Diskuse s wikipedistou:Vojtěch Veselý/Archiv 2017

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
  • Archiv diskuse 2008–2013 zde.
  • Archiv diskuse 2014–2015 zde.
  • Archiv diskuse 2016 zde.

Poděkování a zpráva[editovat zdroj]

Vážený pane Veselý,dovolte,abych Vám ještě jednou poděkoval za pomoc při nahrávání obrázků.Bez Vás bych to nikdy nedokázal.Vaše mistrovství je laskavé a neokázalé.To je důkazem toho,že je opravdové.Pomáhá mě uklidňovat duši.

Měl jste pravdu,že výhled na mírně zvlněnou krajinu z mé parcely po mém otci, se mi podařilo zachytit pouze částečně.A sice přes ten trojstrom.Téměř vodorovná linie za tímto stromem stoupající vlevo k vršku zvaném Větrov,údajném rejdišti čarodějnic 30.dubna(neověřeno) pod sebou skrývá údolí,k němuž se stráň od toho trojstromu poze mírně svažuje.Tím údolím vede silnice a je tam také koupaliště.

Kdybych býval udělal asi 10 kroků vpravo od toho trojstromu a tam fotil,tak by se na to údolí s příkrým vrškem naproti a pouze svažující se strání od mé parcely odkryl lepší výhled.Zřejmě by byla vidět i červená sedlová střecha vily mé sestřenice v údolí a vedle ní malá červená sedlová střecha,pod kterou byl balkon.

Pozdě ale bycha honit.Někdy někoho od úspěchu dělí ještě mnohem méně než 10 kroků.

V úctě --Jakuba Škrdla (diskuse) 12. 1. 2017, 14:03 (CET)

Vážený kolego, rád jsem pomohl. Doporučuji zkusit si ty další obrázky nahrát na Commons co nejdříve, ať si to procvičíte. :-) Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 1. 2017, 14:16 (CET)

""Vážený pane Veselý ,rád Vaše doporučení příjmu a poprosím Vás opět o pomoc při nahrávání dalších obrázků.Bez Vás bych to nezvládl a pracovat pod Vaším vedením je radost.V úctě --Jakuba Škrdla (diskuse) 23. 1. 2017, 17:02 (CET)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest[editovat zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)[editovat zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Díky za poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den, kolego. Udělal jste mi radost, věřte mi to. Byla to malá úprava v jinak záslužném článku. Ten mladý politik bude možná ještě více středem pozornosti. Ta paní je už teď. Bohužel je toho v současné době tolik, že těch několik lidí, kteří tyhle věci sledují, jen tak tak stačí vůbec něco z toho do Wikipedie dát. Kolik procent, to přesně neodhadnu, dejme tomu 20 %. Zdravím Vás, --Zbrnajsem (diskuse) 30. 1. 2017, 18:59 (CET)

Volby ve Francii budou velmi zajímavé. Mimochodem, není tam žádný umírněný levicový kandidát, na čemž by mohl Macron vydělat. A pokud se náhodou dostane do druhého kola, má tam patrně šanci nejvyšší. Ta Marie/Marine mi tam ošklivě uklouzla, tak mě potěšilo, že to po mě někdo čte a opraví. :-) Srdečně zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 30. 1. 2017, 21:00 (CET)
Je to tak, Macron je teď jedním ze tří hlavních kandidátů. Má vlivné zastánce (doposud vlivné). Pomohla mu Fillonova "peněžní" aféra. Ani Valls není moc perspektivní. Otázka: budeme schopní ten volební boj u jednotlivých kandidátů pokrýt? Mám o tom pochyby. Francouzsky umí tady málokdo. --Zbrnajsem (diskuse) 31. 1. 2017, 10:06 (CET)
Pár dní před prvním kolem je to zhruba stejné. Vede Marine Le Pen, hned za ní je Macron, oba prý 24 %. Fillon to asi nezvládne, pouze 17 %. Zajímavý je Jean-Luc Melanchon, levičák, 18 %. Kandidáti socialistů jsou bez naděje. --Zbrnajsem (diskuse) 13. 4. 2017, 07:55 (CEST)

Velké poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den,

jak jsem řekla, urazila jsem se. To je můj problém, jsem rapl. Ve středu mi musíte vysvětlit, kde se ta diskuse odehrávala, na své stránce jsem nic neviděla, takže vše komplikovalo nedorozumění či moje neznalost pravidel diskuse. Moc děkuji za čas, který jste tomu věnoval. Uvidíme se ve středu, přeji hezký den. --Vlkos1681 (diskuse) 16. 2. 2017, 19:16 (CET)

