Diskuse s wikipedistkou:Alena Pokorná

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jirka O. 24. 11. 2011, 11:41 (UTC)

U kříže[editovat zdroj]

Zaregistroval jsem, že se věnujete poutní cestě do Staré Boleslavi. Ta pravděpodobně vedla i přes Libeň. V Libni, které se jako svému rodišti občas věnuji existuje místo nazývané "U Kříže". Dlouhodobě se mi nedaří zjistit proč se tomuto místu takto říká. Žádný kříž na tomto místě není. Není to oficiální pojmenování, v 19. století se tu říkalo "Na Libušáku", "Libušák", podle kopce, který tu byl. Existuje několik teorií pro pojmenování, jsou celkem věrohodné ale nedoložitelné. Nenarazila jste při hledání podkladů pro poutní cestu na nějaký zdroj, ve kterém by se dal původ pojmenování U Kříže dohledat? --Leotard (diskuse) 8. 6. 2014, 08:03 (UTC)

Bohužel ne, všechno byly také jen dohady. Nejvíc informací o poutní cestě jsem čerpala z knihy od Miroslava Kurandy: Z Prahy do Staré Boleslavi svatou cestou.. a ze stránek via-sancta.cz, které jako podstatný zdroj uvádějí také tuto knihu. Je v ní zmíněno, že tudy pravděpodobně vedla původní cesta do hradiště v Boleslavi a kříž mohl s touto cestou souviset. Víc informací o staré Libni by mohli mít v Muzeu hl.m.Prahy - r.2010 vydali knihu: Libeň - zmizelý svět, autor PhDr.Jan Jungmann. Snad tam budete mít více štěstí. --alena.pok (diskuse) 8. 6. 2014, 15:22 (UTC)
Tuto knihu vlastním. Muzeum jsem oslovil, ale nekomunikuje. Pana Kurandu jsem oslovil: také nemá další informace. Prohledal jsem oskenované knihy z konce 19. století v Městské knihovně: bez výsledku. Ve skutečnosti o nic nejde, název je odvozen od nějakého kříže, který tam kdysi byl a už tam není. V tom místě pravděpodobně vždy bylo rozcestí směrů na Starou Boleslav a na Mělník. Nic zvláštního, míst pojmenovaných po zaniklých stavbách je plná Praha, ale po tomhle s vervou pátrám. Přece jen rodná místa atd. Přesto děkuji za ochotu. --Leotard (diskuse) 8. 6. 2014, 16:11 (UTC)
Porovnala jsem Stabilní katastr r.1842, kde kříž ani kaple zakresleny nejsou, ale na III. Vojenském mapování z let 1869–1885 (částečně opraveno r.1925) je jakýsi kříž zakreslen v místech dnešních nadjezdů silnice a železnice nad Zenklovou ulicí, takže by neměl být tak starý. Možná zkuste ještě radnici Prahy 8, třeba by věděli o nějakém kronikáři. Odkaz na mapu: "http://mapy.vugtk.cz/specialky/sheets.php?rs=3&lg=cze&maplayout=3953&name=Praha" --alena.pok (diskuse) 8. 6. 2014, 18:30 (UTC)
Díky za tip. Tuhle mapu neznám, ale kříž je zakreslen na správném místě - dodnes tam stojí jakýsi betonový sokl. Je to sokl velmi trvanlivý - prakticky stejně vypadal už před padesáti lety, když jsem kolem chodil jako malý kluk. Už tehdy tam žádný kříž nebyl. Jedna z teorií říká, že ten kříž byl dřevěný a když shnil, nikdo se neobtěžoval ho nahradit. --Leotard (diskuse) 9. 6. 2014, 06:03 (UTC)

Sokl je uprostřed obrázku:

To je on

--Leotard (diskuse) 10. 6. 2014, 06:56 (UTC)

Napsala jsem libeňským Sokolům - našla jsem informaci, že před r.1907 mívali na Libušáku pozemky, které pak směnili za ty, kde mají dnes Sokolovnu. V té době tam mohl kříž ještě stát. Pokud mi odpoví a bude v odpovědi něco důležitého, napíši vám to sem. --alena.pok (diskuse) 10. 6. 2014, 07:36 (UTC)
Děkuji za pomoc. Sokolíky jsem opravdu neoslovil. Na druhou stranu, nenechte se touto drobností odvést od jiných, zajímavějších témat. I když se podaří záhadu kříže rozlousknout, na samostatný článek do díky absenci zdrojů nikdy nebude. Samozřejmě bych pár větiček a obrázek přidal do článků o Prosecké, Zenklově a Kandertově ulici. Na jejich křižovatce ten sokl stojí a články o těch ulicích už jsem kdysi založil.--Leotard (diskuse) 10. 6. 2014, 10:40 (UTC)

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek (Vaše nové články) přidané mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes (diskuse) 23. 6. 2014, 13:51 (UTC)

Wikikytička[editovat zdroj]

PS Wikikytičku si můžete umístit na svou Uživatelskou stránku. S pozdravem Martin Davídek (diskuse) 2. 5. 2015, 13:25 (CEST)
Díky moc, a taky díky vám všem za pomoc a inspiraci.--Alena Pokorná (diskuse) 2. 5. 2015, 19:08 (CEST)

Kaple Božího hrobu (Vratěnín)[editovat zdroj]

Vážená kolegyně, děkuji za článek Kaple Božího hrobu (Vratěnín), požádala jsem kolegu, aby připomínky k článku napsal do diskuze. Nejsem zastáncem vylepování šablon. Takto můžeme společnými silami článek vylepšit. Prolinky a drobné úpravy jsem již provedla. Pěkný den.--Lenka Lyalikoff 3. 5. 2015, 15:30 (CEST)

Díky moc za editaci a za poznámky. Velmi se těším na výsledek. A ještě jednou děkuji za informaci o práci pana Tomáše Řepy.--Alena Pokorná (diskuse) 3. 5. 2015, 15:34 (CEST)

Křížové cesty v geomorfologických celcích[editovat zdroj]

