Jaroslav A. Polák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jaroslav A. Polák
Jaroslav A. Polák.jpg
Narození 5. března 1975 (44 let)
Brno
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Pseudonym J. A. Poloni a Jeremy Fielder.
Povolání spisovatel a autor sci-fi
Stát ČeskoČesko Česko
Žánr science fiction a fantasy
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jaroslav A. Polák (* 5. března 1975, Brno) je český spisovatel science fiction a fantasy. Publikoval také pod pseudonymy J. A. Poloni a Jeremy Fielder.

Život[editovat | editovat zdroj]

Jaroslav A. Polák se narodil v roce 1975 v Brně, kde také po maturitě studoval na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity filozofii a religionistiku. Absolvoval zde celkem devět semestrů, ale dokončit studium se mu nepodařilo. Poté pracoval v letech 20002001 v Diagnostickém ústavu pro mládež jako pomocný vychovatel, v roce 2002 v občanském sdružení Práh jako terapeut dlouhodobě duševně nemocných, v letech 20052007 opět jako terapeut v občanském sdružení Lotos Brno, jež poskytuje komplexní následnou péči lidem závislým na alkoholu a od roku 2008 pracoval jako pojišťovací poradce u Kooperativy. Od roku 2007 studoval opět na vysoké škole, a to obor Andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ukončil jeden ročník, studium ukončil a od roku 2009 se vrátil ke studiu filozofie a religionistiky opět na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Nyní pracuje jako odborný konzultant projektů pro neziskovou organizaci Liana zabývající se vzděláváním.

Debutoval v roce 1993 s povídkou Noc útěku (společně s Martinem Kučerou), řada povídek mu vyšla v různých časopisech (například v Ikarii) a také v řadě antologií. V současné době publikuje své texty také na svém weblogu, především filozofující eseje na různá témata (psychologie, přírodní vědy, magie a jiné). Od roku 2013 se věnuje amatérské fotografii, svou tvorbu publikuje na Flickru.

Podle jeho názoru dochází postupně ke zpochybňování doslovnosti mýtického vyprávění o Kristově zmrtvýchvstání a i teologové se snaží uchopit tuto událost jako symbol než jako skutečnou událost a také lze pozorovat zpochybňování doslovnosti biblického vyprávění i přesto, že především v USA mnoho lidí věří v doslovnou pravdivost biblického textu.[1]

Dílo[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. POLÁK, Jaroslav A. Mimozemšťané, konspirace a prozření: Gnostický mýtus naší doby. Amor Vacui [online]. 24.4.2011·16:25. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]