V rámci diskusí je dobré mít na paměti princip "diskuse pokračuje na té stránce, kde začala". Takže když jste po smazání svého článku napsala Martinu Urbancovi na jeho diskusi, on Vám přirozeně odpověděl tam (takže Vám nenapsal na Vaši vlastní diskusi a nepřišlo Vám tedy speciální upozornění a asi Vám to tedy uniklo). Podobně Vaše nynější odpověď výše měla přijít spíš pod můj původní příspěvek na Vaší diskusní stránce, ne jako nový vzkaz tady, na mojí diskusní stránce. Když už jste ale odpověděla sem, tak odpovídám také tady. A rovnou Vás tu i označím (@Vlkos1681:), aby Vám o mé odpovědi přišlo upozornění. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 17. 2. 2017, 17:23 (CET)

Účast na Wikiklubu - Kosová[editovat zdroj]

Právě mi píše pošta, že mi možná někdy dnes něco doručí. Nejsou si jistí a hlavně neví kdy. Moc ráda bych přišla, ale záleží to na poště. Když ne dnes, příště určitě. Už si střádám otázky. Hezký den. --Vlkos1681 (diskuse) 22. 2. 2017, 12:57 (CET)

Rozumím, tak nejpozději za týden na viděnou! --Vojtěch Veselý (diskuse) 22. 2. 2017, 18:39 (CET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

(Sorry to write in English)

Omluvenka Kosová[editovat zdroj]

Dbrý den, léčím si kašlík a rýmičku. Nerada bych to předávala dál, tak dnes nedorazím, což je mi líto. Tak příště, doufám že bude ještě další středa? Hezký den a pozdrav. --Vlkos1681 (diskuse) 15. 3. 2017, 12:07 (CET)

Dobrý den, příští středa bude, klub se koná pořád (od pěti). A od 29. března bude navíc začínat kurz pro pokročilé (od tří). Hodně zdraví přeje --Vojtěch Veselý (diskuse) 15. 3. 2017, 12:28 (CET)

Kategorie:Urážka[editovat zdroj]

Dobrý den,

tak kategorie urážka je založena. Ale byla bych ráda, aby ten článek byl vidět v seznamu - rámečku - "Témata". Také jsem dostala na wikicitáty text - Právě jste uskutečnila svou desátou editaci - jen tak dál! To byla ironie? Je pravda, že jsem ukládala častěji, ale chtěla jsem vidět, co to dělá. A vůbec jsem se nedopátrala, jak a kde na to mohu odpovědět. Uvidíme se velmi pravděpodobně ve středu, tak jak vidíte, už jsem si vyrobila problém. Hezký --Vlkos1681 (diskuse) 29. 3. 2017, 22:14 (CEST)týden.

Dobrý den, to upozornění na první, desátou, stou, tisící atd. editaci chodí automaticky, takže to ironie být nemohla. :-) Kategorii jsem opravil. Vy jste do ní vložila i text samotné stránky. Kategorie má být ale prázdná schránka, kde se seznam článků zobrazuje automaticky.
Co se týče zařazení na hlavní stranu, tak myslím, že by bylo nejlepší o tom na Wikicictátech nejprve vyvolat diskusi (třeba tady, vedle tlačítka "Editovat" zvolte "Přidat téma"). Trochu jsem o tom přemýšlel a bude docela komplikované to nějak zařadit. Třeba na anglických Wikicitátech mají taky stránku Urážky (Insults), ale mají tam jen citáty zaobírající se přímo termínem "urážka", není to sbírka urážek z hlediska "žánru", jak jste to provedla Vy. Moc si s tím nevím rady. --Vojtěch Veselý (diskuse) 30. 3. 2017, 14:08 (CEST)

Informace a prosba o radu[editovat zdroj]

Vážený pane lektore, myslím,že WIKIMEDIA COMMONS JSOU VELMI LASKAVÁ.VLOŽIL JSEM TAM S VAŠÍ POMOCÍ, UŽ DOSTI DÁVNO, NĚKOLIK OBRÁZKŮ A POŘÁD JSOU NA TO VSTŘÍCNÉ OHLASY.Myslím,že bych tam měl zkusit s vaší pomocí ještě několik obrázků vložit.Co byste řekl tomuto tématu.