Dobrý den. Jistě jste si všimla, že k některým Vašim křížovým cestám doplňuji geomorfologické celky, na kterých se nacházejí. Jen jsem Vás chtěl informovat způsobu výběru. U křížových cest neopouštějících intravilán obce tak nečiním, činím tak u těch, co jej opouštějí a vedou někam "do přírody". Nepovažuji to samozřejmě za žádné závazné pravidlo, jen jsem chtěl, abyste znala "můj systém", abyste měla v případě potřeby možnost jej rozporovat. Děkuji.--Railfort (diskuse) 1. 6. 2015, 11:34 (CEST)

Jsem vděčná za každou pomoc, určitě doplňujte, jsem ráda za každou novou informaci. Je to i pro mne přínos. Uvádím jen základní Kategorie, o kterých vím, že by k heslu/stránce měly patřit. Takže děkuji moc.--Alena Pokorná (diskuse) 1. 6. 2015, 11:40 (CEST)

Křížová cesta (Ústí nad Orlicí)[editovat zdroj]

Dobrý den, při pohledu na plán města jsem zjistil, že ta Křížová cesta jen začíná v ulici J.Štyrsy. Zhruba po 50 metrech však odbočuje vlevo na lesní cestu, ale to už asi není ulice J.Štyrsy? Omlouvám se, že Vás obtěžuji. S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 18. 6. 2015, 09:48 (CEST)

Dobře, podívám se na to a upřesním text.--Alena Pokorná (diskuse) 18. 6. 2015, 10:07 (CEST)

Zaniklé křížové cesty[editovat zdroj]

Dobrý den. Dovolil jsem si založit kategorii "Zaniklé křížové cesty". Máte možnost do ní zaniklé křížové cesty vkládat, pokud to uznáte za vhodné. Pokud ne, časem jí zruším.--Railfort (diskuse) 25. 6. 2015, 11:35 (CEST)

Určitě ji nerušte, je to dobrý nápad, už jsem také na to myslela. Ty založené tam ještě dnes večer převedu. Díky moc. Křížových cest u nás prý má být na dvěstě a zaniklých, bohužel, už teď je v seznamu pět.--Alena Pokorná (diskuse) 25. 6. 2015, 12:55 (CEST)

Křížová cesta (Pohled, okres Havlíčkův Brod)[editovat zdroj]

Děkuji za založení článku Křížová cesta (Pohled, okres Havlíčkův Brod). Je nějaká křížová cesta i v jiné obci Pohled? Pokud ne, pak bych doporučoval zjednodušit rozlišovač na podobu „Křížová cesta (Pohled)“. --Jan Polák (diskuse) 1. 7. 2015, 09:22 (CEST)

Obec v názvu Křížové cesty jsem použila podle tvaru názvu obce ve wikipedii. Ten jednodušší název je určitě lepší, podívám se na to. Díky.--Alena Pokorná (diskuse) 1. 7. 2015, 10:00 (CEST)
Jasně, tušil jsem, odkud to pochází, nicméně s  ohledem na to, že pro druhou obec článek o křížové cestě asi nevznikne, pak, myslím, není třeba vymýšlet tak složité rozlišovače. --Jan Polák (diskuse) 1. 7. 2015, 10:32 (CEST)

Odkazy na článek v seznamech památek[editovat zdroj]

Dobrý den. Název odkazovaného článku o památce v seznamech památek přidávejte, prosím, do parametru "Článek", nikoliv takto. --ŠJů (diskuse) 12. 9. 2015, 02:28 (CEST)

Omlouvám se a díky za upozornění. Jen si nejsem jistá, jestli jsem to ještě u nějakého jiného článku neuvedla chybně.--Alena Pokorná (diskuse) 12. 9. 2015, 04:57 (CEST)

Řád dívčího copu[editovat zdroj]

Gratuluji a těším se na další články. --Jan Polák (diskuse) 16. 1. 2016, 23:33 (CET)
Díky moc, píšu ty články ráda, pro mě samotnou je přínosem všechno to vyhledávání informací, o kterých jsem dosud neměla ani tušení (a díky i za "dívčí cop")--Alena Pokorná (diskuse) 17. 1. 2016, 08:30 (CET)

Gramatika[editovat zdroj]

Dobrý den, promiňte, že obtěžuji, ale Vašemu profilu by lépe slušel (gramaticky správný) nápis "Něco o mně" (jedná se o dativ). Nesluší to Vašemu profilu najmě proto, že uvádíte profesi knihovnice. Mnoho zdaru, --Lukáš Král (diskuse) 21. 1. 2016, 16:24 (CET)

Oj. Díky.--Alena Pokorná (diskuse) 21. 1. 2016, 18:10 (CET)
(6.pád lokativ)

Památky na Frýdlantsku[editovat zdroj]

Milá kolegyně, chtěl bych se pozeptat, zda víte o nějakých tématech z Vašeho oboru, jemuž se na Wikipedii věnujete, z oblasti Frýdlantska v Libereckém kraji. Vím, že jste již vytvořila článek o křížové cestě u kostela Nalezení svatého kříže ve Frýdlantě. Máte ještě něco – takříkajíc – „v merku“? Díky. --Jan Polák (diskuse) 4. 2. 2016, 09:02 (CET)

Zatím ne, teď můj čas vyplňují Lorety, které u vás, bohužel, nejsou. Ale památek tam máte požehnaně.--Alena Pokorná (diskuse) 4. 2. 2016, 10:02 (CET)
Škoda, ale i tak díky za snahu. Pokud by se něco objevilo, dejte mi, prosím, vědět. --Jan Polák (diskuse) 4. 2. 2016, 13:22 (CET)

Kaple[editovat zdroj]

Dobrý den, moc děkuji za Sedm zastavení bolesti Panny Marie (Klášterec nad Ohří). Jsem z Klášterce, tak se budu /v nejbližší době/ snažit do článku doplnit nějaké fotografie, i když i za mého dětství byla většina kaplí v "žalostném" stavu. Díky moc a jen tak dále.--Horst (diskuse) 11. 2. 2016, 08:42 (CET)

