Diskuse s wikipedistou:Moson81

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tak jste se konečně registroval! Díky! :-) OJJ, Diskuse 26. 4. 2019, 19:05 (CEST)

Taky jsem moc rád, že už needitujete jen pod IP. Ať se daří! S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 26. 4. 2019, 19:27 (CEST)
Není zač! Děkuji za podporu, také už si myslím, že bylo na čase, protože jsem se práci na Wikipedii v poslední době velmi věnoval. Zrovna jsem dopsal článek aju východní. Moson81 (diskuse) 26. 4. 2019, 23:48 (CEST)
Taky děkuji, zejména za množství článků o Maďarsku a také za to, že od nyní ty příspěvky už nebudou anonymní. (Při kontrole článků nám to velice pomůže.) Ještě jednou díky a ať se Vám daří! — Draceane diskusepříspěvky 28. 4. 2019, 19:38 (CEST) Jen maličkou prosbu – můžete prosím nově založené články propojovat pomocí Wikidat?
Když se to naučím, určitě. Moson81 (diskuse) 6. 5. 2019, 14:54 (CEST)

Dík +[editovat zdroj]

Taktéž díky za maďarské obce, pokud můžu, se sousedními obcemi se nemusíte zdržovat, existuje na to šablona:Sousední obce, která je přebírá z wikidat. Užívá se takto [1], mějte se a hodně zdaru i nadále přeje--Horst (diskuse) 14. 5. 2019, 11:27 (CEST)

Děkuji za radu. Akorát problém je v tom, že šablona nevytváří seznam podle abecedy. Moson81 (diskuse) 14. 5. 2019, 11:46 (CEST)
Také děkuji. Šablona nevytváří seznam podle abecedy protože na wikidatech jsou většinou také napřeskáčku a nejsou podle abecedy. Musilo by se to tedy upravit na Wikidatech, což je piplačka. Opravil jsem tedy, viz editace na WD (zkratka užívaná pro Wikidata) [2]. Nevím jak se mi bude chtít, ale občas něco opravit zkusím. Zdraví, --Ján Kepler (diskuse) 14. 5. 2019, 19:00 (CEST)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Dobrý večer, poprosím vás o pečlivější vyplňování shrnutí editace, ať mají ostatní alespoň přibližný přehled o tom, co jste v článku změnil/doplnil. Díky. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 25. 5. 2019, 19:39 (CEST)

Děkuji za upozornění. Od této chvíle se určitě budu snažit. Moson81 (diskuse) 25. 5. 2019, 19:43 (CEST)

Dobrý den, děkuji za Vaše editace. Pokud byste chtěl, máte možnost si v Nastavení zapnout funkci, která Vás po nezadání shrnutí editace upozorní. Zapnout si tuto funkci můžete takto: Nastavení -> Editace -> Sekce Editor -> Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a bílé pole zatrhnete. Poté uložíte. Zdraví --Ján Kepler (diskuse) 25. 5. 2019, 19:49 (CEST)

Dobrý den, stále se vám to nedaří stoprocentně. Můžete si prosím zapnout to upozornění? Díky, --Palu (diskuse) 2. 7. 2019, 16:47 (CEST)

Národnostní složení[editovat zdroj]

Díky za docela pěkné články,jen upozorňuji, že Vám tam nějak vzniká chronická chyba: součet procent Maďarů, Němců a ostatních vychází hodně přes 100%. Chyba je už na huwiki, takže ji nemohu opravit a smazat mi přišlo škoda. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 1. 7. 2019, 17:01 (CEST)

