RegioSprinter

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Motorový vůz
RegioSprinter GW Train Regio

RegioSprinter GW Train Regio

Označení řady 654
Výrobce Siemens-Duewag
Rok výroby 1995–1999
Vyrobeno kusů 39
V pravidelném provozu
Míst k sezení/stání 74+100 stojících (v původní verzi) 65+100 stojících (po rekonstrukci pro GW Train Regio
Délka přes nárazníky 24.800 mm
Max. rychlost 120 (v Česku 100) km/h
Hmotnost 49,2 t
Uspořádání pojezdu A+2+A
Motor 2× MAN D2865 LUH05
Výkon 2x198 (228) kW
Přenos výkonu hydromechanický
Rekonstruován na řadu (kusů) řada nezměněna, reko v CZ LOKO (15)
Obchodní název RVT, RegioSprinter
Přezdívky krátká mrkev (podle tvaru a nátěru GW Train Regio)[1]

Regio Sprinter je lehká motorová jednotka, kterou vyvinula a vyráběla firma Siemens-Duewag. Je určena pro rychlou regionální dopravu. Výrobce ji původně označil jako RVT (Regional-Verbrennungstriebwagen, tedy regionální motorový vůz). V Německu je registrována jako řada 654. V České republice jezdí jednotky dopravce Die Länderbahn (v Česku pod hlavičkou GW Train Regio) na trati Sokolov – Kraslice – Klingenthal – (Zwickau) a jednotky společnosti GW Train Regio, které byly rekonstruovány v roce 2016 v CZ LOKO, na tratích České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí, Volary – Strakonice a Karlovy Vary – Mariánské Lázně

Technické údaje[editovat | editovat zdroj]

Jde o tříčlánkovou jednotku lehké konstrukce stavěné podle předpisu pro stavbu a provoz tramvajových drah (BO-Strab). Prostřední díl je usazen na dvounáprvovém podvozku, krajní díly jsou hnací na jednonápravových podvozcích. Spodek skříní je tvořen hliníkovými profily, bočnice jsou hliníkové, ke spodku přišroubované, k nim je přilepena střecha, též hliníková, stejně tak laminátová čela. Motory MAN D 2865 LUH jsou umístěny společně s hydromechanickými převodovkami ZF Ecomat a pomocnými pohony na čelech pod kabinami strojvedoucího. Nízkou pasivní bezpečnost způsobenou velmi lehkou konstrukcí mají kompenzovat výkonné brzdy (hydrodynamická, vzduchová kotoučová a elektromagnetická).

V obou krajních dílech jsou umístěny dveře, mezi oběma dveřmi je jednotka nízkopodlažní (530 mm nad hlavou kolejnic). Jednotky původně nebyly vybaveny WC, nicméně v rekonstruovaných jednotkách GWTR je umístěno bezbariérové vakuové WC, rekonstruované jednotky jsou též vybaveny audiovizuálním systémem, zásuvkami a wi-fi.

Jednotky byly dodávány jak s klasickými spřáhly a nárazníky (pro Ruhrtalbahn a LNJ), tak automatickými spřáhly (pro Vogtlandbahn).

Provoz[editovat | editovat zdroj]

RegioSprinter Vogtlandbahn jako vlakotramvaj ve Zwickau

Jednoky byly dodány na Ruhrtalbahn a Vogtlandbahn v Německu a Naerumbanen (LNJ) v Dánsku. Jednotky Vogtlandbahn jezdí i na českém území na trati 145 Sokolov - Kraslice - Zwotental (pod hlavičkou GWTR a dále do Zwickau, kde zajíždějí po tramvajových kolejích až do města. GW Train Regio nakoupil celkem 15 jednotek od Ruhrtalbahn a Vogtlanbahn, které nechal rekonstruovat v CZ LOKO (viz výše) a provozuje je na trati 149 Karlovy Vary - Mariánské Lázně, a v rámci střediska Šumava (194, 197 a 198).

Nehody[editovat | editovat zdroj]

Dne 3. května 2018 se jednotka 654.011 na trati 194 nedaleko stanice Křemže čelně srazila s jednotkou německé řady 628 (obě na osobních vlacích GWTR), příčinou srážky bylo projetí navěstidla ve stanici Křemže. Zraněno bylo 14 cestujících, jednotka řady 628 byla poškozena mírně, zato RegioSprinter 654.011 byl poškozen natolik, že byl po nehodě zrušen[2] [3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • BITTNER, Jaromír, Jaroslav KŘENEK, Bohumil SKÁLA a Milan ŠRÁMEK. Malý atlas lokomotiv 2019. Praha: Grandis Bohemia, 2018, s. 368. ISBN 978-80-86925-19-6.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Jedna ze zmínek na K-reportu - příspěvek uživatele 1510015
  2. Na Krumlovsku se srazily osobní vlaky, čtrnáct cestujících je zraněno. iDNES.cz [online]. [cit. 2018-05-04]. Dostupné online. 
  3. RegioSprinter z nehody u Křemže čeká šrotace, GWTR si přivezl náhradní. Zdopravy.cz [online]. [cit. 2019-03-25]. Dostupné online. 

V tomto článku byl použit překlad textu z článku RegioSprinter na německé Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]