Děkuji za odezvu, jsem ráda, že jsou články k užitku. A díky za příslib fotografií, hodně všem článkům pomáhají.--Alena Pokorná (diskuse) 11. 2. 2016, 20:50 (CET)

Křížová cesta ke svobodě (Jáchymov)[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Křížová cesta ke svobodě (Jáchymov), a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.kpv-praha15.wz.cz/kpv_historie_pomniky01.htm

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Nadkachna (diskuse) 23. 2. 2016, 10:33 (CET)

Dobře. Omlouvám se, příspěvek nadále nebudu editovat ani přepracovávat.--Alena Pokorná (diskuse) 23. 2. 2016, 17:33 (CET)
Dobrý den, Vaše pomoc je určitě vítána, jen není možné při tvorbě wikipedie texty takto kopírovat. S pozdravem. --Nadkachna (diskuse) 23. 2. 2016, 22:49 (CET)

Křížová cesta (Klášterská Lhota)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Křížová cesta (Klášterská Lhota). Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Andreas Organista (diskuse) 27. 2. 2016, 23:46 (CET)

Jedná se o nemovitou kulturní památku ČR. Je to drobná památka, u které se mi nepodařilo získat více informací z "netriviálních" zdrojů. Není vyloučeno, že některý ze současných či budoucích wikipedistů budě vědět více či že bude o této památce nápsáno v některém z Vámi požadovaných zdrojů. Pokud se tak stane, bude tento smazaný článek znovu někým napsán (snad lépe).--Alena Pokorná (diskuse) 28. 2. 2016, 13:30 (CET)
Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Křížová cesta (Dolní Lánov). Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Andreas Organista (diskuse) 27. 2. 2016, 23:48 (CET)
Jedná se o část nemovité kulturní památky ČR. Je to drobná památka, u které se mi nepodařilo získat více informací z "netriviálních" zdrojů. Není vyloučeno, že některý ze současných či budoucích wikipedistů budě vědět více či že bude o této památce nápsáno v některém z Vámi požadovaných zdrojů. Pokud se tak stane, bude tento smazaný článek znovu někým napsán (snad lépe).--Alena Pokorná (diskuse) 28. 2. 2016, 13:30 (CET)
Pro mou odpověď viztež mou diskusní stránku --Andreas Organista (diskuse) 6. 3. 2016, 13:25 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Vážená kolegyně, chci Vám tak nějak "souhrnně" poděkovat za Vaši práci nejen na křížových cestách. Jako rodák ze Šluknovského výběžku jsem si nemohl nevšimnout, že jste o nich krásně zpracovala články. Úplně aktuálně Vám patří dík za záchranu článku Liliové údolí (Velký Šenov) - byla by škoda ho smazat. Přeji Vám hodně úspěchů do další práce. S pozdravem --Gumideck (diskuse) 12. 3. 2016, 20:21 (CET)

Tak to je úžasný :-)! Jsem moc ráda, že se to povedlo. Je to zajímavé místo a je dobře, že se na ně nezapomíná. Vy ale na té záchraně máte také velkou zásluhu. Vám také díky.--Alena Pokorná (diskuse) 12. 3. 2016, 22:59 (CET)

Student – 16. 12. 2015[editovat zdroj]

Díky moc, to jsem nečekala. Nevím, co napsat, snad jen, že jsem ráda, že se tady stále mám co učit.--Alena Pokorná (diskuse) 4. 5. 2016, 20:53 (CEST)

Libeňský hřbitov[editovat zdroj]

Milá kolegyně, díky za Vaši sérii článků o hřbitovech. Prosím, mrkněte na mé úpravy v článku Libeňský hřbitov. Chtěl bych Vás zde předně požádat o snížení výskytu slov „byl“, „byla“ a „bylo“. Vím, někdy je to obtížné, ale u toho libeňského hřbitova byla jejich koncentrace, dle mého názoru, přeci jen dosti značná. Navíc jsem zápis publikace Petra Kovaříka provedl citační šablonou. Doplňte do ní, prosím, ještě název kapitoly a stránky, na nichž se o hřbitově píše. Závěrem ještě jednou díky za články o pražských hřbitovech. --Jan Polák (diskuse) 17. 5. 2016, 11:04 (CEST)

Díky za opravu a upozornění, dám si na to pozor.--Alena Pokorná (diskuse) 18. 5. 2016, 07:06 (CEST)

Řepy[editovat zdroj]

Díky za doplnění článku o kostele sv. Martina! Jen si dovolím upozornit, že "nbsp" se nevkládá před slovní označení (např. "století"), nemůže být ve vnitřním odkazu (např. "12.nbsp;století" - link by byl vždycky "červený") a linkují se jen významné letopočty; linkovat přibližné letopočty (např. "kolem roku 1225") nemá smysl. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 21. 5. 2016, 09:38 (CEST)

To jsem nevěděla, omlouvám se a díky za upozornění.--Alena Pokorná (diskuse) 21. 5. 2016, 15:18 (CEST)
Opravdu se nemáte zač omlouvat! Zdraví --Sokoljan (diskuse) 21. 5. 2016, 22:10 (CEST)
S kolegou Sokoljanem si dovolím v případě jeho poznámky k zápisům století nesouhlasit. Dle mého „nbsp“ být ve vnitřním odkazu může a nečiní to žádný problém. Je důležité vepsat tam tuto entitu celou, tedy s ampersandem jí předcházející a středníkem jí těsně následující. --Jan Polák (diskuse) 17. 6. 2016, 08:14 (CEST)

Zajímavost – Evangelický hřbitov v Hluboké[editovat zdroj]

Informaci o tom, že je evangelický hřbitov v Hluboké nejmenším v hřbitovem v České republice, by se – dle mého názoru – mohla dát coby zajímavost na titulní stránku české Wikipedie, co myslíte? --Jan Polák (diskuse) 30. 6. 2016, 01:38 (CEST)

