Švýcarská hokejová reprezentace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Švýcarský hokejový svaz (francouzsky Ligue Suisse de Hockey sur Glace, německy Schweizerischer Eishockeyverband) byl založen v roce 1908, členem IIHF je od 23. listopadu 1908 (jako čtvrtý člen v pořadí).

První mezistátní utkání sehrála švýcarská reprezentace proti Anglii 23. ledna 1909, prohrála 0:3 (hráno v rámci mezinárodního turnaje v Chamonix. Na témže turnaji sehrála o den později i první utkání proti mužstvu Čech, v němž zvítězila 8:2. Největším úspěchem švýcarské hokejové reprezentace je stříbrná medaile na MS 2013 a 2018.

Lední hokej na olympijských hrách[editovat | editovat zdroj]

Hokej na ZOH Místo ZOH Umístění
LOH – 1920 Belgie Antverpy (Belgie) 5. místo
ZOH – 1924 Francie Chamonix (Francie) 8. místo
ZOH – 1928 Švýcarsko Svatý Mořic (Švýcarsko) Bronzová medaile
ZOH – 1932 USA Lake Placid (USA) Nezúčastnili se
ZOH – 1936 Německo Garmisch-Partenkirchen (Německo) 13. místo
ZOH – 1948 Švýcarsko Svatý Mořic (Švýcarsko) Bronzová medaile
ZOH – 1952 Norsko Oslo (Norsko) 5. místo
ZOH – 1956 Itálie Cortina d'Ampezzo (Itálie) 9. místo
ZOH – 1960 USA Squaw Valley (USA) Nezúčastnili se
ZOH – 1964 Rakousko Innsbruck (Rakousko) 8. místo
ZOH – 1968 Francie Grenoble (Francie) Nezúčastnili se
ZOH – 1972 Japonsko Sapporo (Japonsko) 10. místo
ZOH – 1976 Rakousko Innsbruck (Rakousko) 11. místo
ZOH – 1980 USA Lake Placid (USA) Nezúčastnili se
ZOH – 1984 Jugoslávie Sarajevo (Jugoslávie) Nezúčastnili se
ZOH – 1988 Kanada Calgary (Kanada) 8. místo
ZOH – 1992 Francie Albertville (Francie) 10. místo
ZOH – 1994 Norsko Norsko (Lillehammer) Nezúčastnili se
ZOH – 1998 Japonsko Japonsko (Nagano) Nezúčastnili se
ZOH – 2002 USA USA (Salt Lake City) 11. místo
ZOH – 2006 Itálie Itálie (Turín) 6. místo
ZOH – 2010 Kanada Kanada (Vancouver) 8. místo
ZOH – 2014 Rusko Rusko (Soči) 9. místo
ZOH – 2018 Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea (Pchjongčchang) 10. místo
ZOH – 2022 ČínaČína Čína (Peking)

Mistrovství světa[editovat | editovat zdroj]

Pozn.: Skupina B a skupina C jsou nižší turnaje pod elitním šampionátem (skupinou A).

