za Motolskou. Odstraňování slova "deponuje", budu taktéž považovat za vandalismus! T3SU 7001 (diskuse) 15. 12. 2019, 15:51 (CET) Díky.Odpovědět
Pokud vůz vypravuje Motol (3xx), je motolský a kde je deponován, není zajímavé, stejně jako není zajímavé, kde je deponován písek pro pískování nebo bločky jízdenek. --Uacs451 (diskuse) 15. 12. 2019, 16:06 (CET)Odpovědět
Úryvek z textu o vozovnách od DPP: ,,Elektrických podniků hlavního města Prahy z období počátků pražské městské hromadné dopravy. Svému účelu - deponování a údržbě tramvajových vozidel sloužila až do roku 1992, kdy byla zahájena její adaptace na muzeum." Zdroj: https://www.dpp.cz/zabava-a-zazitky/historie-dpp/muzeum-mhd Něco si o tom prosím nejdříve zjistěte. :)) T3SU 7001 (diskuse) 15. 12. 2019, 18:59 (CET) Díky. :)Odpovědět
Zde to dává smysl, jinde to dávat smysl nemusí, bezhlavé kopírování není způsob tvoření Wikipedie. -- Věta DP "... deponuje těmito typy tramvajových vozů ..." je blábol. Dvakrát jste ji do textu vrátil, ale tím nepřestane být blábolem. -- Věta "... (6) - muzeum MHD, deponuje především historická vozidla, určené převážně pro speciální linky" není pravdivá, protože většina deponovaných vozidel není určena pro žádné linky. Dvakrát jste ji do textu vrátil, ale tím nezačne být pravdivá. -- Obejdu se docela dobře bez smajlíků, umím číst. --Uacs451 (diskuse) 15. 12. 2019, 19:07 (CET)Odpovědět
Deponuje, Deponace, to jsou správné výrazy! Však tak i tramvaje zatahují! T3SU 7001 (diskuse) 17. 12. 2019, 14:25 (CET)T3SU 7001Odpovědět
Věta, kterou jste nahoře citoval: "Svému účelu - deponování a údržbě tramvajových vozidel sloužila ..." znamená "Svému účelu - odstavování a údržbě tramvajových vozidel sloužila ...". Obecný význam je "ukládat", vozidla se odstavují. V článku, kde jste naposledy to slovo použil, fakticky říkáte: "Dopravní podnik hlavního města Prahy odstavuje tyto typy tramvajových vozů určených k pravidelné přepravě cestujících a ke služebním účelům: ... " Je to opravdu to, co chcete čtenáři sdělit?
Vozovna se skládá ze dvou organizačních složek - depa a provozu. Depo dělá to, co říká Váš citát - odstavuje a udržuje. Ale to není celá vozovna, je tam také část s výpravčími a řidiči - provoz, a ti výpravčí přidělují ty řidiče do služeb na jednotlivá pořadí a ti řidiči jezdí s těmi tramvajemi po Praze a vozí cestující. To je kupodivu ten hlavní účel a nedá se zahrnout pod pojem "deponuje". --Uacs451 (diskuse) 17. 12. 2019, 15:11 (CET)Odpovědět

Trajekt[editovat zdroj]

Vážený kolego,

článek Trajekt rozšiřuji dle anglického článku Ferry. Popis, který jste doplnil, je vemi dobrý, ale navrhuji ho přemístit do typů trajektů, které jsou a další budou ve druhé části článku. RORO by byly za katamarány. Souhlasíte?