Určitě, jsem pro! Ta velikost hřbitova mě překvapila a taky je moc hezky o něm psáno v letáčku vydaném obcí. Mohl byste, prosím, to, co navrhujete, zařídit?--Alena Pokorná (diskuse) 30. 6. 2016, 07:42 (CEST)
Něco jsem zkusil. Mrkněte, prosím, na to a případně upravte. Z nabídnutých zajímavostí pak kolega OJJ vybere pro týden zajímavosti. --Jan Polák (diskuse) 30. 6. 2016, 08:15 (CEST)
@Jan Polák: Příští týden už je plný, na další to dát můžu. OJJ, Diskuse 30. 6. 2016, 08:17 (CEST)
Jen jsem opravila tvar názvu obce, článek jsem založila v chybném tvaru. Obec se jmenuje "Hluboké", takže "v Hlubokém". Už je opraveno.--Alena Pokorná (diskuse) 30. 6. 2016, 08:24 (CEST)
@Jan Polák, Alena Pokorná: Je to tam. --OJJ, Diskuse 30. 6. 2016, 08:39 (CEST)
@OJJ, Alena Pokorná: O změně vím. Jen jsem tam původně nechal tu Hlubokou, byť to nebylo gramaticky správně, ale mělo to tokový určitý (snad až bulvární?) nádech. Totiž, že by odkaz mohl návštěvníky Wikipedie přilákat k přečtení článku díky tomu, že by si mohli myslet, že je ten hřbitov v Hluboké v jižních Čechách. --Jan Polák (diskuse) 30. 6. 2016, 09:19 (CEST)

Železná hvězda kvalitního wikipedisty[editovat zdroj]

Díky moc, sama jsem se o těch cestách hodně dověděla. A je dobře, že se ty původní opravují a zakládají nové.--Alena Pokorná (diskuse) 29. 7. 2016, 06:54 (CEST)
Přidávám se s gratulací k Železné hvězdě. Martin Davídek (diskuse) 29. 7. 2016, 07:28 (CEST)
Díky moc. Za pomoc i za podporu. Pravděpodobně se najdou ještě informace o některých křížových cestách. Pár tipů se mi nepotvrdilo a tuším, že v našem pohraničí těch cest bylo víc.--Alena Pokorná (diskuse) 29. 7. 2016, 15:58 (CEST)
I já gratuluji. Pro Vaši informaci jsem teď v uplynulém týdnu nafotil všechna zastavení do článku Křížová cesta (Frýdlant). --Jan Polák (diskuse) 1. 8. 2016, 03:13 (CEST)
Tady jsou. --Jan Polák (diskuse) 7. 9. 2016, 23:24 (CEST)
Díky za fotografie, dnes samé dobré zprávy.--Alena Pokorná (diskuse) 8. 9. 2016, 07:46 (CEST)

Do kategorií š:Smazat[editovat zdroj]

Dobrý den, do prázdných přejmenovaných kategorií vkládejte prosím šablonu {{smazat}}, ať mohou být objeveny a smazány. Děkuji.--Kacir 5. 8. 2016, 12:22 (CEST)

Díky moc, trochu jsem se do toho zamotala.--Alena Pokorná (diskuse) 5. 8. 2016, 12:35 (CEST)
Ne, to si nemyslím, přesuny byly provedeny velmi dobře. Pokud je správce nezachytne v Posledních změnách, pak zůstanou přesměrování pravděpodobně neobjevena. Na rozdíl od článků se tyto redirekty neponechávají. To jen k dovysvětlení. Zdraví --Kacir 5. 8. 2016, 12:56 (CEST)

Názvy hřbitovů[editovat zdroj]

Dobrý den, nejsem si jist, zda jste se s tím přejmenováním hřbitovních kategorií překategorizováváním pohřbených osobností trochu neunáhlila. Podle tohoto článku se názvy hřbitovů považují za apelativa a píší s malým počátečním písmenem. Uznávám, že článek je poněkud staršího data, proto pokud máte psaní s velkým písmenem ověřeno v novějších pramenech, považujte prosím tuto připomínku za bezpředmětnou (budu samozřejmě rád, když se podělíte s odkazem na zdroj;) V opačném případě by stálo za to způsob psaní ještě ověřit.--Shlomo (diskuse) 7. 8. 2016, 11:07 (CEST)

Nevím, neumím to teď posoudit. Původně jsem ty tři kategorie automaticky založila s malým písmenem a kategorie přiřadila k osobnostem. Starý židovský hřbitov (na Josefově) a Nový židovský hřbitov (na Olšanech) mohou být názvy hřbitovů a také ve článcích o těchto hřbitovech (nejen na wiki) jsou uprostřed vět psány s velkým písmenem. Ještě si to ověřím.--Alena Pokorná (diskuse) 7. 8. 2016, 12:43 (CEST)
Ještě jsem mezitím koukl do Rybára - Židovská Praha. Píše Starý židovský hřbitov s velkým, ale ostatní hřbitovy (včetně nového na Olšanech) s malým. Což by konec konců mohlo být v pořádku („S velkým písmenem se tradičně píšou názvy památek celonárodně považovaných za významné.“), ovšem ani Rybár není jazykový regulátor ;) Já už to teď nemám jinak kde ověřit, leda zavolat na poradnu – takže to asi nechám spíš na Vás.--7. 8. 2016, 21:08 (CEST)

Pohřbení v vs. Osobnosti z[editovat zdroj]

K této editaci: Nepovažuji za správné dávat kategorii Pohřbení v XX jako podkategorii Osobností z XX. Konkrétně v tomto případě jsou v kategorii tři pohřbení, jeden z nich byl z Příbrami, druhý ze Staré Hutě a u třetího z článku nezjistím kde vlastně žil. A obdobné je to i u narození a úmrtí - např. můj otec se narodil v Praze, ale mládí prožil na Moravě - byl by osobností z Prahy? Josef Kainar zemřel na Dobříši, přesto jej nelze považovat z osobnost z Dobříše. A tak tomu bude u spousty dalších lidí. Nepovažuji tuto kategorizaci za vhodnou, původní řazení přímo pod město bylo vhodnější. JAn (diskuse) 29. 8. 2016, 10:26 (CEST)

