Diskuse s wikipedistou:Vojtěch Veselý

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
 • Archiv diskuse 2008–2013 zde.
 • Archiv diskuse 2014–2015 zde.
 • Archiv diskuse 2016 zde.
 • Archiv diskuse 2017 zde.

Stabilizovaná poloha[editovat zdroj]

Kouknul bYs na Diskuse:Stabilizovaná_poloha ? Uvítal bych přenesení zpět na Zotavovací poloha (výraz je správnější a měl by být podporován proti českému patvaru - viz zmíněná diskuze) Nejsem si jist v procesu zpětného přenášení stránek, nechci udělat víc škody než užitku. Díky --DRobert (diskuse) 6. 2. 2018, 09:57 (CET)

@DRobert:Ahoj, článek jsem přenesl zpět. Pardon, že to tak trvalo. :-) Co se týče samotného procesu, tak stačilo v záhlaví kliknout na "Další", vybrat "Přesunout" a tam zadat (staro)nový název a zdůvodnění. Z názvu "Stabilizovaná poloha" to automaticky vytvořilo přesměrování. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 6. 5. 2018, 19:05 (CEST)

Joyous Entry- problém[editovat zdroj]

Dobrý den, moc děkuji, také jsem nic relevantního nenašla, jen jsem si udělala zmatek v lucemburských Václavech. Aspoň si je utřídím. Jinak jsem ráda, že jste mi odsouhlasil nepřekládání termínu Joyous Entry. Pokusím se přeložit anglický článek, třeba mi něco napoví. Jinak jsem se dopátrala pouze toho, že je to prostě jakási charta a tak nemá český ekvivalent. Asi. --Vlkos1681 (diskuse) 1. 2. 2018, 17:15 (CET) Ostatně Rudolfův Majestát také není o jeho majestátní postavě. Nechám si to na pískovišti a ve středu se stavím. Hezký den.

Prosím Vás, kolegyně, to je Joyeuse Entrée, tedy francouzsky. Ne anglicky, jak jste to napsala. Anglická moc do Lucemburska nadosahovala, ani za 100leté války. --Zbrnajsem (diskuse) 1. 2. 2018, 17:57 (CET)

Pokračování Joyous Entry[editovat zdroj]

Na tuhle paní jsem také narazila a měla jsem v plánu si knihu vypůjčit. jednu by měli mít v Městské knihovně. Zítra jdu vedle na U3V, tak se tam stavím. Ten článek je úžasný, takže žádný překlad, půjčím si paní Fantysovou a pokusím se z toho článku udělat něco. Nevím co, protože oproti takové diplomatické bramboračce je EU přehledná jako lán obilí. A také mám ráda Karla IV., kdykoli jedu přes jeho náměstí, v duchu se mu pokloním. Nebyl to žádný troškař. --Vlkos1681 (diskuse) 1. 2. 2018, 17:40 (CET)

Ted-X-10[editovat zdroj]

Dobrý den pane Veselý ! Děkuji za ocenění mého podzimního vystoupení ve strašnickém divadle Solidarita. A kdyby nových seniorů píšících Wikipedii bylo v roce 2018 jen osmnáct, i to by bylo dobré! Zdravím.--František Šťastný (diskuse) 2. 2. 2018, 11:33 (CET)--František Šťastný (diskuse) 2. 2. 2018, 11:33 (CET)

RC[editovat zdroj]

Ahoj, pls když to děláš hromadně nenechávej tam automatické shrnutí], satčí krátké vít nebo tak nějak, dík moc /pro RC si tě nemůžu odfiltrovat/--Horst (diskuse) 14. 2. 2018, 14:10 (CET)

@Horst:Ahoj, máš pravdu, to bych dělat neměl. :-) Hodně jsem spěchal a jak jsem zvyklý, že uvítání nováčkům vždycky klikám přes "Přidat téma", kde se shrnutí nevyplňuje, tak tady jsem to kdovíproč udělal jinak a nedošlo mi, jak to pak bude vypadat. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 6. 5. 2018, 18:57 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji Vám pane Veselý za pomoc při zpracování hesel, mj. Regentský dům (Kroměříž) a Jiří Vrána.--Josef Vacl (diskuse) 14. 2. 2018, 18:01 (CET)

@Josef Vacl:Opožděně odpovídám a jsem rád, že od té doby přibyly další nové články od Vás. :-) Ať se dále daří. --Vojtěch Veselý (diskuse) 6. 5. 2018, 18:52 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji za udělení Metuzalémovy zlaté hvězdy. Přejí hodně pohody a optimismu. Nonac71

@Nonac71:Potěšení je na mé straně, jsem rád, že Vás Wikipedie baví. :-) Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 6. 5. 2018, 18:49 (CEST)

Editing News #1—2018[editovat zdroj]

2. 3. 2018, 21:54 (CET)

Pozvánka na jihočeský wikisraz[editovat zdroj]

Na setkání se těší Czeva.

