Lorenz Rakouský d'Este

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lorenz Rakouský d'Este
Narození 16. prosince 1955 (60 let)
Boulogne-Billancourt
Ocenění rytíř Řádu zlatého rouna
Manžel(ka) Astrid Belgická
Děti Položka na Wikidatech neobsahuje český štítek; můžete ho doplnitQ2071496, Položka na Wikidatech neobsahuje český štítek; můžete ho doplnitQ970268, Položka na Wikidatech neobsahuje český štítek; můžete ho doplnitQ2720169, Položka na Wikidatech neobsahuje český štítek; můžete ho doplnitQ2057996 a Laetitia Marie Belgická
Rodiče Robert Rakouský-d'Este a Markéta Savojská-Aosta
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Belgická královská rodina
koburští Wettinové Armoiries Saxe2.svg
Great coat of arms of Belgium.svg

Lorenz, princ belgický, arcivévoda rakouský d'Este (Lorenz Otto Carl Amadeus Thadeus Maria Pius Andreas Marcus d'Aviano, 16. prosinec 1955, Boulogne-Billancourt, Francie), vévoda z Modeny, druhý potomek rakouského arcivévody Roberta a jeho ženy arcivévodkyně Markéty.

Život[editovat | editovat zdroj]

Dne 22. září 1984 si vzal belgickou princeznu Astrid, dceru tehdejšího knížete z Lutychu, pozdějšího belgického krále Alberta II. Společně mají pět dětí:

Královským dekretem byl Lorenzovi roku 1995 udělen titul princ belgický.

Vzdělání a činnost[editovat | editovat zdroj]

Lorenz studoval ekonomii na Univerzitě ve švýcarském Svatém Havlu a v rakouském Innsbrucku.

Pracoval v několika bankovních domech v Londýně, Paříži a Římě. V roce 1983 začal pracovat v bance v Basileji. Dnes je ředitelem farmaceutické společnosti UCB. Je hlavním představitelem rodiny Rakouských d'Este - titulárních vévodů z Modeny, tento titul byl udělen Lorenzovu otci od císaře Karla I.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Prince Lorenz of Belgium, Archduke of Austria-Este na anglické Wikipedii.