V jedné řadě s borovicemi,a asi jeden metr od drátěného plotu,který nemohou vidět ani jim nestíní, roste též malý smrček.Z opačné strany než je plot rostou větve borovic až po zemi a různě se tam kříží.Ze strany plotu,který nemohou vidět ani jim nestíní nejen že rostou až nad plot,ale i kolem plotu nechávají volné místo,aby tudy mohli lidé projít.

Ten smrček jsem zasadil tak,aby nebránil vjezdu na parcelu a při tom byl vedle borovic.Tím vlastně jakoby rostl do jedné borovice,ale vyrovnává se s tím bez ztráta kytičky.Smrček se tedy ocitl ve svízelné situaci.I když částečně roste do borovice,ani jeho větve nerostou do plotu,pouze se jej téměř dotýkají.Když chci mez ním a plotem projít,tak se přece jen musím trochu prodírat.Do volného prostoru,kde je vjezd na parcelu, mu ale rostou větve mnohem delší.

Myslím že to dosti přesvědčivě svědčí o určité přírodní inteligenci jak borovic, tak smrků.Nemyslíte,že by to stálo za zachycení několika obrázky? V úctě --Jakuba Škrdla (diskuse) 7. 4. 2017, 14:30 (CEST)

@Jakuba Škrdla:Milý kolego, omlouvám se, že odpovídám až nyní. Co se týče fotek na Commons, tak ty by měly ideálně mít nějakou ilustrační či informační hodnotu, o něčem vypovídat. Ryze osobní témata a motivy nejsou úplně doporučována. A z toho, co mi popisujete, se mi to zdá tak na pomezí. Myslím, že dobrým vodítkem pro Vás může být takováto úvaha: „Chci tu fotku nahrát na veřejné úložiště, bude tam něco platná i někomu dalšímu? Použije ji někdo například v nějakém článku ve Wikipedii?“ Pokud si odpovíte ano, tak fotku nahrajte. Pokud ne, tak raději ne. Zkrátka, pokud myslíte, že se Vám podaří zajímavě zachytit například to, jak mezi sebou stromy interagují a vzájemně si dělají místo, tak je možné, že to bude použitelné i pro někoho dalšího. Pokud výtvor bude působit spíše jako fotografie „ze zahrádky“, z rodinného alba, tak je lepší si ji nechat jen pro vlastní potěchu. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 11. 4. 2017, 01:02 (CEST)

Odpověď na "Uvítání"[editovat zdroj]

Děkuji za uvítání. Budu se snažit postupně zvládat jednotlivé body. K článku - není to jednoduché, málo pokladů, snažím ověřit údaje. Už jsem to chtěla vzdát, ale zatím ne. Přeji brzké uzdravení.--2001:718:9:1:0:0:0:5 12. 4. 2017, 16:06 (CEST)

Děkuji za zprávu. Přišla mi ale anonymně, asi jste se zapomněla přihlásit. Kdopak mi to tedy píše? Lepší by také bývalo bylo napsat tuto Vaši odpověď přímo pod mé uvítání na Vaší vlastní diskusní stránce. Zvykem je zkrátka konverzaci neroztahávat na více diskusních stránek najednou, aby si čtenář vše přečetl na jednom místě. Ale to je drobnost. Klidně mi o těžkostech s článkem napište víc, třeba něco vymyslíme. Hezké dny! --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 4. 2017, 23:50 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]

To je milé, děkuji. :-) Člověk onemocní, sedí doma a nakonec chytne editační horečku. :-D Překvapilo mě, jak je ta kategorie neudržovaná... Mimochodem, taky se teď snažím dělat něco se sirotčími články, ale těch jsou tisíce a tisíce... --Vojtěch Veselý (diskuse) 16. 4. 2017, 12:35 (CEST)

Pozdrav[editovat zdroj]

Dobrý den. Omlouvám se , ale odjíždím . Jinak za dík.--Ausberg46 (diskuse) 24. 4. 2017, 20:07 (CEST)

Hezké ráno, nic se neděje, Wikipedie Vám neuteče, nejhorší, co se může stát, je, že Vás někdo mezitím předběhne a ten Vámi rozpracovaný článek Wenzel Rott napíše místo Vás. :-) Tak na něj a na Wiki nezapomeňte. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 25. 4. 2017, 07:12 (CEST)

Levičáctví[editovat zdroj]

Dobrý den, slovo levičák a jeho odvozeniny (levičáctví...) nejsou nespisovné (vizte SSJČ), a navíc jsou poněkud významově rozdílné od "levicovost" a pod. Např. Lenin napsal "Dětskou nemoc levičáctví", ale přeložit to jako "Dětskou nemoc levicovosti" nelze. V článku o fašismu jsem Vás revertoval, ale pokud jste to nahrazoval na více místech, tak se prosím podívejte, jestli je to tam v pořádku. Hezký den,--Ioannes Pragensis (diskuse) 27. 4. 2017, 21:43 (CEST)

