Bratislavská integrovaná doprava

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bratislavská integrovaná doprava (IDS BK, starší název: Bratislavská integrovaná doprava, zkráceně BID) je integrovaný dopravní systém, který by měl zatraktivnit veřejnou dopravy zavedením intervalových jízdních řádů, očíslováním linek příměstské dopravy, zpřehledněním, atraktivnějších tarify a zrušení zbytečného dotování několika souběžných dopravních spojů.

První etapa IDS BK měla být spuštěna 1. března 2013 na území města Bratislava a okresu Malacky, kvůli technickým problémům byla spuštěna až 1. června 2013. Do projektu jsou zapojeni dopravci Dopravní podnik Bratislava, Slovak Lines, Železniční společnost Slovensko (jen vlaky kategorie Os a REX) a RegioJet. Koordinátorem projektu je společnost Bratislavská integrovaná doprava, a.s.

Třetí etapa byla spuštěna 1. listopadu 2015, která integruje i okresy Senec a Pezinok a některé další obce mimo Bratislavský kraj. Současně byl sjednocený typ jízdenek ve všech formách dopravy v kraji a byla upravena jejich cena.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. IMHD.SK. Cestovanie v IDS BK od 1.11.2015: Základné otázky a odpovede. imhd.sk Bratislava [online]. [cit. 2019-06-07]. Dostupné online. (slovensky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]