Běloruská hokejová reprezentace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Běloruské národní hokejové mužstvo patří mezi národní reprezentační mužstva v ledním hokeji, která hrála v elitní A-kategorii Mistrovství světa.Na mistrovství světa 2018 po prohře s Rakouskem 4:0 sestoupil do B divize. Jeho největším úspěchem je 4. místo na Zimních olympijských hrách 2002 v Salt Lake City. Řídí ji Běloruská hokejová federace.

Zimní olympijské hry[editovat | editovat zdroj]

Na zimních ZOH v Salt Lake City vyhrálo ve čtvrtfinále překvapivě nad Švédskem 4:3. Vítězný gól dal Vladimir Kopat ze středního pásma Tommy Salovi, kterému puk přepadl přes záda.

Hokej na ZOH Místo ZOH Umístění
ZOH – 1998 JaponskoJaponsko Japonsko (Nagano) 7. místo
ZOH – 2002 USA USA (Salt Lake City) 4. místo
ZOH – 2006 ItálieItálie Itálie (Turín) nezúčastnili se
ZOH – 2010 KanadaKanada Kanada (Vancouver) 9. místo
ZOH – 2014 RuskoRusko Rusko (Soči) nezúčastnili se
ZOH – 2018 Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea (Pchjongčchang) nezúčastnili se

Mistrovství světa[editovat | editovat zdroj]

Hokej na MS Místo turnaje Umístění
MS – 1994 SlovenskoSlovensko Slovensko skupina C – Stříbrná medaile
MS – 1995 BulharskoBulharsko Bulharsko skupina C – Zlatá medaile
MS – 1996 NizozemskoNizozemsko Nizozemsko skupina B – Bronzová medaile
MS – 1997 PolskoPolsko Polsko skupina B – Zlatá medaile
MS – 1998 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko (Curych, Basilej) 8. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 1999 NorskoNorsko Norsko (Hamar, Lillehammer, Oslo) 9. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2000 RuskoRusko Rusko (Petrohrad) 9. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2001 NěmeckoNěmecko Německo (Norimberk, Kolín nad Rýnem, Hannover) 14. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2002 Divize I. NizozemskoNizozemsko Nizozemsko skupina B – Zlatá medaile
MS – 2003 FinskoFinsko Finsko (Helsinky) 14. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2004 Divize I. NorskoNorsko Norsko skupina A – Zlatá medaile
MS – 2005 RakouskoRakousko Rakousko (Vídeň, Innsbruck) 10. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2006 LotyšskoLotyšsko Lotyšsko (Riga) 6. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2007 RuskoRusko Rusko (Moskva , Petrohrad) 11. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2008 KanadaKanada Kanada (Québec, Halifax) 9. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2009 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko (Bern, Kloten) 8. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2010 NěmeckoNěmecko Německo (Kolín nad Rýnem a Mannheim) 10. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2011 SlovenskoSlovensko Slovensko (Bratislava a Košice) 14. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2012 Soupiska FinskoFinsko Finsko a ŠvédskoŠvédsko Švédsko 14. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2013 Soupiska ŠvédskoŠvédsko Švédsko a FinskoFinsko Finsko 14. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2014 Soupiska BěloruskoBělorusko Bělorusko (Minsk) 7. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2015 Soupiska ČeskoČesko Česko (Praha, Ostrava) 7. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2016 Soupiska RuskoRusko Rusko (Moskva, Petrohrad) 12. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2017 Soupiska NěmeckoNěmecko Německo (Kolín nad Rýnem) a FrancieFrancie Francie (Paříž) 13. místo – elitní skupina mistrovství světa
MS – 2018 Soupiska DánskoDánsko Dánsko (Kodaň) 15. místo – elitní skupina mistrovství světa – sestup
MS – 2019 – divize IA KazachstánKazachstán Kazachstán Stříbrná medaile – postup
MS – 2020 ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko ?

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]