@Ioannes Pragensis:Hezký den, díky za upozornění. Nespisovné to zřejmě není, ale SSJČ to uvádí jako výraz povětšinou hanlivý (zde), takže mi nepřijde v pořádku jej na Wikipedii používat bez uvozovek (může jít o porušení NPOV). V tom inkriminovaném článku Fašismus nepoznám, jestli jde o citaci či parafrázi zdroje (pak by byly na místě uvozovky), nebo jestli jde o interpretaci autora wikičlánku (pak si myslím, že by bylo na místě nahradit to neutrálnějším slovem „levicové“). Co se týče Dětské nemoci levičáctví, tak tu jsem pochopitelně nechal být, jde o název díla, které bylo takto přeloženo. V jiných článcích, kde jsem slovo nahrazoval, bych to ale ponechal v té nehanlivé formě (např. zde). Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 2. 5. 2017, 19:22 (CEST)
No ono se to používá i ve smyslu, kdy mluvčí chce naznačit, že to není skutečná levicovost v klasickém smyslu hlavního proudu levice, ale že jde o názor či tendenci s prvky levicovosti. Tak je to myšleno i v článku o fašismu. Proto si myslím, že tam levičáctví sedí mnohem přesněji než levicovost.--Ioannes Pragensis (diskuse) 2. 5. 2017, 19:55 (CEST)
Ok, to dává smysl. Není pak v tom případě ale o to srozumitelnější tam ty uvozovky (případně označení "tzv.") dát, aby se podtrhlo, že to není hanlivý označení, ale výraz svého druhu? Teď jsem na vážkách... Tak jak je to teď mi to srozumitelné nepřijde, ale s těmi uvozovkami či tzv. bychom si asi taky moc nepomohli. Čert aby se v těch nuancích vyznal. Přitom encyklopedie by se měla snažit právě o srozumitelnost. :-( --Vojtěch Veselý (diskuse) 2. 5. 2017, 20:04 (CEST)

V Kunštátě[editovat zdroj]

Proč by to měl být nesprávný tvar? --Tchoř (diskuse) 17. 5. 2017, 07:03 (CEST)

Máte pravdu, rychlý test Googlem dává verzi v Kunštátě dokonce mnohem víc výsledků (zajímavé je, že v několika tisících textech koexistují obě verze vedle sebe). Přesouval jsem to v rámci sjednocení názvů s kategoriemi Narození v a Úmrtí v a popravdě už nevím, proč jsem to přesouval tímto směrem, a ne naopak (snad že jinak by to byl dvojnásobek práce). Pokud je výraz v Kunštátu také správný, tak už bych to tak nechal, pokud je chybný, můžu ty tři kategorie přesunout na jediný správný název. Hezký den --Vojtěch Veselý (diskuse) 17. 5. 2017, 09:35 (CEST)
Mne to ráno jen trklo po citu (stejně jako kdyby někdo upravil „v Egyptě“ na „v Egyptu“ nebo „v kostele“ na „v kostelu“), tak se omlouvám za poměrně strohý dotaz. Až teď mám čas na dohledávání. U Kunštátu býval tvar „v Kunštátě“ prý jediný povolený ([1]), což samozřejmě neznamená, že tento stav trvá i dnes, ale pokud i gůglování potvrzuje, že je to mnohem běžnější, pak to tedy sjednotím spíš na tento tvar, který mi netrhá oči a je zřejmě i neutrálnější.--Tchoř (diskuse) 17. 5. 2017, 17:42 (CEST)

ŽS Likier[editovat zdroj]

Dobrý den, chtěla bych Vás upozornit na to, že Likier a Hnúšťa mají své samostatné vlastní zastávky, zastávka Hnúšťa-Likier neexistuje. --Markéta M. (diskuse) 26. 6. 2017, 00:29 (CEST)

Dobrý večer, díky za upozornění a opravu. Vycházel jsem z OpenStreerMapy, kde to bylo špatně (už jsem to tam opravil). Možná se tak jmenovala stanice dříve? Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 26. 6. 2017, 00:45 (CEST)
Možná, to ale netuším. Pravděpodobně ano, když Hnúšťa a Likier byly spojené. --Markéta M. (diskuse) 26. 6. 2017, 00:49 (CEST)

