Portál:Star Trek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Star Trek
portál
Gnome-video-x-generic.svg
Diskuze portálu Gnome-mail-send-receive.svg
Star Trek projekt Gnome-x-office-presentation.svg
Diskuze projektu Gnome-mail-forward.svg
Poslední změny Star Treku Ico RC.png
Solid white.svg
Vítejte na portálu o Star Treku, seriálu s více jak 49letou historií, na který navazují filmy, knihy, videohry a další… upravit
Star Trek portal logo.jpg
px
Článek upravit
Jean-Luc Picard je kapitán hvězdné lodi USS Enterprise (NCC-1701-D) v televizním seriálu Star Trek: Nová generace i navazujících celovečerních filmech a knihách. Tvůrce Star Treku, Gene Roddenberry, dal jméno postavě kapitána podle švýcarských vědců 20. století, bratrů Augusta a Jeana Picardových. Seriálový představitel kapitána Jeana-Luca Picarda, Patrick Stewart, měl původně hrát roli androida Data.

Jean-Luc se narodil Mauriceovi a Yvette Picardovým v La Barre ve Francii 13. července 2305. Již odmalička snil o přijetí do Hvězdné flotily. Po přijetí na Akademii Flotily se začal zajímat o archeologii, která se stala jeho zálibou po zbytek života. Šlo však o mladého, temperamentního a především ctižádostivého kadeta Akademie a tak krátce po absolvování se zapletl do šarvátky s Nausikánci, při které byl zasažen dýkou do srdce. Následkem toho mu bylo implantováno srdce umělé. Picard byl roku 2363 přidělen na loď USS Stargazer jako první důstojník a posléze se stal kapitánem. Později byl převelen, opět jako kapitán, na vlajkovou loď FederaceEnterprise-D, kde po jeho boku slouží jako první důstojník William Riker a android Dat jako druhý důstojník. Spolu s dalšími členy posádky se vydávají na vědecké mise za účelem poznávat neobjevený vesmír.

Fuchs-Vulcan salute.png
Citát upravit
Osud chrání jen hlupáky, malé děti a lodě se jménem Enterprise.
—  William Riker
px
Zajímavosti upravit
Věděli jste, že…
 • nejstarší postavou ve Star Treku, u níž je řečena doba narození, je žena Q, jejíž příchod na svět je datován na období před 5 miliardami let?
 • nástup počítačů byl ve Star Treku dán havárií časoprostorové federální lodi kapitána Braxtona, když se ve 20. století k troskám dostal Henry Starling a založil firmu Chronowerx?
 • ve Star Treku se lidstvo dostalo na Mars v roce 2032?
 • kapitán Kirk se má narodit 22. března 2233 v americkém státě Iowa, kde již dnes je vztyčena připomínková deska jako místo jeho budoucího narození?
px
Nejnovější články upravit
Emblem.svg
Aktuálně upravit

Aktuality ze světa Star Treku

 • 29. 5. » Zatímco americká premiéra dvanáctého celovečerního filmu Star Trek: Do temnoty proběhla přibližně před dvěma týdny, do českých kin se dostane zanedlouho, 6. června. Distributor ale přichystal pro zájemce již na 1. června speciální předpremiéru…
 • 21. 3. » Lékařský trikordér bude dalším přístrojem, který se dnešní vědci pokusí přivést k životu. Fond Quantum Valley Investments vloží do nové technologie 100 milionů kanadských dolarů (cca 1,9 miliardy korun). S prvním použitelným přístrojem se počítá již během 2 až 3 let…
» Archiv «
px
Obrázek upravit
Andoriané jsou fiktivní humanoidní mimozemská rasa ze světa Star Treku. Hlavním znakem Andorianů je modrá kůže a dva tykadlům podobné orgány, které jsou pro ně velmi důležité (spolupracují s očima, které jsou barvoslepé a umožňují jim lépe vidět; mají také receptory zajišťující ostatní smyslové vjemy). Jejich domovským světem je chladný ledový měsíc Andoria obíhající plynného obra. Andorianská města se nacházejí pod povrchem, aby mohla využívat dostatek energie z nitra planety.
Andoriané jsou fiktivní humanoidní mimozemská rasa ze světa Star Treku. Hlavním znakem Andorianů je modrá kůže a dva tykadlům podobné orgány, které jsou pro ně velmi důležité (spolupracují s očima, které jsou barvoslepé a umožňují jim lépe vidět; mají také receptory zajišťující ostatní smyslové vjemy). Jejich domovským světem je chladný ledový měsíc Andoria obíhající plynného obra. Andorianská města se nacházejí pod povrchem, aby mohla využívat dostatek energie z nitra planety.
px
Články upravit
Star Trek

Seriály

Star Trek (seriál) (díly/postavy) ~ Star Trek (animovaný seriál) (díly) ~ Nová generace (díly/postavy) ~ Stanice Deep Space Nine (díly/postavy) ~ Vesmírná loď Voyager (díly/postavy) ~ Enterprise (díly/postavy)

Filmy
Film ~ Khanův hněv ~ Pátrání po Spockovi ~ Cesta domů ~ Nejzazší hranice ~ Neobjevená země ~ Generace ~ První kontakt ~ Vzpoura ~ Nemesis ~ Star Trek ~ Do temnoty

Knihy
celkový přehled
knižní série: Star Trek (TOS) ~ Nová generace ~ Deep Space Nine ~ Voyager ~ Enterprise ~ Corps of Engineers

Rasy
Bajorané ~ Borgové ~ Cardassiané ~ Ferengové ~ Klingoni ~ Lidé ~ Q ~ Romulané ~ Vulkánci

Civilizace
Spojená federace planet ~ Borg ~ Dominion ~ Klingonská říše ~ Romulanské impérium

Planety
Země ~ Qo'noS ~ Rémus ~ Rigel VII ~ Romulus ~ Vulkán

Plavidla
Spojené Země ~ Spojené federace planet (raketoplán/třídy Ambassador, Defiant, Galaxy, Intrepid, Nebula) ~ Borgů ~ Dominionu ~ Klingonské říše ~ Romulanského impéria

Technologie
transportér ~ zbraně ~ štíty ~ replikátor ~ maskovací zařízení ~ impulsní pohon ~ warp pohon ~ simulátor

Star Trek Barnstar Hires.svg
Oceněné články upravit
px
27. květen ve Star Treku upravit
px
Čekající práce upravit

Články k vytvoření[editovat zdroj]

Následující články je potřeba založit. Věříte-li si na kterékoliv heslo níže, neváhejte a klikněte na červený odkaz.
Spojená Země ~ Cardassijská unie ~ podpora života ~ Makisté (en)

px
Informace upravit
 • Portál založila v listopadu 2006 kolegyně Rinu.
 • V listopadu 2009 zde evidujeme 170 hesel, které se jej týkají.
 • K 1. červnu 2011 je zde 404 startrekových hesel, plus desítky navazujících – třeba o hercích.
 • Dne 1. ledna 2012 bylo evidováno 461 článků týkajících se přímo Star Treku.

Šablonky[editovat zdroj]

 • Bude-li se Vám zdát některý z článků nekompletní, vložte na konec stránky šablonu pahýlu kódem {{Pahýl}}
 • Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Star Trek}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.
Commons-logo-en.svg
Obrázky ST získáváme z

Wikimedia Commons