2) Seznam evropských trajektů, který je neaktuální, navrhuji smazat buď celý nebo částečně. Jízdní řády trajektů zde nikdo asi hledat nebude, to spíš na Googlu. --Mojmir13 (diskuse) 2. 12. 2021, 15:56 (CET)Odpovědět

@Mojmir13:Zdravím. Domnívám se, že obecné informace mají naopak být vpředu, tj. konstrukční typy trajektů by měly být jako podkapitoly Popisu a jednotlivosti (takový ten "zeměpis") až za tím. (Možná na enwiki mají jiné zvyklosti, co do struktury. Oni motají jednotlivosti a zeměpis i do těch konstrukčních kapitol, např. ti dva australští výrobci katamaránů by asi měli být uvedeni někde jinde.)
Problém RoRo, to je jiná úroveň dělení, totiž na nákladní a osobní lodě. Nákladní loď podle konvence smí vézt max. 12 pasažérů (přiznávám, že jsem nikde tu konvenci nenašel, ale v datech nákladních lodí je vždy toto číslo). Nad tento počet je loď typově osobní. Čili s konstrukčním provedením (křídla, katamarány, ...) to principiálně nesouvisí (akorát že katamarány jsou asi vždy osobní).
Seznam relací skutečně není nutný, s tím souhlasím, nikdo ho neudržuje (Scandlines zanikly, externí odkazy by neměly být v textu atd.).

--Uacs451 (diskuse) 2. 12. 2021, 16:26 (CET)Odpovědět

Dobrý den,
v angl. wiki mají nejdřív ten "zeměpis" a pak typy. My si to můžeme udělat obráceně, to záleží na nás. Pokud bych přistoupil na váš názor (typy napřed), tak bych do vašeho Popisu dal podnadpis Trajekty RoRo a RoPax, nechal bych Váš popis a pak bych pokračoval přehledem dalších typů. --78.80.44.200 3. 12. 2021, 19:11 (CET)Odpovědět
Ano, preferuju udělat to obráceně, tak, jak píšete. Pokládám to encyklopedičtější. --Uacs451 (diskuse) 3. 12. 2021, 19:57 (CET)Odpovědět

Zapojte se do Komunitního wishlistu![editovat zdroj]

Vážení členové komunity,

rád bych vám jménem spolku Wikimedia Česká republika oznámil spuštění projektu Komunitního wishlistu, kde můžete navrhovat témata akcí, kterých byste se rádi zúčastnili, nebo hlasovat o již navržených. Může jít např. o editaton, soutěž či cokoli jiného. Cílem komunitních wishlistů je zjistit, o jaké akce má komunita české Wikipedie zájem. Jednu ze tří vítězných akcí Wikimedia ČR ve spolupráci s komunitou zorganizuje.

Za Radu WMČR věřím, že se na stránce wishlistu nastřádá spousta nápadů i hlasů, které pro nás budou důležitým ukazatelem přání komunity, přinejmenším co se wiki-akcí týče.

Díky za vaše zapojení!

S pozdravem,
--Plánovací kalendář (diskuse) 9. 5. 2023, 23:32 (CEST)Odpovědět

Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu[editovat zdroj]

Dobrý den,

jako aktivního editora Vás prosíme o pomoc při tvorbě strategického plánu spolku Wikimedia Česká republika do roku 2027. Pomozte nám rozhodnout, jakým směrem se mají programy pro editory v následujících třech letech ubírat. O vyplnění krátkého dotazníku Vás prosíme do 1. května 2024, obsahuje 7 otázek a zabere to asi 5 minut.

Vyplňte dotazník pro editory

V rámci probíhajících příprav strategického plánu spolku WMČR na léta 25–27 běží paralelně řada procesů. Různými formami postupně oslovujeme definované cílové skupiny. V rámci možností se snažíme o maximální stručnost a efektivitu, ptáme se vždy na to, co je pro danou skupinu primárně relevantní.

Více informací k procesu a průběhu přípravy SP najdete na pro tyto účely zřízené veřejné stránce. Na editorský dotazník navazuje termínově setkání se správci a patrolou – v gesci Pavla Bednaříka. V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Děkujeme za zapojení,

--janbery (diskuse) 20. 4. 2024, 23:50 (CEST)Odpovědět