Portál:Lední hokej

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Sports and games.png Sport    Florbal   Jordan F1 icon.png Formule 1   Soccer ball.svg Fotbal   Hockey puck 2.jpg Lední hokej   Pictogram Orienteering.png Orientační běh Chess.svg Šachy   Tennisball2.png Tenis     Bike-icon.svg Cyklistika  


Portál Lední hokej Bandeau portail hockey glace.png

Lední hokej (někdy prostě jen hokej), je týmový sport hraný na ledě. Je to jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hráči na bruslích dosahují vysokých rychlostí a vystřelený puk někdy přesáhne i rychlost 160 km/h.

Hokej vznikl koncem 19. století v Kanadě, ale brzy se rozšířil i do Evropy a později částečně i do Asie. V současné době je lední hokej jeden ze sportů na zimních olympijských hrách, každý rok je pořádáno mistrovství světa a v USA a Kanadě se hraje nejznámější hokejová Liga - NHL.

Kategorie

Témata

Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Lední hokej}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.

Do pahýlů týkajících přidejte šablonu {{Pahýl}}

Článek

LauriKorpikoski1.jpg

Lauri Korpikoski (* 28. července 1986, Turku) je finský hokejový útočník momentálně hrající v severoamerické NHL za tým Arizona Coyotes.

V roce 2004 byl draftován týmem New York Rangers v prvním kole jako 19. celkově. Na svoji šanci v NHL si, ale musel počkat, protože dvě sezóny hrál ve farmářském týmu Rangers v Hartfordu. Svoji šanci dostal 4. května 2008 v pátém zápase semifinále východní konference proti Pittsburghu Penguins a hned jí naplno využil, když svou druhou střelou v zápase překonal Marca-Andrého Fleuryho a zaznamenal tak svůj první gól v zámořské soutěži.

Poprvé se v reprezentačním dresu představil na MS do 18 let v Bělorusku, kde se s 11 body stal nejproduktivnějším hráčem turnaje. V roce 2005 se zúčastnil MS juniorů ve Spojených státech, kde finský tým obsadil 5. místo. Na šampionátů v Německu 2010 si odbyl premiéru v seniorském týmu, v 7 zápasech si nepřipsal žádný bod a jeho tým ve čtvrtfinále zastavil pozdější vítěz mistrovství z Česka.

Seznam Článků

Zajímavosti

Víte že...

Seznam Zajímavostí

Informace

Na téma lední hokej je už úctyhodných 4074 článků.

Portál byl založen 16. prosince 2008. Všichni zájemci jsou vítáni, soustavněji se o portál a hesla starají:

 1. Zoner60
 2. Lasy
 3. Saldenio
 4. HistorikSKS
 5. DanielCZ
 6. Niccolo
 7. Kwakinek
 8. NIGKDO
 9. Michal64
 10. Luksatka
 11. možná čeká na vás?

Nové

Historie

Mezinárodní turnaje aktuální sezóny

Aktuálně probíhající soutěže

Chybějící články

Seznam chybějících hokejistů. Můžete založit nějaký chybějící článek, a nebo zapsat do seznamu něco co Vám zde chybí, aby se o to pokusil někdo jiný.

Jaroslav Volf, Jiří Neubauer, Jiří Sekyra, Josef Záhorský, Josef Čapla, Karel Bílek, Karel Straka, Milan Staš, Milan Vidlák, Miloslav Vinš, Miloslav Šašek, Miroslav Ošmera, Miroslav Rejman, Oldřich Sedlák, Oldřich Seiml, Petr Vlk

Výpis všech požadovaných článků.