Dobře, zvážím to.--Alena Pokorná (diskuse) 29. 8. 2016, 12:10 (CEST)
Nechápu vás. Jaký je podle vás rozdíl mezi osobnosti z X a lidmi z X? JAn (diskuse) 30. 8. 2016, 10:58 (CEST)
Jen jsem pokračovala v tom, co už někdo z kolegů začal. Pod kategorii "Lidé ze Středočeského kraje" přidával podkategorie "Lidé z X", které zahrnují narození, úmrtí, pohřbení a některé další. Tato kategorie nebyla zaplněna stejně jako kategorie další - "Lidé z xx kraje". Jen jsem ji chtěla zaplnit, myslím, že je to užitečná kategorie. Zřejmě předchozí kolegové viděli rozdíl mezi "Lidmi" - všichni lidé, kteří mají nějaký vztah k X, a "Osobnostmi" - výběr (objektivní/subjektivní?) z této skupiny.--Alena Pokorná (diskuse) 30. 8. 2016, 11:26 (CEST)
Problém je, že to stále neřeší ten problém - osobnosti, které se v místě narodily nebo zemřely, nemusí mít k danému místu vůbec žádný vztah a nejsou tedy osobnostmi ani lidmi z tohoto místa. U pohřbených můře nějaký vztah být (proč byli pohřbeni zrovna zde) a navíc se tak de-facto stanou součástí tohoto místa. Je-li pod vítězným obloukem pohřben neznámý vojín, neznamená to nutně, že byl pařížskou osobností. Zahynul-li Kennedy v Dallasu, je proto dallaskou osobností? Pokud si někdo přeje, aby po smrti jeho popel dovezli na Měsíc, stane se tím osobností z Měsíce?
Zařazení osob narozených v místě X do kategorie místa X je v pořádku, ale zahrnutí do osobností z X mi v pořádku nepřijde. JAn (diskuse) 30. 8. 2016, 15:21 (CEST)
"Narozené, "zemřelé" i "pohřbené" jsem z Osobností odstranila již dnes ráno, takže jsem Vám vyhověla. Co mám tedy ještě udělat?--Alena Pokorná (diskuse) 30. 8. 2016, 15:29 (CEST)
Problém stále vidím v tom, že považuji Lidé z X a Osobnosti z X za synonymní kategorie [1]. JAn (diskuse) 31. 8. 2016, 10:33 (CEST)
Kam tedy ty předmětné kategorie (Narození v X, Úmrtí v X, Pohřbení v X) patří? Do které nadřazené kategorie je mám přesunout? --Alena Pokorná (diskuse) 31. 8. 2016, 11:33 (CEST)
Podle mě kategorie Narození v, Úmrtí v a Pohřbení v patří právě do kategorie Lidé z - je to tak i v souladu s interwiki. Kategorie týkající se lidí tak podle mě patří pod kategorie Lidé z "MĚSTA" a ne pod "MĚSTO". Mircea (diskuse) 31. 8. 2016, 11:54 (CEST)

Přehrada Desná[editovat zdroj]

Ahoj, náhodou jsem našel článek, který by tě mohl zajímat: [2] B.mertlik (diskuse) 7. 9. 2016, 23:08 (CEST)

No to je úžasné, díky moc! Určitě zjistím víc a napíšu.--Alena Pokorná (diskuse) 8. 9. 2016, 07:39 (CEST)

Juliska[editovat zdroj]

Dobrý den, všiml jsem si dnes onoho založeného rozcestníku (2 položky). Jste již docela zkušená editorka, a proto bych Vám chtěl jenom poradit, abyste si na to dávala pozor, jsou zde totiž také tací, kteří by Vám za ty pouhé "dvě položky" mohli dělat problémy. Zpravidla tři a více položek je akceptováno, jinak by mohlo docházet k problémům, konfliktům, kterých se ne a ne vyhnout uživatel Nadvšenec. Děkuji Vám ještě dodatečně za zakládání všech křesťanských témat, děláte mně tím velikou radost ('Patří Vám tedy můj veliký dík!'). S pozdravem, --Protestant (diskuse) 26. 1. 2017, 11:05 (CET)

Díky, dám si pozor. Naštěstí pro Wikipedii mě už žádný další dvoj-rozcestník nenapadá.--Alena Pokorná (diskuse) 26. 1. 2017, 13:09 (CET)

Medaile zkušeného uživatele - 30. 08. 2016[editovat zdroj]

Díky moc, jsem i ráda, že je o čem psát a z čeho čerpat. Díky také za pomoc.--Alena Pokorná (diskuse) 22. 7. 2017, 07:11 (CEST)

Microphona je s dovolením nesmysl[editovat zdroj]

Oceňuji, že jste založila článek "Microphona bratří Knotků". Pokusím se doplnit něco informací o Tesle Strašnice i o současné kariéře objektu pod názvem Nagano. Přesto bych Vás požádal o přejmenování článku. Ani firma ani tovární objekt se nejmenovaly Microphona, ale vždy Mikrofona. Důkaz: ten mám přímo od vás, na vámi odkazovaném webu o historických radiopřijímačích je fotka jednoho z příjímačů i s logem výrobce a to je jednoznačně Mikrofona. Také jsem nepochopil, proč jsou v názvu jména majitelů firmy? Mimochodem ve Valašském Meziříčí výroba obdobných zařízení pokračuje vlastně dodnes. --Leotard (diskuse) 13. 8. 2017, 08:06 (CEST)

Informaci o firmě jsem čerpala z knihy Pražský industriál, kde ta firma je takto pojmenovaná - převzala jsem informace o historii firmy spolu s uvedeným názvem. Přejmenování článku se nebráním. A předem díky za rozšíření a doplnění.--Alena Pokorná (diskuse) 13. 8. 2017, 11:49 (CEST) Ještě k přejmenování článku - jaký název byste navrhoval?--Alena Pokorná (diskuse) 13. 8. 2017, 12:44 (CEST)
Myslím si, že by bohatě stačilo přesměrování. --Protestant (diskuse) 13. 8. 2017, 12:54 (CEST)
Díky za rychlou reakci a přejmenování. Přesměrování by bylo vhodné - ovšem z názvu TESLA Strašnice, protože tak se podnik jmenoval zřejmě delší dobu než Mikrofona. Ve Valašském Meziříčí se to jmenovalo předvídatelně "TESLA Valašské Meziříčí". Dnes se to jmenuje HOLOMÝ s. r. o. (www.holomy.cz)--Leotard (diskuse) 13. 8. 2017, 16:18 (CEST)