Rozeslal JAn prostřednictvím JAnDbot (diskuse) 6. 3. 2018, 09:57 (CET)

Wikidata Workshop 2018[editovat zdroj]

Ahoj,

rád bych všem oznámil, že Wikimedia Česká republika organizuje již třetí český workshop zaměřený na Wikidata, který se bude konat 5. května 2018 na Univerzitě Pardubice. Program workshopu do značné míry závisí na jeho účastnících, proto pokud tě o Wikidatech zajímá něco konkrétního, edituj s odvahou. Prosím všechny zájemce o účast na workshopu, aby se zapsali na jeho stránku.

Pokud tě Wikidata workshopy nezajímají, prosím, dej mi vědět (anebo ještě lépe, odstraň se ze seznamu).

Za spolek Wikimedia Česká republika, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2018, 19:24 (CET)

Patrolář[editovat zdroj]

Wikipedia Autopatrolled.svg

Na základě úspěšné kandidátky (4 pro, 0 proti) jsem Vám přiřadil právo patroláře.

Nyní by se Vám měla hesla od neprověřených autorů v seznamu Nových stránek zvýraznit žlutě a na konci každého nového hesla objevit nový odkaz [Označit tento článek jako prověřený]. U editací od neprověřených uživatelů se nově zobrazí odkaz [Označit jako prověřené].

Kliknutím na tyto odkazy se změna či heslo „odžlutí”, prověří. Odžlucené články a editace již nemusí být kontrolovány dalšími lidmi, odžlucuje se tedy po potřebných úpravách či vložení některých urgentních či neurgentních šablon (častá je {{významnost}}) či šablony Copyvia. Převážně na ta pozor. Gratuluji a užívejte práv s rozvahou. --OJJ, Diskuse 6. 5. 2018, 15:03 (CEST)

Díky za přidělení a oznámení. :-) Technická: vše zdá se funguje, jen žluté zvýraznění nikde nevidím – pouze velmi decentní červené vykřičníky na začátku příslušného řádku. Dá se to žluté zvýraznění někde zapnout? Přemýšlel jsem, jestli to není tím, že mám zapnuty „vylepšené poslední změny“, ale po jejich vypnutí se to nezměnilo. --Vojtěch Veselý (diskuse) 6. 5. 2018, 18:47 (CEST)
Skript, od //mypatrol dolů. OJJ, Diskuse 6. 5. 2018, 19:09 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji za opravu stránkového rozsahu u hesla o Zdeňce Hledíkové. Šlo vskutku o omyl z mé strany. --Ivas1950 (diskuse) 12. 5. 2018, 16:12 (CEST)

Rád jsem pomohl, občas se uklikne každý. :-) Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 5. 2018, 16:48 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Vojto, děkuji za metodické vedení :-)--Jarka D (diskuse) 20. 5. 2018, 10:44 (CEST)

Není vůbec zač. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 20. 5. 2018, 10:45 (CEST)

Omluva[editovat zdroj]

Ahoj, tak nakonec na Klub Wikipedie se ve středu nedostanu, mám ve středu jet k lékaři a do Prahy se jen tak nedostanu... Jak funguje klub o prázdninách, funguje-li vůbec? Předem díky za odpověď, --Filip Havlíček (diskuse) 4. 6. 2018, 22:19 (CEST)

Ahoj, nevadí, není všem dnům konec. V červenci je klub jen 18. a v srpnu jen 15., od září zase každý týden. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 4. 6. 2018, 22:26 (CEST)
Docela mě to ale mrzí. Nevím jak to budu mít o prázdninách, případně se ozvu. ;) --Filip Havlíček (diskuse) 4. 6. 2018, 22:31 (CEST)
Jasně. Přeju, ať to vyjde! --Vojtěch Veselý (diskuse) 4. 6. 2018, 22:33 (CEST)

Growth team updates #1[editovat zdroj]

Welcome to the first newsletter for the new Growth team!  

The Growth Team's objective is to work on software changes that help retain new contributors in mid-size Wikimedia projects. We will be starting with Wikipedias, but we hope these changes will benefit every community.

8 ideas we consider: tell us what you think about them!