Vlastní výzkum[editovat zdroj]

Kolego, i kdyby šlo o vlastní výzkum, je to naprosto přesný překlad francouzského názvu. Ale čerpal jsem z literatury, kterou (jak jsem nyní zjistil) jsem v článku neuvedl, což uznávám, že je moje chyba. --Chalupa (diskuse) 16. 7. 2017, 17:45 (CEST)

Nejsem si jistý, jestli vůbec něco jako „naprosto přesný překlad“ může existovat. :-) Ale vážněji: v té mé editaci mi šlo spíš o to, že když existuje oficiální česká distribuce nějakého uměleckého díla (děje se tak hlavně u knih a filmů), tak se používá zvolený název, a ne případný odlišný překlad. Pokud je to ale z nějakého zdroje, tak je to v pořádku (ale bylo by fajn ho tam doplnit). Já si předtím dělal Google test a ukázalo mi to jen Wikipedii, tak jsem byl podezíravý. Hezký večer! --Vojtěch Veselý (diskuse) 16. 7. 2017, 18:15 (CEST)

WikiProjekt Litovel[editovat zdroj]

Ahoj,

uvádím odkaz na založený WP:WikiProjekt Litovel, kdyby tě to jako účastníka WikiMěsta zajímalo :-)

--Jan.Kamenicek (diskuse) 27. 7. 2017, 09:11 (CEST)

Seznam letů Falconu 9 a Falconu Heavy[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o dodefinování reference ":10" v hesle Seznam letů Falconu 9 a Falconu Heavy. Děkuji --Jvs 13. 10. 2017, 20:19 (CEST)

Zdravím, díky za upozornění, já jen překopíroval a lehce upravil řádek, který byl původně v plánovaných letech. Kombinoval jsem u toho editaci zdroje i editaci vizuální a evidentně to nadělalo trochu paseku... podívám se na to. --Vojtěch Veselý (diskuse) 14. 10. 2017, 07:35 (CEST)

Chimborazo[editovat zdroj]

Vynikající témě na HS, ale visí tam požadavek na zdroj. Nemohl bys s tím něco udělat? Rád bych to tam dal i s obrázkem. --OJJ, Diskuse 28. 10. 2017, 12:30 (CEST)

Díky za připomenutí, zdroje jsem tam dodal a ještě upravil pár dalších věcí. Snad to poslouží. :-) Hezkou sobotu. --Vojtěch Veselý (diskuse) 28. 10. 2017, 14:59 (CEST)

M.P.Tlustos[editovat zdroj]

Ahoj, k M.P.Tlustos jen dvě věci. Článek byl zkopírován celý (zbytek pochází z Hraniční pásmo). Smazal jsem ho a následně vytvořil redirect, tak jen abys věděl :). Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 1. 11. 2017, 13:18 (CET)

Mno, tak mu to napiš hlavně na jeho diskusní stránku s vysvětlením. Bylo to vytvořeno evidentně s dobrou vůlí, byť špatně. Chtěl sem tomu dát ještě chvíli čas, v těchto případech imho není nutné spěchat (kolik času dávat, nevím... to by bylo na další debatu). --Vojtěch Veselý (diskuse) 1. 11. 2017, 17:19 (CET)
Žil jsem v domnění, že jsem mu to tam napsal... Nenapsal => napraveno --Martin Urbanec (diskuse) 1. 11. 2017, 20:34 (CET)

První pomoc[editovat zdroj]

Dobrý den, otevírám wikipedii nárazově a bohužel mi Váš mail spadl do sociálních sítí, které vůbec neotvírám. 22. jsem stejněneměl čas, ale velmi mne mrzí, že jsem informaci o Vaší aktivitě nerozšířil po ZDrSEMu. Provozujeme veřejný metodický server o výuce PP, který editují naši lektoři. Zabývá se JAK učit a také CO učit, takže se dá použit i pro potřeby wikipedie. Velmi rád bych se s Vámi o nožnostech spolupráce pobavil - co si předběžně zavolat? 606605776 Zdravím--DRobert (diskuse) 26. 11. 2017, 08:42 (CET)

Dobrý den! Díky moc za odkaz na ten metodický server (bohužel je pod licencí CC-BY-ND), pro začátek ho aspoň přidám jako odkaz k wikiprojektu první pomoc, který jsem u příležitosti editatonu založil a kam Vás srdečně zvu. Tam můžeme další práci probírat i s ostatními wikipedisty. Díky za kontakt, pokusím se příští týden ozvat. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 30. 11. 2017, 12:51 (CET)