Zámečnice[editovat zdroj]

Milá kolegyně, pro článek o Matěji Hlaváčkovi by se mi hodil článek o usedlosti Zámečnice. Chci se proto pozeptat, zda ho náhodou nemáte třeba v plánu napsat, abychom si případně vzájemně nedublovali svoji práci. Díky. --Jan Polák (diskuse) 1. 10. 2017, 22:58 (CEST)

V plánu ten článek nemám. K levobřežním usedlostem se chci vrátit, jen to nebude hned. Takže pište. A díky moc.--Alena Pokorná (diskuse) 2. 10. 2017, 06:38 (CEST)

Wikipedista III. třídy[editovat zdroj]

Díky moc :) --Alena Pokorná (diskuse) 10. 11. 2017, 21:43 (CET)
Gratuluji. --Jan Polák (diskuse) 10. 11. 2017, 22:25 (CET)

Porušení autorských práv[editovat zdroj]

Všiml jsem si editace. Pokud je to doslovně přepsáno, nesmí to tu dále zůstat, a musí se to smazat. Zkontrolujete články uživatele? Jsou jen dva. Díky. OJJ, Diskuse 31. 12. 2017, 10:52 (CET)

Ten druhý článek zkontroluji. Zdroj ale budu mít k dispozici až 3. ledna.--Alena Pokorná (diskuse) 31. 12. 2017, 11:51 (CET)

Zahrádka (usedlost na Smíchově)[editovat zdroj]

Milá kolegyně, rád bych Vás upozornil na článek Zahrádka (usedlost na Smíchově), jemuž hrozí 22. ledna smazání. Třeba budete mít dostatek pramenů a chuť článek zachránit. :-) Předem díky. --Jan Polák (diskuse) 18. 1. 2018, 06:50 (CET)

Díky za tip, podívám se na něj.--Alena Pokorná (diskuse) 18. 1. 2018, 09:37 (CET)
Potíž ale bude v tom, že je článek zřejmě copyvio. Stejný text (doslovně) je uvedený v knize Pražské usedlosti od Barbory Laštovkové.--Alena Pokorná (diskuse) 18. 1. 2018, 11:46 (CET)
Dalo by se to nějak přepsat, případně z té publikace ještě něčím doplnit? Ale nechci Vás úkolovat… :-) --Jan Polák (diskuse) 18. 1. 2018, 21:41 (CET)

Andrea[editovat zdroj]

Dobré odpoledne Alena Pokorna! Můžete napsat český jazyk o bulharském lidovém zpěvákovi Andrea (zpěvačka)? Pokud uděláte tento článek, budu Vám vděčný! Děkuji! --89.110.1.194 6. 4. 2018, 17:54 (CEST)

Omlouvám se, ale bohužel nemohu. Z tohoto oboru nemám ani znalosti, ani literaturu.--Alena Pokorná (diskuse) 6. 4. 2018, 18:14 (CEST)
Zkusím ještě pingnout kolegu @WeWerCZak:, kterému je to možná bližší. --Uacs451 (diskuse) 6. 4. 2018, 18:30 (CEST)
Díky moc.--Alena Pokorná (diskuse) 7. 4. 2018, 07:40 (CEST)

Řád správné kategorie[editovat zdroj]

Díky moc :-)--Alena Pokorná (diskuse) 18. 4. 2018, 22:45 (CEST)

Archiválie: Císařské otisky - Čechy.[editovat zdroj]

Dobrý den, všiml jsem si že jste opravila externí odkazy. Zlíchov, Zličín , Zbraslav a další. Původní nefunkční odkazy na Císařské otisky stabilního katastru , jste přepsala na Český úřad zeměměřičský a katastrální, archiválie. Nevím zda je to správně. Při kliknutí na tento odkaz se zobrazuje úvodní stránka Českého úřadu zeměměřičského. Není tam mapa konkrétní lokality, ale celá republika. Je to tak správně ? Odkaz by měl směřovat na konkrétní část mapy. Děkuji za odpověď. Hezký večer. --Podroužek (diskuse) 9. 5. 2018, 18:24 (CEST)

Bohužel jsem odkazy na konkrétní mapy nenašla, mohla jsem ale prozatím ty nefunkční odkazy odstranit a dál hledat.--Alena Pokorná (diskuse) 9. 5. 2018, 21:21 (CEST)
Já jsem ty mapy viděl na jiném webu. Podívám se na to o víkendu a napíšu vám.--Podroužek (diskuse) 9. 5. 2018, 21:27 (CEST)
Díky moc, dávala jsem ty odkazy na původní web na všechny stránky o pražských usedlostech a dost mě to zaskočilo. Našla jsem pouze toto a nevím, jestli se to dá použít.--Alena Pokorná (diskuse) 9. 5. 2018, 21:37 (CEST)

@Podroužek:Zeptala jsem se přímo na Katastru kde a jak hledat, takže to v nejbližší době opravím.--Alena Pokorná (diskuse) 10. 5. 2018, 15:28 (CEST)

Děkuji za informaci, já taky zjistím kde jsem ty mapy viděl. Historické mapy mě zajímají z důvodu genealogického. Třeba ty informace, které vám seženu budou dobré k jiné práci. Jste pečlivá, to se dnes málo vidí. Hezký den.--Podroužek (diskuse) 10. 5. 2018, 15:49 (CEST)
Jejda zapomněl jsem na to. Moc se omlouvám. Mám to vyhledat ? Nebo jste to již není potřeba ? --Podroužek (diskuse) 10. 6. 2018, 10:25 (CEST)
U pražských čtvrtí jsem to už opravila. Základní mapa je tady - v záložce „Změnit mapu“ vyberete „Archivní mapy“ a v poli „Hledaný výraz“ zadáte název obce a vyberete si z nabídky. Nemáte se za co omlouvat, díky.--Alena Pokorná (diskuse) 10. 6. 2018, 10:42 (CEST)

