Běloruská hokejová reprezentace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Běloruské národní hokejové mužstvo patří mezi národní reprezentační mužstva v ledním hokeji, která hrála v elitní A-kategorii Mistrovství světa.Na mistrovství světa 2018 po prohře s Rakouskem 4:0 sestoupil do B divize. Jeho největším úspěchem je 4. místo na Zimních olympijských hrách 2002 v Salt Lake City. Řídí ji Běloruská hokejová federace.

Zimní olympijské hry[editovat | editovat zdroj]

Na zimních ZOH v Salt Lake City vyhrálo ve čtvrtfinále překvapivě nad Švédskem 4:3. Vítězný gól dal Vladimir Kopat ze středního pásma Tommy Salovi, kterému puk přepadl přes záda.

Hokej na ZOH Místo ZOH Umístění Soupisky
ZOH – 1998 JaponskoJaponsko Japonsko Nagano 7. místo Soupiska
ZOH – 2002 USA USA Salt Lake City 4. místo Soupiska
ZOH – 2006 ItálieItálie Itálie Turín NeNe
ZOH – 2010 KanadaKanada Kanada Vancouver 9. místo Soupiska
ZOH – 2014 RuskoRusko Rusko Soči NeNe
ZOH – 2018 Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea Pchjongčchang NeNe

Mistrovství světa[editovat | editovat zdroj]

  • skupina B nebo • divize D1
  • skupina C
Hokej na MS Místo turnaje Umístění Soupisky
MS – 1994 C SlovenskoSlovensko Slovensko Stříbrná medaile
MS – 1995 C BulharskoBulharsko Bulharsko Zlatá medaile
MS – 1996 B NizozemskoNizozemsko Nizozemsko Bronzová medaile
MS – 1997 B PolskoPolsko Polsko Zlatá medaile
MS – 1998 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko (Curych, Basilej) 8. místo
MS – 1999 NorskoNorsko Norsko (Hamar, Lillehammer, Oslo) 9. místo
MS – 2000 RuskoRusko Rusko (Petrohrad) 9. místo
MS – 2001 NěmeckoNěmecko Německo (Norimberk, Kolín nad Rýnem, Hannover) 14. místo
MS – 2002 D1 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko Zlatá medaile
MS – 2003 FinskoFinsko Finsko (Helsinky) 14. místo
MS – 2004 D1 NorskoNorsko Norsko Zlatá medaile
MS – 2005 RakouskoRakousko Rakousko (Vídeň, Innsbruck) 10. místo
MS – 2006 LotyšskoLotyšsko Lotyšsko (Riga) 6. místo
MS – 2007 RuskoRusko Rusko (Moskva , Petrohrad) 11. místo
MS – 2008 KanadaKanada Kanada (Québec, Halifax) 9. místo
MS – 2009 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko (Bern, Kloten) 8. místo
MS – 2010 NěmeckoNěmecko Německo (Kolín nad Rýnem a Mannheim) 10. místo
MS – 2011 SlovenskoSlovensko Slovensko (Bratislava a Košice) 14. místo
MS – 2012 FinskoFinsko Finsko a ŠvédskoŠvédsko Švédsko 14. místo Soupiska
MS – 2013 ŠvédskoŠvédsko Švédsko a FinskoFinsko Finsko 14. místo Soupiska
MS – 2014 BěloruskoBělorusko Bělorusko Minsk 7. místo Soupiska
MS – 2015 ČeskoČesko Česko Praha a Ostrava 7. místo Soupiska
MS – 2016 RuskoRusko Rusko Moskva a Petrohrad 12. místo Soupiska
MS – 2017 NěmeckoNěmecko Německo Kolín nad Rýnem a FrancieFrancie Francie Paříž 13. místo Soupiska
MS – 2018 DánskoDánsko Dánsko Kodaň 15. místo Soupiska
MS – 2019 D1 KazachstánKazachstán Kazachstán Stříbrná medaile
MS – 2020 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko Zrušeno kvůli pandemii covidu-19
MS – 2021 LotyšskoLotyšsko Lotyšsko Riga 15. místo Soupiska
MS – 2022 FinskoFinsko Finsko Helsinky a Tampere

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]