Portál:Bratislava

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Bratislava je hlavním a největším městem Slovenska. Na rozloze 367,9 km² žije kolem 432 000 obyvatel, nicméně každý den se ve městě pohybuje přes půl milionu lidí.

Je sídlem téměř všech politických, kulturních a společenských institucí celostátního významu: prezidenta, parlamentu, vlády, Slovenského národního divadla, Slovenského národního muzea, Slovenské národní galerie nebo Národní banky Slovenska.

Dělí se na 5 okresů a 17 městských částí: Čunovo, Devín, Devínska Nová Ves, Dúbravka, Jarovce, Karlova Ves, Lamač, Nové Mesto, Petržalka, Podunajské Biskupice, Rača, Rusovce, Ružinov, Staré Mesto, Vajnory, Vrakuňa, Záhorská Bystrica.

e

Články


Historie a geografie


Dějiny:

Geografie:

Části Bratislavy:


Místa ve městě


Stavby a památky:
Seznam nejvyšších budov v BratislavěSeznam bratislavských paláců
Městský ústav ochrany památek Bratislava

Náměstí:
Františkánské náměstíHlavní náměstíHodžovo náměstíHviezdoslavovo náměstíKamenné náměstíNobelovo náměstíNáměstí Slovenského národního povstáníTrnavské mýto

Ulice:
Obchodná (Bratislava)

Parky a zahrady:
Zoologická zahrada BratislavaSad Janka Kráľa


Život ve městě


Osobnosti:
Seznam primátorů Bratislavy

Doprava:

Kultura:
Bratislava pro všechny

Podniky:
Bratislavské automobilové závodySlovnaft

Sport:

e

Informace

  • Portál obsahuje odkazy na články o nejvýznamnějších tématech, týkajících se Bratislavy, a ze všech uvedených článků je zpětně odkazován. Poslední aktualizace proběhla 6. ledna 2014.
  • Správcem portálu je Mario7, kterého je v případě potřeby možné kontaktovat.
  • Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Bratislava}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.