Kategorie:Kostely na Novém Městě (Praha)[editovat zdroj]

Dobrý den, můžu se zeptat, z jakého důvodu odstraňujete z článků Kategorie:Kostely na Novém Městě (Praha)? --Gampe (diskuse) 10. 6. 2018, 11:16 (CEST)

Článkům jsem vyměnila tuto kategorii za Kategorie:Kostely na Novém Městě (Praha 1) nebo Kategorie:Kostely na Novém Městě (Praha 2).--Alena Pokorná (diskuse) 10. 6. 2018, 11:24 (CEST)
Aha, takže dvojdup, jehož jsemm zachytil jen první fázi. --Gampe (diskuse) 10. 6. 2018, 13:12 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Wikikytička[editovat zdroj]

--Uacs451 (diskuse) 11. 8. 2018, 11:42 (CEST)

Díky moc za kytičku.--Alena Pokorná (diskuse) 11. 8. 2018, 14:34 (CEST)

Gratulace[editovat zdroj]

— Gumruch (disk.) 13. 10. 2018, 15:25 (CEST)

Díky moc za všechno. Jsem ráda, že můžu něčím přispět.--Alena Pokorná (diskuse) 13. 10. 2018, 20:33 (CEST)
Gratuluji --Podroužek (diskuse) 13. 10. 2018, 20:45 (CEST)
Díky.--Alena Pokorná (diskuse) 13. 10. 2018, 21:07 (CEST)

HotCat[editovat zdroj]

Zdravím, kolegyně, pomocí HotCat lze měnit více kategorií najednou – musí se kliknout na závorkované větší (++), pak se objeví tlačítko Uložit. Po přidání nebo změně více kategorií se toto tlačítko zmáčkne, načež se ještě objeví editační okno se změnami, takže je to jakoby o krok delší, ale zase se rekategorizace ukládá do historie jako jedna editace (což je záhodno zejména u datově větších článků) včetně automatického detailního popisu těchto změn. S pozdravem — Gumruch (disk.) 21. 10. 2018, 16:44 (CEST)

Díky moc, po jednom je to opravdu trochu úmorné. Podívám se na to.--Alena Pokorná (diskuse) 21. 10. 2018, 16:47 (CEST)

Dům odborových svazů[editovat zdroj]

Dobrý den, Dům odborových svazů je budova nikoliv instituce. Proto jsem Vámi přidanou kategorii opět odebral. Nějaké instituce v ní sídlily a sídlí, ale to je jiná otázka. Zdraví --Gampe (diskuse) 1. 11. 2018, 05:15 (CET)

Rücklovy sluneční lázně[editovat zdroj]

Dobrý den, moc děkuji za tento článek - opravdu mě překvapilo, že zde tento areál není. A dokonce není ani nafocen - kdybych to byl býval věděl, tak jsem ho při focení ulice Na dlouhé mezi vyfotil. Díky moc! --frettie.net (diskuse) 28. 11. 2018, 01:32 (CET)

Není zač. Fotografie by byla dobrá.--Alena Pokorná (diskuse) 28. 11. 2018, 06:44 (CET)

Úpravna zlatých rud v Kašperských Horách[editovat zdroj]

Paní kolegyně, zrušila jsem v heslu Úpravna zlatých rud Vámi doplněnou kategorii Zaniklé doly v Plzeňském kraji, pod níž byla uvedena jen tato úpravna. Úpravna zlatých rud rozhodně není důl, byť k důlní činnosti patřila. --Jrnka ka (diskuse) 28. 11. 2018, 16:40 (CET)

Dobře, ta kategorie by měla být spíš u článku o dolu. Zde byla o něm alespoň zmínka a stručná historie těžby.--Alena Pokorná (diskuse) 28. 11. 2018, 19:57 (CET)

Turistické značené trasy[editovat zdroj]

Dobrý den, byla někde změna názvu kategorií turistické trasy → turistické značené trasy avizována či diskutována? Se změnou by se měl přejmenovat celý strom kategorií. Díky.--Kacir 5. 12. 2018, 07:58 (CET)

Pokud se jedná o podkategorii turistických tras (teď vidím pohledem do nadřazenosti kategorií), pak považujte dotaz za bezpředmětný. Zdraví.--Kacir 5. 12. 2018, 08:01 (CET)

Dobrý den, sleduji, že jste se dala do zakládání nových stránek o turistických trasách, a rád bych se zeptal, zda máte k dispozici nějaký jejich seznam. Já mám bohužel čísla tras jen v Pardubickém kraji a rád bych Vás poprosil o poskytnutí dalších máte-li je k dispozici. Předem děkuji za pomoc.--Railfort (diskuse) 13. 12. 2018, 11:49 (CET)

Pokud takovým seznamem, kolegyně, disponujete, rád bych Vás i já požádal o jeho poskytnutí, je-li to možné. --Jan Polák (diskuse) 13. 12. 2018, 12:04 (CET)
Bohužel takový seznam nemám. Dávala jsem to dohromady ručně s pomocí Plánovače tras KČT, který jsem našla na webu Klubu českých turistů. Nemám proto jistotu, jestli jsou v tabulce všechny trasy.--Alena Pokorná (diskuse) 13. 12. 2018, 20:49 (CET)
Po pravdě řečeno vůbec jsem nevěděl, že se tam objevují čísla tras. Díky za pomoc.--Railfort (diskuse) 14. 12. 2018, 09:42 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den, předmětem méno diskuzního příspěvku je prosté poděkování, za veškerou práci co pro Wikipedii děláte. Vnímám především nové kategorie v Praze, které za rok 2018 velmi pokročily, v poslední době zas děkuji za založení článků o turistických trasách. Díky za vaší snahu a přeji hodně sil a motivace do budoucna! S pozdravem Martin2035 (diskuse) 27. 12. 2018, 14:38 (CET)

