Překladač Google

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Google Translate)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Překladač Google
Logo
Screenshot of Google Translate.png
Vývojář Google
První vydání 28. dubna 2006
Platforma webové rozhraní, mobilní aplikace
Typ softwaru strojový překladač
Lokalizace vícejazyčné, včetně češtiny
Web translate.google.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Překladač Google (anglicky Google Translate) je bezplatná on-line vícejazyčná služba sloužící vyvinutá společností Google. Překladač dříve vyhledával při překládání podobné texty ve stovkách miliónů dokumentů a určoval ten nejvhodnější překlad. Tento proces vyhledávání podobností ve velkém množství textu je označován jako statický strojový překlad. Od roku 2017 používá Překladač Google hluboké učení neuronových sítí k překladu celých vět a překlad se několikanásobně vylepšil.[1] Čeština]] byla do Překladače Google zařazena v květnu 2008.[2] V překladači se také nachází tlačítko „Poslech“ nabízející poslechnutí jak překládaného textu, tak i přeloženého textu.

Překladač Google je k dispozici ve webovém rozhraní a v mobilní aplikaci pro Android a iOS. V mobilních aplikacích je k dispozici funkce, která rozpozná text na fotografii a přeloží ho do vybraného jazyka.[3] Je k dispozici také API rozhraní, které vývojářům pomáhá vytvářet rozšíření pro prohlížeče a softwarové aplikace. Překladač Google podporuje více než 100 jazyků a od května 2017 denně přeloží texty pro více než 500 milionů uživatelů.

Seznam jazyků Google překladače[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Google Translate na anglické Wikipedii.

  1. Google skokově vylepšil překlad. Umělá inteligence se zakousla do češtiny. iDNES.cz [online]. 2017-04-19 [cit. 2019-02-09]. Dostupné online. 
  2. Překladač Google nově mluví 13 jazyky, i česky. Aktuálně.cz [online]. 2011-10-13 [cit. 2019-01-29]. Dostupné online. (česky) 
  3. S.R.O, 24net. Překladač Google vizuálně překládá už i do češtiny. mobilenet.cz [online]. [cit. 2019-01-29]. Dostupné online. (česky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]