US Open 2016 – mužská čtyřhra

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
US Open 2016
Vítězové: Spojené království Jamie Murray
Brazílie Bruno Soares
Finalisté: Španělsko Pablo Carreño Busta
Španělsko Guillermo García-López
Výsledek: 6–2, 6–3
Soutěže
mužská dvouhramužská čtyřhra
ženská dvouhraženská čtyřhra
smíšená čtyřhra
dvouhra juniorůčtyřhra juniorů
dvouhra juniorekčtyřhra juniorek
US Open
mužská čtyřhra
2015 ◄◄ 2016 ►► 2017
Grand Slam 2016
mužská čtyřhra
Australian OpenFrench Open
 WimbledonUS Open

Mužská čtyřhra US Open 2016 probíhala na přelomu srpna a září 2016. Do deblové soutěže newyorského tenisového grandslamu nastoupilo šedesát čtyři dvojic. Obhájcem titulu byl nejlepší světový pár Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut z Francie,[1] který v semifinále nestačil na dvojici Jamie Murray a Bruno Soares.

Vítězem se stal čtvrtý nasazený britsko-brazilský pár Jamie Murray a Bruno Soares, který ve finále zdolal španělskou dvojici Pablo Carreño Busta a Guillermo García-López po dvousetovém průběhu 6–2 a 6–3. Oba si tak po triumfu na Australian Open 2016 připsali druhou grandslamovou trofej z mužské čtyřhry, získali po 2 000 bodech a rozdělili si částku 625 000 dolarů. Pro Murrayho to byl šestnáctý deblový titul na okruhu ATP Tour a pro Soarese pak dvacátý třetí takový.

Oba poražení španělští finalisté ve čtyřhře grandslamu nikdy předtím nepřešli třetí kolo a jejich společná zápasová bilance výher a proher před finále činila 10–10. Stali se také prvním nenasazeným párem od roku 2000 a Lleytona Hewitta s Maxem Mirným, který na US Open prošel až do finále.[2]

Po utkání pak při slavnostním ceremoniálu Murray uvedl: „Nemohl jsem si přát nic víc, je to skvělý pocit. Cítil jsem se být připraven vyhrát. Měl jsem dobrý pocit ze své hry. Tyto turnaje jsou nejtěžší, protože tu hrají všechny nejlepší dvojice.“ Následně ještě pochválil svého spoluhráče: „Bruno je pro mě ideální partner. Skvěle returnuje, což je pro mě výhodou, když jsem na síti.“ Soares po finále konstatoval: „Zvítězit zde je velmi speciální. Vrátit se zde a vyhrát celý turnaj, to je pro mě něco úžasného.“[2]

Nasazení párů[editovat | editovat zdroj]

Vítězové mužské čtyřhry
 1.   Francie Pierre-Hugues Herbert / Francie Nicolas Mahut (semifinále)
 2.   Chorvatsko Ivan Dodig / Brazílie Marcelo Melo (1. kolo)
 3.   USA Bob Bryan / USA Mike Bryan (čtvrtfinále)
 4.   Spojené království Jamie Murray / Brazílie Bruno Soares (vítězové)
 5.   Nizozemsko Jean-Julien Rojer / Rumunsko Horia Tecău (3. kolo)
 6.   Kanada Daniel Nestor / Kanada Vasek Pospisil (1. kolo, skreč)
 7.   Jihoafrická republika Raven Klaasen / USA Rajeev Ram (2. kolo)
 8.   Španělsko Feliciano López / Španělsko Marc López (semifinále)
 9.   Filipíny Treat Conrad Huey / Bělorusko Max Mirnyj (1. kolo)
10.   Finsko Henri Kontinen / Austrálie John Peers (2. kolo)
11.   Francie Julien Benneteau / Francie Édouard Roger-Vasselin (1. kolo)
12.   Polsko Łukasz Kubot / Rakousko Alexander Peya (čtvrtfinále)
13.   Kolumbie Juan Sebastián Cabal / Kolumbie Robert Farah (1. kolo)
14.   Uruguay Pablo Cuevas / Španělsko Marcel Granollers (1. kolo)
15.   Rakousko Oliver Marach / Francie Fabrice Martin (2. kolo)
16.   Česko Radek Štěpánek / Srbsko Nenad Zimonjić (1. kolo)

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Legenda

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Francie Pierre-Hugues Herbert
 Francie Nicolas Mahut
6 77  
 Švédsko Robert Lindstedt
 Pákistán Ajsám Kúreší
3 64  
  1  Francie Pierre-Hugues Herbert
 Francie Nicolas Mahut
5 6 3  
  4  Spojené království Jamie Murray
 Brazílie Bruno Soares
7 4 6  
4  Spojené království Jamie Murray
 Brazílie Bruno Soares
711 2 6
   Austrálie Chris Guccione
 Brazílie André Sá
69 6 3  
    4  Spojené království Jamie Murray
 Brazílie Bruno Soares
6 6
   Španělsko Pablo Carreño Busta
 Španělsko Guillermo García-López
2 3
  8  Španělsko Feliciano López
 Španělsko Marc López
77 4 6  
3  USA Bob Bryan
 USA Mike Bryan
62 6 3  
8  Španělsko Feliciano López
 Španělsko Marc López
3 64
   Španělsko Pablo Carreño Busta
 Španělsko Guillermo García-López
6 77  
12  Polsko Łukasz Kubot
 Rakousko Alexander Peya
68 77 4
   Španělsko Pablo Carreño Busta
 Španělsko Guillermo García-López
710 63 6  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

1. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
1  Francie P-H Herbert
 Francie N Mahut
710 6  
WC  USA M McDonald
 USA M Redlicki
68 1     1  Francie P-H Herbert
 Francie N Mahut
6 6  
 Nizozemsko R Haase
 Nový Zéland A Sitak
6 6      Nizozemsko R Haase
 Nový Zéland A Sitak
3 4  
WC  USA D Kudla
 USA D Novikov
4 2       1  Francie P-H Herbert
 Francie N Mahut
6 5 6  
 Rakousko D Thiem
 Rakousko T-S Weissborn
6 63 6        Francie J Chardy
 Austrálie S Groth
4 7 4  
Alt  Spojené království C Fleming
 Polsko M Fyrstenberg
4 77 2      Rakousko D Thiem
 Rakousko T-S Weissborn
63 4
 Francie J Chardy
 Austrálie S Groth
6 77      Francie J Chardy
 Austrálie S Groth
77 6  
13  Kolumbie JS Cabal
 Kolumbie R Farah
1 65       1  Francie P-H Herbert
 Francie N Mahut
6 77
10  Finsko H Kontinen
 Austrálie J Peers
77 3 6        Švédsko R Lindstedt
 Pákistán A Kúreší
3 64
 Argentina F Delbonis
 Argentina G Pella
62 6 3     10  Finsko H Kontinen
 Austrálie J Peers
5 79 3  
 Švédsko R Lindstedt
 Pákistán A Kúreší
6 6      Švédsko R Lindstedt
 Pákistán A Kúreší
7 67 6  
 Argentina C Berlocq
 Španělsko A Ramos-Viñolas
3 4        Švédsko R Lindstedt
 Pákistán A Kúreší
6 77
 Chile J Peralta
 Argentina H Zeballos
4 4       5  Nizozemsko J-J Rojer
 Rumunsko H Tecău
3 64  
 Chorvatsko M Pavić
 Nový Zéland M Venus
6 6      Chorvatsko M Pavić
 Nový Zéland M Venus
2 2
PR  Rakousko J Knowle
 Německo F Mayer
1 3     5  Nizozemsko J-J Rojer
 Rumunsko H Tecău
6 6  
5  Nizozemsko J-J Rojer
 Rumunsko H Tecău
6 6  

2. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
4  Spojené království J Murray
 Brazílie B Soares
6 63 7  
 Portugalsko G Elias
 Portugalsko J Sousa
3 77 5     4  Spojené království J Murray
 Brazílie B Soares
6 6  
PR  Polsko M Matkowski
 Rakousko J Melzer
4     PR  Polsko M Matkowski
 Rakousko J Melzer
1 1  
 Ukrajina A Dolgopolov
 Ukrajina S Stachovskij
2r       4  Spojené království J Murray
 Brazílie B Soares
6 79  
PR  USA B Baker
 Nový Zéland M Daniell
6 6       PR  USA B Baker
 Nový Zéland M Daniell
3 67  
 Tunisko M Džazírí
 Chile H Podlipnik-Castillo
3 2     PR  USA B Baker
 Nový Zéland M Daniell
6 77
 Indie R Bopanna
 Dánsko F Nielsen
6 63 6      Indie R Bopanna
 Dánsko F Nielsen
2 65  
16  Česko R Štěpánek
 Srbsko N Zimonjić
3 77 3       4  Spojené království J Murray
 Brazílie B Soares
711 2 6
9  Filipíny T Huey
 Bělorusko M Mirnyj
4 4        Austrálie C Guccione
 Brazílie A Sá
69 6 3
 Španělsko N Almagro
 Dominikánská republika V Estrella Burgos
6 6      Španělsko N Almagro
 Dominikánská republika V Estrella Burgos
78 6  
 Itálie F Fognini
 Itálie A Seppi
77 3 6      Itálie F Fognini
 Itálie A Seppi
66 3  
 USA S Johnson
 USA S Querrey
63 6 3        Španělsko N Almagro
 Dominikánská republika V Estrella Burgos
62 2
 Austrálie C Guccione
 Brazílie A Sá
6 6        Austrálie C Guccione
 Brazílie A Sá
77 6  
WC  USA J McNally
 USA JJ Wolf
4 4      Austrálie C Guccione
 Brazílie A Sá
77 2 6
 USA E Butorac
 USA S Lipsky
3 4     7  Jihoafrická republika R Klaasen
 USA R Ram
65 6 3  
7  Jihoafrická republika R Klaasen
 USA R Ram
6 6  

