Wikipedista:Don Pedro

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dnes je čtvrtek, 30. červen 2022. Aktuální čas na serveru je 02:36 (UTC/GMT).
Česká Wikipedie má v tuto chvíli 506 087 článků.

Jmenuji se Petr Filippov (nar. 28.1. 1977) a zabývám se hlavně botanikou. Můj mail je nebo butomus77 + zavináč + seznam.cz.

Aktuality[editovat | editovat zdroj]

Každý má mít nějakého koníčka, proto jsem se rozhodl obnovit svou wikipedistickou činnost. Situace není dobrá hlavně kvůli ženám, protože pořád chtějí peníze, hlavně urvat co nejvíc a za každou cenu. Ale nějak se budu snažit i přes tento fakt vyvíjet pozitivní činnost. Nějaké fotky, které postupně nahrávám na commons, můžete vidět zde: [1]

Proč píšu wikipedii[editovat | editovat zdroj]

Články do wikipedie píšu hlavně kvůli sobě. Tím že musím dané téma nastudovat, opakuji si věci, které jsem už dávno zapomněl a často se dozvím i něco nového. Od roku 2000 se učím zásadně jen praxí, na teoretické učení jsem zanevřel.

  • Jsem tady už 15 let a 316 dní

Vyznamenání[editovat | editovat zdroj]

Cíle[editovat | editovat zdroj]

  • Můj cíl na wikipedii:
    • A. Aby veškeré botanické odkazy zmodraly a aby to byly pokud možno všechno nepahýlové články.
    • B. Vytvořit tu květenu Evropy a časem i květenu světa. Kdybych vytvořil denně 1000 článků, tak za 1 rok by se dala vytvořit celkem slušná květena světa, bohužel moje tempo je stále nedostatečné.

Co se zatím povedlo[editovat | editovat zdroj]

Mám rád kompletně modré seznamy druhů v rámci čeledí či rodů nebo modré seznamy hor u některých pohoří. Když je nějaká kolonka červená, tak mě to velice rozčiluje a beru to jako nedodělanou práci. Nesnáším pahýly, když už nějaký článek napíšu, tak je z cca 99% nepahýlový článek. Myslím si, že lépe než pahýl, je lepší nezakládat nic. Neuznávám wikipedisty, kteří hromadně zakládají pahýly.

Nejvíce článků jsem napsal v těchto tématech:

Rok 2001 ve Španělsku
Rok 2007 na Malé Fatře
Olympus Mons, tak na tuto horu jsem ještě nevystoupil, ale kdo ví, není všem dnům konec, člověk si musí trochu věřit
Tak takhle by mohla už brzy vypadat krajina v České republice, toto je krajina snů
Javoří hory8.JPG Tento uživatel je rodák z Broumova
Znak města Choceň.gif Tento uživatel pochází z Chocně
Brno (znak).svg Tento uživatel je absolventem brněnské botaniky
Repin Cossacks.jpg Tento uživatel je sice Čech, ale jeho předci pocházejí kromě ČR také odsud: ru:Донские казаки a také odsud: it:Brunico
Everyman first page.jpg Tento uživatel na wikipedii nemá rád anonymy.
Elbe concrete dam.jpg Tento uživatel nenávidí podniky Povodí Labe, Povodí Moravy, Povodí Vltavy a Povodí Odry
Usov.jpg Tento uživatel nemá rád myslivce, neboť je mezi myslivci i lůza, která střílí vlky, rysy (a jiné chráněné a celoročně hájené živočichy) kdykoliv má možnost, včetně pokládání otrávených návnad
Saxaul-baum.JPG Tento uživatel se domnívá, že kraje, kde jsou roční průměrné srážkové úhrny větší než v poušti Gobi, stojí za starou belu.
Saxaul-baum.JPG Tento uživatel se domnívá, že kraje, kde je větší průměrná hustota zalidnění než v poušti Gobi, stojí za starou bačkoru.
Saxaul-baum.JPG Tento uživatel se cítí velmi nešťastný v krajích, kde je hustota dopravy větší než v poušti Gobi.
2005-09 Białowieski Park Narodowy 2.jpg A když už holt více prší než v poušti Gobi, má tento uživatel rád pralesy. Nicméně všechny pralesy, které mají menší rozlohu než 1000 km2, jsou jen pro ostudu.
FranzJosefLand1.gif Tento uživatel se cítí enormně nešťastný v krajích, kde se vyskytuje více vodohospodářů než v Zemi Františka Josefa.
FranzJosefLand1.gif Tento uživatel nenávidí kraje, kde hustota zalidnění větší než v Zemi Františka Josefa.
FranzJosefLand1.gif Kraje, kde jsou řeky více regulované člověkem než v Zemi Františka Josefa, jsou tomuto uživateli velmi nepříjemné.
Baffin Island Northeast Coast 1997-08-07.jpg Kraje, kde jsou řeky více regulované člověkem než v teritoriu Nunavut, jsou tomuto uživateli velmi nepříjemné.
Baffin Island Northeast Coast 1997-08-07.jpg V zemích, kde je více lesáků na kilometr čtverční než v teritoriu Nunavut, tento uživatel dovede žít jen s velkými obtížemi.
Baffin Island Northeast Coast 1997-08-07.jpg Tento uživatel nesnáší země, kde je větší průměrná hustota zalidnění než v teritoriu Nunavut.
Olympus Mons.jpg Tento uživatel doufá, že brzy uskuteční výstup na horu Olympus Mons, samozřejmě bez použití kyslíku. Nebude to cesta lehká, ale správný wikipedista si musí trochu věřit.
User antikomunista.gif Tento uživatel není komunista ani marxista.
User antikomunista.gif Tento uživatel nebyl (a díky věku ani nemohl být) spolupracovníkem STB, Stasi a KGB.
Seal of the Central Intelligence Agency.svg Tento uživatel není agentem CIA.
Hindu calendar 1871-72.jpg Tento wikipedista se domnívá že začínat rok 1. lednem je hrozná pitomost a jedině správné je začínat nový rok 1. březnem. Tento uživatel se cítí velmi nešťastný, že musí kvůli hloupé administrativě začínat rok 1. lednem
Wikipanacek.png Tento uživatel se zabývá převážně tvorbou nových článků a zatím neusiluje o statut správce, i když uznává, že je tato činnost potřebná. Tento uživatl nemá rád pahýlové články
Busy desk.svg

Zatím jsem vytvořil tyto články

A

B

C

Č

D

Ď

E

F

G

H

Ch

I

J

K

L

M

N

O

P

R

Ř

S

Š

T

U

V

W

X

Z

Ž

Další články jsem upravoval či významně rozšiřoval, např.: acidofilní rostliny, bazifyty, bromeliovité, cibule kuchyňská, dosna,endemit, fytocenologie, hydrofyty, hygrofyty, chřestotvaré, inverze stupňů, Javoří hory, kalcifilní rostliny, kalcifobní rostliny, klásek, Králický Sněžník (hora), Králický Sněžník (pohoří), kukuřice setá, liliotvaré, lipnicovité, mezofyty, neutrofilní rostliny, oměj šalamounek, Peliny, Pětinoha, pleva, plucha, pluška, přesličky, přeslička, přestup, psamofyty, psychrofyty, rheofyty, šafrán karpatský, tulipán, violka dvoukvětá, zoochorie