Portál:Lední hokej

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Sports and games.png Sport    Florbal   Jordan F1 icon.png Formule 1   Soccer ball.svg Fotbal   Hockey puck 2.jpg Lední hokej   Pictogram Orienteering.png Orientační běh Chess.svg Šachy   Tennisball2.png Tenis     Bike-icon.svg Cyklistika  


Portál Lední hokej Bandeau portail hockey glace.png

Lední hokej (někdy prostě jen hokej), je týmový sport hraný na ledě. Je to jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hráči na bruslích dosahují vysokých rychlostí a vystřelený puk někdy přesáhne i rychlost 160 km/h.

Hokej vznikl koncem 19. století v Kanadě, ale brzy se rozšířil i do Evropy a později částečně i do Asie. V současné době je lední hokej jeden ze sportů na zimních olympijských hrách, každý rok je pořádáno mistrovství světa a v USA a Kanadě se hraje nejznámější hokejová Liga - NHL.

Kategorie

Témata

Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Lední hokej}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.

Do pahýlů týkajících přidejte šablonu {{Pahýl}}

Článek

Oshie2014stlouis.jpg

Timothy Leif Oshie (* 23. prosince 1986, Mount Vernon, Washington) je americký hokejista hrající za tým Washington Capitals v National Hockey League. V roce 2005 byl draftován týmem St. Louis Blues na celkově 24. místě.

Oshie odehrál tři sezony v dresu své střední školy v minnesotském Warroadu a v letech 2003 a 2005 se mu povedlo dovézt svůj tým k vítězství ve státním středoškolském mistrovství. Ve všech třech sezonách se rovněž dostal do výběru nejlepších hráčů ligy. S 100 bodů za 37 gólů a 63 asistencí v 31 zápasech vedl bodování celé státní soutěže ve svém posledním ročníku. V roce 2005 se dostal do výběru nejlepších středoškolských hokejistů Minnesoty a byl nominován na cenu Mr. Hockey Award, která je udělována nejlepšímu středoškolskému hráči v Minnesotě.

Seznam Článků

Zajímavosti

Víte že...

Seznam Zajímavostí

Informace

Na téma lední hokej je už úctyhodných 4074 článků.

Portál byl založen 16. prosince 2008. Všichni zájemci jsou vítáni, soustavněji se o portál a hesla starají:

Aktivní členové

 1. Zoner60
 2. HistorikSKS
 3. DanielCZ
 4. Niccolo
 5. Luksatka
 6. možná čeká na vás?

Neaktivní členové

 1. Lasy
 2. Saldenio
 3. Kwakinek
 4. NIGKDO
 5. Michal64

Nové

Historie

Mezinárodní turnaje aktuální sezóny

Aktuálně probíhající soutěže

Chybějící články

Seznam chybějících hokejistů. Můžete založit nějaký chybějící článek, a nebo zapsat do seznamu něco co Vám zde chybí, aby se o to pokusil někdo jiný.

Jaroslav Volf, Jiří Neubauer, Jiří Sekyra, Josef Záhorský, Josef Čapla, Karel Bílek, Karel Straka, Milan Staš, Milan Vidlák, Miloslav Vinš, Miloslav Šašek, Miroslav Ošmera, Miroslav Rejman, Oldřich Sedlák, Oldřich Seiml, Petr Vlk

Výpis všech požadovaných článků.