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

3. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
8  Španělsko F López
 Španělsko M López
6 6  
WC  USA R Harrison
 USA A Krajicek
4 4     8  Španělsko F López
 Španělsko M López
6 6  
 Kypr M Baghdatis
 Lucembursko G Müller
6 62 77      Kypr M Baghdatis
 Lucembursko G Müller
4 4  
 Německo D Brown
 Francie B Paire
3 77 63       8  Španělsko F López
 Španělsko M López
6 6  
 Španělsko Í Cervantes
 Itálie P Lorenzi
4 2        Brazílie T Bellucci
 Brazílie M Demoliner
3 3  
PR  Čínská Tchaj-pej J-s Lu
 Srbsko J Tipsarević
6 6     PR  Čínská Tchaj-pej J-s Lu
 Srbsko J Tipsarević
6 65 64
 Brazílie T Bellucci
 Brazílie M Demoliner
77 6      Brazílie T Bellucci
 Brazílie M Demoliner
3 77 77  
11  Francie J Benneteau
 Francie É Roger-Vasselin
64 3       8  Španělsko F López
 Španělsko M López
77 4 6
14  Uruguay P Cuevas
 Španělsko M Granollers
6 5 3       3  USA B Bryan
 USA M Bryan
62 6 3
 Španělsko D Marrero
 Španělsko F Verdasco
2 7 6      Španělsko D Marrero
 Španělsko F Verdasco
7 65 6  
 Rusko A Kuzneěcov
 Rusko M Južnyj
5 3      Argentina A Molteni
 Argentina D Schwartzman
5 77 4  
 Argentina A Molteni
 Argentina D Schwartzman
7 6        Španělsko D Marrero
 Španělsko F Verdasco
6 3 5
 Izrael J Erlich
 Mexiko S González
6 6       3  USA B Bryan
 USA M Bryan
2 6 7  
 Argentina G Durán
 Argentina M González
1 3      Izrael J Erlich
 Mexiko S González
4 4
 Slovensko M Kližan
 Kanada A Shamasdin
1 3     3  USA B Bryan
 USA M Bryan
6 6  
3  USA B Bryan
 USA M Bryan
6 6  

4. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
6  Kanada D Nestor
 Kanada V Pospisil
2r  
WC  USA T Fritz
 USA T Paul
2     WC  USA T Fritz
 USA T Paul
4 2  
WC  USA D Nguyen
 USA N Rubin
3 3      Spojené království D Evans
 Austrálie N Kyrgios
6 6  
 Spojené království D Evans
 Austrálie N Kyrgios
6 6        Spojené království D Evans
 Austrálie N Kyrgios
 
 Francie S Robert
 Izrael D Sela
2 7 6       12  Polsko Ł Kubot
 Rakousko A Peya
w/o  
PR  Německo A Begemann
 Indie L Paes
6 5 4      Francie S Robert
 Izrael D Sela
65 4
WC  USA N Meister
 USA E Quigley
65 1     12  Polsko Ł Kubot
 Rakousko A Peya
77 6  
12  Polsko Ł Kubot
 Rakousko A Peya
77 6       12  Polsko Ł Kubot
 Rakousko A Peya
68 77 4
15  Rakousko O Marach
 Francie F Martin
6 0 6        Španělsko P Carreño Busta
 Španělsko G García-López
710 63 6
PR  Chorvatsko M Draganja
 Spojené království D Inglot
4 6 4     15  Rakousko O Marach
 Francie F Martin
5 77 3  
 Nizozemsko W Koolhof
 Nizozemsko M Middelkoop
4 6 63      Španělsko P Carreño Busta
 Španělsko G García-López
7 62 6  
 Španělsko P Carreño Busta
 Španělsko G García-López
6 3 77        Španělsko P Carreño Busta
 Španělsko G García-López
4 77 6
 Francie A Mannarino
 Francie P-H Mathieu
6 3 3        USA N Monroe
 USA D Young
6 64 3  
 Srbsko D Lajović
 Srbsko V Troicki
4 6 6      Srbsko D Lajović
 Srbsko V Troicki
64 6 5
 USA N Monroe
 USA D Young
7 77      USA N Monroe
 USA D Young
77 3 7  
2  Chorvatsko I Dodig
 Brazílie M Melo
5 62  

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2016 US Open – Men's Doubles na anglické Wikipedii.

  1. POKORNÝ, Petr. Herbert s Mahutem dobyli čtyřhru na US Open a slaví první grandslamový titul [online]. TenisPortal.cz, 2015-09-12 [cit. 2015-09-13]. Dostupné online. 
  2. a b ATP Staff. Murray/Soares And Spaniards Vie For US Open Crown [online]. ATP World Tour, Inc., 2016-09-10 [cit. 2016-09-11]. Dostupné online. (anglicky)