Diskuse s wikipedistou:Karelkam

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, doplnění dobře [1], jen nelze zdrojovat jinými verzemi Wikipedie > WP:Věrohodné zdroje. Nahradil sem je tedy refy, které užívá enwiki, na ten český původ ale ani ruunská wiki zdroj přímo nemá, pokud by existoval, bylo by to přirozeně lepší a hodilo by se to uvést. Na začátek ale ok, ať se Vám tu líbí a daří přeje--Horst (diskuse) 14. 9. 2019, 18:05 (CEST)

Díky za upozornění. Příležitostně se pokusím dokladovat český původ rumunských Mrázků --Karelkam (diskuse) 14. 9. 2019, 21:56 (CEST)

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Automobilová pošta. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --janbery (diskuse) 24. 9. 2019, 00:07 (CEST)

Díky za upozornění, jsem v editování Wikipedie nováček, v říjnu se hodlám zúčastnit semináře a ve spolupráci s lektorem stránku upravit--Karelkam (diskuse) 24. 9. 2019, 09:37 (CEST)

Související články[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za rozšiřování článků o jihočeských vesnicích. Jen upozorňuji na drobnost: články v sekci Související články uvádíme jako odrážkový seznam, a zapisujeme je tedy s hvězdičkou (*) na začátku řádku (stejně jako externí odkazy nebo položky literatury). Související články potom v závěrečných sekcích patří před externí odkazy. --Petr Kinšt (diskuse) 10. 10. 2019, 19:13 (CEST)

Díky za upozornění --Karelkam (diskuse) 10. 10. 2019, 21:35 (CEST)
Jen doplním, že vzhledem k tomu, že Karelkam nepoužívá tlačítko "Editovat zdroj", ale "Editovat", tak se odrážky nedělají pomocí hvězdičky na začátku řádku, ale pomocí ikonky seznamu OOjs UI icon listBullet-ltr.svg v horním editačním menu. Podrobně je to popsáno třeba v tomto návodu. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 11. 10. 2019, 07:13 (CEST)

Tomáš Mitis z Limuz[editovat zdroj]

Dobrý den. Všiml jsem si, že jste do článku Nymburk přidal odkaz Tomáš Mitis z Limuz. Hodláte jej i napsat? Letným zkoumáním jsem našel tyto zdroje: [2], [3], [4], plus článek na německé Wikipedii. Kdybyste to neměl v plánu, sám bych to někdy (příští rok) sepsal. --Vlout (diskuse) 18. 12. 2019, 22:13 (CET)

Díky za upozornění, snad to do konce roku zvládnu napsat. --Karelkam (diskuse) 19. 12. 2019, 09:40 (CET)
Výborně, nemyslel jsem to samozřejmě jako tlak, ale jen dotaz s tím, že bych to případně udělal sám. Je to zjevně významný český spisovatel a tak by na Wikipedii měl být. Ať se daří. --Vlout (diskuse) 19. 12. 2019, 10:05 (CET)

Metuzalémova absolventská hvězda[editovat zdroj]

Českobudějovický sraz[editovat zdroj]

MediaWiki message delivery (diskuse) 9. 3. 2020, 08:10 (CET), JAn a Czeva

Pozor na doslovné kopírování[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme za založení dalšího článku Wikiprojektu ČBu, Kaple svaté Rozálie (Chlumec). Jen zběžně jsem jej zkontrolovala, protože nebyl prověřený, a zjistila jsem, že minimálně jedna celá věta byla doslova zkopírována ze zdroje. Abych text nemusela smazat, místo označit velmi nepěkně vypadající šablonou Šablona:Copyvio a zařadit mezi podobné články, přeformulovala jsem jej. Prosím, ujistěte se, že žádné z vašich příspěvků včetně zbytku toho o kapli neobsahují doslovné kopie textů chráněných dle zákona, neboť vlastně jde o krádež a o jasné porušení autorského práva, které se na Wikipedii snažíme pečlivě dodržovat. Více informací a odkazy na další najdete například na stránce Wikipedie:Porušení práv. Děkuji za pochopení. S pozdravem --Czeva (diskuse) 23. 5. 2020, 10:21 (CEST) Díky za upozornění, kontrolu provedu, polepším se --Karelkam (diskuse) 23. 5. 2020, 10:32 (CEST)

Vyznamenání[editovat zdroj]

HotCat[editovat zdroj]

Zdravím, kolego, pomocí HotCat lze přidávat více kategorií – musí se kliknout na závorkované větší (++), pak se objeví tlačítko Uložit. Po přidání nebo změně více kategorií se toto tlačítko zmáčkne, načež se ještě objeví editační okno se změnami, takže je to jakoby o krok delší, ale zase se rekategorizace ukládá do historie jako jedna editace. S pozdravem — Gumruch (disk.) 9. 7. 2020, 19:47 (CEST)

Také zdravím a jen doplňuji, že pro to je třeba ve svém Nastavení v záložce Udělátka mít zaškrtnuto HotCat pro snadné přidávání, odstraňování a změny kategorií s našeptáváním názvů v sekci Editační udělátka (jestli je to zaškrtnuto defaultně, omlouvám se za spam). Přeji hezký den, --Czeva (diskuse) 11. 7. 2020, 22:59 (CEST)