Portál:Samsung

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Portál Samsung

Samsung (stylizováno jako SΛMSUNG) je největší společnost v Jižní Koreji a 3. největší světový konglomerát podle tržeb, který řídí několik firem na světě. Skládá se z velkého množství mezinárodních společností, všechny jsou spojeny pod značkou Samsung, včetně Samsung Electronics, světově největší elektronické společnosti, Samsung Heavy Industries, jednoho z největších světových stavitelů lodí a Samsung Engineering & Construction, vedoucí globální stavitelské společnosti.

Značka Samsung je nejznámější jihokorejskou značkou ve světě a v roce 2005 předstihl Samsung japonského rivala Sony, který byl do té doby největší celosvětovou značkou spotřební elektroniky a tím se Samsung stal součástí dvaceti největších celosvětových značek. Je také lídrem v mnoha domácích odvětvích, jako je finance, chemický, maloobchodní a zábavní průmysl.

Víte, že...?
  • ...slova sam sung znamenají "tři hvězdy"?
  • ...první elektronický produkt této firmy byla černobílá televize?
  • ...stavební divize firmy Samsung postavila nejvyšší budovu světa Burdž Chalífa v Dubaji?
  • ...společnost Samsung byla založena již v roce 1938 jako Samsung Store?
  • ...v Soulu má Samsung supermoderní komplex Samsung Town, který je nazýván Soul Times Square?
Článek

Tizen ([ˈtaizen]) je operační systém založený na linuxovém jádře a softwarové knihovně GNU C Library. Je zaměřen na vestavěné systémy, včetně smartphonů, tabletů, automobilových (IVI) zařízení, chytrých televizí, fotoaparátů a laptopů. Jeho licenční model zahrnuje software, který používá různé licence (které mohou být nekompatibilní s Open Source definicí) a proprietární vývojový kit (SDK). To má zajistit hladké fungování Tizenu na různých platformách a zařízeních.

Projekt Tizen je provozován Linux Foundation a spravován Technical Steering Group (TSG), v níž jsou zástupci Samsungu, Intelu a dalších.

Kromě toho existuje i asociace Tizen (Tizen Association), která sdružuje telekomunikační operátory a výrobce elektroniky jako Fujitsu, Huawei, Intel, KT Corporation, NEC Casio Mobile Communications, NTT DoCoMo, Orange S.A., Panasonic Mobile Communications, Samsung, SK Telecom, Sprint Corporation a Vodafone.

Příbuzné portály
Mobilní telefony Samsung
Projekty Wikimedia

Sesterské projekty nadace Wikimedia poskytují další informace o tomto tématu:

Wikibooks
Knihy

Commons
Soubory

Wikizprávy 
Zprávy

Wikiquote 
Citáty

Wikisource 
Texty

Wikiversity
Zdroje k učení

Wiktionary 
Definice

Wikidata 
Databáze