Diskuse k portálu:Obsah

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Související diskuse[editovat zdroj]

-- Hkmaly 21:04, 22. 3. 2007 (UTC)

Dinosauři[editovat zdroj]

Dinosauři jako záliba ? -- Hkmaly 18:53, 21. 4. 2007 (UTC)

Nevím, jak uvažoval vkládající, ale mám dojem, že jednoznačné rozřazení do takto zjednodušených kategorií je navýsost složitá záležitost. Proto (neexistuje-li lepší návrh než vložit dinosaury do zálib) bych nic neměnil. S vkládáním a rozřazováním budou další problémy, tím jsem si jist. Nic není možné opravdu přesně zaškatulkovat. Jen si uvědomme, že v tomto článku není faktická dokonalost (možná nedosažitelná) to nejdůležitější. --Alaiche /alɛʃ/ 21:57, 21. 4. 2007 (UTC)
Já bych to do zálib nedával; každopádně nic lepšího z těch skupin tam nevidím a když uděláme další novou tak bychom je mohli dělat pořád... Nebo navrhněte něco lepšího :-) --Aktron (d|p) 22:09, 21. 4. 2007 (UTC)
Možná by stálo za to přiznat nevědomost a dát to do (nové) kategorie "Ostatní" ... a jinak, dá se očekávat že budeme pořád dělat nové kategorie, i když je pravda že dělat novou kategorii pro každý nový portál je příliš. -- Hkmaly 22:21, 21. 4. 2007 (UTC)
Nebo prostě záliby přejmenovat na ostatní. Ono třeba brát čaj jako zálibu... --Alaiche /alɛʃ/ 23:47, 21. 4. 2007 (UTC)
Je vidět že neznáš moje rodiče :-). -- Hkmaly 09:44, 22. 4. 2007 (UTC)


Obrázky[editovat zdroj]

Jenom malý námět, který vyplynul z diskuse Pod Lípou, co vyměnit současný obrázek u Historie za tento [1] . Je to hezčí než mapa s časovými pásmy, a tenhle obrázek jezdce mají na PL, ES, DE...--Yopie 11. 2. 2009, 14:40 (UTC)

Osobně se mi ten obrázek nelíbí, myslím, že cosi na modrém elipsovitém pozadí je hrozně ohrané... Já bych byl třeba pro commons:File:Hoplite helmet.svg. — Jagro 11. 2. 2009, 14:58 (UTC)
Proč ne, souhlas, je to výrazné a jednoduché. --Yopie 11. 2. 2009, 16:08 (UTC)

Error in CzechMainpage/Portaly/Belgie[editovat zdroj]

Ahoj,

I'm sorry for my česky.

I´m studing it, ale I can´t write in it.

Anyway: if you go from the MainPortalyPage under the category Geography into the page of Belgium you can see a mistake: it says that Belgium border Germany ´na západě´.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Port%C3%A1l:Belgie http://cs.wikipedia.org/wiki/Portál:Belgie

obviously (as in the main page of Belgium)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Belgie

it borders with Germany ´na východě´. I tried to edit the portal page with the button editovat, but text do not appear, so i couldn´t simply cut_and_copy.

Maybe how to do it it´s also explained in that page.... but if explained it is in czech.... a nemluvim česky.

If someone can change it.... díky!

Fixed. Thanks a lot! --Mmh 4. 4. 2009, 20:19 (UTC)

Nové portály[editovat zdroj]

Ahoj, máte někdo něco proti tomu, abych udělal několik chybějících miniportálů o evropských státech? Vzhledem by asi připomínaly Portál:Byzantská říše a Portál:Osmanská říše. Pokud ne, pustil bych se během srpna nebo září do toho. --Mozzan 8. 8. 2009, 10:29 (UTC)

a[editovat zdroj]

neměl by se tu čirou náhodou objevit Portál:kalifornie ? --94.113.237.70 17. 7. 2011, 15:24 (UTC)

Dobrý den, vítejte na internetové encyklopedii – wikipedii. Děkujeme vám za vaše upozornění, již tam byl dodán vámi zmiňovaný portál. Jinak se sám nebojte editovat, opravovat a zakládat články viz. Editujte s odvahou. Zdraví ♥ K123456  17. 7. 2011, 15:36 (UTC)

