Aymeric Belgický

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Princ Aymeric
Jiná jménaAymeric Auguste Marie
Narození13. prosince 2005 (18 let)
Fakultní nemocnice St-Luc, Woluwe-Saint-Lambert, Belgie
BydlištěVille Clementine, Tervuren, Belgie
Povoláníaristokrat
TitulBelgický princ
RodičePrinc Laurent Belgický a Claire Coombs
Rodbelgická větev sasko-kobursko-gothajské dynastie
PříbuzníPrincezna Louise (sestra) a princ Nicolas (bratr dvojče)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Princ Aymeric Belgický (Aymeric Auguste Marie, narozen 13. prosince 2005) je třetí dítě a druhý syn prince Laurenta a princezny Claire Belgické. V současné době je šestnáctý v řadě nástupnictví na belgický trůn.

Život[editovat | editovat zdroj]

Princ Aymeric se narodil předčasně 13. prosince 2005 ve Fakultní nemocnici Saint-Luc ve Woluwe-Saint-Lambert. Má starší sestru, princeznu Louisu (narozená 2004), a staršího bratra, dvojče, prince Nicolase.

Princové Aymeric a Nicolas byli pokřtěni otcem Guyem Gilbertem v roce 2007 na jeho farmě na jihu Francie, ale tato fáma nikdy nebyla palácem potvrzena. Jména kmotrů a kmoter nikdy nebyla zveřejněna a on a jeho bratr byli ukázáni veřejnosti šest měsíců po jejich narození.[1]

Se svojí rodinou žije ve Ville Clementine v Tervuren. Aymeric navštěvuje stejnou školu jako jeho sestra a bratr, francouzské lyceum v Bruselu.[2]

Belgická královská rodina
Belgická královská rodina

Král Albert II.
Královna Paola


Dne 29. května 2014 přijal se svým bratrem, princem Nicolasem, první svaté přijímání v Sainte-Catherine Bonlez ve čtvrti Chaumont-Gistoux v provincii Valonský Brabant, za účasti královské rodiny.[3][4]

Tituly a oslovení[editovat | editovat zdroj]

Jeho celý titul je "Jeho královská Výsost princ Aymeric Auguste Marie Belgický".

Kvůli reformě v roce 2013 nedostane princ Aymeric žádné peníze a nebude mít žádnou oficiální roli. Také, protože je pouze vnukem panovníků, nebude moci svým dětem předávat titul „princ belgický“, ale pouze titul prince ze Saska-Kobursko-Gothajska (název původu dynastie).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. BELGE, Un Petit. Blog sur la famille royale belge [online]. 2018-07-09 [cit. 2021-05-01]. Dostupné online. 
  2. Les enfants du prince Laurent vont dans une école française car "il pense que son éducation belge est ratée". sudinfo.be [online]. [cit. 2021-05-01]. Dostupné online. (francouzsky) 
  3. Communion des princes Aymeric et Nicolas, en présence de leur père. RTBF Info [online]. 2014-05-29 [cit. 2021-05-01]. Dostupné online. (francouzsky) 
  4. Laurent de los Belgas reaparece un mes después de estar en coma. abc [online]. 2014-05-30 [cit. 2021-05-01]. Dostupné online. (španělsky)