We are considering new features to build, that could retain new editors in mid-size Wikipedias. We will be testing new ideas in Czech and Korean Wikipedias, and then we'll talk to more communities (yours!) about adopting the ideas that work well.

We have posted the 8 ideas we are considering. We would really appreciate your thoughts and the thoughts from your community. Please share the ideas, and tell us what do you and your community think of those ideas before September 9.

Share your experiences with newcomers

We want to hear about what is working and what is not working for new contributors in your wiki. We also want to hear any reactions, questions, or opinions on our work. Please post on the team’s talk page, in any language!

Learn more about us

You can visit our team page to find out why our team was formed and how we are thinking about new editors, and our project page for detailed updates on the first project we'll work on.

Growth team's newsletter prepared by the Growth team and posted by botGive feedbackSubscribe or unsubscribe.

Growth team updates #2[editovat zdroj]

Editing News #2—2018[editovat zdroj]

2. 11. 2018, 15:15 (CET)

Growth team updates #3[editovat zdroj]

Welcome to the third newsletter for the new Growth team!  

The Growth team's objective is to work on software changes that help retain new contributors in mid-size Wikimedia projects.

Two Growth team projects to be deployed in next two weeks

We will be deploying the "Understanding first day" and "Personalized first day" projects on Czech and Korean Wikipedias in the coming weeks. See the new project pages below for full details on the projects, and our project updates page for their progress.

 • Understanding first day: learn about the actions new editors take right after creating their accounts. We will be careful with user privacy, and we hope to share initial results in December.
 • Personalized first day: learn about new editors' objectives by adding some optional questions to the new editor’s registration process, and personalizing their onboarding. We hope to share initial results in December.

Third Growth team project begins

 • Focus on help desk: direct newcomers to the local help desks where they can ask questions to help them make their first edits. We hope to have an initial experiment running in December.

Best practices for helping newcomers

We are going to direct newcomers to help desks. But what's the best way to reply to a newcomer there? We have gathered some best practices for successful interactions, based on community experiences and some external documentation. The page has also been reviewed by some experienced community members who suggested some changes. That page is now open for translations. Comments and suggestions are still welcome!

We are still looking for volunteers

Do you want to participate to our experiments? We are looking for new communities to work with us (especially a new mid-size wiki), and people to become ambassadors to help us to communicate with the different communities. Discover how you can involve yourself or your community.

Also, please share this update with your community and interested people!

Learn more about us

You can visit our team page to find out why our team was formed and how we are thinking about new editors, and our project page for detailed updates on the projects we'll work on.

Growth team's newsletter prepared by the Growth team and posted by bot, 7. 11. 2018, 14:30 (CET) • Give feedbackSubscribe or unsubscribe.

Dotaz ohledně Wiki klubu[editovat zdroj]

Ahoj Vojto, chtěl bych se zeptat. Když bych přivedl návštěvu na wikiklub a chtěla by editovat, je nutné, aby měla svůj účet či ne? Filip Havlíček z IP --160.217.222.213 13. 11. 2018, 22:08 (CET)

Ahoj! Nutné to určitě není, naopak jsme tu rádi i za lidi, kteří zatím needitovali. Na klubu se pak buď zaregistrují, nebo editují anonymně, případně ani editovat nemusí a můžou se jen na něco zeptat či podívat – to už je na nich. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 13. 11. 2018, 22:42 (CET)
Dobře, děkuji Ti za odpověď :) Filip Havlíček z IP --160.217.222.213 13. 11. 2018, 22:47 (CET)

Projekt Evropské příběhy - článek Alpy[editovat zdroj]

Zdravím, nevím zda jste ten správný, ale případně kurzistům píšící "Evropské příběhy" vysvětlete nutnost neutrálního pohledu, zdrojování, a psaní ve třetí osobě. Viz [5]. --Pavouk (diskuse) 19. 11. 2018, 13:40 (CET)

Díky za upozornění. Editatonu jsem se nakonec neúčastnil, takže jsem přímo pomoci nemohl. Ta kapitola, po zásazích dalších wikipedistů, mi nepřijde, že by byla POV a i třetí osoba byla myslím vyřešena. Bohužel tam chybí zdroje. (Ošablonovávat se mi to ale nechce, nic příliš diskutabilního tam nečtu.) --Vojtěch Veselý (diskuse) 20. 11. 2018, 00:28 (CET)

Brožura pro seniory|Diskusní stránky[editovat zdroj]

Jak členit postup k "Jak začít diskuzi"?--Klára Joklová (diskuse) 20. 11. 2018, 14:16 (CET)