Vážený kolego, jen na vysvětlenou k našemu konfliktu: nemá nic společného s nějakou sympatií či nesympatií. Vůbec Vás neznám a vím o Vás jen to, že produkujete hodně nových stručných článků o malých obcích v Maďarsku a na Balkáně. Za ty jsem Vám také poděkoval. Vaše články stejně jako všechny nové články pravidelně čtu, protože jsem se uvázal k tzv. Patrole, která má všechny zkontrolovat a uvést na aspoň minimální úroveň, pokud ji nemají. To znamená zkontrolovat Copyvio (zda nejsou opsané), zda mají kategorie, encyklopedickou významnost, minimální rozsah, jistou jazykovou úroveň, a pokud něco chybí, přilepit šablonu nebo článek opravit a označit jako prověřený. To je součást obrany Wiki proti různým chybám a vadám, které tam autoři - zpravidla nevědomky - vnášejí. Divil byste se, kolik jich je.
Sám nerad lepím údržbové šablony, články raději rovnou upravuji jako "první pomoc" a autory upozorňuji, co mi nepřipadá dobré. Mohu se samozřejmě mýlit, ale protože na Wiki dost intenzivně pracuji dvanáctým rokem, mám s tím jisté zkušenosti. Vám jsem napsal výše na tuto stránku a předpokládal, že mi tady také odpovíte (pragmatická zásada: odpovídej tam, kde je podnět). Vy jste odpověděl na stránce jedné z těch vesnic, kterou já samozřejmě nesleduji (sleduji jich asi 4,5 tisíce, kdybych měl sledovat všechny, do nichž jsem zasáhl, bylo by jich asi desetkrát tolik). Když jsem od Vás nenašel odpověď a viděl, že publikujete další se stejnou řekněme zarážející větou, reagoval jsem ostřeji a začal mně podezřelé údaje mazat.
Jsem rád, že se věc vyjasnila a ještě jednou Vám za to děkuji. A smím-li využít svého věku, dovolil bych si Vám dát jednoduchou radu: když Vás tady něco naštve, nereagujte hned. Ušetříte si dost nepříjemností. Srdečně zdraví Váš Jan Sokol--Sokoljan (diskuse) 12. 7. 2019, 21:41 (CEST).

Punat[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za úpravy. Jen mě trošku zklamalo silně negativní shrnutí editace - nevím, proč bylo použito sousloví "zase hrůza". Myslím, že jsme se ještě na Wikipedii nepotkali, aby bylo něco zase hrůza. Navíc nejsem zastáncem shrnutí v tomto duchu, mě to tolik nevadí, ale mohlo by to některé jiné přispěvatele od Wikipedii odradit a to by byla jistě škoda. --frettie.net (diskuse) 5. 7. 2019, 11:40 (CEST)

Dobrý den. Omlouvám se za ostré shrnutí editace. Bylo to asi mnou, protože byla už noc a musel jsem článek dlouho upravovat. Sousloví "zase hrůza" jsem nemyslel na vaše články, ale na ty všechny články kolem Chorvatska, které obsahují propagace, nevhodné formulace, nepřesné/zaokrouhlené počty obyvatel... váš článek je velice pěkný a obdivuji, jakou práci jste si s ním určitě dal, ale musel jsem hodně formulací opravit. Jelikož jsem již upravil a upravuji mnoho článků (a nejen o chorvatských vesnicích), vidím, jakou kvalitu průměrný článek má, a jsem z toho dost znechucen. Tím nemyslím váš článek. Článek o Punatu je velice pěkný, jenom je potřeba při psaní dalších článků dávat pozor na to, aby formulace byly encyklopedické. Moson81 (diskuse) 5. 7. 2019, 13:30 (CEST)
Dobrý den, souhlas, ty chorvatský občiny, který teď vznikají jsou většinou takové nicotné. Potkávám je poměrně často při řešení Wikidat a aktualizaci popisků. Tohle vzniklo překladem z chorvatštiny. Kterou tedy neovládám, resp. jen mírně - i proto tam byly ty různý zhovadilosti. Díky za úpravu, teď je to mnohem, mnohem, mnohem čitelnější. Když na to zpětně koukám, tak to bylo fakt šitý horkou jehlou. Díky moc ještě jednou a v pohodě. Jak jsem psal, já už to nějak přezžiju - i ten ostřejší tón. Ale jsou mnozí, kteří jsou na Wiki kratší dobu nebo teprve začínají a ty by to mohlo odradit. Díky. --frettie.net (diskuse) 5. 7. 2019, 13:39 (CEST)

Seznam obcí v Chorvatsku[editovat zdroj]

Zdravím kolego, můžete mi prosím vysvětlit, co je chorvatská obec nebo-li obec v Chorvatsku. Děkuji. --Jowe (diskuse) 27. 7. 2019, 12:04 (CEST)