Díky moc.--Alena Pokorná (diskuse) 27. 12. 2018, 22:09 (CET)

Kategorie v Praze[editovat zdroj]

Zdravím. Výhledově se zamýšlím, co udělat s těmi podkategoriemi v pražských městských částech. Část z nich je celkem standardní a zapadá do systému, ale některé z nich mají trochu zavádějící názvy, které neodpovídají jejich nynějšímu využití. Nejproblematičtější se mi jeví:

  • "životní prostředí", to je obecně vše, co nás obklopuje, tedy v městském prostředí i ulice, náměstí, domy, továrny, nicméně ty kategorie byly nejspíš založeny k podobnému účelu, který na Wikimedia Commons plní kategorie "Příroda", pokud tedy pod přírodu zahrneme i parky, zahrady apod. Takže bych byl pro to, abychom celý tento kategoriační strom transformovali na Kategorie:Příroda v Praze a zařadili pod Kategorie:Příroda Česka podle měst. Chápu ovšem, že ten problém začíná už na úrovni Kategorie:Životní prostředí v Česku, která je na české Wikipedii poněkud přerostlá a na krajské či okresní úrovni přetahuje témata, která by měla patřit pod Přírodu v Česku (jednoznačně třeba památné stromy a chráněná území). A ten zbytek by patřil spíš pod kategorii Ochrana životního prostředí (en:Category:Environmental protection), která nám na české Wikipedii úplně chybí.
  • "místa", pod to se dá zahrnout prakticky jakýkoliv objekt, který se nachází na konkrétním místě: tedy stavby, lesy, kopce, stanice a zastávky, hřbitovy… nicméně Vy jste to pojala jako označení víceméně pro sídelní celky, resp. oblasti "větší než jednotlivá stavba". Pro tento účel bych spíše hledal nějaký trefnější název kategorie, které by se pak vešly pod kategorii Kategorie:Sídla v Praze. Druhá možnost je podřadit pod tuto kategorii "Místa" opravdu všechny kategorie, které se vztahují ke konkrétním místům: budovy, ulice, pomníky, přírodní útvary aj. Mimo by tak zůstali jen lidé, události a abstraktní témata (náboženství, sport, kultura, případně instituce), z nichž však většina článků beztak musí být paralelně kategorizována i jako stavby.
  • "instituce" je poněkud nejasný pojem. Ve vztahu ke geografickým kategoriím tím zřejmě budeme myslet nikoliv nějakou abstraktní subjektivitu té instituce, ale její sídlo či provozovnu, tedy de facto budovu. Pak je tedy asi lépe jako primární rozvíjet kategorizaci budov a staveb podle účelu: obytné budovy (domy), kancelářské budovy, školy, muzea a kulturní instituce, stadiony a sportovní zařízení, nádraží, továrny a průmyslové objekty atd. atd. "Institucí" může být prakticky cokoliv, od ministerstva přes výrobní podnik až po školu, muzeum, farnost nebo sportovní klub, to je poněkud vágní a velmi široké vymezení. I když jisté dvojkolejnosti se asi nevyhneme, protože většina podniků či institucí může být kategorizována zároveň jako organizace (instituce) a zároveň jako budova/stavba jejich sídla či působiště.

Kategorie jsou navržené tak, že nemají společné průnikové kategorie, tj. většina článků musí být paralelně řazena do několika kategorií, tj. naprostá většina článků zařazených do kategorií Náboženství, Kultura, Instituce či Doprava by měla patřit zároveň ještě do kategorie Stavby (a jejím prostřednictvím do kategorie Místa). A v tomto jste nebyla úplně důsledná, takže bude třeba to ještě systematicky projít a doladit.

Nejsem si zcela jist, jak tu kategorizaci nyní elegantně korigovat, ale asi bych se inspiroval u zavedené kategorizační struktury Commons, která je jednak poměrně osvědčená a ustálená, a za druhé je vhodná kompatibilita obou projektů, aby je bylo možno provázat na všech úrovních přes interwiki. --ŠJů (diskuse) 25. 2. 2019, 16:36 (CET)

Díky za návrhy. V těchto uvedených kategoriích bylo již dříve pár článků pro několik pražských čtvrtí, jen jsem je rozšířila o ty zbývající. Instituce versus Stavby - máte pravdu, například školy mohou patřit do obou kategorií, zvlášť pokud jsou dané školní budovy památkově chráněné či jinak stavebně významné. Kategorie „Místa“ je možná nešťastně zvolená, nemá vazbu na další nadřazené kategorie a přiznám se, že nevím, co s ní. Původně v ní byly zařazené místní lokality. Tuto kategorii bych nedolaďovala.--Alena Pokorná (diskuse) 25. 2. 2019, 21:00 (CET)

Kramerius[editovat zdroj]

Milá kolegyně, děkuji za opravu odkazů na Kramerius v článku o sv. Vítu. Pokud ale celý Kramerius někam přestěhovali, budou tu takových odkazů možná tisíce a chtělo by to domluvit s nějakým botovodičem, co by.šlo opravit botem. I kdyby to nešlo rovnou na určitý text, fungující odkaz na katalog Krameria by byl lepší než nefungující. Srdečně zdraví --Sokoljan (diskuse) 10. 3. 2019, 20:22 (CET)

Starý Kramerius už opravdu neexistuje a vše bylo převedeno na "digitalniknihovna.mlp.cz". Pokusím se přes vyhledávač o opravu odkazů alespoň na některé tituly. Pomohl by třeba seznam článků s nefunkčními odkazy nebo Kategorie pro takovéto články.--Alena Pokorná (diskuse) 11. 3. 2019, 22:15 (CET)
To jsem rozhodně nemyslel, abyste to dělala ručně, škoda Vašeho času, ale abyste na stránce Wikipedie:Bot/Žádosti o provedení práce požádala o spolupráci některého z botovodičů, jestli by to šlo nějak udělat automaticky. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 12. 3. 2019, 17:40 (CET)