Dobrá otázka. Napíšeš mi připomínky přímo do toho testovacího výtisku? --Vojtěch Veselý (diskuse) 20. 11. 2018, 14:27 (CET)
Dobrá, oranžovou fixou.--Klára Joklová (diskuse) 20. 11. 2018, 14:31 (CET)
Díky za podnět k diskusi. Zdravím ze Slovenska, snad načerpám něco na nový článek. S pozdravem Mickapr (diskuse) 28. 11. 2018, 07:51 (CET)

Příručka Senioři píší Wikipedii[editovat zdroj]

Pane Veselý, máte moji úctu za zpracování této brožury. Výborná; dle ní vyřeší každý problém i technicky málo zdatný wikipedista, za kterého se považuji. Vřelé díky. --Jrnka ka (diskuse) 26. 11. 2018, 13:32 (CET)

Díky za zprávu! Zrovna včera (vlastně dneska v noci) jsme s wikipedistou Frettiem dokončili novou verzi, která půjde brzy do tisku. Podkladové texty jsou už aktualizované a mnohdy rozšířené, zajímat by Vás mohl třeba nový Rychlý přehled. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 26. 11. 2018, 13:35 (CET)
Souhlasím, ta příručka je výborná, je skvěle a návodně napsaná. Četl jsem ji už mnohokrát. :)--frettie.net (diskuse) 26. 11. 2018, 14:23 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji za přidání souřadnic v článku Fričova vila.--Eirene123 (diskuse) 27. 11. 2018, 19:07 (CET)

Poděkování patří Vojtěchu Dostálovi, který do Vašeho článku přidal tzv. infobox a tím jej propojil s Wikidaty, kde už ty souřadnice byly připravené (díky datům z databází registrů památek). Díky za zprávu a zdravím. --Vojtěch Veselý (diskuse) 28. 11. 2018, 11:51 (CET)

Growth team updates #4[editovat zdroj]

Welcome to the fourth newsletter for the new Growth team!  

The Growth team's objective is to work on software changes that help retain new contributors in mid-size Wikimedia projects.

We need your feedback!

We have two requests for community members:

 1. Now that data is coming in for the welcome survey, we are planning how to use that data to personalize the newcomer's first day. See our current thoughts here, and join the conversation here.
 2. Try out the help panel's interactive prototype, and read about how we're planning to roll it out, and post any thoughts or reactions here.

Two Growth team projects have been deployed (detailed updates here)

 • Personalized first day (welcome survey) was deployed on November 20 on both Czech and Korean Wikipedias.
  • The survey is now being shown to half of new users (A/B test). Responses are being recorded in the database. We'll report on initial results during December.
  • We are planning to test a second version of the survey, called "Variation C", which we think will maximize the number of users who complete the survey and stay on the wiki.
  • The original objective of this project was to give newcomers the materials they need to achieve their goals, and so now we are currently planning how we will use the information collected in the welcome survey to personalize the newcomer's experience. We hope community members will read our current thinking and join the conversation here. Some of the plans we are considering include:
   • Making it easy for newcomers to see editing activity around the topic areas in which they indicated that they're interested.
   • Connecting interested newcomers to experienced editors.
   • Surfacing the help content most relevant to the reason for which the newcomers created their accounts.
 • Understanding first day (EditorJourney) was deployed on November 15 on both Czech and Korean Wikipedias. It has been done after a longer security review and final testing than expected. Data is now being recorded for all new users on those wikis, and we've been auditing the data and preparing to make initial reports during December. Stay tuned for the next newsletter!

Help panel is under construction

 • Focus on help desk (help panel) is planned to be deployed during the week of January 7 on both Czech and Korean Wikipedias.
 • This interactive prototype is the best way to see the design and wording in the feature.
 • We ran live user tests on the prototype, with results posted here.
 • In addition to giving the ability to ask a question, the help panel will also contain a set of links to existing help content. Our ambassadors on Czech and Korean Wikipedias are determining the right initial set of most helpful links in this task.
 • We encourage community members to try out the prototype and read about the rules for who will get the feature, and add any thoughts to this discussion.

We are still looking for volunteers

Do you want to participate to our experiments? We are looking for new communities to work with us (especially a new mid-size wiki), and people to become ambassadors to help us to communicate with the different communities. Discover how you can involve yourself or your community.

Also, please share this update with your community and interested people!

Learn more about us

You can visit our team page to find out why our team was formed and how we are thinking about new editors, and our project updates page for detailed updates on the projects we work on.

Growth team's newsletter prepared by the Growth team and posted by bot, 7. 12. 2018, 10:31 (CET) • Give feedbackSubscribe or unsubscribe.