Portál:Videohry

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Videohry Vítejte na portálu Videohry Hlavní článek WikiProjekt Videohry
Vítejte na portálu věnovaném videohrám.

Náměty na zlepšení portálu nebo nabídky ke spolupráci pište do diskuze. Pokud se chcete aktivněji zapojit do vylepšování článků s tematikou videoher, můžete se přidat do WikiProjektu.

Článek upravit
Logo videohry

Age of Empires je historická realtimová strategie, kterou vyvinula společnost Ensemble Studios a vydal Microsoft. Jedná se o první díl v sérii Age of Empires. Hra využívá enginu Genie, jenž je založen na 2D spritech. Hráč hraje v roli vůdce starověké civilizace a postupuje ve čtyřech obdobích (dobou kamennou, nástrojů, bronzovou a železnou), přičemž s každým postupem získává přístup k novým a vylepšeným jednotkám.

Hra byla velmi dobře přijata kritiky a byla jimi často přirovnávána ke hrám ze sérií Civilization a Warcraft. V roce 1998 se dočkal vydání datadisk s názvem The Rise of Rome, jenž byl poté s hlavní hrou vydán v rámci The Gold Edition. Pokračování Age of Empires II bylo vydáno v roce 1999. Na trh byla také 20. února 2018 uvedena remasterovaná verze Age of Empires: Definitive Edition.


...více

Nové články upravit
Informace upravit
Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Videohry}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. nad {{DEFAULTSORT:}}, viz návod.
WikiProjekt

Vzájemné spolupráci na článcích o videohrách je věnován WikiProjekt Počítačové hry. Pokud se chcete aktivněji zapojit do vylepšování těchto článků, můžete se do projektu přidat.

Pomozte

Je vítána jakákoliv pomoc s vytvářením a vylepšováním obsahu i s udržováním portálu. Chybějící články, které je možné založit, najdete na stránce Chybějící články. Můžete také vylepšit stávající články, jež neobsahují tolik informací nebo jsou v nich obsaženy údržbové šablony. Pokud potřebujete pomoct s editováním, navštivte nápovědu Jak vytvořit článek, potažmo stránku věnovanou přímo videohrám Jak psát článek o videohře.

Následující sesterské projekty nadace Wikimedia mohou poskytnout další informace na toto téma:


Commons
Média
Wikimedia Commons
Wikizprávy 
Zprávy
Wikizprávy
Wikicitáty 
Citáty
WikizprávyWikidata 
Databáze
Wikidata