Portál:Harry Potter

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Portál Harry Potter
Snitch.jpg

Vítejte na portálu o sáze Harry Potter.

Harry Potter je název řady fantasy knížek o mladém čarodějnickém učni napsaných britskou autorkou J. K. Rowlingovou. Následně bylo podle knížek vytvořeno několik filmů a počítačových her. První díl série – Harry Potter a Kámen mudrců (v originále Harry Potter and the Philosopher's Stone) – byl vydán v roce 1997, samotný děj se však odehrává v rozmezí let letech 1991 až 1998 a epilog je umístěn do roku 2017.

Vybraný článek

Vybraný článek

Fénixův řád je v sérii knih o Harrym Potterovi spolek založený Albusem Brumbálem na obranu kouzelnického světa proti smrtijedům, sdruženým okolo Lorda Voldemorta. Organizace byla poprvé představena v knize Harry Potter a Fénixův řád.

Pojmenování spolku není v knihách explicitně vysvětleno, ale je možné, že má vztah v Fawkesovi, což je Brumbálův fénix. Fénixův řád byl poprvé ustaven v první válce se smrtijedy (která předchází knižní sérii), a byl obnoven po Voldemortově návratu v knize Harry Potter a Ohnivý pohár.

Pracuje nezávisle na ministerstvu, v páté knize dokonce Kingsley Pastorek – jeden ze členů – podsouval ministerstvu špatné informace o Siriusi Blackovi. Někteří členové shánějí nové kouzelníky, kteří by projevili zájem přidat se, jiní se snaží odhalit Voldemortovy plány, pátrají po Smrtijedech. Hlavní štáb je zřízen v domě Blacků, jehož vlastníkem je od šesté knihy Harry Potter.

Zajímavosti

Věděli jste, že...

…Olivanderovi vyrábějí hůlky už 2397 let (od roku 382 př. n. l.)?

Harry je viteálem lorda Voldemorta?

Sirius je příbuzný se svým vrahem, tj. Belatrix Lestrangeovou?

...Harry pojmenuje svého syna podle Brumbála a Snapea?

...Snape už od malička miloval matku Harryho, Lily a proto přešel na stranu dobra?

...Harry je potomkem nejmladšího ze tří bratří, Ignotuse Peverella, a Lord Voldemort je potomkem prostředního bratra, Cadmuse Peverella, což znamená, že Harry a Voldemort jsou příbuzní?

…Harryho hůlka se v knize Harry Potter a relikvie smrti zlomí?

Hláška

Hláška

Jak ale víme: štěstí lze najít i v té nejtemnější době, pokud nezapomeneme, že je světlo.
—  Albus Brumbál

Obrázek

Obrázek

znak Bradavic

Znak Bradavic
Bradavice mají čtvrcený znak se středním štítkem, tedy znak rozdělený na čtyři části a malý štítek uprostřed. Ve čtyřech polích jsou znaky jednotlivých kolejí, vlevo nahoře je zlatý lev na červeném poli (Nebelvír), vpravo nahoře stříbrný had na zeleném poli (Zmijozel), vlevo dole černý jezevec na zlatém poli (Mrzimor) a vpravo dole je havraspárská zlatá orlice na modrém poli. Uprostřed je písmeno H (=Hogwarts, anglicky Bradavice).

Informace

Informace

  • Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Harry Potter}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.

Hlavní články

Hlavní články

Nové

Nové

Kategorie

Kategorie

Pomoc

Pomozte

Stále je tu toho hodně na doplnění:

Založit:
MagorianRonan
další postavy: Seznam postav z Harryho Pottera