Dobrý den. Obec je českým ekvivalentem slova naselje, tedy jakékoliv sídlo v Chorvatsku, včetně měst (přesněji středisek městských opčin) a středisek opčin. Obce v Chorvatsku spadají pod opčiny, popřípadě města, které spadají pod župy, tvořící celé Chorvatsko. Např. vesnice Blace je obcí v opčině Slivno, která spadá pod Dubrovnicko-neretvanskou župu. Jinak, tento seznam obcí vytvářím pomocí stránky na chorvatské Wikipedii [3], strukturou jsem se inspiroval od maďarského seznamu obcí. Moson81 (diskuse) 27. 7. 2019, 19:39 (CEST)
Obec je definována jako základní jednotka státní správy a není tedy ekvivalentem naselje ale opčiny viz článek Občina (územní jednotka). Název vašich seznamů je tedy zmatečný a nesprávný. Správný název by měl být buď Seznam občin a jejich částí v Chorvatsku nebo Seznam sídel v Chorvatsku. --Jowe (diskuse) 27. 7. 2019, 20:35 (CEST)
Dobrý den, děkuji za upozornění. Určitě seznamy přejmenuji na seznamy sídel, nebude mi to dělat žádný problém. Moson81 (diskuse) 28. 7. 2019, 09:49 (CEST)
Také bych naselje překládal spíš jako „sídlo“, v tabulkách pak bych využil dělení město/opčina/vesnice (nikoliv město/opčina/obec). S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 29. 7. 2019, 10:57 (CEST)

Kategorie Města v Chorvatsku[editovat zdroj]

Kolego, dříve než se pustíte do revertů a hádek, nastudujte si, prosím, Wikipedie:Kategorizace. Děkuji --Jowe (diskuse) 30. 10. 2019, 16:17 (CET)

Dobrý večer, Jowe. Byl bych rád, kdybyste pochopil/a, že mně opravdu nějak nejde do hlavy, proč by v té kategorii měla být pouze některá chorvatská města, ale ne všechna. Je to jeden velký zmatek. Podle mého názoru by se to mělo buďto všechno překategorizovat do kategorií podle žup (města v x-y župě), nebo všechno dát do jedné kategorie Města v Chorvatsku, nebo oboje, ale nikoliv současný stav. Současný stav, kdy některá města jsou v kategoriích pro určité župy, nebo jsou v obecné kategorii, protože kategorie měst v jejich župě neexistuje, mi přijde katastrofický a postrádá pro mě smysl. Už se do toho nebudu plést (mám lepší věci na práci), ale bylo by dobré domluvit se, jak se to bude řešit. Moson81 (diskuse) 30. 10. 2019, 18:30 (CET)
V kategorii je skutečně bordel, ten však není potřeba ještě zvyšovat tím, že města budeme vkládat do kategorie a zároveň podkategorií. Zmínil jsem jinde v diskusi, že zaměňujete pojmy obec a vesnice. Jako příklad uvádím Bejcgyertyános. Je vesnice vzniklá sloučením dvou vesnic.... ach jo. Souřadnice s nepřesností asi 20 km, že by se obec administrativně nějak dál dělila, o tom si také dovolím vážně pochybovat. Já jen když už jste zmiňoval tu kvalitu. Rozhodně vás nechci odradit, jde mi především o přesnost a správnost informací. --Jowe (diskuse) 31. 10. 2019, 10:21 (CET)
Dobrý den, děkuji za upozornění, jde skutečně o obec, která se kdysi skládala z dvou obcí. Souřadnice jsem měl z kopírování (kopíruji texturu svých jiných článků), většinou je spravím, ale zde mi to nějak vypadlo. Vámi upozorněné problémy jsem v článku opravil. Moson81 (diskuse) 31. 10. 2019, 15:31 (CET)
To je dobře, že jste to opravil, ale proč při zakládání nových článků postupujete stejně ? Dále bych vás upozornil na možnost automatického přebírání některých proměnlivých údajů (např. počet obyvatel) z Wikidat. --Jowe (diskuse) 14. 11. 2019, 10:20 (CET)