Založení nového portálu[editovat zdroj]

Ahoj kolegové wikipedisté, chtěl bych založit nový portál Portál:Architektura - jelikož však neexistuje ani portál Portál:Stavebnictví, tak bychom mohli pojmenovat tento budoucí portál např. Portál:Architektura a Stavebnictví. Rád vytvořím tento portál ale potřeboval bych ještě někoho, kdo by do toho šel se mnou. Edisteewr (diskuse) 3. 6. 2012, 10:52 (UTC)

Kdo má zájem může se připisovat:
  1. Edisteewr

Mohl bych vytvořit?[editovat zdroj]

Mohl bych vytvořit portál, který by nesl název Architektura a Stavebnictví ? Nebo je lepší vytvořit každý portál zvlášť, tedy Architektura, Stavebnictví ? Prosím o brzkou odpověď. Díky Edisteewr (diskuse) 5. 6. 2012, 16:12 (UTC)

Podle mě je vhodné to propojit s názvem Architektura a stavebnictví (malé s). Vytvořit dva samostatné portály mi přijde zbytečně moc práce, protože i tak jde o poměrně úzké téma. Nejdůležitější je, aby byl portál aktualizovaný a aktivní... zabere to poměrně dost času (z vlastní zkušenosti), proto nedoporučuji zakládat portály dva, ale jen jeden, i tak budete mít poměrně hodně práce. --Mates245 (diskuse) 8. 6. 2012, 13:46 (UTC)

Požadované chybějící portály[editovat zdroj]

Mažu "Požadované chybějící portály". Přínos je nulový, požadavky nepřichází od čtenářů, ani v tom není žádný systém, pouze nějaký aktivní editor si občas vzpomene že by se mu líbilo to nebo ono, ale z nějakého důvodu to sám nezaloží.--pan BMP (diskuse) 2. 7. 2012, 15:38 (UTC)

No já bych spíš vyhlásil stop stav na zakládání nových portálů, vzhledem k tomu, že se nikdo nestará ani o většinu těch stávajících...--Hnetubud (diskuse) 27. 11. 2017, 23:04 (CET)[odpovědět]

Šablona:Flatlist[editovat zdroj]

Myslím, že by bylo vhodné stránku přepracovat pomocí šablony flatlist, která je na to stavěná. Stránka by tak mohla být přehlednější, ale je to zase na druhou stranu větší zásah do stránky. --Dvorapa (diskuse) 12. 10. 2015, 08:02 (CEST)[odpovědět]

Kam s ním?[editovat zdroj]

Mezi články bez portálů někdy i tápu kam je zařadit a tak hledám nějaký 'základní' článek, podle kterého bych např. osobnosti, věci nebo místa zařadil, ale ejhle nic. Ono totiž spousta článků, u kterých by jeden předpokládal že se v oboru chytí a že budou na portálu tak nějak hlavními, ani portál často nemají). Může mi někdo poradit, pod které obory by zařadil např. článek Programátor (portály Technika, Technologie ani Věda neexistují...), Skauting (co to je, je to Příroda, nebo Sport, Lidé, Kultra,... ?), nebo články o vzdělávání (jako školy, učitelé a podobně)? A určitě si vzpomenu na další (a přidám sem), zkrátka - tuším, ale nevím kam zde s tím. Zelenymuzik (diskuse) 24. 3. 2017, 12:59 (CET)[odpovědět]

Asi je dobré rozlišovat Portály a Kategorie. Podle pravidel musí být každý článek zařazen alespoň v jedné kategorii, kdežto u portálů takový příkaz neexistuje a není k němu ani vůbec žádný důvod. Momentálně není problémem české wikipedie nedostatek portálů, ale spíš nedostatek lidí, kteří by byli schopní a ochotní provádět jejich základní údržbu a aktualizaci. Zakládat nový portál kvůli jedinému článku mi poněkud připomíná onu anekdotu o lordovi, který chtěl přinést klavír, protože si na něm nechal doutník.--Hnetubud (diskuse) 27. 11. 2017, 23:04 (CET)[odpovědět]