Přeskočit na obsah

Eléonore Belgická

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Eléonore Belgická
Křest14. června 2008
Narození16. dubna 2008 (16 let)
Erasmus Hospital
OtecFilip Belgický
MatkaMathilde Belgická
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Belgická královská rodina
Belgická královská rodina

Král Albert II.
Královna Paola


Princezna Eléonore Belgická (Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie, * 16. dubna 2008 Anderlecht) je mladší dcerou a nejmladším ze čtyř dětí krále Filipa a královny Mathilde Belgické. V současné době je čtvrtá v řadě následnictví na belgický trůn po svých starších sourozencích princezně Elisabeth, vévodkyni brabantské, princi Gabrielovi a princi Emmanuelovi.

Život[editovat | editovat zdroj]

Je dvanáctým a nejmladším vnoučetem bývalého krále Alberta II. a královny Paoly. Princezna se narodila 16. dubna 2008 v 4:50 v Erazmově nemocnici ve fakultní nemocnici Université libre de Bruxelles v Anderlechtu.[1]

Pokřtěna byla 14. června 2008 v kapli na zámku Ciergnon v belgických Ardenách kardinálem Godfriedem Danneelsem, arcibiskupem mechelensko-bruselským. Jejími kmotry jsou švédská korunní princezna Victoria, belgická princezna Claire a hrabě Sébastien von Westphalen zu Fürstenberg.

Princezna Eléonore získala základní vzdělání v nizozemsky mluvící škole Sint-Jan Berchmanscollege v centru Bruselu. Od září 2020, navštěvuje Heilig Hart College, nizozemskou střední školu ve Wezembeek-Oppem.[2] Součástí jejího vzdělání je také francouzština a angličtina. Žije se svými rodiči, sestrou Elisabeth a dvěma bratry Gabrielem a Emmanuelem v královském paláci Laeken.

Princezna Eléonore hraje na housle. Ráda čte a kreslí, věnuje se cyklistice, plavání, lyžování a plachtění.[3]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Princess Eléonore of Belgium na anglické Wikipedii.

  1. 'Dames en heren, voor u staat een trotse vader'. De Standaard [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné online. (nizozemsky) 
  2. NWS, VRT. Nieuwe scholen voor prinses Eléonore en prins Emmanuel, einde van een tijdperk aan het Sint-Jan Berchmanscollege. vrtnws.be [online]. 2020-08-26 [cit. 2021-04-28]. Dostupné online. (nizozemsky) 
  3. Princess Eléonore. The Belgian Monarchy [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]