Hokej na MS Místo turnaje Umístění
MS – 1920 Belgie Belgie (Antverpy) 5. místo
MS – 1924 Francie Francie (Chamonix) 7.–8. místo
MS – 1928 Švýcarsko Švýcarsko (Svatý Mořic) Bronzová medaile
MS – 1930 Francie Francie (Chamonix) Německo Německo (Berlín) Bronzová medaile
MS – 1931 Polsko Polsko (Krynica) Nezúčastnili se
MS – 1932 USA USA (Lake Placid) Nezúčastnili se
MS – 1933 Československo ČSR (Praha) 5.–6. místo
MS – 1934 Itálie Itálie (Milán) 4. místo
MS – 1935 Švýcarsko Švýcarsko (Davos) Stříbrná medaile
MS – 1936 Německo Německo (Garmisch-Partenkirchen) 13.–14. místo
MS – 1937 Spojené království Velká Británie (Londýn) Bronzová medaile
MS – 1938 Československo ČSR (Praha) 6. místo
MS – 1939 Švýcarsko Švýcarsko (Basilej, Curych) Bronzová medaile
MS – 1947 Československo ČSR (Praha) 4. místo
MS – 1948 Švýcarsko Švýcarsko (Svatý Mořic) Bronzová medaile
MS – 1949 Švédsko Švédsko (Stockholm) 5. místo
MS – 1950 Spojené království Velká Británie (Londýn) Bronzová medaile
MS – 1951 Francie Francie (Paříž) Bronzová medaile
MS – 1952 Norsko Norsko (Oslo) 5. místo
MS – 1953 Švýcarsko Švýcarsko (Basilej, Curych) Bronzová medaile
MS – 1954 Švédsko Švédsko (Stockholm) 7. místo
MS – 1955 Německo NSR (Krefeld, Düsseldorf, Dortmund, Köln) 8. místo
MS – 1956 Itálie Itálie (Cortina d'Ampezzo) 9. místo
MS – 1957 Sovětský svaz SSSR (Moskva) Nezúčastnili se
MS – 1958 Norsko Norsko (Oslo) Nezúčastnili se
MS – 1959 Československo Československo (Bratislava, Ostrava, Brno, Kladno, Kolín, Praha) 12. místo
MS – 1960 USA USA (Squaw Valley) Nezúčastnili se
MS – 1961 Švýcarsko Švýcarsko (Ženeva, Lausanne) Bronzová medaile ve skupině B
MS – 1962 USA USA (Colorado Springs, Denver) 7. místo
MS – 1963 Švédsko Švédsko (Stockholm) Stříbrná medaile ve skupině B
MS – 1964 Rakousko Rakousko (Innsbruck) 8. místo
MS – 1965 Finsko Finsko (Tampere, Pori) Stříbrná medaile ve skupině B
MS – 1966 Jugoslávie Jugoslávie (Lublaň) 6. místo ve skupině B
MS – 1967 Rakousko Rakousko (Vídeň) 7. místo ve skupině B
MS – 1968 Francie Francie (Grenoble) Nezúčastnili se
MS – 1969 Švédsko Švédsko (Stockholm) Stříbrná medaile ve skupině C
MS – 1970 Švédsko Švédsko (Stockholm) 6. místo ve skupině B
MS – 1971 Švýcarsko Švýcarsko (Bern, Ženeva) Zlatá medaile ve skupině B
MS – 1972 Československo ČSSR (Praha) 6. místo
MS – 1973 Sovětský svaz SSSR (Moskva) 7. místo ve skupině B
MS – 1974 Finsko Finsko (Helsinky) Zlatá medaile ve skupině C
MS – 1975 Německo NSR (Mnichov, Düsseldorf) Bronzová medaile ve skupině B
MS – 1976 Polsko Polsko (Katovice) 4. místo ve skupině B
MS – 1977 Rakousko Rakousko (Vídeň) 5. místo ve skupině B
MS – 1978 Československo ČSSR (Praha) Bronzová medaile ve skupině B
MS – 1979 Sovětský svaz SSSR (Moskva) 5. místo ve skupině B
MS – 1981 Švédsko Švédsko (Stockholm, Göteborg) Bronzová medaile ve skupině B
MS – 1982 Finsko Finsko (Tampere, Helsinky) 6. místo ve skupině B
MS – 1983 Německo NSR (Düsseldorf, Dortmund, Mnichov) 6. místo ve skupině B
MS – 1985 Československo ČSSR (Praha) Stříbrná medaile ve skupině B
MS – 1986 Sovětský svaz SSSR (Moskva) Zlatá medaile ve skupině B
MS – 1987 Rakousko Rakousko (Vídeň) 8. místo
MS – 1989 Švédsko Švédsko (Stockholm) 4. místo ve skupině B
MS – 1990 Švýcarsko Švýcarsko (Bern, Fribourg) Zlatá medaile ve skupině B
MS – 1991 Finsko Finsko (Turku, Tampere, Helsinky) 7. místo
MS – 1992 Československo ČSFR (Praha, Bratislava) 4. místo
MS – 1993 Německo SRN (Dortmund, Mnichov) 12. místo
MS – 1994 Itálie Itálie (Canezei, Bolzano, Milán) Zlatá medaile ve skupině B
MS – 1995 Švédsko Švédsko (Stockholm) 12. místo
MS – 1996 Rakousko Rakousko (Vídeň) Stříbrná medaile ve skupině B
MS – 1997 Finsko Finsko (Helsinky, Turku, Tampere) Bronzová medaile ve skupině B
MS – 1998 Švýcarsko Švýcarsko (Curych, Basilej) 4. místo
MS – 1999 Norsko Norsko (Hamar, Lillehammer, Oslo) 8. místo
MS – 2000 Rusko Rusko (Petrohrad) 6. místo
MS – 2001 Německo Německo (Norimberk, Kolín nad Rýnem, Hannover) 9. místo
MS – 2002 Švédsko Švédsko (Göteborg, Jönköping, Karlstad) 10. místo
MS – 2003 Finsko Finsko (Helsinky) 8. místo
MS – 2004 Česko Česko (Praha, Ostrava) 8. místo
MS – 2005 Rakousko Rakousko (Vídeň, Innsbruck) 8. místo
MS – 2006 Lotyšsko Lotyšsko (Riga) 9. místo
MS – 2007 Rusko Rusko (Moskva , Petrohrad) 8. místo
MS – 2008 Kanada Kanada (Québec, Halifax) 7. místo
MS – 2009 Švýcarsko Švýcarsko (Bern, Kloten) 9. místo
MS – 2010 Německo Německo (Kolín nad Rýnem a Mannheim) 5. místo
MS – 2011 Slovensko Slovensko 9. místo
MS – 2012 Soupiska Finsko Finsko a Švédsko Švédsko 11. místo
MS – 2013 Soupiska Švédsko Švédsko a Finsko Finsko Stříbrná medaile
MS – 2014 Soupiska BěloruskoBělorusko Bělorusko (Minsk) 10. místo
MS – 2015 Soupiska ČeskoČesko Česko (Praha, Ostrava) 8. místo
MS – 2016 Soupiska RuskoRusko Rusko (Moskva, Petrohrad) 11. místo
MS – 2017 Soupiska NěmeckoNěmecko Německo (Kolín nad Rýnem) a FrancieFrancie Francie (Paříž) 6. místo
MS – 2018 Soupiska DánskoDánsko Dánsko (Kodaň, Herning) Stříbrná medaile
MS – 2019 Soupiska SlovenskoSlovensko Slovensko (Bratislava, Košice) 8. místo
MS – 2020 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko (Curych, Lausanne)

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]